10 نکته واقعا کاربردی در آموزش گرامر زبان انگلیسی | موسسه زبان های خارجی زبان نگار - برگزار کننده رسمی آزمونهای تافل در ایران

۱۰ نکته واقعا کاربردی در آموزش گرامر زبان انگلیسی

۱۰ نکته واقعا کاربردی در آموزش گرامر زبان انگلیسی

گرامر بخشی از آموزش زبان انگلیسی است که زبان آموزان نظرات متفاوتی نسبت به آن دارند.

بعضی از زبان آموزان علاقمند به آموزش گرامر زبان انگلیسی و انجام بسیاری از تمرینات دستور زبان هستند. اما برخی دیگر از دستور زبان تنفر دارند و فکر می‌کنند که گرامر سخت ترین بخش یادگیری زبان است. با این حال هر عقیده‌ای که دارید نمی‌توانید از دستور زبان فرار کنید!

در هر جمله‌ای که می‌خوانید یا می‌نویسید، حرف میزنید و یا میشنوید گرامر وجود دارد. گرامر تنها کلمه‌ای است که مردم هنگام استفاده از یک زبان دنبال می‌کنند. ما همانگونه که هنگام بازی کردن به قوانین نیاز داریم، هنگام استفاده از زبان نیز به گرامر نیاز داریم. اگر هیچ قانونی وجود نداشته باشد، یا هرکس قوانین خودشان را دنبال کند، بازی به زودی نابود خواهد شد! در زبان نیز اینگونه است؛ بدون قوانین ما نمی‌توانیم با افراد دیگر ارتباط برقرار کنیم.

پس شما نمی‌توانید از دستور زبان فرار کنید، اما سوال کلیدی در اینجا این است: بهترین راه برای آموزش گرامر زبان انگلیسی چیست؟ شما می‌توانید با بازی کردن به سادگی، قوانین بازی را یاد بگیرید. قطعا اشتباهی مرتکب می‌شوید؛ حتی ممکن است اذیت شوید. با این حال، سرانجام، شما خواهید دانست که چطور بازی کنید. البته، قوانین زبان بسیار پیچیده‌تر از قوانین هر بازی هستند، اما در حقیقت آموزش گرامر زبان انگلیسی مهم است. هیچ‌کس به شما گرامر بان مادری را یاد نداده است، اما اکنون شما هیچ وقت مرتکب اشتباه گرامی نشده اید.

 

آموزش گرامر زبان انگلیسی

آموزش گرامر زبان انگلیسی

 

وقتی که برای آموزش زبان انگلیسی تلاش می‌کنیم، با چیزهای گیج‌کننده زیادی در دستور زبان مواجه می شویم. اغلب ما چیزهای خاصی را درک نمی‌کنیم، چرا که آن‌ها در زبان مادری ما وجود ندارند. اما مایوس نشو!

در این مقاله، ده نکته برای آموزش گرامر زبان انگلیسی پیدا خواهید کرد که به شما کمک می‌کند دانش زبان انگلیسی را بهبود بخشید و در آینده احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. پس همراه ما باشید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش آنلاین زبان انگلیسی

نکته ۱:  به اپوستروف ها توجه کنید.

این علامت مهم را نادیده نگیرید، چون اپوستروف برای نشان دادن مواردی از قبیل مالکیت (برای مثال، sister’s book, John’s son) مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر اپوسترف را حذف کنید، می‌توانید به راحتی معنی کلمات را تغییر دهید: مانند its – it’s, their – they’re . در استفاده از اپوستروف همه دقت داشته باشید.

 

نکته ۲: همیشه از یک کاما بعد از عبارت‌های مقدماتی یا عبارت‌های prepositional  استفاده کنید.

به نظر می‌رسد که هیچ مفهومی ندارد، اما در واقع، کاربرد این مورد بسیار ساده است. عبارت prepositional یک ترکیب کلامی است، که عنصر اصلی آن حرف‌اضافه می باشد. معمولا عبارت prepositional با حرف‌اضافه می‌ آید و با یک اسم یا ضمیر پایان می‌پذیرد.

به مثال های زیر توجه کنید:

.Under the pile of clothes, we found his wallet

.After a hard day at work, Jean loves to relax in the backyard

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ ویژگی یک کلاس زبان انگلیسی خوب

 

نکته ۳:  در حد ممکن هم آوا (homophone) و پسوند ها را به خاطر بسپارید.

کلماتی از این قبیل too – two, your – you’re, accept – except هم آوا هستند، کلماتی که تلفظ مشابهی دارند اما به شکل متفاوتی معنی می‌شوند. بسیار مهم است که بدانیم چگونه واژه‌های جدید را در زبان انگلیسی شکل دهیم و چه پسوندهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، پسوند –able  می‌تواند به واژه ریشه مانند fashionable افزوده شود؛ این واژه می‌تواند بدون پسوند نیز استفاده می شود. پسوند – ible وقتی استفاده می‌شود که واژه بدون آن معنایی خاص نداشته باشد؛ مانند واژه divisible.

 

آموزش گرامر زبان انگلیسی

آموزش گرامر زبان انگلیسی

 

نکته ۴: برای آموزش گرامر زبان انگلیسی حرف تعریف را درک کنید.

در زبان انگلیسی دو نوع از حرف تعریف، مشخص (the) و نامشخص (a / an)وجود دارد. به یاد داشته باشید که a / an  در هنگام اشاره به چیزی به طور کلی و the زمانی که به چیز خاصی اشاره می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به مثال‌های زیر دقت کنید:

.Someone called a doctor

.Someone called the doctor living the next door

نکته ۵: مفهوم”appositive”  را درک کنید.

در اصل، یک appositive  یک اسم یا ضمیر در کنار یک اسم یا ضمیر دیگر برای توضیح یا شناسایی آن قرار دارد. این یک روش مناسب برای اضافه کردن جزئیات به یک جمله است. واژه “appositive”  برگرفته از واژه لاتینی است که به معنی ” نزدیک قرار دادن”  است و معمولا پس از کلمه یا عبارتی که آن را مشخص می‌کند، معمولا نزدیک به نظر می‌رسد.

 به مثال زیر دقت کنید:

.He was a Hindu, a puny wisp of a man, with a shaven head and vague liquid eyes

 

مرتبط بخوانید: ۲۰ اصطلاح واقعا کاربردی در زبان انگلیسی که باید بدانید!

نکته ۶:  از یک کاما برای جدا کردن کلمات that, who, which  استفاده کنید.

اما این کار را تنها در صورتی انجام دهید که عبارت حاوی اطلاعات غیرضروری باشد که بدون از دست دادن معنای اصلی جمله بتوان آن را حذف کرد. بیایید نگاهی به چند نمونه بیندازیم.

.No one trusts politicians who lie

.Mr. Trout, who is wearing the red shirt, announced his mayoral candidacy this week

 

آموزش گرامر زبان انگلیسی

آموزش گرامر زبان انگلیسی

نکته ۷: به یاد داشته باشید، نقطه ویرگول (semicolon) جایگزین یک دوره می‌شود و دو بند مستقل را از هم جدا می‌کند.

سمی کالن می‌تواند دو جمله یا عبارات مستقل را در یک جمله پیچیده از هم جدا کند. سمی کالن ها اغلب در داستان‌های تخیلی به زبان انگلیسی یافت می‌شوند.

 به مثال زیر توجه کنید:

.The family had never seen Mrs. Baker so mad; everyone thought the maid was going to have a heart attack

 

نکته ۸: برای آموزش گرامر زبان انگلیسی تفاوت بین اسم های شمارشی و اسم‌های غیرشمارشی را بیاموزید.

در زبان انگلیسی many  برای اسم های قابل شمارش برای مثال، dress, house, car  و غیره استفاده می‌شود و کلمه much  برای اسم‌های غیرقابل شمارش، money, snow, time  و غیره استفاده می‌شود. عبارت a lot of برای هر دو اسم های شمارشی و غیر قابل شمارشی استفاده می شود.

 

مرتبط بخوانید: انواع دوره های زبان انگلیسی در زبان نگار

 

نکته ۹:  برای آموزش گرامر زبان انگلیسی روی گسترش دایره لغات خود کار کنید.

برای اینکه دایره لغات انگلیسی خود را گسترش دهید، کتاب‌ها، مجلات و روزنامه‌های بیشتری بخوانید.

 

نکته ۱۰: املای خود را بررسی کرده و آنچه را که در زبان انگلیسی می‌نویسید را بخوانید.

شما می‌توانید از یک برنامه کنترل‌کننده آنلاین استفاده کنید تا املای خود را چک کنید.

امیدواریم این نکات برای شما مفید باشند. فراموش نکنید که آن‌ها را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش گرامر زبان انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه