آموزش سریع آلمانی | کلاس آلمانی | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

۱۰ ترفند برای آموزش سریع آلمانی

۱۰ ترفند برای آموزش سریع آلمانی

می‌خواهید بدانید چگونه می توانید آموزش سریع آلمانی را عملی کنید؟ منابع مختلف می‌گویند که یادگیری زبان می‌تواند از ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ ساعت زمان نیاز داشته باشد. چندین عامل بر میزان زمان رسیدن به شیوایی در زبان آلمانی و آموزش سریع آلمانی تاثیر خواهند گذاشت. زبان مادری ، میزان وقت آزاد برای تمرین و روش یادگیری شما از این موارد هستند.

آیا برای یادگیری زبان آلمانی معلم خصوصی دارید؟ آیا سعی دارید در بهترین کلاس آلمانی شرکت کنید؟ یا با تلاش خودتان زبان آلمانی را یاد میگیرید؟ سبک یادگیری هر چه باشد، چند نکته و ترفند وجود دارد که بدون شک روند بر آموزش سریع آلمانی موثر خواهد بود.

در اینجا ۱۰ اصل آموزش سریع آلمانی را به اشتراک خواهیم گذاشت که به شما نشان خواهند داد چگونه سریع آلمانی یاد بگیرید. این توصیه‌ها را پی‌گیری کنید و راه‌های میان‌بر درست را دنبال کنید تا آلمانی را روان صحبت کنید.

 

۱. پانتومیم بازی کنید!

اگر با چترنجات، بدون هیچ گونه منابع یا دانش محلی در یک شهر تصادفی در آلمان رها شوید، به سرعت متوجه خواهید شد که مهم‌ترین مهارت برای زنده ماندن شما پانتومیم بازی کردن است!

شما می‌توانید هر زبانی را با استفاده از حرکات و اشاره بدن، یاد بگیرید. استفن کراشن متخصص پیشرو در مطالعه فراگیری زبان، استدلال می‌کند که درک مفهوم مهم‌ترین و موثرترین راه برای یادگیری هر زبانی است. زمانی که از حرکات بدن در ارتباط با کلمات استفاده می‌کنید، این کار را به خالص‌ترین شکل انجام می‌دهید.

زمانی که با یک گوینده آلمانی مهارت‌های زبانی خود را تمرین می‌کنید و کلمه یا عبارت درست را نمی‌دانید، از زبان بدن استفاده کنید. به چیزها اشاره کنید و یا حرکات توصیفی انجام دهید تا کلماتی را که می‌خواهید یاد بگیرید، به آن‌ها بگویید، و به طور طبیعی سریع‌تر یاد خواهید گرفت.

 

آموزش سریع آلمانی

آموزش سریع آلمانی

 

۲. خودتان را در زبان آلمانی غرق کنید!

بهترین راه برای غرق شدن کامل در زبان آلمانی، سفر به یک کشور آلمانی است، اما پیدا کردن دوستانی که به زبان آلمانی صحبت می‌کنند نیز می‌تواند موقعیت‌ غرق شدن واقعی در زبان را ایجاد کند.

خجالت نکشید که از مردم در محافل اجتماعی سوال کنید تا به شما کمک کنند مکالمات آلمانی داشته باشید. سعی کنید در شبکه های اجتماعی افراد آلمانی را پیدا کنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس آلمانی در تهران کجاست ؟

 

۳. یک مربی زبان آلمانی داشته باشید.

کار کردن با مربی آلمانی نه تنها به شما کمک می‌کند سریع‌تر یاد بگیرید، بلکه مطمئن شوید که زبان آلمانی را به درستی یاد می‌گیرید. مربی زبان شما باید فردی باشد که با او احساس راحتی می‌کنید. در زیر برخی از ویژگی‌های کلیدی که باید مربی شما داشته باشد آورده شده‌است. مربی آلمانی شما باید …

  • از کمک کردن به یادگیری شما هیجان‌زده باشد.
  • شما را تشویق کند که بیشتر به زبان آلمانی صحبت کنید.
  • در زمان های مشخص در دسترس باشد.
  • شما را در جهت رسیدن به اهدافتان کمک کند.

 

۴. به یک ماجراجویی زبانی بروید.

برخی فعالیت‌های روزمره وجود دارند که به شدت شما را در یادگیری زبان جدید کمک می‌کنند. برخی از این نمونه‌ها آشپزی، نوشیدن قهوه، خرید خواربار و تماشای ورزش هستند. واژگان مورد نیاز برای انجام هر یک از این فعالیت‌ها در آلمانی نسبتا ابتدایی است. 

یکی از این ماجراهای زبان را انتخاب کنید تا با یک دوست ارتباط برقرار کنید و متعهد شوید که تنها به زبان آلمانی صبحت خواهید کرد. اگر هنوز در آن سطح نیستید، ۹۰ درصد از صحبت را با “جدول متقاطع”  انجام دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های اساسی زبان را به شیوهای آسان و سرگرم‌کننده به دست آورید.

آموزش سریع آلمانی

آموزش سریع آلمانی

۵. برای آموزش سریع آلمانی برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی کردن اگرچه زمان می برد اما انگیزه ایجاد می کند و شانس موفقیت شما را با سرعت بخشیدن به روند یادگیری زبان آلمانی افزایش خواهد داد.

از معلم زبان خود بخواهید به شما کمک کند برنامه‌ای بریزید تا در زبان آلمانی حرفه ای شوید. درک فرآیند یادگیری چیزی است که مربیان انجام می‌دهند و یک مربی خوب می‌تواند به شما کمک کند که اهداف خود را به یک برنامه واقعی تبدیل کنید.

به خاطر داشته باشید که روان شدن در زبان آلمانی، بسته به روش‌های یادگیری شما، ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ ساعت تمرین نیاز دارد و اینکه چقدر تلاش می‌کنید تا در این کار موفق شوید.

با مربی خود بنشینید و برنامه‌ای درست کنید که بتوانید در عرض ۶ تا ۱۲ ماه انجام دهید. هدفی تعیین کنید که برای رسیدن به آن هیجان زده باشید.

 

مرتبط بخوانید: دوره زبان آلمانی مقدماتی سطح A1

 

۶. استفاده از روش های Mnemonic 

روش های mnemonic فرآیند یادگیری را بسیار سرعت می‌بخشد. برای مثال زمانی که اسم‌های آلمانی یاد می‌گیرید، باید جنسیت آن ها را نیز یاد بگیرید. یک تصویر یا نماد برای ارتباط با هر جنس انتخاب کنید و آن را در ذهن خود مجسم کنید.  به عنوان مثال، ضمیر مذکر der مانند واژه انگلیسی  deer به معنای گوزن تلفظ می‌شود، بنابراین می‌توانید تمام اسم‌های مذکر را با شاخ گوزن تصور کنید. این ترفند کوچک برای به خاطر سپردن کلمات عالی است.

 

مرتبط بخوانید: دوره زبان آلمانی متوسطه سطح B2

 

۷. برای آموزش سریع آلمانی بازی های بیشتری انجام دهید.

برای یاد گرفتن لغات بیشتر به شیوهای سرگرم‌کننده، یک بازی را پیدا کنید که دوست دارید و آن را با برخی دیگر از دوستان آلمانی انجام دهید. برای مثال می توانید بازی ۲۰ سوالی را به زبان آلمانی انجام دهید.

شما می توانید با ویکی‌پدیا نیز بازی کنید! این بازی را به تنهایی و یا با یک دوست انجام دهید. به ویکی‌پدیا بروید و گزینه زبان آلمانی را انتخاب کنید، سپس از ابزار صفحه تصادفی (به نام “Zufalliger Artikel”) استفاده کنید و سعی کنید تنها با کلیک روی لینک داخل مقالات، از یک مقاله ای به مقاله دیگری بروید. هیچ ابزار ترجمه مجاز نیست!

 

آموزش سریع آلمانی

آموزش سریع آلمانی

 

۸. آنچه که نیاز است یاد بگیرید را مشخص کنید.

در مطالعه زبان، دانستن اینکه به چه چیزی نیاز دارید تا به اهداف خود برسید، کمک کننده خواهد بود. اهداف زبان شما بسته به اینکه چرا شما آلمانی یاد می‌گیرید، از سایر زبان آموزان متفاوت خواهد بود.

چه شما زبان را برای کسب‌وکار یا سرگرمی یاد می‌گیرید، سعی کنید در یک زمان بر روی یک موضوع تمرکز کنید. این یک روش برای اولویت‌بندی مهارت‌هایی است که باید یاد بگیرید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان آلمانی در موسسه زبان نگار

 

۹.خود را در دنیای دیجیتال آلمانی غرق کنید.

در دنیای دیجیتال، با تغییر تنظیمات زبان روی سیستم‌عامل کامپیوتر، تلفن، حساب ایمیل تان و تمام صفحات وب سایت‌های ارتباط جمعی خودتان را در زبان آلمانی زبان آلمانی غرق کنید.

یک توصیه مهم: تنها زبان پلتفرم هایی که با آن آشنا هستید تغییر دهید. ایجاد این تغییر می‌تواند واقعا سرعت برخی فرایندها را کاهش دهد. با این حال، اگر شما کاملا با یک برنامه آشنا هستید و می‌خواهید همه لغات را به زبان آلمانی یاد بگیرید، آن را روشن کنید و یک برنامه دیکشنری را باز نگاه دارید تا بتوانید کلماتی را که نمی‌دانید را در آن جستجو کنید.

 

مرتبط بخوانید: دوره ها و کلاس های زبان نگار

 

۱۰.  مطالعه کتاب را فراموش نکنید.

کتاب‌ها بهترین راه برای یادگیری واژگان و دستور زبان جدید هستند. استفاده از آن ها روش عالی است و برای افزایش درک شما از زبان آلمانی بسیار ارزشمند هستند.

از مربی زبان تان برای تهیه یک کتاب مناسب برای سطح خود مشاوره بگیرید. همچنین می‌تواند برای یک فرد بزرگ‌سال خواندن یک کتاب مصور آلمانی مخصوص کودکان سرگرم‌کننده باشد. این شگفت‌انگیز است که شما می‌توانید از آن‌ها یاد بگیرید، حتی پس از اینکه به سطح پایه رسیده‌اید.

اکنون شما می‌دانید چگونه آموزش سریع آلمانی را با این ۱۰ ترفند عملی کنید. تسلط بر هر زبان جدید می‌تواند یک چالش باشد، اما انتخاب منابع درست برای یادگیری نقش بسزایی در این امر دارد. شما می توانید با شرکت در کلاس های زبان آلمانی موسسه زبان نگار به راحتی زبان آلمانی را یاد بگیرید.

 

آموزش سریع آلمانی

آموزش سریع آلمانی

 

آموزش سریع آلمانی در موسسه زبان نگار

موسسه زبان نگار کلاس های آموزشی زبان آلمانی را در سطوح مختلف برگزار می کند. شما می توانید در هر سطحی که هستید در این کلاس ها شرکت کنید. از جمله اهداف دوره های آموزش سریع آلمانی آموزشگاه مرکز تافل زبان نگار استفاده از برنامه درسی منظم به منظور ایجاد علاقه در زبان آموزان سطوح مبتدی و همچنین آموزش اساسی و پایه ای زبان آلمانی به آن ها می باشد.

این دوره ها با بهره گیری از کتاب آموزشی  studio d  تدریس می شود. این کتاب فوق العاده سطح بالا و پیشرفته می باشد و تمام مهارت های مورد نیاز برای آزمون را پوشش می دهد. زبان آموزان با یادگیری این کتاب از همان ابتدا برای آزمون آماده می شوند. اکثر موسسات زبان و حتی سفارت کتاب Menschen را تدریس می کنند اما از آن جایی که احتمال قبولی در آزمون با این کتاب پایین می باشد و ریزش آزمون فوق العاده ای دارد، زبان نگار تدریس کتاب  studio d را ترجیح می دهد.

 

مرتبط بخوانید: دوره زبان آلمانی پیشرفته سطح C2

 

دوره های آموزش سریع آلمانی به صورت عادی، فشرده و یا فوق فشرده ارائه می شوند.  دو روز در هفته (یک جلسه ۱۲۰ دقیقه ای در هر روز) و آخر هفته (دو جلسه ۹۰ دقیقه ای پشت سر هم در یک روز) برگزار می گردد و هر ترم به مدت ده هفته برگزار می شود.

دوره عادی : جلسات به صورت سه روز در هفته (یک جلسه ۹۰ دقیقه ای در هر روز) برگزار می شود.

 دوره فشرده: جلسات به صورت دو روز در هفته (یک جلسه ۱۲۰ دقیقه ای در هر روز) برگزار می شود.

فوق فشرده: جلسات در آخر هفته (دو جلسه ۹۰ دقیقه ای پشت سر هم در یک روز) برگزار می گردد.

 بعد از اتمام کتاب در صورت تمایل زبان آموزان کلاس speaking و یا کتاب های انتشارات هوبر کار خواهد شد.

 

در موسسه زبان نگار در صورت نیاز علاوه بر کتاب Studio d از کتاب Menschen نیز جزواتی تهیه و در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد. این کتاب از جدید ترین کتاب های یادگیری زبان آلمانی است و بر اساس سطح بندی CEFR اروپا ( A1, A2,.. ) می باشد. استفاده از تصاویر بسیار زیاد و مرتبط، تلفیق اینترنت و رسانه های دیجیتال در فرآیند یادگیری، بهبود مهارت یادگیری انفرادی، ارتباط تصاویر و کلمات برای یاد آوری بهتر، ارائه نکات یادگیری، موضوعات و مفاهیمی که باعث جذب توجه و علایق زبان آموزان شود، قابل مدیریت بودن طول درس ها بر اساس توجه زبان آموزان، ارائه نکات گرامری با رنگ ها ( که در زبان آلمانی بسیار مهم است ) از ویژگی های این کتاب آموزش زبان آلمانی می باشد.

 

آموزش آلمانی

آموزش آلمانی

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش سریع آلمانی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

۱دیدگاه

ارسال دیدگاه