برای آموزش زبان جدید چقدر زمان نیاز است؟ | موسسه زبان های خارجی زبان نگار - برگزار کننده رسمی آزمونهای تافل در ایران

برای آموزش زبان جدید چقدر زمان نیاز است؟

برای آموزش زبان جدید چقدر زمان نیاز است؟

برای آموزش زبان جدید چقدر زمان نیاز است؟” این سوال اغلب توسط زبان آموزان پرسیده می‌شود. آن‌ها می‌خواهند بدانند که چقدر طول می‌کشد تا به زبانی که در حال آموزش هستند، مسلط شوند. اگر بخواهیم به صورت کوتاه به این سوال پاسخ بدهیم باید بگوییم که زمان آموزش زبان جدید به عوامل زیادی بستگی دارد. معلمان زبان، اغلب به زبان آموزان می‌گویند  که هر چقدر تلاش کنید همان قدر به نتیجه می رسید.

شرکت‌هایی که محصولات یا نرم‌افزارهای یادگیری زبان را می‌فروشند، ممکن است ادعا کنند که روش یا محصولات آن‌ها آموزش زبان جدید را در یک دوره مشخص تضمین می‌کند. معمولا، این چارچوب زمانی متناسب با برنامه ویژه آن‌ها است. متخصصان زبان به این باورند که یک روش خاص می‌تواند آموزش زبان جدید را در مدت‌زمان کوتاه و با دلایل خوب تضمین کند.

واقعیت این است که اکتساب زبان فرآیندی پیچیده است که شامل ارتباط، دستور زبان، ساختار، درک مطلب و ارائه زبان به همراه خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است. موارد نام برده شده جنبه های ساده از آموزش زبان جدید هستند.

روش های مختلفی برای تعریف شیوایی و روانی در زبان وجود دارد اما آنچه که واضح است این است که شیوایی در کلام از طریق کنار آمدن و حتی داشتن توانایی مکالمه در زبان به دست می آید.

 

آموزش زبان جدید

آموزش زبان جدید

سن یکی از عوامل موثر در آموزش زبان جدید می باشد.

آموزش زبان جدید بسته به زمانی که زبان آموز شروع می‌کند الگوهای متفاوتی را دنبال می‌کند. تحقیقات نشان می دهند که اگر آموزش زبان جدید در سن ۵ سالگی شروع شود، از الگوی متفاوتی پیروی می‌کند تا زمانی که آموزش در سن ۲۵ سالگی و یا در سن ۱۵ سالگی شروع شود. توجه داشته باشید که محققان مراقب هستند که درباره توانایی یادگیری زبان در سنین خاصی قضاوت نکنند و اعلام نمی کنند که توانایی در سنین خاصی بهتر یا بدتر می شود. این امر به سادگی از یک دیدگاه ذهنی و شناختی متفاوت پیروی می‌کند.

 

مرتبط بخوانید: ۱۵ روش واقعا کاربردی برای آموزش آسان زبان انگلیسی

 

میزان غوطه وری در یک زبان از عوامل موثر در آموزش زبان جدید

 میزان احاطه شدن توسط یک زبان در زمان لازم برای آموزش زبان جدید تفاوت ایجاد می کند. برای مثال، اگر شخصی در یک کشور انگلیسی‌زبان زندگی می‌کند و در حال یادگیری زبان ایتالیایی باشد، زبان اقلیت را یاد می‌گیرد. اما اگر شخصی ایتالیایی باشد که در انگلستان زندگی می‌کند و انگلیسی یاد می‌گیرد، زبان مورد صحبت اکثریت را یاد می‌گیرد. اگر شما در آموزش زبان جدید غرق شوید، فرآیند یادگیری متفاوت است چون شما در معرض زبان جدید در بیشتر ساعات روز و براساس یک اساس ثابت قرار دارید.

 

چه زبانی می خواهید یاد بگیرید؟

زبان ها درجه ی سختی متفاوتی دارند. اینکه شما می خواهید چه زبانی را یاد بگیرید در مدت زمان آموزش موثر است. زبان هایی مانند عربی، چینی، ژاپنی و کره ای به مراتب سخت تر از زبان هایی مثل اسپانیایی، فرانسه، آلمانی و … هستند. بنابراین به مدت زمان طولانی تری برای آموزش آن ها نیاز دارید.

 

آموزش زبان جدید

آموزش زبان جدید

 

تا چه سطحی می خواهید زبان را یاد بگیرید؟

اگر بخواهیم بدانیم سفر ما چقدر طول می‌کشد، باید بفهمیم که به کجا می‌رویم. برای شروع، ما می‌دانیم که می‌خواهیم یک زبان جدید بیاموزیم ولی آموزش زبان جدید به چه معنی است ؟

بسیاری می‌گویند که یک زبان را زمانی یاد می‌گیریم که آن را به راحتی می‌شناسیم. خوشبختانه، منابع بسیار خوبی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای تعیین اینکه تا چه سطحی می‌خواهید یک زبان را بشناسید، استفاده کنید. این منابع به شما یک مقصد برای برنامه‌ریزی سفر یاد می‌دهند و به شما کمک می‌کنند اهداف کوتاه‌مدت و بلند مدت را به عنوان نقاط عطف برنامه‌ریزی تعیین کنید.

این منابع به عنوان چارچوب مهارتی شناخته می‌شوند. امروزه دو مورد مهم برای استفاده در سرتاسر جهان وجود دارد، که محبوب‌ترین آن‌ها مقیاس CEFR است. مقیاس‌های CEFR چندین سطح مهارتی زبان مختلف را فراهم می‌کنند، که هر کدام از آن‌ها می‌توانید برای پشتیبانی از تعریف شخصی تان از شیوایی، از آن‌ها استفاده کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش اصطلاحات انگلیسی با زبان نگار (بخش اول)

 

عوامل ذهنی موثر در آموزش زبان جدید

همچنین چندین عامل ذهنی وجود دارند که بر این تاثیر می‌گذارند که چقدر طول می‌کشد تا به شیوایی در زبان جدید برسید.

این عوامل به شما به عنوان یک فرد بستگی دارند، به این معنا که شما می‌توانید این عوامل را برای یادگیری سریع‌تر زبان هدف دستکاری کنید. این دو عامل ذهنی عبارتند از:

تجربه یادگیری زبان قبلی

زمانی که صرف آموزش می کنید

آموزش زبان جدید

آموزش زبان جدید

در آموزش زبان جدید، تجربه نقش مهمی در زمان مورد نیاز دارد. اگر هرگز یک زبان را یاد نگرفته اید، بنابراین یادگیری اولین زبان خارجی برای شما زمان طولانی نیاز دارد. زمانی که یک زبان خارجی را یاد میگیرید، درک زیادی از فرایند آموزش زبان خواهید داشت و این به شما کمک می کند تا زبان های بعدی را راحت تر یاد بگیرید.

در نهایت، شاید از مهم‌ترین عواملی که بر سرعت آموزش زبان جدید تاثیر می‌گذارند این است که شما واقعا چقدر زمان صرف یادگیری می کنید!

زبان آموزی که ساعاتی را به صورت روزانه به آموزش زبان جدید اختصاص می دهد، همیشه به اهداف خود سریع‌تر می رسد نسبت به فردی که ساعات کمتری را صرف آموزش می‌کند، یا در دوره زمان طولانی‌تر همان ساعت‌ها صرف یادگیری می کند.

 

نتیجه گیری

چه مدت برای آموزش زبان جدید نیاز است؟ این سوال بسیار مبهم است، چرا که بر عباراتی مانند یادگیری و شیوایی، که معانی آن‌ها از فرد به فرد تغییر می‌کند، تکیه دارد.

توصیه می‌کنیم که احتمالات را با تعریف شیوایی برای خودتان محدود کنید. برای مثال می توانید به راحتی با در نظر گرفتن B2 در مقیاس CEFR  به عنوان هدف، سطح مورد نظرتان را مشخص کنید.

 

مرتبط بخوانید: ۳۵ ترفند برای آموزش زبان انگلیسی

 

زمانی که بدانید قصد دارید چه چیزی را دنبال کنید، باید به فاصله زبانی بین زبان مادری و زبان هدف خود نگاه کنید تا ایده های کلی از چگونگی دستیابی به شیوایی داشته باشید. سپس، شما می‌توانید در نهایت به وضعیت فردی خود نگاه کنید و ببینید که چه عوامل ذهنی را می‌توانید در زندگی خود تغییر دهید تا سرعت آموزش زبان جدید را افزایش دهید.

به خاطر داشته باشید که سرعت آموزش زبان، همیشه تغییر خواهد کرد. ممکن است یک راه میان‌بر برای شیوایی وجود نداشته باشد، اما در حال حاضر شما دقیقا می‌دانید که چه چیزی برای رسیدن به سطح مورد نظرتان در زمان مناسب لازم است!

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان جدید را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه