آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه چطور به بهترین شکل ممکن است؟! فرانسوی یک زبان زیبا و عاشقانه است و به اندازه پاریس بسیار زیبا است! الفبای فرانسه دارای ۲۶ حرف بر اساس الفبای لاتین است که ۶ حرف آن حروف صدادار ومابقی آنها یعنی ۲۰ حرف دیگر حروف بی صدا می باشند. اگر شما قصد آموزش زبان فرانسه را دارید  ادامه این مطلب را بخوانید.

فرانسوی چهارمین زبان رایج در اتحادیه اروپا است و سومین زبان قابل فهم پس از زبان انگلیسی و آلمانی است. فرانسوی زبان رسمی ۲۹ کشور است و دارای تاریخ طولانی و جالب است که از زمان امپراطوری روم آغاز شد. الفبای فعلی فرانسه اقتباس و تحریفی از لاتین اصلی است که در طول زمان امپراتوری صحبت شده است.
یادگیری زبان فرانسوی یا هر زبان دیگری، می تواند یک تجربه بسیار لذت بخش باشد. اما بسته به روش یادگیری شما، این فرایند می تواند بسیار وقت گیر و خسته کننده باشد! درست است که برای یادگیری زبان فرانسه زمان و تلاش لازم است، اما مزایای آن ارزشمند خواهد بود!

 

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

 

یادگیری فرانسوی نباید یک مبارزه باشد. ممکن است زبان فرانسه ساده ترین زبان نباشد، اما طی چند ماه یادگیری فعال، قطعا می توانید به یک سطح مکالمه برسید.
در ادامه این مقاله به چند نکته که برای آموزش زبان فرانسه به شما کمک خواهد کرد، اشاره خواهیم کرد.

 

مرتبط بخوانید : چرا زبان فرانسه ؟

 

۱. انگیزه اصلی ترین گام آموزش زبان فرانسه است.

 

اولین گام در هر فرایند یادگیری زبان این است که تصمیم بگیرید، تلاش می کنید و زمانی را برای مطالعه یک زبان جدید اختصاص می دهید. هیچ فرمول جادویی وجود ندارد! یادگیری یک زبان جدید، زمان، تلاش و کار سخت را می طلبد و گاهی اوقات می تواند ناامید کننده باشد.

هنگامی که شما آموزش زبان فرانسه را شروع میکنید، معمولا تازگی آن شما را علاقه مند می کند. حتی پیشرفت های کوچک به شما کمک می کند که انگیزه بیشتری برای ادامه داشته باشید.
اما زمانی که تازگی آموزش زبان فرانسه از بین رفت، ممکن است از سرعت یادگیری شما کاسته شود. شما باید چیزی داشته باشید تا شما را تشویق کند که ادامه دهید.

انگیزه عنصر اصلی برای یادگیری موفق زبان است. دلیل آموزش زبان فرانسه را برای خودتان مشخص کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که باید روند آموزش زبان فرانسه را حفظ کنید. آموزش مداوم کلید حفظ انگیزه است.

زمانی که چیزهای جدیدی یاد می گیرید و شروع به استفاده از چیزهایی می کنید که یاد گرفته اید، دستاورد خود را می بینید بنابراین انگیزه شما بیشتر می شود و چیزهای بیشتر یاد می گیرید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین دوره آیلتس کجا برگزار می شود؟!

 

۲. سعی نکنید همه چیز را یاد بگیرید.

 

بسیار مهم است که منابع آموزش زبان فرانسه مناسبی انتخاب کنید.

هنگامی که برای منابع آموزشی جستجو می کنید، سعی کنید منابع مناسبی را پیدا کنید که در ابتدای فرایند یادگیری از آموزش دستور زبان چالش انگیز و یا کلمات سخت اجتناب می کند.
زبان ها معمولا بیش از صد هزار کلمه دارند، اما فقط قسمتی از آن برای مکالمه روزانه استفاده می شود.

فقط بر روی یادگیری واژگانی تمرکز کنید که فکر می کنید مفید خواهد بود. نیازی نیست که زمان و انرژی خود را صرف یادگیری کلمات دشوار و طولانی که از آن ها استفاده نخواهید کرد.
برخی از مواردی که در ابتدا می توانید بر روی یادگیری آن تمرکز کنید عبارتند از:

سلام و احوالپرسی
نحوه ی معرفی کردن خودتان
مهمترین فعلها؛
ساختار جملات پایه؛
توضیح دهید که چرا فرانسوی را یاد می گیرید و…

هنگامی که به سطحی می رسید که می توانید یک مکالمه ساده داشته باشید، می توانید سعی کنید چیزهای سخت تر را یاد بگیرید.

سعی کنید در ابتدا بر روی چیزهای ساده تر تمرکز کنید تا به شما در رسیدن به سطح مکالمه با زبان فرانسه کمک کند.

