معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان فرانسه!

معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان فرانسه!

بسیاری از زبان آموزان مبتدی و متوسط فرانسوی به دنبال فیلم‌های فرانسوی هستند که درک آن‌ها به اندازه کافی آسان است. بنابراین لیستی از فیلم‌های مناسب برای یادگیری فرانسه با فیلم را تهیه کرده ایم که درک آن‌ها ساده‌تر می باشد.

لطفا به خاطر داشته باشید که این ها مشهورترین فیلم‌های فرانسوی و یا آثار کلاسیک نیستند، اما در اینجا لیست شده‌اند زیرا آن‌ها تا حدی برای درک زبان آموزان فرانسوی آسان هستند. درک فیلم‌های فرانسوی یک چالش بزرگ است، پس اگر نمی‌توانید آن را انجام دهید احساس بدی نداشته باشید. فقط از زیرنویس ها استفاده کنید و از فیلم لذت ببرید:

اغلب این فیلم‌ها همه در نت فلیکس در دسترس هستند و شما قطعا می‌توانید تیزر آن را در یوتیوب پیدا کنید.

 

۱.یادگیری فرانسه با فیلم  Gemma Bovery (2014)

در این فیلم کمدی/درام، بازیگر فرانسوی شگفت‌انگیز فابریس لوچینی هنرنمایی می کند که بیانی زیبا دارد. دو شخصیت اصلی فیلم زوج انگلیسی هستند که به فرانسه نقل‌مکان کرده‌اند. آن‌ها در طول فیلم به صورت آهسته به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، بنابراین درک آن‌ها بسیار ساده است!

یادگیری فرانسه با فیلم

یادگیری فرانسه با فیلم

  1. فیلم Kirikou et la Sorcière محصول سال ۱۹۹۸

دومین مورد از یادگیری فرانسه با فیلم ساده یک فیلم انیمیشن ساز فرانسوی است که به اندازه کافی برای یک دانش‌آموز مبتدی، مانند هر یک از فیلم‌هایی که از میشل اوسلوت ساخته شده‌است، آسان است.

فیلم‌های او برای دانش آموزان فرانسوی شگفت‌انگیز است، زیرا شخصیت‌های آن بسیار آهسته صحبت می‌کنند و تلفظ کلمات را واضح بیان می‌کنند.

بسیاری از فیلم‌ها در آفریقا رخ می‌دهند، پس این یک مقدمه خوب برای آشنایی با لهجه فرانسوی آفریقایی است. در این فیلم بعضی از شخصیت‌ها لهجه قوی تری نسبت به بقیه دارند. ( Kirikou شخصیت اصلی تقریبا هیچ لهجه‌ای ندارد.)

اگرچه این فیلم برای کودکان ساخته‌شده است، اما این فیلم فرانسوی شاعرانه است و نقاشی‌ها واقعا جادویی هستند. بسیاری از بزرگسالان نیز به این فیلم علاقه مند هستند و می توان از آن برای یادگیری فرانسه با فیلم استفاده کرد.

 

مرتبط بخوانید: فرانسه در فرودگاه : اصطلاحات ضروری + تلفظ

 

۳.یادگیری فرانسه با فیلم Monsieur Ibrahim et les Fleurs du Coran (2002)

این فیلم جذاب فرانسوی توسط  François Dupeyron   در مورد دوستی غیر محتمل بین یک پسر جوان یهودی و صاحب یک مغازه ترکیه‌ای (بازی شده توسط عمر شریف) است.

عمر شریف به آرامی صحبت می‌کند، دیالوگ های زیادی وجود ندارد، و اغلب بین دو شخصیت اصلی گفتگو انجام می شود بنابراین برای یادگیری فرانسه با فیلم مناسب می باشد.

 

۴.فیلم La Marche de l’Empereur (2004)

مستندی Luc Jacquetدر مورد امپراتور پنگوئن ها و زندگی بسیار دشوار آن‌ها است. صدای این مستند واضح است و برای یادگیری فرانسه با فیلم مناسب می باشد.

درک فیلم‌های مستند فرانسوی از آن جایی که تنها یک نفر صحبت می‌کند آسان‌تر است. بنابراین کیفیت صدا معمولا بهینه است و سخنگو برای صدای زیبایش انتخاب شده‌است.

لغات می‌تواند یک چالش برانگیز باشد، اما تصاویر زیبا هستند و اگر خوش‌شانس باشید، ممکن است زیرنویس نیز وجود داشته باشد. یک فیلم دیگر مثل این فیلم Le Peuple Migrateur (2001) است.

 

یادگیری فرانسه با فیلم

یادگیری فرانسه با فیلم

 

  1. یادگیری فرانسه با فیلم Potiche (2010)

این فیلم کمدی به وسیله François Ozon  ساخته شده‌است و بازیگران بزرگی از بازیگران فرانسوی از جمله Catherine Deneuve, Gérard Depardieu, Fabrice Luchini… در آن به ایفای نقش می پردازند.

این کمدی در سال ۱۹۷۷ تنظیم شده است اما در سال ۲۰۱۰ فیلم برداری شده است. این کمدی نشان می‌دهد که نقش اول فیلم Catherine Deneuve)) بیشتر اوقات خود را صرف غذا دادن به همسر خود می‌کند اما کارش را تمام می‌کند و کارخانه را اداره می‌کند. فیلم جالبی است، و حتی اگر بازیگران خیلی سریع صحبت کنند، درک آن کمی ساده‌تر است.

 

مرتبط بخوانید: آموزش ساده فرانسه : چند راه حل واقعا کاربردی

 

  1. فیلم Rosalie Blum (2015)

این فیلم کمدی / درام و ساده فرانسوی سرگرم‌کننده و جذاب است و برای یادگیری فرانسه با فیلم بسیار مناسب است.

فهمیدن آن آسان‌تر است، چون اگر چه تمام بازیگران فرانسوی هستند، سرعت صحبت آن ها کمی آهسته‌تر است و هر کدام به نوبت صحبت می‌کنند.

 

  1. فیلم OSS 117, Le Caire, Nid d’Espions (2006)

این فیلم فرانسوی فیلمی کمدی به کارگردانی Jean  Dujardin، بازیگر فرانسوی و برنده جایزه اسکار است. فیلمی با موفقیت بزرگ در فرانسه و سرگرم‌کننده است و همچنین خوب بازی شده است. درک زبان فرانسوی‌ها می‌توانند گاهی چالش برانگیز باشد، اما داستان فیلم قطعا آسان است، که درک آن را برای دانش آموزان متوسط مناسب می‌سازد.

 

  1. یادگیری فرانسه با فیلم Alceste à Bicyclette (2013)

 

این فیلم فرانسوی به این دلیل ساده‌تر است که بیشتر دیالوگ ها بین دو بازیگر زن فوق‌العاده فرانسوی: لمبرت ویلسون و فابریس لوچینی است. همین امر باعث می شود که یادگیری فرانسه از طریق این فیلم امکان پذیر باشد و بتوانید با لغات جدیدی آشنا شوید.

 

یادگیری فرانسه با فیلم

یادگیری فرانسه با فیلم

 

  1. Il y a Longtemps que je t’Aime (2008)

این فیلم ژانر درام دارد و توسط Philippe Claudel ساخته شده است. بازیگر این فیلم با اینکه انگلیسی است، اما در مدرسه دو زبانه درس می‌خواند. زبان فرانسه او شگفت‌انگیز است و درک آن بسیار آسان است.

 

مرتبط بخوانید: بهترین موسسه برای آموزش خصوصی زبان فرانسه

 

  1. همه فیلم‌های فرانسوی فرانسیس وبر

همه این فیلم‌های فرانسوی یک شخصیت شکننده و ساده را نشان می‌دهند.

مشهورترین کمدی‌های فرانسوی فرانسیس وبر عبارتند از : Le Jouet, La Chèvre, Les Compères, Le Grand Blond avec Une chaussure noire, Le Dîner de cons, Le Placard و غیره

کمدی‌های سیاه، فیلم‌ها اغلب خنده‌دار و کمی غمگین هستند. اگرچه بازیگران خیلی سریع صحبت می‌کنند، اغلب مکالمات بین دو بازیگر و بسیاری از موضوعات به صورت دیداری قابل درک است، بنابراین آن‌ها کمی آسان‌تر هستند و برای یادگیری فرانسه با فیلم مناسب می باشند.

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان فرانسه را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه