نکات رایتینگ انگلیسی : چندین نکات مهم که مهارت نوشتن شما را افزایش میدهد!

نکات رایتینگ انگلیسی : چندین نکات مهم که مهارت نوشتن شما را افزایش میدهد!

یاد گرفتن چندین ترفند برای تقویت کردند مهارت رایتینگ، انقدر هم که فکر می کنید سخت نیست. با دانستن چند نکات ساده ی رایتینگ شما میتوانید مهارت نوشتن به انگلیسی خود را در کوتاه ترین زمان تقویت کنید. با زبان نگار همراه شوید! تقویت مهارت رایتینگ نیاز به زمان و تمرین متداوم دارد سعی کنید قبل از نوشتن مطالب، آن ها را به سه قسمت شروع ، میانه و انتها تقسیم کنید با دادن ساختار به نوشته ی خود میتوانید خیلی بهتر مطالب خود را بنویسید. 

 

نکات مهم رایتینگ انگلیسی 

نکات رایتینگ انگلیسی

یکی از نکات مهم در رایتینگ زبان انگلیسی تسلط به گرامر است.

 سعی کنید روزانه چند خط به انگلیسی بنویسید

شما باید هر روز تمرین نوشتن داشته باشید. تکرار چندباره و روزانه مهارت رایتینگ به شما کمک می کند که به آن مسلط شوید. بدون شک که در ابتدا نوشتن انگلیسی می تواند برای زبان آموزان  بسیار پر چالش باشد اما بعد از اینکه هر روز حتی یک پاراگراف کوتاه نوشتید کم کم ساده می شود. 
برای اینکه حتی یک روز نوشتن را فراموش نکنید اپلیکیشن هایی وجود دارند که می توانید از آن ها برای یادآوری استفاده کنید و حتی خیلی ساده به عنوان بخشی از برنامه روزانه خود در یک تقویم نوشتن انگلیسی را علامت گذاری کنید.

 

قوانین و نحوه ی استفاده از گرامر را یاد بگیرید

 یکی دیگر از مهم ترین نکات رایتینگ انگلیسی دانستن اصول گرامر است. از رایج‌ترین خطاهای در هنگام نگارش، عدم رعایت گرامر انگلیسی است. اصلاح گرامر در نگارش برای افراد مبتدی به زمان نیاز دارد. معمولاً افعال، اسامی مفرد و جمع به همراه حروف اضافه از نکاتی که است بسیاری آن‌ها را اشتباه می‌نویسند. تمرین‌های مستمر گرامری به شما کمک می‌کند که از اشتباهات رایج در گرامر زبان دوری کنید. یکی از کارهای مفید برای تقویت گرامر مطالعه متن‌های گوناگون است. 

 

مرتبط بخوانید : ۲۰ نکته واقعا کاربردی در آموزش رایتینگ آیلتس

 

یک دفتر خاطرات انگلیسی داشته باشید

 داشتن یک دفتر خاطرات یکی از نکات رایتینگ انگلیسی به حساب می آید. برای تقویت مهارت رایتینگ انگلیسی، خاطرات روزانه ی خود را به انگلیسی بنویسید. مزیت اصلی داشتن یک دفترخاطره این است که شما را وادار به نوشتن روزانه می کند. نوشتن انگلیسی دفتر خاطرات تمرینی بسیار مفید برای گرامر و زمان ها (گذشته،حال،آینده) است. شما درباره فعالیت های روز گذشته خود با گرامر زمان گذشته می نویسید و درباره برنامه ها و کارهایی که فردا می خواهید انجام دهید از گرامر زمان آینده استفاده می کنید و همچنین وقتی چنین دفتری داشته باشید در طول روز بیشتر به انگلیسی فکر می کنید چرا که می خواهید آن ها را بعدا بنویسید.

از جملات کوتاه و ساده استفاده کنید 

برای شروع تمرین کردن رایتینگ سعی کنید از نوشتن، نوسته های بلند همراه با کلمات تکراری و بی معنی دوری کنید. هر چه قدر جملات کوتاه تر و ساده تر باشند نوشته ی شما نیز خوانا تر و جذاب تر میشود.

 

سعی کنید دایره لغات خود را افزایش دهید

هر چه قدر که دایره لغات خود را گسترش دهید، خواندن متن شما برای مخاطب جذاب‌تر می‌شود. کلمات تکراری جذابیت متن را کاهش می‌دهد. راه‌های فراوانی برای گسترش واژگان وجود دارد. برای مثال خواندن کتاب‌های داستان یا حتی گوش کردن به سخنرانی‌ها می‌تواند دایره واژگان شما را گسترش دهد. وقتی‌که واژه‌های زیادی را در ذهن داشته باشید، می‌توانید از هم‌خانواده‌ها و مترادف‌های آن کلمات نیز استفاده کنید. اگر سه اصل ساده‌نویسی، گرامر و استفاده از واژگان مختلف را در متن خود به کار ببرید به‌تدریج متوجه بهبود مهارت رایتنیگ خود می‌شوید.

 

برای بهتر نوشتن، خواندن و گوش دادن فراموش نشود

یکی دیگر از نکات رایتینگ انگلیسی خواندن کتاب های داستان میباشد. خواندن متن های مختلف علاوه بر اینکه باعث افزایش سطح اطلاعات و دانش شما می شود، ساختار اصولی و جمله بندی های صحیح را به شما آموزش می دهد. خواندن مقالات و کتاب های متنوع باعث می شود دید شما نسبت به سبک های مختلف در نوشتن و ادبیات مختلف استفاده شده، افزایش پیدا کند. سعی کنید با گذشت زمان کتاب ها و متن هایی که ادبیات غنی تر و واژگان قوی تری دارند استفاده کنید تا بتوانید از شیوه ی نوشتن آن ها الگو برداری کنید و لغات جدیدتری یاد بگیرید.

شما همچنین می توانید متنی که خواندید را به زبان خود دوباره بنویسید. پس از اتمام دوباره به متن اصلی مراجعه کنید تا ساختار جملات و کلماتی که به کار برده اید را با متن اصلی مقایسه کنید. این یک تمرین فوق العاده برای افزایش مهارت نوشتن است و شما با ساختار جمله بندی آشنا می شوید.

 

نکات رایتینگ انگلیسی

نکات رایتینگ انگلیسی : خواندن بیشتر یعنی مهارت نوشتن قوی تر

 

سعی کنید معلم خودتان باشید

در اولین قدم با خودتان روراست باشید و سعی کنید عادلانه نوشته ی خود را قضاوت کنید. وظیفه ی شما مانند یک معلم این است که نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و آن ها را رفع کنید یکی از بهترین روش برای انجام این کار آن است که خود را جای خواننده قرار دهید و ببینید آیا نوشته شما در کدام قسمت ضعیف و در کدام قسمت جالب میباشد.

 

مرتبط بخوانید : آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

 توصیف تصویر یکی از نکات رایتینگ انگلیسی

مجله‌ای بردارید و یکی از عکس ‌های آن را انتخاب کنید. سپس سعی کنید عکس را با دقیق ‌ترین جزئیات توصیف کنید. فقط چیزهایی که می‌بینید را ننویسید، از قوه خیالتان هم کمک بگیرید. تصور کنید که در این تصویر بودید و درمورد چیزهایی که می‌بینید، می‌شنوید، می‌بویید و حس می‌کنید، بنویسید. ما روزانه از توصیف کردن استفاده می‌کنیم. با این روش می‌توانید صفت‌ های بیشتری بیاموزید، توصیف کردن را تمرین کنید و یاد بگیرید چگونه از احساسات خود حرف بزنید. این روش معجزه ای در تقویت مهارت نوشتن به زبان انگلیسی است.

 

خلاصه ‌نویسی برای تقویت نوشتن زبان انگلیسی

آخرین کتابی که خوانده‌اید یا آخرین فیلمی که تماشا کرده‌اید به یاد دارید؟ ممکن است یکی از کتاب‌های مفید برای یادگیری زبان انگلیسی یا یکی از فیلم‌ها یا سریال‌های جذاب برای تقویت زبان را تماشا کرده باشید، حالا به ذهنتان مراجعه کنید و سعی کنید خلاصه آن را بنویسید. اگر فیلم یا کتاب را به‌خوبی فهمیده باشید به‌راحتی می‌توانید آن را خلاصه کنید. اما اگر در خلاصه کردن مشکل دارید، دفعه بعد که فیلمی می‌بینید یا کتابی می‌خوانید باید بیشتر دقت کنید. این کار به تقویت زبان شما کمک می کند.

 

تقویت رایتینگ انگلیسی با نوشتن مقاله های آموزشی

چگونه انجام دادن کاری، آموزش قدم به قدم انجام آن است. مثلا چگونه کیک شکلاتی بپزیم؟ یا چگونه مهارت نوشتن خود را تقویت کنیم؟ یک کار ساده مانند بستن بند کفش، چک کردن ایمیل در تلفن همراه یا مرتب کردن یخچال را انتخاب کنید و یک مطلب چگونه برای آن بنویسید. توضیحی که ارائه می‌دهید باید قدم به قدم، واضح و ساده باشد. در این تمرین می‌آموزید که اطلاعات خود را طبقه‌ بندی کنید. همچنین نوشتن متن آموزشی را تمرین می‌کنید. علاوه بر آن با استفاده از زبان ساده و صریح، استفاده از واژه‌های ساده را تمرین می‌کنید.

 

چند نکات رایتینگ انگلیسی که باید به خاطر داشته باشید

  • تا میتوانید کتاب داستان، مجله و روزنامه های انگلیسی بخوانید این کار باعث میشود که دایره لغات شما افزایش پیدا کند.

 

  • همیشه همراه خود یک دیکشنری داشته باشید که در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

 

  • سعی کنید مهارت خود را در گرامر زیاد تر کنید زیرا گرامر نقش مهمی در رایتینگ دارد. 

 

  • یک دفتر خاطرات انگلیسی داشته باشید، سعی کنید روزانه بنویسید و یک بار از روی نوشته ی خود بخوانید. 

 

  • سعی کنید در ابتدا نوشته های خود از تیتر های قوی و جذاب استفاده کنید و در انتها نوشته، خلاصه ی کوتاه درمورد نوشته خود بنویسید.

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه