معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان روسی! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان روسی!

معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان روسی!

اگر از تماشای فیلم لذت می‌برید، چرا از آن برای یادگیری روسی با فیلم استفاده نکنید؟ هر چه باشد، شما می‌توانید هر فیلم که به آن علاقه دارید را ببینید و به صورت همزمان روسی نیز یاد بگیرید! در این مطلب به معرفی ۱۰ فیلم که به شما کمک می کند روسی یاد بگیرید خواهیم پرداخت.

یادگیری روسی با فیلم

یادگیری روسی با فیلم

  1. یادگیری روسی با فیلم “Солярис”

این فیلم ۱۹۷۲ براساس رمانی به همین نام در سال ۱۹۶۱ ساخته شده‌است. این فیلم به دنبال بحران‌های عاطفی چند خدمه در یک ایستگاه فضایی است. این فیلم به طور گسترده به عنوان یک فیلم علمی‌تخیلی کلاسیک شناخته می‌شود

این فیلم برای زبان آموزان آموزان میانی و پیشرفته بهتر است. در حالی که گفتگو سریع نیست، اما از برخی کلمات پیشرفته استفاده می‌کند که ممکن است انگیزه زبان آموزان مبتدی را از بین ببرد.

از تماشای این فیلم می‌توانید واژگان مرتبط با فضا را یاد بگیرید.

 

یادگیری روسی با فیلم

یادگیری روسی با فیلم

۲.یادگیری روسی با فیلم “Сталкер”

این فیلم در سال ۱۹۷۹ به کارگردانی Andrei Tarkovsky ساخته شده است. اگرچه این کتاب دارای برخی عناصر تخیلی علمی است، اما در درجه اول یک درام در مورد سفر به منطقه‌ای مرموز می باشد که به عنوان منطقه ” Zone” شناخته می‌شود. جنگ زیادی در راه است.

یادگیری روسی با فیلم Сталкер برای هر سطحی از زبان آموزان برای یادگیری و تمرین واژگان عمومی مناسب است. گفتگوی زیادی وجود ندارد، پس برای تمرین هر کلمه‌ای که قبلا نمی‌دانید، زمان زیادی برای تمرین دارید.

 

 

یادگیری روسی با فیلم

یادگیری روسی با فیلم

  1. یادگیری روسی با فیلم Утомлённые солнцем

این فیلم درام برنده جایزه از سال ۱۹۹۴ است. این فیلم اثر شخصی پاک‌سازی بزرگ (که از سال ۱۹۳۶ تا ۱۹۳۸ رخ داد)را به تصویر می‌کشد که در آن بسیاری از مقامات دولتی و اعضای حزب کمونیست به عنوان “خرابکاران” کشته شدند.

در حالی که مکالمه ها آسان نیست، این فیلم ارزش تلاش برای هر یاد گیرنده زبانی را دارد. این فیلم گزینه خوبی برای آموزش واژگان سیاسی و نظامی است، اما به شما کمک می‌کند که در مورد این بخش مهم از تاریخ روسیه چیزهای زیادی یاد بگیرید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش ساده روسی : ۸ نکته و ترفند که باید بدانید!

 

 

یادگیری روسی با فیلم

یادگیری روسی با فیلم

  1. فیلم “Брат”

این فیلم که در سال ۱۹۹۷ ساخته شده است یک مرد جوان را دنبال می‌کند که وارد زندگی جنایی می‌شود.

پ خاطر ماهیت این فیلم، برای زبان آموزان بزرگ‌سال بهتر است. از آنجا که به شدت به واژگان تکیه می‌کند که بسیاری از دانش آموزان مبتدی از آن استفاده نمی‌کنند (یا نیاز دارند)، احتمالا برای زبان آموزان پیشرفته‌تر بهتر است.

با این حال، هر کسی که بخواهد این فیلم را تماشا کند، انواع واژگان مربوط به جنایت را یاد می‌گیرد.

 

  1. یادگیری روسی با فیلم “Каменный цветок”

داستان این فیلم در سال ۱۹۴۶ براساس داستانی از Pavel Bazhov ساخته شده‌است که مبتنی بر یک داستان ملی است.  در حالی که زیرنویس ها برای کمک به شما وجود دارد، این یک فیلم قدیمی‌تر است، بنابراین این احتمالا برای زبان آموزان میانی و پیشرفته که در موقعیت بهتری برای مقابله با کلمات نامشخص هستند. بهتر است.

از این فیلم شما می‌توانید واژگان عمومی و همچنین برخی اصطلاحات مربوط به حکاکی شده با سنگ را یاد بگیرید.

 

مرتبط بخوانید: مزایای زبان روسی: چرا روسی یاد می گیریم؟

 

یادگیری روسی با فیلم

یادگیری روسی با فیلم

  1. فیلم “Баллада о солдате”

این فیلم درام که در سال ۱۹۵۹ ساخته شده است  بر نقش عشق در طول جنگ تمرکز دارد. در جنگ جهانی دوم یک سرباز ارتش سرخ را در حالی که به خانه می‌رود و در مسیر عاشق می شود را دنبال می‌کند.

 گفت و گوهای این فیلم به شدت زیاد نیست و نسخه فیلم دارای زیرنویس است، بنابراین گزینه خوبی برای هر سطح یاد گیرنده زبان است

بیشتر لغات بسیار عمومی است، اما برخی اصطلاحات نظامی پراکنده در آن وجود دارد که شما می‌توانید آن را یاد بگیرید.

یادگیری روسی با فیلم

یادگیری روسی با فیلم

  1. یادگیری روسی با فیلم “Стиляги”

این طنز موزیکال سال ۲۰۰۸ نظرتان را به موسیقی سرگرم‌کننده (و آموزشی)جلب می‌کند. این فیلم که در دهه ۱۹۵۰ ساخته شده است، به دنبال اعضای گروه  hipster است که موسیقی آمریکایی را دوست دارد و مشتاق نشان دادن خود با وجود هنجارهای شوروی بودند.

این یک فیلم خوب برای هر سطح یاد گیرنده زبان است. در حالی که زبان آموزان مبتدی ممکن است همه کلمات را درک نکنند، موسیقی ذهن شما را درگیر خواهد کرد، که به شما کمک می‌کند دایره لغات را به یاد بیاورید. از تماشا کردن این فیلم، شما می‌توانید واژه‌نامه مربوط به دوران شوروی و همچنین موسیقی و فرهنگ را انتخاب کنید.

یادگیری روسی با فیلم

یادگیری روسی با فیلم

  1. فیلم “Сталинград”

این فیلم یک فیلم اکشن است که در سال ۱۹۴۲ به نمایش گذاشته شد. با صحنه های اکشن فراوان برای سرگرم کردن تمام بینندگان در این فیلم، هر سطحی از یاد گیرنده زبان باید قادر به انتخاب کلمات کافی برای دنبال کردن داستان باشد.

با تماشای این فیلم شما مقدار زیادی از واژگان مربوط به جنگ و ارتش و همچنین درباره یک نبرد اساسی از جنگ جهانی دوم یاد خواهید گرفت.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس زبان روسی در تهران کجاست ؟

 

  1. فیلم “Ирония судьбы. Продолжение”

این فیلم کمدی رمانتیک محصول سال ۲۰۰۷ است. این فیلم ماجرای عاشقانه کودکان شخصیت‌های فیلم اصلی را به تصویر می‌کشد. در طول فصل کریسمس، این یک گزینه سرگرم‌کننده و خوب است.

پیدا کردن نسخه زیرنویس این فیلم دشوار است، بنابراین ممکن است برای زبان آموزان متوسط و پیشرفته روسی بهتر باشد.

کسانی که از این مورد برای یادگیری روسی با فیلم استفاده کنند، واژگان فصلی و عبارات کلی‌تر یاد خواهند گرفت.

یادگیری روسی با فیلم

یادگیری روسی با فیلم

  1. یادگیری روسی با فیلم “Левиафан”

در این فیلم که متعلق به سال ۲۰۱۴ است، مردی از یک شهر ساحلی با شهردار فاسد مبارزه می‌کند تا مانع از تخریب خانه‌اش شود. اگرچه ممکن است این توطئه به اندازه کافی ساده به نظر برسد، اما در واقع شامل انتقاد از روسیه معاصر است.

در حالی که این فیلم برای هر سطحی از یاد گیرنده زبان آسان خواهد بود، این فیلم بسیار مناسب برای زبان آموزانی است که در حال حاضر دانشی از روسیه امروزی دارند. واژگان کلی فراوانی در این فیلم وجود دارد، اما شما می‌توانید برخی از عبارات حقوقی را نیز یاد بگیرید.

 

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان روسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه