۲۵ منبع آنلاین یادگیری زبان انگلیسی

۲۵ منبع آنلاین یادگیری زبان انگلیسی

هر کسی توانایی مالی تهیه کلاس یا نرم‌افزار یادگیری زبان انگلیسی را ندارد. خوشبختانه، منابع رایگان بسیاری وجود دارند که هر کس می‌تواند برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کند.  از دوره‌های آنلاین رایگان گرفته تا انجمن ها یادگیری زبان، دانش را میتوان تنها با یک کلیک ماوس بدست آورد. در اینجا چندین منبع رایگان یادگیری آنلاین زبان انگلیسی وجود دارد که به معرفی آن ها می‌پردازیم:

 

 1. یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با Learn English Online

آدرس سایت: http://www.learn-english-online.org/

در این منبع یادگیری رایگان انگلیسی، مبتدیان ۱۱ یونیت زبان مفید پیدا خواهند کرد. هر یونیت پنج درس کامل با متن، مثال‌های تصویری، تکالیف کاری و تست می باشد.

 

 1. VerbaLearn

آدرس سایت: VerbaLearn.com

 یک دایره لغات آنلاین رایگان است که به طور کامل برای یادگیری کلمات و عبارات زبان انگلیسی کاربرد دارد. بازدیدکنندگان سایت می‌توانند کلمات را از طریق صوت، ویدیو، و فلش کارت های قابل چاپ و بازی‌ها یاد بگیرند و مطالعه کنند.

 

 1. MES English

آدرس سایت: http://www.mes-english.com/

هر چند که این منبع یادگیری آنلاین زبان انگلیسی بیشتر برای معلمان طراحی شده‌است، این سایت منابع بسیار خوبی دارد که برای دانش آموزان خانگی می‌توانند مفید باشند. این منابع شامل فلش کارت ها، تکالیف، ویدیو، بازی‌ها و چیزهای دیگر هستند.

 

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

 

 1. Word2Word

آدرس سایت: http://www.word2word.com/

یک پایگاه اطلاعاتی عظیم از منابعی است که دانش آموزان خانگی می‌توانند از آن برای یادگیری آنلاین زبان انگلیسی استفاده کنند. این سایت شامل دوره‌های آموزشی، ترجمه‌ها، اماکن گپ، اجتماعات زبانی، فروم ها، و بسیار چیزهای دیگر رایگان است.

 

 1. English as a Second Language

آدرس: http://www.rong-chang.com/

این سایت به ارائه منابع گوش دادن، صحبت کردن، نوشتن، دستور زبان، و تمرین واژگان برای دانش‌آموزان انگلیسی از همه سطوح می‌پردازد.

 

 1. یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با Activities for ESL Students

آدرس: http://a4esl.org/

این سایت، دانش آموزان انگلیسی را با کوئیزها، آزمون‌ها و پازل هایی برای یادگیری و مطالعه مبتدی تا متوسط دستور زبان و دایره لغات آشنا می‌کند. منابع دیگری که در این سایت یافت می‌شوند شامل پادکست ها، ویدیو و بازی‌ها هستند.

 

مرتبط بخوانید: اصطلاحات عامیانه انگلیسی : ۳۰ اصطلاح که باید بدانید!

 

 1. ESL Monkeys

آدرس: http://www.eslmonkeys.com/student/esl_learning.php

این سایت لیستی از منابع رایگان و ابزارهای رایگان را فراهم می‌کند که می‌توانند در وب برای یادگیری آنلاین زبان انگلیسی مورد استفاده قرار گیرند. برخی از بیشترین منابع عبارتند از درس‌ها، کتاب ها، فلش کارت ها، کوئیزها، ویدیو و فروم ها.

 

 1. Dave’s ESL Café

آدرس: eslcafe.com

این منبع رایگان برای معلم، دانش آموزان، و یادگیرندگان در سراسر جهان مطالب آموزشی و منابع آموزشی فراهم می‌کند. تنها چند مورد از منابع شامل درس‌های زبان، کوئیزها، پادکست ها، و فروم می‌باشند.

 

 1. یادگیری آنلاین زبان انگلیسی باiTalki

انجمن یادگیری زبان جهانی رایگان از مفاهیم وب ۲.۰ برای آموزش بیش از ۹۰ زبان به صورت آنلاین استفاده می‌کند.دانشجویان انگلیسی حدود ۲،۰۰۰ منابع رایگان برای یادگیری و تمرین زبان انگلیسی پیدا خواهند کرد.

 

 1. Livemocha

آدرس: http://www.livemocha.com/

 یک سایت یادگیری زبان اجتماعی رایگان با بیش از ۲ میلیون عضو است. کاربران این سایت می‌توانند دوره‌های زبان آزاد، درس‌هایی، و نکاتی برای ایجاد مهارت‌های گفتگو پیدا کنند.

 

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

۱۱.Randall’s ESLCyber Listening Lab

آدرس: http://www.esl-lab.com/

این آزمایشگاه شنیداری به دانش آموزان انگلیسی اجازه می‌دهد تا همه سطوح به صحبت‌های روزمره با صداهای بزرگسالان و کودکان گوش دهند. بازدیدکنندگان سایت همراه با آزمایشگاه گوش، راهنمای مطالعه، اعانه و آزمون واژگان نیز پیدا می‌کنند.

 

 1. یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با ESLPod

آدرس: http://www.eslpod.com/eslpod_blog/

این سایت یک پادکست یادگیری آنلاین است که مکالمات روزمره را با سرعت کم‌تر برای درک حداکثر نمایش می‌دهد. این سایت توسط استادان ESL  با بیش از ۳۰ سال سابقه تدریس ایجاد شده است.

 

 1. Free Online Tools for English Language

آدرس: http://www.online-utility.org/english/index.jsp

زبان آموزان انگلیسی می‌توانند چندین ابزار را پیدا کنند که خواندن، واژگان، کاربرد انگلیسی و نوشتن را پوشش می‌دهند.

 

مرتبط بخوانید: آموزش آسان انگلیسی : بهترین موسسه تهران

 

 1. English, Baby!

آدرس: http://www.englishbaby.com/

این منبع رایگان یادگیری آنلاین زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد که زبان انگلیسی را از طریق درس‌ها، ویدئو، فروم های چت، و آزمون‌ها یاد بگیرید. این سایت همچنین درس‌های زبان عامیانه و دستور زبان را نیز فراهم می‌کند.

 

 1. Nonstop English

آدرس: http://www.nonstopenglish.com/

شما می‌توانید زبان انگلیسی را از طریق ایجاد آزمون‌های ایجاد شده برای هر سطح یاد بگیرید. تست‌های جدید به طور هفتگی اضافه می‌شوند تا بتوانید به طور مداوم مهارت‌های خود را افزایش دهید.

 

 1. Learning-English.ca

آدرس: http://www.learning-english.ca/

یک وبلاگ است که نکات، منابع، بازی‌ها، ویدیوها و کوئیزها را ارائه می‌دهد تا به شما کمک کند زبان انگلیسی را با سرعت خود یاد بگیرید.

 

 1. The English Blog

آدرس: http://jeffreyhill.typepad.com/

این وبلاگ برای دانش آموزان و آموزگاران منابع، اخبار، نکات، مرور و اطلاعات را ارائه می‌دهد. در بخش دسته‌ها، دانش آموزان می‌توانند منابع یادگیری الکترونیکی، فرهنگ لغت، دستور زبان، اصطلاحات، ابزارهای یادگیری تعاملی، ادبیات و چیزهای دیگر را پیدا کنند.

 

۱۷.یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با  EnglishPage.com

آدرس: http://www.englishpage.com/

این سایت درس‌های هفتگی رایگان، یک اتاق مطالعه، یک سالن انتظار و چیزهای دیگر ارائه می‌دهد. زبان آموزان حتی می‌توانند آموزش‌های عمیق همراه با تمرین‌های تعاملی پیدا کنند.

 

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

 

۱۸.یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با Busuu

آدرس: http://www.englishpage.com/
این یک سایت رایگان یادگیری زبان است که درس‌هایی را برای زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی فراهم می‌کند. در این سایت، کاربران دوره‌های تعاملی و درس‌های متقابل را با یک جامعه جهانی زبان پیدا خواهند کرد.

 

 1. Easy World of English

آدرس: easyworldofenglish.com

یک وب سایت جذاب و کاربر پسند شامل دستور زبان، تلفظ، خواندن و گوش دادن و یک فرهنگ لغت تعاملی.

 

 1. Many Things

manythings.org

این وب سایت شامل کوئیزها، بازی‌های کلامی، پازل کلمه، ضرب المثل، اصطلاحات عامیانه و دیگر فعالیت‌های یادگیری زبان به کمک کامپیوتر است. این سایت همچنین شامل یک صفحه ویژه برای تلفظ، از جمله تمرین می باشد. زیباترین و جذابترین وبسایت نیست اما بازدید بالا و کاربرد زیاد و بدون تبلیغات می باشد.

 

 

 1. BBC Learning English

آدرس: bbc.co.uk/worldservice/learningenglish

مجموعه‌ای از فعالیت‌های عالی برای تمرین و برخی از موارد مربوط به رویداده‌ای فعلی است. شامل ویدیو، کوئیزها، تمرین لغات، اصطلاحات، جدول کلمات و موارد بیشتر می باشد.

