بهترین متد یادگیری آلمانی : جزئیات + معرفی کامل | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

بهترین متد یادگیری آلمانی : جزئیات + معرفی کامل

بهترین متد یادگیری آلمانی : جزئیات + معرفی کامل

انگیزه و علایق شما برای آموزش زبان آلمانی هر چه که باشد، طیف وسیعی از روش‌های یادگیری آلمانی برای انتخاب وجود دارد. امروزه، شما می‌توانید به راحتی بهترین برنامه‌ها، کتاب ها، ویدئو و دوره های آنلاین را برای یادگیری زبان آلمانی پیدا کنید. شما می‌توانید روش‌ها و منابع آموزشی مورد علاقه خود را انتخاب کنید، ترکیب و هماهنگ کنید و زمانی که خسته شدید اوضاع را تغییر دهید. ما در این مطلب قصد داریم بهترین متد یادگیری آلمانی به شما معرفی کنیم تا بتوانید از آن در جهت رسیدن به اهدافتان استفاده کنید.

 

بهترین متد یادگیری آلمانی

بهترین متد یادگیری آلمانی

 

چگونه بهترین متد یادگیری آلمانی را انتخاب کنید؟

انتخاب‌هایی که به وفور وجود دارند، می‌تواند یک موهبت الهی و یا یک نفرین باشد! امروزه، شما می‌توانید مسیر خود را از زبان آلمانی برای مبتدیان تا روان صحبت کردن ایجاد کنید و باید زمان ایجاد آن را نیز مد نظر قرار دهید. در اینجا برخی موارد وجود دارند که وقتی به دنبال بهترین متد یادگیری آلمانی هستید، باید در ذهن داشته باشید.

انتخاب بهترین روش به یاد گیرنده بستگی دارد. اینجا هیچ رازی وجود ندارد. شما ممکن است به دنبال کتاب‌های تخیلی آلمانی برای زبان آموزان و کتاب‌های درسی گرامر باشید و یا اگر منابع مدرن بیشتری را ترجیح می‌دهید، شاید می‌توانید یک روش مبتنی بر ویدئو و یا یک برنامه کاربردی را برای آموزش زبان آلمانی استفاده کنید.

برخی از روش‌ها برای افراد پرمشغله طراحی شده‌اند و درس‌هایی که می‌تواند تا چند دقیقه کوتاه باشد در حالی که برخی دیگر نیازمند زمان و تمرکز بیشتری هستند. مهم‌ترین عامل در انتخاب بهترین متد یادگیری آلمانی، خود شما هستید.

 

مرتبط بخوانید: ۲۰ نکته وترفند برای یادگیری زبان آلمانی

 

انتخاب بهترین متد یادگیری آلمانی براساس اهداف و انتظارات شما است. روش‌های سریعی برای بازدید توریست‌ها از آلمان و روش‌های طولانی که ممکن است سال‌ها طول بکشد وجود دارد. دستور زبان آلمانی یک تکه کیک نیست، و اگر شما نیاز به بهبود سریع شیوایی خود داشته باشید، مهم است که تصمیم بگیرید بر روی چه چیزهایی می‌خواهید تمرکز کنید. از همه مهم‌تر، از ایجاد اشتباه نترسید، بر روی اهداف شخصی خود تمرکز کنید و به حرکت ادامه دهید.

انتخاب روش های رایگان و یا روش های پولی؟ هر کسی چیزهای رایگان را دوست دارد، اما گاهی اوقات پرداخت هزینه می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. اگر می‌خواهید قهوه و یک وعده غذایی را در آلمان سفارش دهید، یک روش یادگیری آنلاین رایگان کافی خواهد بود.

اگر به دنبال یک روش کارآمد هستید که همه مهارت های زبان آلمانی را تقویت کنید، ممکن است مجبور باشید برای رسیدن به این هدف مقداری هزینه کنید!!

 

روش های یادگیری زبان آلمانی

۱.درس ها و دوره های آنلاین آموزش آلمانی

امروزه با در دسترس بودن اینترنت روش های آموزشی نیز تغییر کرده و تحت تاثیر این امر قرار گرفته اند. ویدیوهای آموزشی بسیاری در سراسر وب قرار دارند که می توانید از آنها برای آموزش این زبان استفاده کنید. علاوه بر این برنامه های کاربردی موبایل مانند Duolingo، iStart German و … ارائه شده اند که با استفاده از ابزارهای مختلف آلمانی را آموزش می دهند. این یکی از روش های یادگیری زبان آلمانی است که شما می توانید از آن استفاده کنید و یا در کنار سایر روش ها از آن بهره مند شوید.

 

بهترین متد یادگیری آلمانی

بهترین متد یادگیری آلمانی

 

۲.کتاب ها و سی دی های آموزشی

یادگیری با کمک کتاب و سی دی های آموزشی نیز یکی از روش های یادگیری زبان آلمانی است که می تواند موثر واقع شود و یا در کنار سایر روش ها به کار گرفته شود. در ادامه به دو منبع آموزشی اشاره خواهیم کرد که می تواند به شما کمک کند.

الف) رزتا استون

رزتا استون یک روش مشهور و عمدتا شنیداری است که سال‌ها پیشرفت و تحسین مردم را به خود جلب کرده است. با این حال، وقتی به هزینه تهیه این دوره ها فکر می‌کنید، ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که همان مقدار هزینه فقط یک یا دو ماه از کلاس های حضوری را در یک موسسه زبان تامین می کند. در حالی که این برنامه مدت زیادی طول می‌کشد، اما تنها شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام مسیر برای شما موثرتر خواهد بود. رزتا استون، همچنین یادگیری آنلاین از طریق اشتراک، دانلود صوتی و سی‌دی‌های فیزیکی را فراهم می کند.

 

مرتبط بخوانید:۱۰ ترفند برای آموزش سریع آلمانی

 

ب) کتاب The Everything Learning German Book

این بهترین متد یادگیری آلمانی برای مبتدی‌ها است که می‌خواهند یک کتاب در اطراف خود داشته باشند که بتوانند در مواقع  نیاز به آن مراجعه کنند. واژگان کلیدی مفید، بخش کتاب کار و راهنمای تلفظ، این یک منبع خوب خودآموز برای افرادی است که به تنهایی شروع به کار آموزش زبان آلمانی می‌کنند.

 

۳) بهترین متد یادگیری آلمانی : دوره های حضوری آموزش زبان آلمانی

علاوه بر روش هایی که به آن ها اشاره کردیم، دوره های حضوری نیز یکی از روش های آموزش زبان آلمانی است. این دوره ها مزیت های مختلفی را برای شما دارد که آن را تبدیل به بهترین متد یادگیری آلمانی کرده است.

از مزایای داشتن شرکت در کلاس های حضوری، توصیه‌های حرفه‌ای و با کیفیتی است که شما دریافت خواهید کرد. اساتید بهترین کلاس آلمانی در تدریس باتجربه هستند و می‌توانند تمرین‌های خاص و شخصی به شما ارائه دهند و همواره شما را کمک می کنند تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

شرکت در دوره های حضوری موجب می شود شما در تعامل با افرادی قرار بگیرید که هدف مشترکی با آن ها دارید. همچنین این تعامل به بهبود مهارت های گفتاری و شنیداری شما کمک قابل توجهی خواهد کرد.

فضای مناسب یادگیری و اساتید مجرب انگیزه شما را افزایش خواهد داد، بنابراین شما به روند آموزش خود ادامه خواهید داد و موفقیت در آزمون را کسب خواهید کرد.

 

بهترین متد یادگیری آلمانی

بهترین متد یادگیری آلمانی

 

با حضور در کلاس های آموزش زبان آلمانی نقاط ضعف شما شناسایی می شود و با کمک راهنمایی ها و متدهایی که اساتید به شما ارائه خواهند کرد می توانید آن ها را بهبود ببخشید.

بهترین کلاس آلمانی تمام این مهارت های زبان شامل صحبت کردن، شنیدن، خواندن و نوشتن را پوشش داده و به شما کمک می کند تا این مهارت ها را در خودتان تقویت کنید. همچنین با شرکت در کلاس، زبان آلمانی را به صورت کاربردی و موثر یاد خواهید گرفت به نحوی که قادر باشید هنگام سفر و یا مهاجرت به راحتی با افراد بومی ارتباط برقرار کنید و سفر بدون مشکلی داشته باشید.

 

بهترین متد یادگیری آلمانی در کدام موسسه ارائه می شود؟

 برای کارهای روزمره ، علاقه شخصی ، پیشرفت شغلی ، مهاجرت ، تحصیل و یا به هر دلیل دیگری که می خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید ، آموزشگاه زبان نگار همراه خوبی برای شما خواهد بود . سابقه ای درخشان و تعامل موثر با آکادمی های بین المللی ، تجربه ای ۲۰ ساله و اساتید متخصص تنها بخشی از توانمندی های آموزشگاه زبان نگار در عرصه زبان آلمانی است .

زبان آلمانی را در کوتاه ترین زمان طوری بیاموزید که حس کنید از ابتدا یک آلمانی بوده اید . آموزشگاه زبان نگار همواره سعی بر آن داشته تا با به نتیجه رساندن زبان آموزان در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه مد نظر زبان زد باشد . شما در زبان نگار می توانید تا هر سطحی که می خواهید در یک ترم برسید .( از مبتدی تا B1 در ۳ ترم)

 

بهترین متد یادگیری آلمانی

بهترین متد یادگیری آلمانی

 

در بهترین متد یادگیری آلمانی در موسسه زبان نگار از چه منابع و روش هایی استفاده می شود؟

موسسه زبان های خارجی زبان نگار زبان آلمانی را از پایه به زبان آموزان آموزش می دهد و کلاس های مختلفی را در سطوح A1,A2,B1,B2,C1,C2 برگزار می نماید. این دوره ها به گونه ای طراحی شده اند تا از سطوح پایه با زبان آموزان کار کند و تمام مهارت های لیسنینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و ریدینگ را تقویت نماید و تا سطح پیشرفته همراه زبان آموزان می باشد.

همچنین دوره زبان آلمانی در موسسه زبان نگار با مجموعه کتابهای Studio d تدریس می شود. این کتاب ها امروزه در اکثر موسسات و انستیتوهای معتبر دنیا به زبان آموزان متقاضی یادگیری این زبان، تدریس می شود. مجموعه کتابهای Studio d برای سنین بزرگسال (از ۱۸ سال به بالا) و برای سطوح مقدماتی تدوین و از سه کتاب درسی در سه سطح  B1 – A2 – A1تشکیل شده است. تدریس زبان آلمانی با استفاده از این کتاب از روش های محبوب زبان آلمانی است و طرفداران زیادی دارد.

هر کتاب حاوی۱۲ درس با موضوعات و موقعیت های متنوع روزمره است. در کنار کتاب درسی، کتاب کار به زبان آموزان این امکان را می دهد تا با حل تمرین هایی متفاوت، آموزه های خود را در ۴ مهارت زبانی بسنجند. متدی که مجموعه کتابهای Studio dدنبال می کند ترکیبی از بهترین متدهای مطرح در آموزش زبانهای خارجی به شمار می رود و نگاهی ابزاری و کاربردی به مقوله زبان دارد. کتاب Studio d بر اساس متد ارتباط متقابل و نیاز های روزمره طراحی شده است و تمام انتظاراتی که از یک کتاب مدرن آموزش زبان می رود را برآورده می کند.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان آلمانی در موسسه زبان نگار

 

این کتاب _ در پایان هر ۴ درس _ در قالب ایستگاهی جهت تکرار و آشنایی بصری زبان آموزان طراحی شده است که به آنها این امکان را می دهد تا به درک بیشتری از موضوعات پیشین برسند . همچنین در پایان هر جلد یک نمونۀ امتحان در سطوح مختلف A1, A2, B1وجود دارد، تا زبان آموز با شیوۀ سوالات امتحانی آشنا شود..

در موسسه زبان نگار در صورت نیاز علاوه بر کتاب Studio d از کتاب  Menschen نیز جزواتی تهیه و در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد. انتشارات Hueber یکی از معتبرترین انتشارات های دنیا در زمینه کتاب های آموزش زبان آلمانی است و کتاب Menschen  نیز از همین انتشارات می باشد. کتاب Menschen از جدید ترین کتاب های یادگیری زبان آلمانی است و  بر اساس سطح بندی CEFR اروپا ( A1, A2,.. ) می باشد. استفاده از تصاویر بسیار زیاد و مرتبط، تلفیق اینترنت و رسانه های دیجیتال در فرآیند یادگیری، بهبود مهارت یادگیری انفرادی، ارتباط تصاویر و کلمات برای یاد آوری بهتر، ارائه نکات یادگیری، موضوعات و مفاهیمی که باعث جذب توجه و علادق زبان آموزان شود، قابل مدیریت بودن طول درس ها بر اساس توجه زبان آموزان، ارائه نکات گرامری با رنگ ها ( که در زبان آلمانی بسیار مهم است ) از ویژگی های این کتاب آموزش زبان آلمانی می باشد. کتاب Menschen بر خلاف دیگر کتاب های آموزش زبان آلمانی بر روی اصطلاحات مسافرتی و سطحی توجه ندارد و بیشتر بر روی زبان آلمانی تمرکز دارد که ممکن است در محیط های کاری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اهداف و محتوای آموزشی بهترین متد یادگیری آلمانی در زبان نگار چیست؟

مهارت گفتاری همراه با تلفظ صحيح مطابق با گويش رايج در كشورهای آلمانی زبان

فهم و درك متنهای شنيداری و نوشتاری كه به زبان آلمانی معتبر و اصيل تنظيم شده‌اند

مهارت نوشتن E-Mail ، نامه های غيررسمی و در سطوح بالاتر نوشتن مقاله و گزارش دستور زبان آلمانی

آشنایی با شاخصه‌های فرهنگی و اجتماعی کشورهای آلمانی زبان

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای استفاده از بهترین متد یادگیری آلمانی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون نظر

ارسال یک نظر