یادگیری سریع زبان آلمانی : ترفند هایی 100% تضمینی! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

یادگیری سریع زبان آلمانی : ترفند هایی ۱۰۰% تضمینی!

یادگیری سریع زبان آلمانی : ترفند هایی ۱۰۰% تضمینی!

اگر می‌خواهید آلمانی یاد بگیرید، ممکن است خیلی سریع آلمانی یاد بگیرید. البته گفتن یادگیری سریع زبان آلمانی آسان‌تر از انجام دادن است! من اغلب خود را خوش‌شانس می‌دانم که یک گوینده بومی هستم. به خصوص بعد از دیدن دوستان خارجی خودم که با زبان مادری من مبارزه می‌کنند.

با این حال، یک نکته کلیدی وجود دارد: بهترین راه برای یادگیری سریع زبان آلمانی تمرین کارآمد و هوشمندانه است – نه فقط مطالعه زیاد! این دقیقا همان چیزی است که ما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد: نحوه یادگیری زبان آلمانی در چهار مرحله سریع که شما می‌توانید آن را بسازید و استفاده از زبان آلمانی را زودتر شروع کنید.

 

یادگیری سریع زبان آلمانی

یادگیری سریع زبان آلمانی

 

نحوه یادگیری سریع زبان آلمانی (به روش صحیح): ۴ گام برای مطالعه بهتر

۱. فهرست کلمات پرتکرار: پراستفاده ترین واژگان آلمانی را یاد بگیرید.

به خصوص در ابتدا، یادگیری و تمرین واژگان، بخش اصلی یادگیری سریع زبان آلمانی است. هیچ راه میانبری وجود ندارد. با این حال، همه کلمات برابر نیستند. مهم است بر روی کلماتی تمرکز کنید که بیش‌ترین کاربرد را در زبان دارد.

از لحاظ یادگیری زبان، پرکاربردترین لغات به این معنی است که ممکن است شما چقدر از یک کلمه خاص در مکالمه روزمره استفاده کنید. این جایی است که لیست کلمات پر تکرار مطرح می‌ شود.

لازم نیست همه این نکات را برای شیوایی کاربردی یاد بگیرید. ۱۰۰۰ واژه پر استفاده در زبان آلمانی حدود ۸۰ % از زبان نوشتاری را تشکیل می‌ دهند. بنابراین اگر بر روی آن‌ها تمرکز کنید، یک دایره لغات بزرگی در زبان آلمان خواهید داشت که قادر به درک آن هستید. این آسان‌ترین راه برای یادگیری کلمات آلمانی است که در زندگی واقعی به آن نیاز دارید.

لیست‌های فراوانی برای همه زبان‌ها می‌تواند در اینترنت به راحتی یافت شود. مکان شروع خوب wiktionary است، اما شما با کمک موتور جستجو موارد بیشتری برای انتخاب پیدا خواهید کرد.

برای حفظ  و به خاطر سپاری بهتر لغات، من می‌توانم نرم‌افزار flashcard Anki  را توصیه کنم. این روش تکرار در فواصل مشخص را ارایه می‌دهد که به این معنی است که به جای مطالعه کلمات یکسان در یک ترتیب یکسان، Anki  آن‌ها را در فواصل زمانی استراتژیک به شما نشان خواهد داد. به این ترتیب آن‌ها به حافظه بلند مدت شما وارد می‌شوند. همچنین تعداد کلماتی را که شما از قبل می‌دانید را ردیابی می ‌کند.

 

مرتبط بخوانید: مکالمه فشرده آلمانی : بهترین راه یادگیری!

 

۲: افعال Modal را برای یادگیری سریع زبان آلمانی به کار ببرید.

بیایید با آن روبرو شویم، یکی از هیجان ‌انگیزترین چیزهایی که در مورد آلمان وجود دارد تعداد صرف کلمات و حروف ربط است. فعل ها با توجه به حالت و تنش همانند شخص و اعداد گرامری تغییر می کنند؟ بله درست است!

یادگیری همه اشکال هر فعل می‌تواند خسته‌کننده باشد، به خصوص برای گذشته ناقص یا ساده. در عوض شما یاد می‌گیرید که تنها هفت کلمه را به کار ببرید که به شما اجازه می‌دهد تقریبا هر چیزی که نیاز دارید را بیان کنید؟ این بهتر است، درست است؟

چیزی که من در مورد آن صحبت می‌کنم، افعال Modal، مخصوصا این هفت مورد است:

    können (can)

    wollen (want)

    sollen (should)

    dürfen (may/be allowed to)

    müssen (must)

    möchten (would like)

    mögen (like).

این افعال Modal ، که در یک جمله به کار می‌روند، موقعیت فعل را می‌گیرند و در عوض به سمت پایان جمله در مصدر حرکت می‌کنند.

به عنوان یک فرمول، کمی شبیه این به نظر می‌رسد:

Subject + Verb + Object → Subject + Modal Verb + Object + Verb (infinitive)

یادگیری سریع زبان آلمانی چگونه می‌تواند مفید باشد؟ چون به شما این امکان را می‌دهد که از انواع افعال در تعداد زیادی جمله استفاده کنید بدون اینکه بدانید چطور هر کدام از آن‌ها را هماهنگ کنید.تا وقتی که شما یاد گرفتید که چطور افعال Modal را هماهنگ کنید، تمام چیزی که شما نیاز دارید فرم مصدری است. این دو جمله را با هم مقایسه کنید:

 

Ich gehe nach Hause. (من به خانه می‌روم.)

Ich möchte nach Hause gehen. (من دوست دارم به خانه بروم)

 

در جمله ابتدا، gehen  مزدوج است، اما در جمله دوم در مصدر قرار دارد. این دو جمله دقیقا یک‌سان نیستند، اما کاملا مشخص است و هر فرد بومی متوجه منظور شما خواهد شد.

 

یادگیری سریع زبان آلمانی

یادگیری سریع زبان آلمانی

 

۳. کدگذاری رنگی: جنسیت اسم ها را به راحتی به یاد داشته باشید.

چیزی که برای بسیاری از زبان آموزان آلمانی آسان نیست این واقعیت است که زبان آلمانی سه جنس را برای اسامی خود می‌شناسد: مذکر، مونث و خنثی.

این مساله با این واقعیت پیچیده‌تر می‌شود که هیچ قاعده مشخصی وجود ندارد که در آن جنسیت به یک نوع اسم اختصاص داده شود و همیشه یک استثنا وجود دارد.

به نظر می‌رسد که قاعده و قانون خاصی برای این موضوع وجود ندارد. شما چطور می‌توانید یادگیری سریع زبان آلمانی را با تمام این الگوهای گرامری انجام داده و آن را حفظ کنند؟

 

مرتبط بخوانید: هزینه کلاس آلمانی + ثبت نام آنلاین

 

ساده‌ترین راه برای یادگیری جنسیت در زبان آلمان، رفتار با جنس یک اسم به عنوان بخش جدایی‌ناپذیر از کلمه درست از ابتدا است.

یک ترفند کوچک برای این که این کار را آسان‌تر و سریع‌تر انجام دهید این است که فلش کارت هایی با چندین رنگ تهیه کرده و رنگ خاصی را به یک جنسیت اختصاص دهید. برای مثال، سبز می‌تواند مردانه باشد، قرمز برای مونث و آبی برای خنثی.

هنگام مطالعه واژگان، هر اسم را بر روی یک کارت در رنگ اختصاص‌یافته به جنسیت خود بنویسید. این به شما یک نشانه بصری می دهد و به شما کمک می‌کند تا به راحتی جنسیت کلمه را به یاد بیاورید.

کدگذاری رنگی را می توان با یک روش یادآوری موثرتر کرد: زمانی که یک اسم یاد می‌گیرید، آن را در ذهنتان توصیف ‌کنید و یک ارتباط ذهنی با رنگ جنسیت دستوری ایجاد کنید.

به عنوان مثال، شما می‌توانید زمانی که کلمه “der Hund,” را یاد می گیرید یک سگ سبز را به یاد داشته باشید. این کار را به طور مداوم انجام دهید و شما در زمان کمی استاد جنسیت آلمانی خواهید بود.

 

یادگیری سریع زبان آلمانی

یادگیری سریع زبان آلمانی

 

۴. کلماتی را که از قبل می دانید مشخص کنید.

زبان‌ها در انزوای کامل رشد نمی‌کنند. آن‌ها به همان شکل با افرادی مخلوط می‌شوند که با آن صحبت می‌کنند و مانند درختان خانوادگی درهم‌تنیده شده‌اند. هر کدام از زبان دیگری کلماتی را قرض می کند و زبان آلمانی از این امر مستثنی نیست.

این خبر خوبی است اگر شما می‌خواهید به دلیل “cognates”  به سرعت آلمانی یاد بگیرید. cognates  کلماتی هستند که در دو زبان مختلف استفاده می شوند که هجی کردن و معنی آن آنقدر شبیه است که به راحتی شناخته  و درک می‌شوند.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان آلمانی از پایه در بهترین موسسه تهران

 

این تشابهات یادگیری زبان کاملا “از صفر” را غیر ممکن می کنند، چون قبلا چندین واژه در اختیار شما وجود دارد.

به یاد دارم که به طور کامل از توانایی خودم برای خواندن ۸۰ % از  چیزی که در یک سوپرمارکت در بارسلونا نوشته شده بود، شگفت‌زده شدم . بدون اینکه هیچ درسی از زبان اسپانیایی در زندگی ام خوانده باشم.

به لطف این حقیقت که زبان اسپانیایی یک زبان رمانتیک است، و من چهار سال از زبان لاتین را در دبیرستان یاد گرفتم.

 

خبر خوب برای سخنگویان انگلیسی این است که هزاران واژه آلمانی وجود دارد که به کلمات انگلیسی تعلق دارند. این دو زبان ریشه‌های مشترک زیادی دارند.

 

برای مثال:

 

  • “water” → Wasser (t → s)
  • “chin” → Kinn (ch → k)
  • “father” → Vater (th → t)

آسون است، اینطور نیست؟ با کمک این ترفند ها شما می توانید یادگیری سریع زبان آلمانی را با موفقیت انجام داده و از این زبان در موقعیت های مختلف استفاده کنید.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار جهت آموزش زبان آلمانی دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیگر شماره های مرکز زبان نگار:

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه