زبان برای مهاجرت به آلمان : تمامی نکات مهم + منابع مطالعه | موسسه زبان های خارجی زبان نگار - برگزار کننده رسمی آزمونهای تافل در ایران

زبان برای مهاجرت به آلمان : تمامی نکات مهم + منابع مطالعه

زبان برای مهاجرت به آلمان : تمامی نکات مهم + منابع مطالعه

کشور آلمان یکی از پیشرفته ترین و مناسب ترین کشور ها برای مهاجرت می باشد. افراد، به دلایل مختلف، نظیر بدست آوردن فرصت های شغلی یا ادامه تحصیل، به آلمان مهاجرت می کنند. قطعا می دانیم که تسلط بر زبان آلمانی یکی از شرایط اولیه مهاجرت به آلمان می باشد. با مطالعه این مطلب از زبان نگار، شما متوجه خواهید شد که برای مهاجرت به آلمان باید به چه سطحی از زبان آلمانی مسلط باشید. حتی اگر در سطح مورد نظر هم نباشید، زبان نگار راهکار هایی را به شما ارائه می دهد که به سطح مورد نظر برسید. با ما همراه باشید.

 

 

آشنایی با آلمان

 

آلمان یکی از اصلی ترین اعضای اتحادیه اروپا و یکی از مهمترین کشور های دنیا از نظر اقتصادی، شرایط تحصیلی و پذیرش مهاجران در دنیا به حساب می آید. شرایط اقتصادی، جزء نقاط قوت این کشور محسوب می شود. اما به دلیل بالا رفتن میانگین سنی و سالخوردگی جمعیت آلمان، این کشور نیاز زیادی به نیرو های انسانی متخصص دارد. آلمان هر ساله افراد زیادی را برای جذب نیروی انسانی متخصص به عنوان مهاجر پذیرش می کند.

 

زبان برای مهاجرت به آلمان

 

پایتخت آلمان، بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر آن، یعنی برلین می باشد. برلین شامل صنایع مهم و کارآمدی مانند مهندسی پزشکی، IT و داروسازی است که برای همین موقعیت های شغلی، نیازمند نیروی انسانی می باشد. آلمان از ۱۶ ایالت مستقل تشکیل شده است که این ۱۶ ایالت، مجموعا دارای ۸۰ شهر هستند. مونیخ هم یکی دیگر از مهمترین شهر های آلمان و پایتخت ایالت بایرن می باشد. حدود ۸۰۰ هزار نفر از شهر مونیخ در زمینه های گوناگون، همانند پزشکی و مهندسی مشغول به کار هستند. با یادگیری زبان آلمانی و مهاجرت به آلمان می توانید یکی از افرادی باشید که در این کشور مشغول به کار هستند.

 

انواع مهاجرت به آلمان :

 

 • مهاجرت از طریق شغل و حرفه
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت به واسطه پناهندگی

 

منافع مهاجرت به آلمان :

 

 • امنیت شغلی
 • رفاه اجتماعی
 • آموزش رایگان
 • ویزای شینگن
 • آب و هوای مناسب

 

کشور آلمان از نظر ساختار اقتصادی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد. در حوزه صادرات، این کشور رتبه ۳ جهان را به خود اختصاص داده است. از نظر ساختار آموزشی هم، تحصیل عمومی برای هر فرد به مدت حداقل ۹ سال اجباری است. بعد از اتمام تحصیلات ابتدایی، دانش آموزان مختار هستند که برای ادامه تحصیل، حوزه نظری یا حوزه فنی و حرفه ای را انتخاب کنند.

 

آشنایی با زبان آلمانی

 

زبان آلمانی با دارا بودن حدود ۱۰۰ میلیون گویشور بومی در دنیا، از گسترده ترین و پر استفاده ترین زبان های دنیا به حساب می آید. زبان آلمانی از نظر گویشوران کل، در جایگاه دوم بزرگترین زبان های اتحادیه اروپا می باشد. زبان آلمانی یکی از زبان های شاخص در زمینه های علمی-کاربردی و محتوای سایت ها محسوب می شود.

 

ارزش و اعتبار زبان آلمانی :

 

 • آلمانی بعد از انگلیسی، پر کاربرد ترین زبان خارجی در دبستان های اتحادیه اروپا می باشد.
 • آلمانی بعد از انگلیسی و فرانسوی پر کاربرد ترین زبان خارجی در دبیرستان های اتحادیه اروپا می باشد.
 • ۱۰ درصد کتاب ها در دنیا به آلمانی منتشر و چاپ می شوند.
 • در انگلیس، در شغل ها و کسب و کار ها، آلمانی و فرانسوی پر متقاضی ترین و پر کاربرد ترین زبان های خارجی در دنیا هستند.

 

ساختار زبان آلمانی

 

ساختار زبان آلمانی :

 

آلمانی دارای ۴ حالت برای اسم، ضمیر و صفت، ۳ حالت برای جنس، ۲ حالت برای شمار می باشد. این زبان همانند انگلیسی دارای ۲۶ حرف می باشد. اغلب واژگان آلمانی از شاخه ژرمنی از خانواده زبان های هندواروپایی تشکیل شده اند.

لازمه مهاجرت به آلمان، یادگیری زبان آلمانی به بهترین شکل می باشد. برای یادگیری زبان آلمانی به بهترین شکل، باید به دنبال بهترین کلاس آلمانی باشید. مؤسسه زبان های خارجی زبان نگار با ارائه بهترین کلاس آلمانی و آموزش زبان آلمانی با بهترین متد ها، می تواند کمک بزرگی برای مهاجرت شما عزیزان به آلمان باشد.

 

دلایلی که باعث انتخاب یک آموزشگاه آلمانی می شود :

 

 • روش ها و راهکار های آموزشی کارآمد
 • استفاده از بهترین منابع و استفاده از منابع مورد تأیید سفارت آلمان
 • بهترین و با کیفیت ترین امکانات آموزشی
 • هزینه معقول و مدت زمان مناسب برای دوره

 

این خصوصیات، دقیقا همان ویژگی هایی هستند که در بهترین کلاس آلمانی، توسط زبان نگار ارائه می شوند.

 

تعیین سطح زبان آلمانی

 

تعیین سطح زبان

 

قبل از شرکت در کلاس زبان آلمانی برای مهاجرت، لازم است که سطح معلومات خود را مشخص کنید. اگر هم اکنون در ایران زندگی می کنید و قصد گرفتن ویزای تحصیلی به آلمان را دارید، باید حداقل دارای سطح B1 از زبان آلمانی باشید. نداشتن این سطح یا پایین تر بودن سطح شما از سطح B1، به این معنی است که شما اجازه اخذ ویزا آلمان را نخواهید داشت.

 

مؤسسه زبان های خارجی زبان نگار خدمتی را برای شما به نام تعیین سطح زبان رایگان در نظر گرفته است که شما با شرکت در این تعیین سطح می توانید از وضعیت خود در زبان آلمانی مطلع شوید. اگر حداقل دارای معلومات سطح B1 باشید، می توانید سطح خود را ارتقا بدهید یا اینکه بدون ارتقا دادن، به فکر مقدمات گرفتن ویزا باشید. اگر سطح شما کمتر از B1 است می توانید با شرکت در دوره های زبان آلمانی خود را به سطح B1 برسانید.

 

زبان نگار با ارائه دوره های زبان آلمانی از سطح A1 تا سطح C2 می تواند شرایط را برای مهاجرتی آسان، مهیا سازد. با مراجعه به صفحه هر کدام از این سطوح می توانید از مدت زمان دوره ها، شرایط و هزینه آن ها آگاه شوید.

 

توجه داشته باشید که بعد از گذراندن سطح B1 می توانید نظر شخصی خود را به صورت کامل و صحیح در مورد موضوعات مختلف، به زبان آلمانی بیان کنید.

 

آموزش آنلاین زبان آلمانی برای مهاجرت به آلمان

 

آموزش آنلاین زبان آلمانی برای مهاجرت به آلمان

 

هر زبان خارجی، دارای سطوح متفاوتی می باشد که میزان معلومات افراد توسط این سطح مشخص می شود. برای یادگیری و ارتقا معلومات خود در حوزه زبان های خارجی، مخصوصاً زبان آلمانی، نیاز است که در دوره های آموزشی آموزشگاه ها شرکت کنید و گواهینامه یا مدرک مرتبط با سطح خود را دریافت کنید. برای مهاجرت حتماً باید در این دوره ها شرکت کنید تا شرایط لازم را بدست آورید.

 

زبان نگار با ارائه آموزش آنلاین زبان آلمانی، کلیه مهارت های لازم زبان آلمانی را به طور کامل به شما آموزش می دهد تا شما بتوانید به نیاز های مرتبط با شغل، تحصیل و غیره پاسخ بدهید و در موقعیت های مختلف بتوانید ارتباط برقرار کنید.

 

بسیاری افراد به دلیل دغدغه ها و مسئولیت های زیادی که در زندگی، کار و تحصیلشان دارند، وقت کافی برای شرکت در کلاس های حضوری و یادگیری زبان را ندارند. زبان نگار با ارائه راه حلی کارآمد و نتیجه بخش به نام آموزش آنلاین زبان آلمانی، این مشکل را حل کرده و شما می توانید از اوقات فراغت خود از آموزش آنلاین برای یادگیری زبان استفاده کنید. 

 

با مراجعه به صفحه آموزش آنلاین زبان آلمانی می توانید از شرایط دوره ها، مدت زمان دوره ها و هزینه آن ها آگاهی پیدا کنید. منفعت آموزش آنلاین این است که وقت شما برای رفت و آمد به کلاس حضوری، به طور قابل توجهی ذخیره خواهد شد. همچنین هر کجا که به اینترنت دسترسی داشته باشید، می توانید به یادگیری مشغول شوید.

 

در نتیجه می توانید با شرکت در آموزش آنلاین زبان آلمانی، گام بلندی در راستای مهاجرت به کشور آلمان بردارید.

 

منابع مطالعه آلمانی

 

منابع مطالعه زبان آلمانی برای مهاجرت به آلمان

 

قطعاً برای تسلط داشتن روی هر زبان خارجی به منابع مفید و جامع، نیاز خواهید داشت. کتاب آموزشی زبان آلمانی کمک بسیار زیادی به شما برای یادگیری هر چه بهتر زبان آلمانی می کند. شما می توانید بهترین و جامع ترین منابع آموزشی زبان آلمانی را از مؤسسه زبان نگار خریداری فرمایید.

 

زبان نگار برای هر سطح از زبان آلمانی کتاب های ارزشمندی را به شما معرفی می کند. به عنوان مثال، در آموزش های زبان نگار، همگام با سفارت آلمان، از کتاب های Starten wir استفاده می شود. این کتاب از مناسب ترین کتاب ها یادگیری زبان آلمانی می باشد. دارای سطح بندی های گوناگون است. این کتاب با ارائه نکات آموزشی بسیار، تصاویر فراوان و مرتبط با کلمات کلیدی و آموزش گرامر با استفاده از رنگ ها، کمک زیادی به فرایند آموزش می کند.

 

صحبت پایانی

 

در این مطلب از زبان نگار سعی شد که نکات مهمی که باید در رابطه با مهاجرت به آلمان و یادگیری زبان آلمانی بدانید را به شما ارائه دهیم. برای مهاجرت به آلمان نیاز دارید که سطح معلومات خود را تا حد مطلوبی افزایش دهید. پیشنهاد زبان نگار به شما این است که از دوره های زبان آلمانی استفاده کنید. این دوره ها در بالاترین سطح کیفیت ارائه می شوند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت