بازگشت
آزمون TOMER
آزمون TYS
آزمون YOS
آزمون ALES

قبل از شروع سفر یادگیری زبان ترکی استانبولی، با آشنایی نزدیک با لیست گسترده‌ای از آزمون‌های زبان، مسیر خود را بهبود بخشید. این آزمون‌ها نقطه شروعی فوق‌العاده برای بهبود مهارت‌های زبانی شما هستند و یک مسیر روشن به سوی دستیابی به اهداف یادگیری ارائه می‌دهند. 

مشاوره می خواهید؟ تماس بگیرید

با آزمون های زبان ترکی استانبولی بیشتر آشنا شوید

در ادامه هر کدام از آزمون ها را به صورت کامل شرح می دهیم.

Istanbul Turkish language test
آزمون زبان ترکی استانبولی

ثبت نام در آزمون های زبان ترکی استانبولی

نیاز به مشاوره دارید؟ کارشناسان ما همواره پاسخ گوی شما هستند

آزمون‌های زبان ترکی استانبولی و نحوه ثبت نام

با توجه به آمارهای جهانی، ترکیه به عنوان دومین کشور در دسترسی به آموزش‌های عالی شناخته می‌شود. دیپلمی که از دانشگاه‌ها و موسسات ترکیه دریافت می‌شود، به صورت رسمی در تمام کشورهای اروپایی به رسمیت شناخته می‌شود. این کشور عضو برنامه‌های تبادلی اراسموس نیز می‌باشد و برنامه‌های دیگری مانند مولانا و فارابی نیز در اختیار دانشجویان و مدرسین مهاجر قرار دارد.

1. آزمون مهارت زبان ترکی TOMER: TOMER یکی از مهم‌ترین آزمون‌های مهارت زبان ترکی است که توسط TOMER (موسسه زبان ترکیه) برگزار می‌شود. این آزمون برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ها یا موسسات ترکیه را دارند، بسیار اهمیت دارد و به ارزیابی مهارت‌های چهارگانه زبانی (خواندن، نوشتن، شنیدار، گفتار) می‌پردازد.

2. آزمون مهارت زبان ترکی TYS: TYS نیز یک آزمون مهارت زبان است که به‌طور خاص برای دانشجویان خارجی مختصر و توسط یوکسک (مرکز تست‌های زبان ترکیه) برگزار می‌شود. این آزمون نقطه‌ای مهم برای افرادی است که به دنبال تحصیل در رشته‌های مختلف هستند.

3. آزمون مهارت زبان ترکی YOS: YOS یک آزمون ورودی به دانشگاه‌های ترکیه است و به مراتب اهمیت بالاتری نسبت به دیگر آزمون‌ها دارد. این آزمون علاوه بر ارزیابی مهارت‌های زبانی، دانشگاه‌ها به‌صورت مستقیم از نتایج آن برای انتخاب دانشجویان استفاده می‌کنند.

4. آزمون مهارت زبان ترکی ALES: ALES یک آزمون استاندارد است که در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می‌شود. این آزمون به جزئیات دانش تخصصی در زمینه‌های مختلف می‌پردازد و از اهمیت زبانی نیز برخوردار است.

شرکت در این آزمون‌ها برای داوطلبان تحصیل در ترکیه، علاوه بر تسلط به زبان ترکی، در بهبود فرصت‌های تحصیلی و شغلی آن‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.