سعی نکنید همه چیز را در ابتدا یاد بگیرید، در عوض بر آنچه واقعا اهمیت دارد تمرکز کنید.
قانون ۸۰:۲۰ بیان می کند که ۸۰٪ از نتایج فقط از ۲۰٪ کار است. هنگامی که شما شروع به یادگیری فرانسه می کنید بر کلمات یا عبارات معمول که معمولا در زندگی روزمره استفاده می شود تمرکز کنید. بعد از آن چیزهای سخت تر را یاد بگیرید!

 

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه

۳. همیشه در متن یاد بگیرید!

 

هنگامی که کلمات را در متن یاد میگیریم بهتر به خاطر سپرده می شود. هنگام یادگیری یک کلمه جدید ارتباطات بیشتر باعث می شود آن واژه را بهتر به یاد آوریم.

به این ترتیب، اگر به شکل جمله توجه کنید و بین کلمات ارتباط برقرار کنید علاوه بر یادگیری لغت جدید به یادگیری قواعد گرامری نیز کمک خواهد کرد.

متن میتواند شامل موارد زیر باشد:

یک جمله؛
یک داستان؛
یک موقعیت؛ و،
هر چیزی که ارتباط با کلمه جدید را ایجاد می کند.

 

مرتبط بخوانید: زبان فرانسه

 

۴. از آنچه که یاد می گیرید استفاده کنید.

 

چند بار شنیده اید که برخی از افراد می گویند که یک زبان خارجی را آموخته اند اما از آن استفاده نکرده اند و اکنون فراموش شده است؟

این بدین علت است که مغز ما اطلاعاتی را که نیازی به آن نداشته باشد به عقب بر می گرداند و در نهایت فراموش می کند تا بتواند اطلاعات جدیدی را حفظ کند.

استفاده از کلمات جدید باعث یادگیری فعال و به خاطر آوردن سریع آن ها می شود. یکی دیگر از دلایل استفاده شما از آنچه که یاد می گیرید این است که چیزهای جدید را خیلی سریع فراموش نکنید. برای یادآوری آنچه آموخته اید، مهم است که از آن استفاده کنید و از آن به طور مرتب استفاده کنید!

برای استفاده از واژه های جدید می توانید موارد زیر را انجام دهید:

هنگامی که چند کلمه را آموخته اید، جملات جدیدی را با استفاده از این کلمات بنویسید؛
عبارات جدیدی مطرح کنید.
با ترکیبی از کلماتی که آموخته اید، جملات تازه ایجاد کنید؛
اگر در کلاس های آموزش زبان فرانسه شرکت می کنید، می توانید از کلمات جدیدی که در ابتدای درس آموخته اید استفاده کنید. در پایان درس، شما می توانید آنها را با معلم خود تمرین کنید.

در نتیجه شما باید از واژه های جدید و ساختارهای گرامر استفاده کنید تا آنها را در مغز خود فعال نگه دارید. اگر از یادگیری های جدید خود استفاده نکنید، آن را از دست خواهید داد! اطمینان حاصل کنید که همیشه از آنچه آموخته اید استفاده می کنید تا از فراموشی جلوگیری کنید. جملات خود را با استفاده از کلماتی که آموخته اید مرتب کنید و اغلب آنها را اصلاح کنید تا زمانی که به زبان دوم شما تبدیل شود.

 

مرتبط بخوانید: دوره های عمومی زبان فرانسه

 

۵. برای آموزش زبان فرانسه از فایل های صوتی استفاده کنید.

 

دلایل زیادی وجود دارد که برای آموزش زبان فرانسه (و هر زبان دیگری ) نیاز به استفاده از فایل های صوتی دارید.

همانطور که قبلا ذکر شد، هنگام یادگیری یک کلمه جدید، باید ارتباط بیشتری برقرار کنید. ارتباطات بیشتر به خاطر سپردن آن را ساده تر خواهد کرد.
شما می توانید کلمه را مشاهده کنید و به تلفظ آن گوش کنید. به این ترتیب، ارتباط بیشتری برای کلمه ایجاد می کنید. شما نه تنها تلفظ مناسب را یاد می گیرید ، بلکه ارتباط بیشتری ایجاد کرده اید که حفظ کلمه را آسان تر می کند.

دلیل دیگری وجود دارد که چرا شما برای آموزش زبان فرانسه به کمک صوتی نیاز دارید. زبان هایی هستند که در آن کلمات دقیقا به همان صورتی که خوانده می شوند، نوشته می شوند . ما این نوع زبان را “زبان های آوایی” می نامیم. این باعث می شود یادگیری این زبان ها کمی ساده تر شود.

متاسفانه، زبان فرانسه یک زبان آوایی نیست. در فرانسوی، در اکثر اوقات نحوه نوشتن و خواندن کلمه متفاوت است برای مثال کلمه Beaucou که به معنای ” بسیاری از ” می باشد به صورت boku تلفظ می شود.
همانطور که می توانید در مثال بالا مشاهده کنید، کلمه نوشته شده به طور متفاوتی تلفظ می شود. به همین دلیل مهم است که فرانسه را با کمک فایل های صوتی یاد بگیرد تا بتوانید تلفظ درست را بیاموزید. استفاده از فایل های صوتی به شما کمک می کند واژگان را سریع تر یاد بگیرید، آن ها را آسانتر به یاد بیاورید و به درستی تلفظ کنید.

 

آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه در موسسه معتبر زبان نگار

۶. برای آموزش زبان فرانسه ثابت قدم باشید!

 

سعی کنید آموزش زبان فرانسه، بخشی از زندگی روزانه شما باشد. این به شما کمک خواهد کرد که انگیزه ی خود را حفظ کنید و چیزهایی را که آموخته اید، حفظ کنید.

اختصاص دادن ۲۰ دقیقه در روز بهتر از زمانی است که یک یا دو بار در هفته به مدت یک ساعت را صرف آموزش زبان فرانسه کنید.

در ابتدا ممکن است برای شما سخت باشد، اما بعد از چند روز، بخشی از روال روزانه شما خواهد شد.

 

مرتبط بخوانید: دانلود چارت آموزش زبان فرانسه

 

۷. تکرار کلید موفقیت آموزش زبان فرانسه است.

 

اغلب گفته می شود که تکرارکلید اصلی یادگیری است. در مورد یادگیری زبان، قطعا این جمله صحیح است!

۷۰ تا ۸۰ درصد یادگیری زبان توسط تکرار به دست می آید. همیشه نیازی به یادگیری چیزهای جدید نیست. مهم این است که واژگان قدیمی را فعال نگه دارید.

زمانی را تصور کنید که بر خلاف تلاش و زمانی که برای آموزش صرف کرده اید، کلمات جدید را که آموخته اید فراموش کرده اید! مطمئنا ناامید کننده است، درست است؟

خوب، یک روش ساده برای این مشکل وجود دارد : تکرار کنید، تکرار کنید و تکرار کنید!
هنگامی که چیزی یاد می گیرید، باید از آن استفاده کنید و تا حد ممکن مرور کنید. به این ترتیب به راحتی آن را حفظ کنید.

ممکن است لازم باشد کلمه ای را بیش از ۵ یا ۶ بار تکرار کنید تا آن را حفظ کنید. اگر کلمات طولانی هستند، تلفظ شان سخت است و حفظ آنها سخت تر است. برای حفظ این گونه کلمات، به کلمه نگاه کنید و تلفظ آن را به اندازه کافی بشنوید تا برای شما آسان شود.
هنگامی که شما برای اولین بار فرانسه را یاد می گیرید، استفاده از فلش کارت ها مفید است. آنها یک ابزار مفید برای کمک به تکرار کلمات یا عباراتی هستند که یاد گرفته اید. بعد از مدتی، هنگامی که به سطح مکالمه رسیدید، می توانید از طریق خواندن متون مختلفی که به زبان فرانسه نوشته شده اند واژگان خود را گسترش دهید.

 

آموزش زبان فرانسه در موسسه زبان نگار

 

دوره های زبان فرانسه آموزشگاه زبان نگار به گونه ای برنامه ریزی شده اند تا شما در سریع ترین زمان ممکن به زبان فرانسه مکالمه کنید و این یعنی توانایی شما در استفاده از آموخته هایتان ، یعنی خواهید توانست آنچه فرا گرفته اید را بکار گرفته و زندگی خود را متحول کنید .

زبان نگار در انتخاب منابع آموزشی در زبان فرانسه دقت بسیاری نموده . دو کتاب Alter ego+ , édito از جدید ترین متد ها و کتاب ها هستند که به زبان آموزان این اجازه را می دهند در کمترین زمان به زبان فرانسوی صحبت کنند و از مطالب و موضوعات بروز و جالب نیز بهره مند شوند . می توان زبان نگار را در زبان فرانسه به داشتن خاص ترین متد یاد کرد.

آزمون های DELF , DALF و TCF که از پر طرفدارترین آزمون ها هستند در زبان نگار به آسان ترین روش و در کوتاه ترین زمان به بهترین نتیجه می توان رسید. استفاده از اساتید با تجربه ایرانی در سطوح پایین و اساتید فرانسوی در سطوح پیشرفته باعث پیشرفت روز افزون زبان آموزان می شود . با زبان نگار به هرچه می خواهید در زبان فرانسه در کمترین زمان برسید. زبان نگار کلاس های فرانسه خود را به ۴ حالت گروهی عادی ، گروهی فشرده ، خصوصی و نیمه خصوصی ارائه می دهد.

 

دوره‌های عمومی زبان فرانسه در زبان نگار

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان فرانسه را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

۲ دیدگاه

ارسال دیدگاه