مکالمه روزمره انگلیسی : مهم ترین ترفندها و نکات | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

مکالمه روزمره انگلیسی : مهم ترین ترفندها و نکات

مکالمه روزمره انگلیسی : مهم ترین ترفندها و نکات

چرا انگلیسی صحبت کردن سخت به نظر می آید؟ شما کلمات زیادی را می‌دانید، قبلا بارها آن‌ها را شنیده‌اید. شما حتی از همه انواع استراتژی‌های آموزشی استفاده کرده‌اید. احتمالا به چیزی که می‌خواهید در مکالمه روزمره انگلیسی بگویید فکر می کنید – اما دهان شما نمی‌تواند کلمات را تولید کند. پس چرا این مهارت به ظاهر ساده‌ برای حرفه ای شدن دشوار است؟

 

چرا مکالمه روزمره انگلیسی چالش برانگیز است؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانید که یادگیری زبان از دو چیز تشکیل شده‌است: ورودی و خروجی.

ورودی شامل گوش دادن و خواندن در مورد زبان انگلیسی است که شما جذب می‌کنید. خروجی تماما نوشتن و حرف زدن است. مردم تمایل دارند زمان بیشتری با خروجی داشته باشند، که این چیزی است که امروز می‌خواهیم با شما صحبت کنیم.

زمانی که زمان صحبت کردن فرا می‌رسد – و برای برخی افراد، یک بلوک ذهنی وجود دارد که مکالمات روزمره انگلیسی را کاهش می‌دهد. شما یک جمله ساده در ذهن خود دارید، اما به هر حال گفتن آن مثل یک گردباد دشوار است. به همین دلیل است که:

 

مکالمه روزمره انگلیسی

مکالمه روزمره انگلیسی

 

شما به اندازه کافی ورودی دنیای واقعی را دریافت نمی‌کنید.

وقتی انگلیسی را از جایی که زبان انگلیسی زیاد صحبت نمی‌شود مطالعه می‌کنید، به سختی می توان ورودی واقعی انگلیسی را به اندازه کافی بدست آورد. بنابراین، چگونه گویشگران بومی در طول یک مکالمه صحبت می کنند؟

کتاب‌های درسی – همراه با سایر مطالب آموزشی که به طور خاص برای زبان آموزهای غیر بومی ساخته شده‌اند – صحبت را واضح‌تر و ساده‌تر کنند. کلمات عامیانه، اصطلاحات، لهجه ها، سرعت تند و دستور زبان نادرست همگی کنار گذاشته می‌شوند تا درک زبان انگلیسی برای شما آسان‌تر شود. قبل از اینکه حتی شروع به تمرین کنید، باید درک کنید که زبان انگلیسی واقعی چگونه است.

 

صحبت کردن، حداقل مهارت تمرینی است.

شاید به این دلیل که ترجیح می‌دهید به عقب نگاه کنید و در طی یک مکالمه بیشتر گوش دهید، کم‌تر صحبت کنید. شاید علتش این است که تو فقط به اندازه کافی اعتماد به نفس ندارید. یا شاید علتش این است که شما در خانه یا در کلاس درس می‌خوانید، و بیشتر وقت یادگیری شما صرف خواندن، نوشتن و گوش دادن می‌شود. مگر اینکه یک شریک مکالمه خوب داشته باشید یا در یک کشور انگلیسی‌زبان زندگی کنید و تعداد زیادی از تمرینات برای مکالمه روزمره انگلیسی را به چالش بکشید.

به طور کلی، این نوع خروجی حداقل مقدار تمرین را دارد. شاید برای پیوستن به یک مکالمه خیلی ساده به نظر برسد، اما به هر دلیلی که همیشه اینطور نیست.

 

مرتبط بخوانید: آموزش مکالمه انگلیسی : ۱۵ راحل حل فوق العاده

 

مکالمه روزمره انگلیسی می‌توانند اعصاب خرد کننده باشند.

بنابراین، شما خود را در دایره‌ای از افراد می‌بینید که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. جالب است که به مکالمه آن‌ها گوش دهید، شما درک می‌کنید که آن‌ها چه می‌گویند و شما دوست دارید در آن‌ها شرکت کنید.

با این حال، زمانی که شما واقعا مجبورید که این کلمات را بیان کنید، دچار اضطراب می‌شوید و کف دست‌هایتان کمی خیس عرق می‌شوند. چه کسی می‌داند که اگر یک چیز غلط بگویید یا آن را به روش نادرستی بگویید، چه کسی ممکن است به شما فکر کند؟ اگر آن‌ها شما را درک نکنند، چه؟ چه می‌شود اگر کل مکالمه سرگرم‌کننده را به حالت عادی تبدیل کنید؟

اینها همه چیزهای مشترک و قابل‌فهم هستند که در مورد زمانی که افراد سعی در صحبت کردن دارند، نگران باشند. این می‌تواند به توضیح این موضوع کمک کند که چرا صحبت کردن سخت‌ترین قسمت یادگیری زبان است. پس، درباره‌اش فکر نکنید، کاملا طبیعی است. یک تن از کارهایی که می‌توانید برای کمک به شما برای غلبه بر آن بلوک ذهنی انجام دهید، وجود دارد.

 

مکالمه روزمره انگلیسی

مکالمه روزمره انگلیسی

 

۶ روش برای تمرین مکالمه روزمره انگلیسی

۱. از فن‌آوری مورد علاقه خود برای مکالمه روزمره انگلیسی استفاده کنید.

تکنولوژی زندگی ما را بسیار آسان‌تر کرده‌است. این کار باعث می‌شود که هر کاری از جمله آموزش زبان انگلیسی کارآمدتر انجام شود. مطمئنا شما می‌توانید هر کدام از چهار جنبه زبان را بدون هیچ گونه تکنولوژی تمرین کنید (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن)، اما کامپیوترهای ما، گوشی‌های هوشمند، تلویزیون و تبلت به ما کمک می‌کنند تا تمرین یادگیری خود را تسریع کنند و به طور موثر و کارآمدتر انجام دهیم.

 

مرتبط بخوانید: کلاس مکالمه در انقلاب : ۱۰۰% تضمینی!

 

بنابراین، چگونه از تکنولوژی برای تمرین انگلیسی صحبت می‌کنید؟

زمانی که از گوگل استفاده می‌کنید از گزینه  “speaking”استفاده کنید; اگر یک دستگاه با میکروفن داشته باشید، مانند یک گوشی هوشمند یا کامپیوتر، می‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید. ببینید گوگل چیزی که شما گفته‌اید را می‌فهمد و کلمات صحیح را در متن قرار می‌دهد.

یک شریک مبادله  آنلاین برای مکالمه روزمره انگلیسی از وب سایتی مانند My Language Exchange. پیدا کنید.

اسکایپ را برای صحبت با دوستان و اعضای خانواده که انگلیسی صحبت می کنند استفاده کنید.

با دوستان با استفاده از خدمات پیام رسان مانند واتساپ و ثبت پیام‌های صوتی زبان انگلیسی کوچک برای مردم ارتباط برقرار کنید.

مکالمه روزمره انگلیسی

مکالمه روزمره انگلیسی

۲.  گروه مکالمه Verbling  را امتحان کنید.

اساسا، صفحه بحث Verbling  شاخه ای از گروه‌های گفتگو در مورد انواع موضوعات است. سازنده این بحث (معمولا یک مربی انگلیسی) یک سوال یا یک حقیقت جالب را برای دیگران ارسال خواهد کرد تا در مورد آن‌ها صحبت کنند.

گاهی اوقات آن‌ها به طور خاص در مورد مهارت‌های زبانی صحبت می‌کنند که موضوع بحث آن‌ها می‌تواند به آن‌ها کمک کند.

اساسا شما می‌توانید از این وب سایت برای چت کردن با گویشوران بومی و دیگر زبان آموزان انگلیسی به صورت رایگان استفاده کنید. زمان‌های دیگر، مکالمه می‌تواند کاملا باز و آزاد باشد.

مردم همیشه مایل به کمک به اشتباهات هستند و هیچ داوری برای اشتباه کردن وجود ندارد. همه افرادی که در آنجا حضور دارند یاد گیرنده زبان هستند، بنابراین یکدیگر را درک می‌کنند!

همانطور که به تدریج بیشتر و بیشتر حرف می‌زنید (بدون شرمندگی از اشتباه) متوجه خواهید شد که شما پیشرفت‌های بزرگی در مکالمه روزمره انگلیسی دارید. توانایی صحبت کردن بهبود یافته به این معنی است که شما آماده حرکت به سطح بعدی مکالمه پیشرفته هستید.

مکالمه روزمره انگلیسی

مکالمه روزمره انگلیسی

۳. برای آموزش مکالمه روزمره انگلیسی به سایت HelloTalk بروید.

HelloTalk  یک برنامه مبتنی بر متن است که مکالمه با استفاده از فرمت نوعی پیام‌رسان را آموزش می‌دهد. این گروه شما را با گویشوران بومی واقعی جفت می‌کند که با آن‌ها می‌توانید مکالماتی داشته باشید که بسته به سطح مهارت متفاوت باشد.

هر زبانی می‌تواند انتخاب شود. خوشبختانه، بیشتر مردم آنجا هستند تا انگلیسی خود را درست مانند شما تمرین کنند، بنابراین افراد زیادی وجود دارند که شما می‌توانید با آن‌ها تمرین کنید. اما شما می‌خواهید به طور خاص صحبت کنید، این اپلیکیشن چطور می‌تواند به شما کمک کند؟

 

خوب، گزینه فوق‌العاده‌ای روی صفحه‌کلید وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا پیغام‌های صوتی به شریک خود ارسال کنید. آن‌ها می‌توانند به نوبه خود به پیام صوتی شما واکنش نشان دهند.

با این حال، اگر شریک شما تنها با متن پاسخ دهد، یک گزینه وجود دارد که پیام شما توسط برنامه برای شما خوانده شود. این می‌تواند برای تلفظ بسیار مفید باشد چون برنامه کار خوبی برای به وضوح صحبت کردن انجام می‌دهد.

مکالمه روزمره انگلیسی

مکالمه روزمره انگلیسی

۴. برنامه Dictionary WordReference  را دانلود کنید.

WordReference  ابزار خوبی برای زبان آموزان است. اما بیش از تنها وب سایت فرهنگ لغات برای لذت بردن امکانات دارد.

این برنامه مزایای ویژه‌ای دارد. هر جایی که شما می روید، همراه شما است. شما مجبور نیستید یک کتاب عظیم که مدت زیادی طول می‌کشد تا لغتی را در آن جستجو کنید حمل کنید. WordReference  واقعا خودش را از برنامه‌های مشابه دیگری متمایز می‌کند، زیرا دارای دو ویژگی خاص است که به شما اجازه می‌دهد مهارت اسپیکینگ در مکالمه روزمره انگلیسی خود را تمرین کنید.

 

اول، این برنامه، کلمه را به شما نشان خواهد داد. این ابزار خوبی برای درک چگونگی تلفظ کلمه است. با این حال، برای استفاده کامل از این قابلیت برای بهبود مهارت‌های صحبت کردن انگلیسی تان، باید کلمه را با صدای بلند تکرار کنید وتلفظ آن را تقلید کنید. همچنین گزینه‌ای برای شنیدن صدای انگلیسی یا صدای آمریکا وجود دارد، بنابراین هر کدام که متناسب با لهجه انگلیسی باشد که دوست دارید یاد بگیرید را انتخاب کنید.

 

ویژگی دوم این است که شما می‌توانید به راحتی کلمات را نگاه کنید و ببینید آن‌ها چگونه در متن استفاده می‌شوند. هر زمان که به دنبال یک کلمه ویژه می‌گردید، تعریف و جملات نمونه به دست خواهید آورد. آن‌ها تنها جمله ابتدایی نیستند، آن‌ها به شما مجموعه ای از نمونه‌های جهانی عالی برای چگونگی استفاده از واژگان جدید را نشان خواهند داد. شما هرگز شگفت‌زده نخواهید شد که آیا دوباره از کلمه مناسب استفاده می‌کنید یا نه.

 

علاوه بر این، فروم هایی در این برنامه وجود دارند که در آن‌ها زبان آموزان می‌توانند سوالات خود را از جهان بپرسند و جهان پاسخ می‌دهد! این فروم ها را بررسی کنید تا ببینید چگونه گویشوران بومی روش‌های خود را برای استفاده از واژگان انگلیسی بیان می‌کنند. این به شما کمک می‌کند زمینه‌های فرهنگی را درک کنید و کاربرد کلمات را درک کنید.

همه اینها برای تمرین مهارت گفتاری شما عالی هستند، زیرا می‌توانید این جمله را زمانی که به شما گفته می شود با صدای بلند بیان کنید و شما نمی‌فهمید که چرا در آن مورد استفاده شده‌است.

 

مرتبط بخوانید: ۱۵ راه حل برای تقویت مکالمه

 

۵. روز خود را به نمایش تلویزیونی واقعی تبدیل کنید.

گاهی اوقات، ما می‌خواهیم از همه فن‌آوری های موجود در زندگی روزمره خود دور شویم. نگران نباشید – روش‌های سرگرمی و خلاقانه بسیاری برای صحبت کردن بدون فن‌آوری وجود دارد.

برای مثال، آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که زندگی شما چگونه به عنوان یک برنامه تلویزیونی واقعی به نظر خواهد رسید؟

در مورد اتفاقات روز مره خود صحبت کنید. مکالمه روزمره انگلیسی خود را با بحث درباره کارهایی که می‌کنید، و همچنین افراد، مسائل و گاهی مشکلاتی که با آن مواجه می‌شوید، تمرین کنید. در مورد همه چیز صحبت کنید، به طوری که اگر یک میلیون بیننده داشته باشید، به زندگی شما علاقه‌مند شوند. اگر چیزی در مورد یک بخش خاص از روز سخت بود، در مورد این که چگونه این مانع باعث سختی شما شد صحبت کنید.

شاید در حالی که آشپزی می کنید می‌توانید به حضار بگویید که آن چیست و چگونه آن را درست می کنید. مرحله به مرحله دستور العمل را توضیح دهید و در مورد این که چرا اینقدر آن را دوست دارید صحبت کنید. زمانی که بازی ورزشی را تماشا می‌کنید سعی کن همه چیز را عینا مثل یک گوینده واقعی تعریف کنید.

شما این تمرین صحبت کردن را برای سرگرمی موثر خواهید یافت، و می‌توانید برای همه کارهایی که در طول روز انجام می‌دهید، این روش را استفاده کنید. خواهید دید که چند کلمه می‌توانید زمانی که به آن‌ها نیاز دارید را به یاد بیاورید. شما درک خواهید کرد که در کجا گیج شده‌اید و کدام نقاط دستور زبان برای شما مشکل هستند که هنگام صحبت کردن بفهمید.

زمانی که شما باید مکث کنید، چون نمی‌توانید یک کلمه یا عبارت خاص را به یاد بیاورید، با استفاده از کلمات دیگر برای توضیح آنچه که می‌گویید، منظور خود را بیان کنید. این به شما کمک می‌کند تا خلاق‌تر باشید. اگر در حال حاضر یک روش برای یادداشت‌برداری دارید، یک یادداشت تهیه کنید که در آن کلمات و عبارت‌هایی که فراموش کرده‌اید را می نویسید. سپس می‌توانید به آن‌ها نگاه کنید و آن‌ها را برای استفاده در گفتگوهای آینده مطالعه کنید.

بنابراین، فقط از آن لذت ببرید و خواهید دید که توانایی صحبت شما در مکالمه روزمره انگلیسی تا حد زیادی پیشرفت خواهد کرد بدون اینکه متوجه شوید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش مکالمه زبان انگلیسی : ۱۳ روش کاربردی!

 

۶. ترجمه همه چیز در همه جا

این تمرینی است که می‌تواند در بسیاری از بخش‌های مختلف زندگی شما کار کند، درست مانند برنامه تلویزیونی واقعی. اغلب اوقات که به اندازه کافی انجام ‌شود، تقریبا تبدیل به یک عادت می‌شود. برای مثال: شما در جاده رانندگی می‌کنید و یک بیلبورد با یک جمله خنده‌دار روی آن می‌بینید. ببینید می‌توانید آن را ترجمه کنید و ترجمه انگلیسی تان را با تلفظ عالی بیان کنید.

اگر به کمک نیاز دارید فراموش نکنید که از برنامه‌های عالی ذکر شده در بالا استفاده کنید.

درست مانند قبل، این روش نیز می‌تواند برای بسیاری از چیزهای دیگری که شما می‌توانید در طول روز با این تمرینات انجام دهید و هر زمان که آماده اید که مهارت‌های صحبت کردن انگلیسی تان را بهبود بخشید و به سمت شیوایی کلی حرکت کنید، اعمال شود.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش مکالمه روزمره انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

منبع: سایت fluentu

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه