۱۵ راه حل برای تقویت مکالمه

۱۵ راه حل برای تقویت مکالمه

می‌خواهید انگلیسی صحبت کنید؟ یا به دنبال روش هایی برای تقویت مکالمه انگلیسی هستید؟ خوب، ما نکاتی عالی برای به اشتراک گذاری با شما داریم. این نکات به شما کمک می کنند تا مهارت های مکالمه به زبان انگلیسی را تقویت کنید. با زبان نگار همراه باشید تا این نکات را بررسی کنیم.

 

۱. برای تقویت مکالمه، دستور زبان انگلیسی را فراموش کنید.

 صحبت کردن به زبان انگلیسی یک چالش کاملا متفاوت در آموزش زبان انگلیسی است. شما بیشتر وقت خود را در یک کلاس سپری کرده‌اید و یک معلم به شما می‌گوید که دستور زبان مهم‌ترین بخش یادگیری زبان انگلیسی است. با این حال دستور زبان انگلیسی تنها یک بخش کوچک از زبان است.

گرامر اغلب به نوشتن زبان انگلیسی مربوط است، و ما اینجاییم تا روش هایی برای تقویت مکالمه یاد بگیریم. لطفا با دستور زبان قاطی نشوید. گرامر مهم است اما در تقویت مکالمه شما چندان مهم نیست. شما می‌توانید با گوش دادن، دستور زبان را یاد بگیرید، به طوری که اگر اشتباه باشد، همه چیز غلط به نظر می‌رسد.

 

۲. فکر کردن مثل یک دانش‌آموز کلاس درس را رها کنید.

اگر می‌خواهید به سرعت انگلیسی صحبت کنید، پس باید به طور متفاوت یاد بگیرید. اگر یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از یک رویکرد سنتی به خوبی کار می‌کرد، چرا شما به دنبال یک رویکرد متفاوت هستید؟

واقعیت این است که شما می‌توانید انگلیسی را در کلاس یاد بگیرید، اما روند آن خیلی کند است! اکثر زبان آموزان کلاس درس انگلیسی ۸۰ %  وقت خود را صرف خواندن می‌کنند و نوشتن و تمرین صحبت کردن و گوش دادن تنها ۲۰ % آن زمان را شامل می شود.

 اگر اینگونه در نظر بگیریم که به مدت ۱ ساعت در یک کلاس انگلیسی شرکت ‌کنید ۲۰ درصد از زمان کلاس (۱۲ دقیقه) صرف اسپیکینگ می‌شود. اگر کلاس شش زبان آموز داشته باشد به این معنی است که شما تنها ۲ دقیقه در روز صرف تقویت مکالمه خود می کنید!

 

تقویت مکالمه

تقویت مکالمه

 

۳. از فایل های صوتی زبان انگلیسی استفاده کنید.

ممکن است واضح به نظر برسد که برای آموزش زبان انگلیسی به درس های انگلیسی نیاز دارید. شما می توانید به فایل های صوتی مختلفی گوش کنید که باعث می شود مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کرده و بتوانید مهارت های مکالمه به زبان انگلیسی را بهبود بخشید.

 

۴. از زمان مرده خود برای تقویت مکالمه استفاده کنید.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که فرصت یادگیری زبان انگلیسی را ندارند. اگر زبان انگلیسی شامل رفتن به کلاس درس و یا حضور در مقابل صفحه کامپیوتر باشد، ممکن است حق با شما موافقت باشد و زمان کافی برای یادگیری نداشته باشید.

اما چه می‌شود اگر تمام درس‌های شما بر روی گوشی هوشمند شما باشد و شما فقط به هندزفری برای گوش دادن به آن ها نیاز داشته باشید؟ حالا می‌توانید زمانی که کار می کنید، سفر می‌کنید، در سالن ورزش کنید، خانه را تمیز کنید و … زبان یاد بگیرید. شما در طول روز مقدار زیادی “زمان مرده” دارید. پیدا کردن کمی زمان برای گذاشتن هدفون مشکل نیست. اگر بتوانید ۲۰ تا ۴۰ دقیقه از “زمان مرده” را به صورت روزانه صرف تقویت مکالمه کنید، می‌توانید خیلی سریع‌تر از آنچه فکر می‌کنید انگلیسی صحبت کنید!

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ راه حل واقعا کاربردی برای مکالمه زبان انگلیسی

 

۵. برای تقویت مکالمه هر روز به زبان انگلیسی گوش دهید.

در حالت خوشبینانه هر روز وقت دارید که زمانی را صرف تقویت مکالمه کنید، حتی اگر زمانی که نهار می خورید، بر روی خود سرمایه‌گذاری کنید. اکنون به شما خوهیم گفت که چرا باید هر روز به زبان انگلیسی گوش کنید.

مغز شما برای شنیدن صداها و ریتم‌های زبان مادری تان آموزش‌دیده است. زمانی که شما در حال خرید هستید و سر و صدای پس‌زمینه بلند است، مغز هوشمند شما هنوز می‌تواند تشخیص دهد که فردی می‌خواهد با شما صحبت کند. چرا که شما برای تشخیص صداها و ریتم آن زبان آموزش‌دیده است.

 خوب شما همچنین باید برای زبان انگلیسی هم همین کار را بکنید. شما باید مغز خود را آموزش دهید تا انگلیسی صحبت کنید. تنها راه برای انجام این کار، گوش دادن به زبان انگلیسی است که توسط انگلیسی زبانان بومی صحبت شده است.

وقتی می گوییم که گوش کنید، منظورمان این است که بارها و بارها و بارها به زبان انگلیسی گوش کنید! شما باید مغز خود را با صدای زبان انگلیسی آشنا کنید. ممکن است همه چیز را درک نکنید و ممکن است ریتم صحبت کردن آن ها خیلی سریع باشد. اما نترسید! مغز فوق‌العاده شما به طور خودکار یاد می‌گیرد که کلمات جداگانه را تشخیص دهد، تا تشخیص دهد چه زمانی یک جمله شروع می‌شود و چه زمانی تمام خواهد شد. برای این که این اتفاق در مغز شما بیفتد، باید هر روز کمی به انگلیسی گوش دهید.

 

تقویت مکالمه

تقویت مکالمه

 

۶.بر روی کلمات روزمره زبان انگلیسی تمرکز کنید.

آیا می دانید که اگر یک کتاب به زبان انگلیسی انتخاب کنید و کلمات آن را بررسی کنید، حدود ۱۰۰ کلمه ۵۰ درصد از کل کتاب را تشکیل می دهد؟ درست است. به طور شگفت انگیزی اگر فقط ۱۰۰ کلمه از زبان انگلیسی را بدانید به طور خودکار ۵۰ درصد از هر کتابی که به زبان انگلیسی نوشته شده است را درک خواهید کرد!

بنابراین اگر شما فقط ۱۰۰-۵۰۰ کلمه از لغات رایج زبان انگلیسی را یاد بگیرید قادر خواهید بود ۵۰-۸۰ درصد از آنچه که به انگلیسی بیان می شود را درک کنید.

بقیه ی کلمات، کلمات تخصصی هستند. این کلمات برای تو صیف موقعیت ها و اشیاهایی مانند مسافرت، کار و غذا استفاده می شوند.

در نظر بگیریم که هدف شما از تقویت مکالمه، برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با همکارانتان در یک شرکت IT است. بنابراین سریعترین روش این است که ۱۰۰-۵۰۰ کلمه رایج زبان انگلیسی را به همراه اصطلاحات تخصصی مربوط به فناوری اطلاعات را یاد بگیرید. شما نیازی ندارید که هنوز کلمات مربوط به رستوران را یاد بگیرید! پس بر روی یادگیری اصطلاحات مربوط به هدفتان به همراه یادگیری لغات رایج تمرکز کنید.

 

۷. به مردم بگویید چه کاری انجام می‌دهید.

اگر به مردم بگویید که چه کار می‌کنید، برای شما سخت‌تر خواهد بود که ساکت بمانید. شما می‌خواهید یاد بگیرید که انگلیسی صحبت کنید، پس عدم موفقیت را برای خود سخت کنید.

گفتن اینکه چه کاری انجام می‌دهید، آن را برای مردم روشن خواهد کرد که چرا این همه وقت را با هدفون صرف می‌کنید! شما نمی‌خواهید که شبیه یک فرد تنها و غیراجتماعی به نظر برسید. شما از افراد می‌خواهید که شما را به عنوان فردی سخت کوش ببینند که یک زبان جدید را یاد می‌گیرد. پس دقت کنید که به همه بگویید که چه کار می‌کنید.

 

مرتبط بخوانید:مزایای زبان انگلیسی : چرا انگلیسی یاد میگیریم!؟

 

۸. به یک فایل صوتی بارها گوش دهید.

هنگام آموزش زبان انگلیسی از طریق گوش دادن، همه صداها نسبتا ساده به نظر می‌رسند، پس مشکل کجاست؟

سختترین کار در این روش تکرار است.چندین بار گوش دادن به یک فایل آموزشی می‌تواند نیازمند تلاش زیادی باشد و با انگیزه ادامه دادن را دشوار کند. متاسفانه تکرار در این روش یادگیری خیلی مهم است، شما فقط باید از این طریق قدرتمند می شوید.

 داشتن کلیپ های صوتی و یک کتابخانه از پادکست ها انگلیسی را پیشنهاد می‌کنیم که موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهد تا از ایجاد خستگی و دلزدگی جلوگیری شود. این کار به شما کمک می‌کند که چیز جالبی برای گوش دادن در موضوعات موردعلاقه خودتان داشته باشید.

 

۹. به آهستگی صحبت کنید.

زمانی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید، سریع بودن به معنای بهتر بودن نیست! اکثر گویشوران مشهور انگلیسی آهسته صحبت می‌کنند.

سرعت طبیعی زبان انگلیسی بسیار کند است (در مقایسه با ایتالیایی یا اسپانیایی). اگر سعی کنید انگلیسی را سریع صحبت کنید، به خصوص اگر نیازی به آن ندارید، زندگی‌تان را بسیار مشکل خواهید کرد. برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی آهسته صحبت کردن را تمرین کنید.

 

تقویت مکالمه

تقویت مکالمه

 

۱۰. از چیزهایی که هنوز درک نمی‌کنید، عبور کنید.

زبان انگلیسی از حدود ۲۲۵۰۰۰ کلمه استفاده می‌کند. شما نیازی به دانستن همه آن‌ها برای تقویت مکالمه انگلیسی روزمره ندارید! برخی از زبان آموزان آن را رها کردن کلمه‌ای را که به آن گوش داده‌اند اما آن را درک نمی‌کنند را سخت می دانند. آن‌ها فورا سعی می‌کنند به آن نگاه کنند و آن را یاد بگیرند. شما نیازی ندارید تا به این روش عمل کنید.

در حقیقت ما توصیه می‌کنیم که فقط به کلمه گوش دهید، آن را بارها و بارها بشنوید و به مرور زمان آن را انجام دهید. بسیار عادی است که یک کلمه را ۵ یا بیشتر بشنوید و آن را درک نکنید. درک نکردن یک کلمه به شما کمک می‌کند به این ایده عادت کنید که در زندگی واقعی در انگلیس همه چیز را درک نخواهید کرد. این تجربه خوبی برای شما است.

شما هنوز چیزی را یاد می‌گیرید، مغز شما صدای یک کلمه را می‌شنود و اکنون می‌داند یک کلمه انگلیسی است و قبل و بعد از آن الگویی را ایجاد می‌کند که مغز شما آن را درک می‌کند.

چون شما برخی از کلمات را در اطراف کلمه جدید یا دشوار تشخیص می‌دهید مغز شما شروع به حدس زدن می‌کند که معنای آن چه چیزی ممکن است باشد. در نهایت، شما درک می‌کنید که کلمه چیست، اما نحوه ذخیره کردن این اطلاعات توسط مغز شما به این معنی است که یادآوری کلمه در آینده فوق‌العاده سریع خواهد بود. این سرعت یادآوری چیزی است که شما برای تقویت مکالمه نیاز دارید.

 

مرتبط بخوانید:چرا لهجه انگلیسی مردم بریتانیا با آمریکا متفاوت است؟

 

۱۱. برای هر روز اهداف آموزشی تعیین کنید.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق گوش دادن آسان است. با این حال، یادگیری این روش ممکن است تمرکز شما را کاهش دهد.

 به یاد داشته باشید که این روش در مورد یادگیری شما برای صحبت کردن به یک زبان جدید است. به خاطر داشته باشید که چرا این کار را می‌کنید و انگیزه شما از این کار چیست؟ شاید شما به خاطر درآمد بیشتر، مسافرت، کار یا تحصیل در خارج به تقویت مکالمه نیاز داشته باشید.

شما این سفر آموزشی را به یک دلیل شروع کردید! تمرکز کنید، تعیین اهداف به شما کمک می‌کند این کار را انجام دهید. یک هدف می‌تواند چند دقیقه خاص برای گوش دادن به زبان انگلیسی در هر روز باشد. فقط گوش کنید و چالش‌هایی را برای تقویت مکالمه مواجه می شوید را رفع کنید.

 

۱۲. برای تقویت مکالمه ترجمه کردن را متوقف کنید.

ترجمه زمانی نا کارآمد است که یاد می گیرید به یک زبان صحبت کنید. ترجمه روندی بسیار کند است و مکالمه نیاز به سرعت دارد.

 وقتی که شما به حرف کسی گوش می‌دهید که انگلیسی صحبت می‌کند، کلمات انگلیسی را که شنیده اید را به زبان مادری خود ترجمه می کنید. بعد متوجه می‌شوید که چه چیزی می‌شنوید. سپس گرامر و مفهوم جمله را درک می کنید. حالا شما همه کارها را دوباره انجام می‌دهید تا پاسخ خود را به زبان انگلیسی بیان کنید؛ شما هر کلمه را ترجمه می‌کنید که این کار باعث می شود سرعت مکالمه شما بسیار آهسته باشد.

 

تقویت مکالمه

تقویت مکالمه

 

۱۳.یک صدای آشنا پیدا کنید.

مانند هر مشکلی که ممکن است در زندگی با آن روبرو شوید، متغیرهای بیشتر در یک مشکل، حل کردن آن را دشوارتر می کند. تقویت مکالمه به زبان انگلیسی را تا می توانید آسان در نظر بگیرید. بر روی گوش دادن تمرکز کنید، فقط به صدا بدون ویدئو گوش کنید و مطمئن شوید که صدایی که می‌شنوید صدای یک گوینده بومی انگلیسی است.

برای شروع فقط به یک صدای انگلیسی گوش کنید. آشنایی با صدا یادگیری را راحت تر می کند. در برخی موارد، شما بیش از یک صدا در یک مکالمه خواهید شنید که یادگیری را دشوارتر می‌کند. سعی کنید گوش دادن را غیر پیچیده نگاه دارید.

 

۱۴. اشتباهات باعث یادگیری می شوند.

زمانی که اولین زبان خود را یاد می‌گیرید، به احتمال زیاد یک کودک بودید. شما مطمئنا در طی این تجربه یادگیری اشتباهات زیادی مرتکب می‌شوید. پدر یا مادرتان به این اشتباهات اهمیتی نمی‌دادند؛ احتمالا فکر می‌کردند که آن‌ها بامزه هستند! سپس به نرمی اشتباهاتی که مرتکب می‌شوید را با تکرار تصحیح خواهند کرد.

آموزش زبان جدید ، مانند انگلیسی، منجر به اشتباهات زیادی خواهد شد. لطفا آن‌ها را بپذیرید و از آن‌ها یاد بگیرید. آن‌ها بخشی از رویکرد یادگیری هستند. نگذارید به هیچ وجه باعث اذیت و خجالت زدگی شما بشوند.

 

مرتبط بخوانید:معرفی ۱۰ کتاب خودآموز انگلیسی

 

۱۵. ویدئو باعث حواس‌پرتی شما می شود.

ویدئو جایگاه خود را در کمک به زبان آموزان برای یادگیری یک زبان جدید و تقویت مکالمه دارد. با این حال، اشکالاتی نیز دارند:

تماشای ویدیو در زمان مرده سخت است. شما متوجه خواهید شد که فایل های صوتی  برای استفاده از زمان های مرده مناسب‌تر هستند، و این باعث می‌شود که گوش دادن به ۲۰ تا ۴۰ دقیقه انگلیسی در یک روز آسان‌تر شود.

ویدئوها تصویری هستند اما مشکلی که شما سعی دارید در اینجا حل کنید، صدا است.

فیلم‌های ویدیویی نیاز به تجهیزات بزرگ‌تر و بهتری برای استفاده دارند.  همچنین ویدئو، یک حواس‌پرتی برای مغز شما هستند! برای تقویت مکالمه مغز شما باید صداها را آنالیز کند نه اطلاعات بصری!

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در تقویت مکالمه زبان انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه