[vc_row content_width=”grid” content_aligment=”right” css=”.vc_custom_1533544701092{padding-top: 52px !important;padding-bottom: 40px !important;}”][vc_column][vc_column_text]دوره تخصصی IELTS درمرکز زبان نگار

 

 

آموزش دوره آیلتس با جدیدترین روش!

آزمون آیلتس یکی از آزمون های بین المللی در سطح جهان برای اثبات مهارت های زبان انگلیسی است. این آزمون کاربردهای مختلفی دارد که افراد بر اساس اهداف و نیازهایی که دارند در این آزمون باید شرکت کنند. دپارتمان زبان انگلیسی زبان نگار با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت و با بهره گیری از اساتید مجرب و دانشگاهی هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان این آزمون را در کوتاه ترین زمان و با کسب نمره دلخواه آموزش می دهد. این موسسه از جدیدترین متدها برای آموزش دوره آیلتس استفاده می کند و تا زمان رسیدن زبان آموز به نمره دلخواه همراه اوست. در آموزشگاه زبان نگار، دوره های IELTS به ۲ بخشPre-IELTS   و IELTS1,2 تقسیم میشود.

 

آموزش دوره آیلتس

آموزش دوره آیلتس

 

درباره آزمون IELTS

IELTS که برگرفته از سرواژگان (International English Language Testing System) به معنای نظام بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است، یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی حال حاضر است که در سراسر دنیا برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده است و از این نظر در مقابل تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود که نمره قبولی برای آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمره متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتس باحداقل سطح ۷ را می‌پذیرند.

آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌است. کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و عمومی است که گونه آکادمیک مشکل تر بوده و همین آزمون است که برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد.

 

آموزش دوره آیلتس

آموزش دوره آیلتس

 

مرتبط بخوانید: ثبت نام کلاس آیلتس در بهترین کلاس زبان تهران

 

شرایط دوره های تخصصی ایلتس درمرکز تافل زبان نگار

 

دوره های تخصصی در سه مرحله تشکیل میشود که هر زبان آموز بسته به سطح و نمره مدنظر از دوره ها استفاده می کند این دوره به شرح زیر است:

 

 • PRE IELTS
 • IELTS 1
 • IELTS 2

 

پرداخت آنلاین نام دوره شهریه تومان توضیحات دوره سطح زبان آموز
پرداخت انلاین PRE IELTS 2000000 ۲۴ جلسه ۹۰ دقیقه ای (۱۲ جلسه ۳ ساعته )

 

Pre Intermediate
پرداخت آنلاین IELTS 1

کسب نمره ۶ آیلتس

2300000 ۲۴ جلسه ۹۰ دقیقه ای (۱۲ جلسه ۳ ساعته )

 

Intermediate
پرداخت آنلاین IELTS 2

کسب نمره ۷ونیم آیلتس

230۰۰۰۰ ۲۴ جلسه ۹۰ دقیقه ای (۱۲ جلسه ۳ ساعته) 

 

Upper Intermediate

 

مرتبط بخوانید: آزمون مکالمه آیلتس : ۵ نکته مهم برای آزمون مکالمه آیلتس!

 

برنامه افراد درسطح مبتدی (Beginner – Elementary):

افراد مبتدی قبل از شروع دوره PRE IELTS بایستی با کتابهای تاچ استون ۱و۲و۳ خود را به سطح PRE INTERMEDIATE برسانند.

افرادی که تمایل دارند در مدتی کمتر از یکسال به نمره مورد نظرشان برسند و مبتدی هستند می توانند از کلاسهای فوق فشرده استفاده کنند. برای افرادی که برنامه طولانی مدتی دارند پیشنهاد میشود با ارامش خاطر از کلاسهای ترمیک و فشرده موسسه استفاده کنند. با این کلاسها زبان آموز در یکسال ونیم الی دوسال اماده آزمون میشود.

 

برنامه افراد در سطح متوسط (Pre-Intermediate – Intermediate):

 افراد در سطح Pre- Intermediate  با کلاسهای Pre-IELTS وارد دوره های امادگی آزمون می شوند. چنانچه افراد خواستار نمره حداکثر ۶.۵ هستند، پس از دوره ی Pre-IELTS، وارد دوره ی تخصصی IELTS 1 میشوند.

افراد در سطح Intermediate، مستقیما وارد دوره ی تخصصی IELTS 1 میشوند و پس از این دوره  توانایی کسب نمره ۶.۵ را دارند. چنانچه افراد خواستار نمره بالاتر از ۶.۵ هستند، پس از دوره ی IELTS 1، وارد دوره ی تخصصی IELTS 2 میشوند.

 

برنامه افراد در سطح پیشرفته (Upper-Intermediate – Advance):

این افراد فقط  دوره های تخصصی IELTS 2 را می گذرانند.

 

آموزش دوره آیلتس

آموزش دوره آیلتس

 

نحوه برگزاری دوره ها و تعداد جلسات :

شرایط کلاسها PRE IELTS  در کلاسهای فشرده و خصوصی به شرح زیر است:

 • کلاسها در ۲۴ جلسه ۹۰ دقیقه ای برگزار میشود.
 • کلاسهای PRE IELTS در دوره های فشرده در بازه زمانی یک ماه و نیم برگزار میگیرد.
 •  کلاسهای PRE IELTS در دوره های خصوصی در بازه زمانی یک ماهه برگزار میگیرد.

 

مرتبط بخوانید: ۲۰ نکته واقعا کاربردی در آموزش رایتینگ آیلتس

 

شرایط کلاسها IELTS 1  در کلاسهای فشرده و خصوصی به شرح زیر است:

 • کلاسها در ۲۴ جلسه ۹۰ دقیقه ای برگزار میشود.
 • اتمام کلاسهای IELTS 1 در دوره های فشرده در بازه زمانی یک ماه و نیم صورت میگیرد.
 • اتمام کلاسهای IELTS 1 در دوره های خصوصی در بازه زمانی یک ماهه صورت میگیرد.

 

شرایط کلاسها IELTS 2  در کلاسهای فشرده و خصوصی به شرح زیر است:

 • کلاسها در ۲۴ جلسه ۹۰ دقیقه ای برگزار میشود.
 •  کلاسهای IELTS 2 در دوره های فشرده در بازه زمانی یک ماه و نیم صورت میگیرد.
 • کلاسهای IELTS 2 در دوره های خصوصی در بازه زمانی یک ماهه صورت میگیرد.

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش دوره آیلتس را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیگر شماره های مرکز زبان نگار:

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text]

 

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_width=”grid” css=”.vc_custom_1446801558556{padding-top: 63px !important;padding-bottom: 34px !important;background-image: url(http://startit.select-themes.com/wp-content/uploads/2015/10/About-us-Background.jpg?id=2582) !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column offset=”vc_col-md-6″][vc_column_text]

 تخصص  ما

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”29px”][vc_column_text]

زبان نگار تنها مرکز برگزار کننده آزمون تافل در ایران است که كه زبان آموزان را از مبتدي تا نمره مورد نظر IELTS تعليم مي دهد.

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”40px”][/vc_column][vc_column offset=”vc_col-md-6″][vc_empty_space height=”35px”][qodef_progress_bar title_tag=”h6″ title=”درصد قبولی در آزمون” percent=”95″ progress_bar_color=”#ffffff”][qodef_progress_bar title_tag=”h6″ title=”رضایت مشتری” percent=”98″ progress_bar_color=”#ffffff”][qodef_progress_bar title_tag=”h6″ title=”بروز رسانی علمی” percent=”95″ progress_bar_color=”#ffffff”][vc_empty_space height=”40px”][/vc_column][/vc_row][vc_row content_width=”grid” content_aligment=”center” css=”.vc_custom_1445429606650{padding-top: 10px !important;padding-bottom: 28px !important;}”][vc_column width=”1/3″ offset=”vc_col-md-4″][qodef_elements_holder][qodef_elements_holder_item item_padding=”0 0 0 0″ horizontal_aligment=”left” vertical_alignment=”middle” hover_animation=”default” animation_name=”grow-in” animation_delay=”100″][vc_single_image image=”8154″ img_size=”full” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” css_animation=”bounceIn” link=”https://zabannegar.com/?page_id=4610″][/qodef_elements_holder_item][/qodef_elements_holder][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]

مشاوره و برنامه ریزی

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”19px”][vc_column_text]برای مشاوره و برنامه ریزی در زمینه های تخصصی و عمومی بر روی عکس کلیک کنید[/vc_column_text][vc_empty_space height=”40px”][/vc_column][vc_column width=”1/3″ offset=”vc_col-md-4″][qodef_elements_holder][qodef_elements_holder_item item_padding=”0 0 0 0″ horizontal_aligment=”left” vertical_alignment=”middle” hover_animation=”default” animation_name=”grow-in” animation_delay=”300″][vc_single_image image=”8153″ img_size=”full” add_caption=”yes” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” css_animation=”bounceIn” link=”https://zabannegar.com/category/ielts/”][/qodef_elements_holder_item][/qodef_elements_holder][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]دوره های آیلتس[/vc_column_text][vc_empty_space height=”19px”][vc_column_text]برای مشاهده تمامی دوره های آیلتس کلیک کنید![/vc_column_text][vc_empty_space height=”40px”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][qodef_elements_holder][qodef_elements_holder_item item_padding=”0 0 0 0″ horizontal_aligment=”left” vertical_alignment=”middle” hover_animation=”default” animation_name=”grow-in” animation_delay=”300″][vc_single_image image=”8155″ img_size=”full” add_caption=”yes” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” css_animation=”bounceIn” link=”https://zabannegar.com/portfolio-item/%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%D9%87%D8%A7/”][/qodef_elements_holder_item][/qodef_elements_holder][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]

قوانین کلاسها

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”19px”][vc_column_text]برای مشاهده قوانین و مقررات کلاسها بر روی عکس کلیک کنید[/vc_column_text][vc_empty_space height=”40px”][/vc_column][/vc_row][vc_row content_width=”grid” content_aligment=”right” css=”.vc_custom_1533544722121{padding-top: 65px !important;padding-bottom: 78px !important;background-color: #f3f3f3 !important;}”][vc_column][vc_column_text]دوره های تخصصی ایلتس درمرکز تافل زبان نگار[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]دوره های آمادگی آزمون آیلتس زبان نگار به نحوی برگزار می گردد که با جدیدترین تکنیکهای معتبر تست زنی در هر چهار مهارت در کوتاه ترین زمان فرد را برای ازمون و نمره دلخواهش اماده می کند.

 

مرتبط بخوانید: کلاس خصوصی آیلتس در تهران

 

برنامه افراد درسطح مبتدی :

افرادی که تمایل دارند در مدتی کمتر از یکسال به نمره مورد نظرشان برسند و مبتدی هستند می توانند از کلاسهای فوق فشرده استفاده کنند. برای افرادی که برنامه طولانی مدتی دارند پیشنهاد میشود با ارامش خاطر از کلاسهای ترمیک و فشرده موسسه استفاده کنندبا این کلاسها زبان آموز در یکسال ونیم الی دوسال اماده آزمون میشود.

 

برنامه افراد در سطح متوسط:

برای این دسته از افراد بعد از تعیین سطح برنامه ریزی میشود که با کلاسهای فوق فشرده در 6ماه اماده ازمون شوند. برای افرادی که فرصت کافی دارند پیشنهاد میشود با کلاسهای ترمیک و فشرده در 9 ماه اماده ازمون شوند.

 

برنامه افراد در سطح پیشرفته:

این افراد فقط دوره های تخصصی را می گذرانند .

مرتبط بخوانید: 20 نکته واقعا کاربردی در آموزش رایتینگ آیلتس

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_width=”grid” content_aligment=”center” css=”.vc_custom_1445429606650{padding-top: 10px !important;padding-bottom: 28px !important;}”][vc_column offset=”vc_col-md-4″][vc_empty_space height=”40px”][vc_empty_space height=”19px”][vc_empty_space height=”40px”][/vc_column][vc_column offset=”vc_col-md-4″][vc_empty_space height=”40px”][vc_empty_space height=”19px”][vc_empty_space height=”40px”][/vc_column][vc_column offset=”vc_col-md-4″][qodef_elements_holder][qodef_elements_holder_item item_padding=”0 0 0 0″ horizontal_aligment=”left” vertical_alignment=”middle” hover_animation=”default” animation_name=”grow-in” animation_delay=”500″][vc_single_image image=”7440″ img_size=”full” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” css_animation=”bounceIn” link=”http://panel.zabannegar.com/OnlineRegister.aspx”][/qodef_elements_holder_item][/qodef_elements_holder][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]

ثبت نام

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”19px”][vc_column_text]جهت ثبت نام در وب سایت و انتخاب کلاسهای تخصصی مورد نیاز خود بر روی عکس کلیک کنید[/vc_column_text][vc_empty_space height=”40px”][/vc_column][/vc_row][vc_row content_width=”grid” content_aligment=”right” css=”.vc_custom_1533544759677{padding-top: 52px !important;padding-bottom: 40px !important;}”][vc_column][vc_column_text]مقایسه نمرات تافل و ایلتس

TOEFL iBT Score Ranges to IELTS Scores[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][vc_column_text]

IELTS Score TOEFL Score IELTS Description
9 118-120 Expert User
8.5 115-117 Very Good User
8 110-114
7.5 102-109 Good User
7 94-101
6.5 79-93 Competent User
6 60-78
5.5 42-59 Modest User
5 35-41
4.5 32-34 Limited User
0-4 0-31 Extremely Limited/Intermittent/Non User

  

IELTS یا International English Language Testing System یک امتحان زبان انگلیسی است و از اعتباری بین‌المللی برخوردار می‌باشد. این امتحان معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی Writing،Reading،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاهها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان در امتحان IELTS به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند. نمره هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمره کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می‌شود.

هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را می‌خواهند بطوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد). به عنوان مثالی دیگر، برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید، باید در هر چهار قسمت امتحان IELTS حداقل نمره ۷ بگیرید.

در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهید داد. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام می‌شود و معمولاً امتحان Speaking از عصر روز امتحان شروع شده و بمدت ۵ روز ادامه می‌یابد. داوطلبانی که از شهرهای دیگر به تهران می‌آیند، برای امتحان Speaking در اولویت هستند و باید در هنگام ثبت نام، اسم خود را در لیستی جداگانه به ثبت برسانند. تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار را در هیچ مرحله‌ای از امتحان کتبی ندارند.

 

 

امتحان IELTS در دو نوع Academic و General Training برگزار می‌شود. امتحان Academic مخصوص کسانی است که می‌خواهند در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند در حالیکه امتحان General Training مخصوص کسانی است که می‌خواهند به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا نیوزلند مهاجرت کنند.

 

همانطور که گفته شد، در امتحان IELTS، توانائیهای Writing،Reading،Listening و Speaking در چهار قسمت جداگانه سنجیده می‌شوند. در حالیکه قسمتهای Listening و Speaking برای داوطلبان Academic و General Training به روش کاملا مشابهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، هر یک از این دو گروه سوالات جداگانه‌ای در قسمتهای Reading و Writing دریافت می‌کنند. مسولیت نوع امتحانی که می‌خواهید در آن شرکت نمائید بر عهده شماست و باید در هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قید کنید.

نتایج امتحان IELTS دو هفته پس از پایان یافتن آزمون Speaking اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به شخص امتحان دهنده داده می‌شود و از طریق تلفن، فکس و یا email قابل در یافت نیست.

تا ۵ کارنامه برای دانشگاهها و موسسات مورد در خواست شما بصورت رایگان توسط دفاتر برگزار کننده امتحان ارسال می‌گردد، بشرطی که از تار یخ امتحان شما یکماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یکماه از تاریخ امتحانتان سپری شود و یا بیشتر از ۵ کارنامه بخواهید برایتان ارسال بشود، به ازای هر کارنامه باید مبلغی را بپردازید. اکثر دانشگاهها کارنامه IELTS را که بیشتر از دو سال از تاریخ آن گذشته باشد، قبول ندارند.

امتحان IELTS در دو نوع Academic و General Training برگزار می‌شود. امتحان Academic مخصوص کسانی است که می‌خواهند در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند در حالیکه امتحان General Training مخصوص کسانی است که می‌خواهند به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا نیوزلند مهاجرت کنند.

همانطور که گفته شد، در امتحان IELTS، توانائیهای Writing،Reading،Listening و Speaking در چهار قسمت جداگانه سنجیده می‌شوند. در حالیکه قسمتهای Listening و Speaking برای داوطلبان Academic و General Training به روش کاملا مشابهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، هر یک از این دو گروه سوالات جداگانه‌ای در قسمتهای Reading و Writing دریافت می‌کنند. مسولیت نوع امتحانی که می‌خواهید در آن شرکت نمائید بر عهده شماست و باید در هنگام ثبت نام، نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قید کنید.

بخش های مختلف آزمون:

 

 

بخش Listening

زمان: حدودا ۳۰ دقیقه

تعداد سوال: دفترچه‌ای حاوی چهل سوال در ۴ بخش

نوار امتحان Listening فقط یکبار پخش می‌شود.

قبل از پخش نوار فرصت دارید تا سوالها را مرور کنید.

پس از پایان یافتن هر بخش، فرصت دارید تا جوابهای خود را بازبینی نمایید.

پاسخها باید در دفترچه سوالات نوشته شود.

با پایان گرفتن نوار ده دقیقه فرصت دارید تا جوابها را از دفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل نمایید.

دو بخش اول شامل موضوعاتی اجتماعی است و مکالمه بین دو یا چند نفر می‌باشد.

دو بخش دوم شامل موضوعاتی دانشگاهی است. یک مکالمه حداکثر چهار نفره و یک کنفرانس، تشکیل دهنده این بخشها هستند.

 

 

بخش   General Training Reading

زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سوال

دفترچه حاوی متون که جمعا ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.

بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.

متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.

بخش اول در مورد امور روزمره اجتماعی است.

بخش دوم در مورد جزوات آموزشی واحتیاجات رفاهی است.

بخش سوم شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی است.

 

بخش   Academic Reading

زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سوال

دفترچه حاوی ۳ متن که جمعا ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.

بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.

متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.

متون جنبه علمی دارند.

حداقل یکی از سه متن، نوشتاری استدلالی است.

در صورتی که متن حاوی لغات تخصصی و فنی باشد، واژه نامه‌ای کوتاه نیز همراه آن خواهد آمد.

 

 

بخش   General Training Writing

زمان: ۶۰ دقیقه

برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.

در موضوع اول (Task 1) باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مساله یا مشکلی را شرح دهید. نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.

درموضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مساله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

 

بخش   Academic Writing

زمان: ۶۰ دقیقه

برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.

در موضوع اول (Task 1) باید در مورد جدول یا نموداری که به شما داده شده‌است، توضیح دهید. انشاء شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر انشائی کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.

در موضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مساله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

 

 

 

بخش Speaking

بخش صحبت کردن که زمان ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می‌باشد یک امتحان بصورت یک مصاحبه رو در رو می‌باشد و شامل سه بخش است.

بخش اول ۴ تا ۵ دقیقه بطول می‌انجامد و متقاضی باید به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علایقتان جواب دهد.

در بخش دوم باید به مدت ۲ دقیقه در مورد موضوعی که به شما داده می‌شود صحبت کنید. قبل از آن یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد موضوع فکر کنید و یادداشت بردارید. پس از پایان ۲ دقیقه، به یک یا دو سوال در مورد موضوع صحبتتان باید پاسخ دهید.

در بخش سوم به مدت ۴ تا ۵ دقیقه با مصاحبه کننده صحبت خواهید کرد. محور گفتگوی شما موضوعی است که در بخش دوم به آن پرداخته‌اید.

 

سطح بندی نمرات آزمون آیلتس از ۰ تا ۹

 

سطح توضیح
0 هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ندارد.
1 در اصل هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمهٴ مجرد ندارد.
2 امکان ارتباط واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌های کوتاه در موقعیتهای آشنا و برای برطرف کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری دارد.
3 فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیتهای خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.
4 قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیتهای آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد. توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.
5 دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیتها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. باید توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزهٴ تخصصی خود داشته باشد.
6 علیرغم بعضی بی‌دقتی‌ها، عدم تناسب‌ها، و نافهمی‌ها، در کل دارای مهارت موثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتا پیچیده به ویژه در موقعیتهای آشنا می‌باشد.
7 مهارت کاملا کاربردی زبان را دارارست، گرچه با اشتباهات هرازگاهی در دقت، تناسب، و درک زبان همراه‌است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌های جزیی نگر را درک کند.
8 مهارت کاملا کاربردی زبان را دارارست و تنها هرازگاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای ناآشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید.
9 مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.

 


 CEFR   چیست ؟

مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌: شفاف، منسجم و جامع

نتایج بیش از بیست سال پژوهش با عنوان مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌ها: یادگیری، آموزش ارزیابی (CEFR)  برای ارائه‌ی شالوده‌ای شفاف، منسجم و جامع برای توصیف دقیق برنامه‌های درسی زبانی و دستورالعمل‌های برنامه‌ی آموزشی، طرح آموزش و مطالب آموزشی، و ارزیابی میزان مهارت در زبان خارجی طراحی شده است. اصول مزبور در اروپا استفاده می‌شود اما در قاره‌های دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و در حال حاضر به 39 زبان قابل استفاده است.

سطوح شش‌گانه‌ی مهارت در زبان خارجی

اصول CEFR مهارت در زبان خارجی را در شش سطح توضیح می‌دهد: سطوح A1 و A2، B1 و B2، C1 و C2. همچنین سه سطح «اضافی» (A2+، B1+ و B2+) را نیز تعیین می‌کند. براساس تحقیقات تجربی و رایزنی‌های گسترده، این برنامه مقایسه‌ی آزمون‌ها و امتحانات را بین زبان‌ها و مرزهای ملی ممکن می‌سازد. همچنین شالوده‌ی تصدیق صلاحیت‌های زبانی را فراهم آورده و از این رهگذر دگرگونی آموزشی و حرفه‌ای را تسهیل می‌کند.

 

بیشتربدانید.CEFR

A1

فهم شنیداری

می‌توانم کلمات ساده و اصطلاحات روزمره را که در مورد خودم، خانواده و محیط عینی اطرافم باشند بفهمم به شرطی که فرد به آرامی و شمرده حرف بزند.

 

فهم از طریق خواندن متن

می‌توانم کلمات و اسامی ساده و عادی و هم چنین جملات بسیار ساده، مثلا” در اطلاعیه‌ها (تبلیغات) و کاتالوگ‌ها رابفهمم.

 

توان تولید گفتاری (شرکت جستن در یک مکالمه)

می‌توانم خیلی ساده وارد ارتباط (تولید) شوم به شرطی که مخاطبم حاضر باشد جملاتش را آرام ادا کند و حتی آن‌ها را به ترکیبی دیگر تکرار نماید و مرا درساختن جملات کمک کند. می‌توانم در مورد مسائل ساده سوال کنم. مثلا” در مورد چیزی که بلافاصله به آن احتیاج دارم و به سوالات پرسیده شده در این زمینه، قادرم پاسخ دهم.

 

 بیان شفاهی به شکل دنباله دار (غیرمنقطع)

می‌توانم جملات و اصطلاحات ساده را برای توصیف محل زندگی و افراد پیرامونم بکار ببرم.

 

 تولید نوشتاری

می‌توانم کوتاه وساده کارت پستالی بنویسم که مثلا” در مورد تعطیلات باشد. می‌توانم پرسشنامه‌ای را که سوالاتی ساده از جمله نام، ملیت و آدرس مطرح کرده، پرکنم. مثل پرسشنامه هتل.

 

A2

فهم شنیداری

می‌توانم اصطلاحات و  واژگان پرکاربرد ر ابفهمم (مثلا”: در مورد خودم، خانواده‌ام، خرید کردن، کار و محیط اطراف). می‌توانم به موضوع اصلی اطلاعیه‌ها و پیغام‌های ساده و روشن پی ببرم).

 

فهم از طریق خواندن متن

می‌توانم متون کوتاه و خیلی ساده را بخوانم. می‌توانم از لابه‌لای پوسترهای تبلیغاتی، منوی رستوران و زمان‌بندی (حرکت قطار، ساعت کلاس…) به اطلاعات مشخص و ویژه دست پیدا کنم. می‌توانم نامه‌های کوتاه شخصی را بفهمم.

 

توان تولید گفتاری (شرکت جستن در یک مکالمه)

می‌توانم در بحثی مثلا” در مورد کارهای ساده روزمره وارد شوم که شامل تبادل یک‌سری اطلاعات ساده باشد. می‌توانم وارد تبادل گفتاری خیلی کوتاه شوم حتی اگر به علت نفهمیدن قسمتی از مکالمه نتوانم به آن ادامه دهم.

 

بیان شفاهی به شکل دنباله دار (غیرمنقطع )

می‌توانم تعدادی جمله و اصطلاحات ساده را برای توصیف خانواده‌ام، دیگران، شرایط زندگی خودم، تحصیلاتم و فعالیت حرفه‌ای به کار بگیرم.

 

تولید نوشتاری

می‌توانم یادداشت‌ها و پیغام‌های ساده و کوتاهی بنویسم. می‌توانم نامه شخصی ساده‌ای بنویسم مانند نامه‌ای برای تشکر کردن.

 

 B1

فهم شنیداری

می‌توانم نکات مهم را هنگامی که به زبانی واضح و استاندارد و در موضوعاتی که به آن آشنایی دارم مثلا” کار، مدرسه، تفریحات و … گفته می‌شود درک کنم. می‌توانم اطلاعات مهم خبری رادیو و تلویزیون را که در مورد موضوعات روز است و چه از نظر شخصی و یا کاری مورد علاقه‌ام است بفهمم به شرطی که خیلی ساده و واضح بیان شود.

 

 فهم از طریق خواندن متن

می‌توان متونی را که اساسا” به زبانی ساده و مرتبط با کارم باشد بفهمم. می‌توانم توصیف اتفاقات، بیان احساسات و خواسته‌های مطرح شده در یک نامه شخصی را بفهمم.

 

توان تولید گفتاری (شرکت جستن در یک مکالمه)

می‌توانم از عهده مواجهه با اکثر موقعیت‌هایی که درسفر به ناحیه‌ای که این زبان را صحبت می‌کنند برآیم و می‌توانم بدون آمادگی قبلی وارد یک مکالمه ساده در موارد روزمره یا مکالمه‌ای در مورد علایق شخصی، زندگی خانواده، سرگرمی، کار، سفر  و اخبار شوم.

 

بیان شفاهی به شکل دنباله دار (غیرمنقطع)

می‌توانم اصطلاحاتی بسیار ساده را جهت بیان تجربه‌ها، اتفاقات، اهداف و آرزوهایم به کارگیرم. می‌توانم به شکلی خلاصه‌وار دلایل و توضیحاتی را در مورد نظرها و پروژه‌هایم ارائه دهم. می‌توانم داستان یک کتاب یا یک فیلم را بیان و نظر خودم را در مورد آن‌ها اضافه کنم.

 

تولید نوشتاری

می‌توانم برای یک سوژه ساده روزمره یا سوژه‌ای  که مورد علاقه خودم باشد، متنی ساده و منسجم بنویسم. می‌توانم در نامه‌ای شخصی از تجارب و دیدگاه‌هایم بنویسم.

 

B2

فهم شنیداری

می‌توانم کنفرانس‌ها و سخنرانی‌های بلند رابفهمم و حتی به شرط آشنا بودن نسبی به موضوع بحث، استدلال‌های پیچیده را دنبال نمایم. می‌توانم اخبار و اطلاعات برنامه‌های تلویزیون را درک کنم. فیلم‌هایی که در آن‌ها به زبان استاندارد حرف می‌زنند را می‌فهمم.

 

فهم از طریق خواندن متن

می‌توانم مقالات و گزارشاتی را که شامل مسائل معاصر باشد، و در آن نویسنده با روشی خاص و یا از دیدگاهی ویژه به مسئله پرداخته را مطالعه کنم. می‌توانم یک نثر ادبی معاصر را بفهمم.

 

توان تولید گفتاری (شرکت جستن در یک مکالمه)

بطور نسبی می‌توانم به راحتی و بدون فکر کردن، به زبان مادری مخاطب با او مکالمه‌ای عادی و روان را پی‌گیرم. می‌توانم در مکالمات روزمره و ساده وارد شوم و نظر بدهم و از نظراتم دفاع کنم.

 

بیان شفاهی به شکل دنباله دار (غیرمنقطع)

می‌توانم در مورد تعداد زیادی از موضوعات که مورد علاقه‌ام هستند، به وضوح و دقت نظر دهم. می‌توانم یک موضوع خبری را بسط دهم و از جهات مختلف مزایا و مشکلات ممکن را توضیح دهم.

 

تولید نوشتاری

می‌توانم در مورد تعداد زیادی از موضوعات مورد علاقه‌ام مقالاتی به وضوح و دقت، بنویسم. می‌توانم جهت ارائه یک سری اطلاعات، مقاله یا گزارشی بنویسم یا در مقابل نظری ارائه شده، دیدگاه موافق یا مخالف خود را بیان کنم می‌توانم در نامه‌هایی که می‌نویسم نظر شخصی‌ام رانسبت به اتفاقات و تجربیات بیان کنم.

 

C1

فهم شنیداری

می‌توانم گفتاری بلند را بفهمم، حتی اگر ساختارها و بیان آن‌ها، واضح و موکد نباشد. می‌توانم سریال‌ها  و فیلم‌های تلویزیونی را به آسانی بفهمم.

 

فهم از طریق خواندن متن

می‌توانم متون مربوط به یک واقعه و یا متون ادبی بلند و پیچیده را بفهمم و تفاوت سبک را در آن‌ها تمیز دهم. می‌توانم مقالات تخصصی  را که نظام گسترده و فنی دارند، حتی اگر در زمینه مطالعات من نباشد بفهمم.

 

توان تولید گفتاری (شرکت جستن در یک مکالمه)

می‌توانم بیانی روان، بدون نیاز به فکر کردن و جستجوی کلمات داشته باشم. می‌توانم در روابط اجتماعی و حرفه‌ای بیانی درخور و روان داشته باشم. می توانم نظرات و عقایدم را به‌دقت توضیح دهم و به گفتار خود به نسبت گفتار مخاطبینم انسجام دهم.

 

بیان شفاهی به شکل دنباله دار (غیرمنقطع)

می‌توانم موضوعات پیچیده را به دقت و به وضوح شرح دهم و مواردی را که به این موضوعات مربوط است درآن بگنجانم و سخن خود را با بسط برخی نکات خاص پایان دهم.

 

تولید نوشتاری

می‌توانم بیانی خوش ساختار و واضح از خود ارائه دهم و نظر شخصی‌ام را بسط دهم.درموارد پیچیده  می‌توانم نامه، مقاله  یا گزارشی تهیه کنم و نکته‌هایی که به نظرم مهم می‌رسند را مشخص کنم و با توجه به مخاطبین متفاوت می‌توانم سبک‌های مختلفی برای نگارش اتخاذ کنم.

 

C2

فهم شنیداری

در فهم زبان گفتاری هیچ مشکلی ندارم. چه در گفتار مستقیم یا در رسانه‌ها و چه در مکالمه‌ای تند و سریع، ولی همه این‌ها به شرطی است که فرصت آشنا شدن با لهجه مخاطب را داشته باشم.

 

فهم از طریق خواندن متن

می‌توانم بدون مشکل هر گونه متنی را بخوانم. حتی اگر از لحاظ فرم و محتوی پیچیده و انتزاعی باشند مثلا” جزوه یا مقاله‌ای تخصصی یا اثری ادبی.

 

توان تولید گفتاری (شرکت جستن در یک مکالمه)

به راحتی می‌توانم در هر مکالمه یا مباحثه‌ای شرکت کنم  و با اصطلاحات زبانی و ساختار‌های مصطلح مشکلی ندارم. با بیانی روان به توضیح تفاوت‌های ظریف معنایی می‌پردازم. اگر مشکلی پیش آید می‌توانم با مهارت به ابتدای رشته کلام برگردم و بدون آن‌که مخاطبین متوجه شوند مشکل را برطرف کنم.

 

بیان شفاهی به شکل دنباله دار (غیرمنقطع)

می‌توانم با اتخاذ سبکی متناسب  با فحوای کلام مطلبی را توصیف یا استدلالی را روشن و روان بیان کنم. تعریفی منطقی ارائه کنم و شنونده را تا دریافت نکات اساسی و مهم راهنما باشم.

 

تولید نوشتاری

می‌توانم متنی روشن و روان بنگارم که سبکی متناسب با موقعیت داشته باشد. می‌توانم نامه، گزارش یا مقاله‌ای پیچیده بنویسم که در آن، ساخت واضح متن خواننده را در درک و به خاطر سپاری نکات پر اهمیت یاری می‌کند. می‌توانم متنی حرفه‌ای یا ادبی را خلاصه یا نقد نوشتاری کنم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]