 

مرتبط بخوانید: دوره زبان انگلیسی فشرده : در کوتاه ترین مدت مثل بلبل حرف بزن!

 

 1. یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با ABCYa

آدرس: abcya.com

این یک وب سایت برای کودکان است، اما چه کسی می‌گوید که بزرگسالان هم نمی‌توانند از آن استفاده کنند؟ این سایت شامل بازی‌های آموزشی منظم از اول تا پنجم است و به ویژه برای هجی کردن و آواشناسی خوب است. بازی‌هایی برای تمرین حروف صدادار، بزرگ و کوچک، کلمات پربسامد، مترادف و متضاد وجود دارد.

 

 1. TV 411

آدرس: tv411.org

این سایت شامل ویدیوهایی از گویندگان اصلی است که مفاهیم خواندن کلیدی مانند خواندن انتقادی، خلاصه کردن و اسکن کردن و مهارت‌های مهم زندگی مانند امضای یک اجاره نامه و خواندن یک برچسب دارو را توضیح می‌دهند. در زیر هر ویدئو یک آزمون مفهومی است. بر روی زبانه آبی در قسمت بالای دروس خواندن، نوشتن، دایره لغات و امور مالی کلیک کنید.

 

 1. GCF Learn Free

آدرس: gcflearnfree.org/everydaylife

یک سایت خوب طراحی‌شده با آموزش‌های متقابل برای همه چیز از کار کردن با دستگاه ATM تا خواندن برچسب‌های مواد غذایی. اگر بر روی آیکون صفحه اصلی کلیک کنید و سپس بر روی خواندن کلیک کنید، سایت دارای منابعی برای زبان آموزان زبان انگلیسی، از جمله داستان‌هایی برای گوش دادن و خواندن و فرهنگ‌های لغت تصویری می‌باشد.

 

۲۴.یادگیری آنلاین زبان انگلیسی با Language Guide

آدرس: languageguide.org/english

این یک فرهنگ لغت آنلاین است که همه چیز از الفبا تا بخش‌هایی از بدن را شامل می شود.

 

 1. Oxford University Press

آدرس: elt.oup.com/learning_resources

این سایت از انتشارات دانشگاه آکسفورد فعالیت‌هایی برای تمرین هجی کردن، دستور زبان، تلفظ و گوش دادن دارد. هدایت کردن کمی مشکل است، بنابراین برای کاربران پیشرفته و کاربران مسلط به اینترنت مناسب‌تر است.

 

و YouTube را فراموش نکنید. هر چیزی که دوست دارید یاد بگیرید (توضیح یک اصطلاح دستور زبان، اصطلاحات، مجموعه‌ای از واژگان ) آن را در قسمت جستجو وارد کنید تا به ویدیوهای مربوط به آن دسترسی پیدا کنید.

 

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

یادگیری آنلاین زبان انگلیسی

 

منابع یادگیری آنلاین زبان انگلیسی برای هر یک از مهارت های زبان انگلیسی

۱.ریدینگ

منبع: ESL Lounge

آدرس: http://www.esl-lounge.com/student/reading-elementary.php

 

این وب سایت که برای سطوح مختلف سازمان دهی شده، حدود ۲۵ تمرین درک مطلب در هر سطحی دارد که در آن شما یک متن کوتاه می‌خوانید و سپس به برخی سوالات درک مطلب پاسخ می‌دهید. پیشنهاد می‌کنیم زمانی که این تمرین‌ها را انجام می‌دهید، حداکثر سرعت خواندن را افزایش دهید. بعد از اینکه به سوالات پاسخ دادید، کمی زمان بگذارید تا به هر کلمه جدید نگاه کنید.

 

 1. رایتینگ

منبع: Write and Improve

آدرس: https://writeandimprove.com/?lang=en-GB

این یک وب سایت جالب برای دانشجویانی است که به دنبال بهبود نوشتن، به خصوص بر حسب دستور زبان و هجی کردن هستند. چندین محرک بر حسب سطحی که شما به آن پاسخ می‌دهید وجود دارد و بازخورد فوری داده می‌شود. البته این کار بی‌عیب و نقص نیست، و ممکن است برخی اشتباهات را از دست بدهد، اما به طور کلی یک ابزار واقعا عالی برای بهبود نوشتن تان است.

 

۳.اسپیکینگ

روش: ضبط کردن صدا بر روی دستگاه شما

برای دانشجویانی که می‌خواهند صحبت خود را بهبود بخشند، یکی از بهترین روش‌ها ضبط کردن صدای خودتان است. ممکن است کمی ناراحت باشید، اما دانش آموزان بسیاری وجود دارند که هر روز این کار را انجام می‌دهند و واقعا شاهد بهبود هستند.

این روش را امتحان کنید: پیدا کردن یک مکان آرام که در آن شما ناراحت نخواهید شد. یک موضوع یا بحث را از یکی از کلاس‌های خود انتخاب کنید. سپس دستگاه ضبط خود را روشن کنید و به سوال پاسخ دهید و حدود دو یا سه دقیقه صحبت کنید. شما می‌توانید فقط از میکروفن استفاده کنید، یا از دستگاه ضبط ویدئو استفاده کنید. پس آن را پخش کنید و به صدای خودتان گوش دهید. این به شما کمک کند راحت‌تر و راحت‌تر صحبت کنید.

 

مرتبط بخوانید: مکالمه روزمره انگلیسی : مهم ترین ترفندها و نکات

 

 1. لیسنینگ

منبع: TED Ed

آدرس: https://ed.ted.com/

 

گفتگوهای TED کاملا محبوب هستند، و با این وب سایت، دانش آموزان می‌توانند هر تعداد ویدیو مربوط به موضوعی که به آن علاقه دارند را پیدا کنند.هر ویدیو با یک درس همراه است که شامل سوالات درک مطلب برای بررسی درک و همچنین پرسش‌های باز و پیوندهای باز برای کشف بیشتر در مورد موضوع می‌شود. اکثر این ویدئوها نسبتا کوتاه هستند، بنابراین اگر نیاز داشته باشید می‌توانید به راحتی آن را بررسی کنید، و معمولا می‌توانید این رونوشت را نیز پیدا کنید.

 

 1. یادگیری آنلاین زبان انگلیسی در بخش گرامر

منبع: The EF English Grammar Guide

آدرس: https://www.ef.com/english-resources/english-grammar/

یک منبع استفاده آسان با نکات کاربردی است که به سادگی با مثال‌های مختلف توضیح داده می‌شود. در هر زمان می‌تواند توسط معلمان یا دانش آموزان مورد استفاده قرار گیرد. Perfect  English Grammar یک وب سایت دیگر برای آموزش گرامر است. شما می‌توانید آن را با موضوع دستور زبان جستجو کنید، یک توضیح بخوانید و سپس با ۱۰ تا ۲۰ جمله تمرین کنید. این روش با استفاده از دستور زبان در متن کمک چندانی نمی‌کند، اما برای تسلط بر ساختار گرامری عملی عالی انجام می‌دهد.

 

 1. تلفظ

تبدیل صدا به متن روی موبایل یا دستگاه شما

این بهترین روش برای بهبود تلفظ است. شما می‌توانید از هر نرم افزار در تلفن خود بسیار استفاده کنید: یادداشت، صفحات، کلمه، ایمیل و غیره. به سادگی اطمینان حاصل کنید که زبان صفحه‌کلید به انگلیسی تنظیم شده‌است، میکروفون را فشار دهید، و شروع به صحبت کنید. شما می‌توانید یک متن را بخوانید و یا برای حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه آزادانه صحبت کنید؛ سپس کار خود را انجام دهید. آنچه که موبایل تایپ کرد را بخوانید و ببینید آیا درست فهمیده بودید . آیا این چیزی بود که شما می‌خواستید بگویید؟ اگر کلماتی وجود دارند که گوشی شما درک نمی‌کرد، این کلمات را تمرین کنید و دوباره امتحان کنید. البته این تکنولوژی کامل نیست، اما نسبتا دقیق است، بنابراین روش خوبی برای بررسی و بهبود تلفظ شما است.

 

۷.یادگیری آنلاین زبان انگلیسی بخش واژگان

منبع: Free Rice

آدرس: http://freerice.com/#/english-vocabulary/1528

اگر به دنبال یک روش جالب برای بهبود واژگان خود هستید که به مردم نیز کمک می‌کند، این وب سایت را بررسی کنید. این فقط یک آزمون دایره لغات است، اما سوالات بی پایان هستند و همانطور که شما کلمات جدید را بیان می‌کنید، می‌توانید به سطوح بالاتر بروید. به علاوه، سازمانی که وب سایت را اداره می‌کند، ده دانه برنج را برای هر سوال با پاسخ درست می‌دهد!

 

 1. منابع یادگیری آنلاین زبان انگلیسی برای همه مهارت‌ها

منبع: EF SET exam

آدرس: https://www.efset.org/

این سایت یک آزمون زبان رایگان برای شناسایی سطح شما با نمرات همسو با استانداردهای بین‌المللی تصویب‌شده توسط شورای اروپا است، به این معنی که توسط کارفرمایان و دانشگاه‌ها درک شده‌است. همچنین این سایت با گزینه‌های تست سریع و کامل در دسترس است، به اضافه یک گواهی‌نامه آنلاین که می‌تواند به پروفایل لینکدین شما متصل شود تا به راحتی سطح خود را با شبکه اجتماعی شما به اشتراک بگذارد.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه