بهترین کلاس زبان فرانسه در تهران کجاست؟! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار - برگزار کننده رسمی آزمونهای تافل در ایران

بهترین کلاس زبان فرانسه در تهران کجاست؟!

بهترین کلاس زبان فرانسه در تهران کجاست؟!

 

ویژگی های کلاس زبان فرانسه در زبان نگار

کلاس زبان فرانسه در زبان نگار با ویژگی های زیر در حال برگزاری میباشند:

 • برگزاری دوره از مبتدی تا پیشرفته طی ۱۲ ترم
 • طول هر ترم آموزشی ۱.۵ ماه درکلاسهای ترمیک
 • طول هر ترم آموزشی سه هفته درکلاسهای فشرده
 • تعداد جلسات هر ترم آموزشی ۱۲ جلسه
 • مدت زمان هر جلسه آموزشی ۹۰ دقیقه
 • بکارگیری از اساتید با تجربه و تحصیل کرده
 • شهریه هر ترم آموزشی از ۲۵۰۰۰۰ تومان

برای ثبت نام آنلاین کلیک کنید.

برای متقاضیان برگزاری دوره های خصوصی بهترین استاد خصوصی فرانسه را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

آیا یادگیری زبان فرانسه سخت است؟

اصولا یادگیری بعضی از زبان های خارجی برای ما فارسی زبانان سخت تر از کسانی است که زبان مادری متفاوتی دارند. بطور واضح، یادگیری زبان فرانسوی برای انگلیسی زبانان بسیار راحت تر از ماست. چرا؟ چون بسیاری از ساختارهای گرامری و لغات مشابهی دارند. شما می توانید با کمک ابزارهای آموزشی و شرکت در کلاس زبان فرانسه یادگیری این زبان را برای خود راحتت کنید.

در کل زبان فرانسه جزو زبان های سخت به حساب نمی آید ، هر چند زبان راحت و آسانی نیز نیست. طبق تجربیات موسسات مختلف و خود زبان آموزان در سرتاسر دنیا، سختی یا آسانی همیشه در قیاس با یکدیگر مشخص می شود. زبان فرانسه در مقایسه با زبانی مثل زبان اسپانیایی یا زبان ایتالیایی زبان سختی است. اما در مقایسه با زبانی مثل زبان عربی یا زبان روسی زبان آسانی به حساب می آید. در کل چنین زبانی را می توان در درجه متوسط از نظر زبان های دیگر دانست.

بیشترین سختی این زبان برای ما فارسی زبانان، در بخش تلفظ این زبان است.اما به این نکته بسیار مهم توجه کنید که اگر زبانی را دوست دارید، در انتخاب آن شک نکنید چون علاقه داشتن به هر زبانی، یادگیری آن را بسیار آسان می کند.

 

کلاس زبان فرانسه

کلاس زبان فرانسه

مدت زمان یادگیری چقدر است؟

مدت زمان یادگیری برای هر زبانی، بستگی به موضوعات مختلفی دارد. مثلا اینکه شما روزانه چقدر مطالعه می کنید؟ چقدر به آن زبان علاقه دارید؟ آیا روش یادگیری شما اصولی است؟ محیط یادگیری شما در کشور خودتان است یا در کشور فرانسه؟ تجارب قبلی شما در مورد آن زبان؟ و …

اما در حالت معمولی  تاریخ و زمانی که برای رسیدن به سطح متوسط زبان لازم است:

۱-یک دوره ی سه ساعته زبان فرانسوی در هر روز

اگر در کلاس های مختلف حضور پیدا کنید و روزانه ۳ ساعت تمرین کنید

۲- یادگیری پیوسته زبان فرانسه در مدرسه

۳-مطالعات مستقل و اختصاصی

۴-مطالعات کلی و عمیق

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان فرانسه

 

بطور خلاصه خط زمانی معروف FSI به ما می گوید که:

زبان‌هایی که ارتباط نزدیکی به زبان‌های انگلیسی، آفریقایی، کاتالان، دانمارکی، روسی، فرانسوی، جزیره‌ی هائیتی، ایتالیایی، نروژی،پرتقالی، رومانی، اسپانیایی، اسلواکی و سوئدی دارندحدود ۲۳-۲۴هفته زمان برای یادگیری متوسط نیاز دارند.

 

بهترین متد مناسب شما برای یادگیری زبان فرانسه چیست؟

اینکه کسی به شما بگوید بهترین روش موجود برای یادگیری زبان فرانسه، فلان است و فلان، بیشتر شبیه به جوک سال است! هر فردی بسته به ویژگی های روحی، میزان پشتکار و استعداد، سن و سطح خود، روش های یادگیری متفاوتی را می طلبد. 

قصد داریم با کمک مطالعات جدید انجام گرفته در زمینه آموزش زبان فرانسه، خیلی خلاصه به شما بگوییم که بهترین متد یادگیری زبان فرانسه، با توجه به شخصیت شما چیست؟

 

 ۵ نکته مهم برای یادگیری سریع، اصولی و آسان زبان فرانسه 

مطالعات پژوهشگران نشان داده است که یادگیری زبان فرانسه نیز مانند زبان انگلیسی باید بصورت بهینه صورت بگیرد تا اینکه بصورت موثر . یعنی چه؟ مثلا شما از میدان تجریش می خواهید به میدان ولیعصر بروید، خب شما می توانید با مترو بروید یا با اتوبوس یا حتی پیاده یا اصلا با دوچرخه یعنی هر سه این روش موثر هستند، اما پیاده رفتن برای شما بهینه است یا با مترو یا با اتوبوس یا دوچرخه؟)  بهینه بودن بستگی به شما دارد، ممکن است شما نیل آلمسترانگ باشید و بخواهید با دوچرخه به پاریس بروید (روش بهینه آلمسترانگ) یا ممکن است مثل من حال راه رفتن هم نداشته باشید و روش بهینه شما مترو باشد. خب در زبان فرانسه هم همینطور است، شما چه نوع آدمی هستید؟ تنبل؟ بازیگوش؟ سخت کوش؟ با انگیزه یا بی انگیزه؟ در ابتدای راه هستید یا پیشرفته؟ می توان زبان فرانسه را به دو دسته ورودی و خروجی (Input, Output) دسته بندی کرد.

 

کلاس زبان فرانسه

کلاس زبان فرانسه

 

ورودی (Input) شامل همان بخش مطالعه (Reading) و شنیداری (Listening) است و خروجی شامل بخش نوشتاری (Writing) و گفتاری (Speaking) می باشد.

خب مشخص است، برای اینکه خروجی خوبی داشته باشید (یعنی خوب بتوانید فرانسوی حرف بزنید و بنویسید) باید ورودی شما هم به قدر کافی خوب باشد (یعنی مطالب آموزشی باکیفیت گوش کنید و بخوانید). دقت کنید که یک کودک برای اینکه شروع به صحبت کند، چقدر گوش می کند؟ و بعد که شروع به صحبت می کند کلماتی که از محیط یادگرفته بکار می برد. پس هر چقدر که فایل های صوتی بیشتری گوش کنید، به مکالمات فرانسه گوش دهید، بنویسید و بخوانید، حرف زدن تان به زبان فرانسه راحت تر خواهد بود. خب پس بریم سراغ بهترین روشی که مطالعات اخیر به طور کلی به همه پیشنهاد می کنند.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس زبان در تهران کجاست؟!

 

 بخش input

   خواندن

حداقل ۵-۷  کلمه در روز یاد بگیرید. پیشنهاد من این است که از فلش کارت ها یا لیست لغتی که خودتان می نویسید استفاده کنید. این لیست را در جایی نگه دارید که دم دست باشد و بطور مرتب بتوانید مرور کنید.

اگر ۵ کلمه در روز یاد بگیرید، ۱۸۲۵ کلمه در سال یاد گرفته اید! در تمام دوران دبیرستان فقط ۲ تا ۳ هزار لغت انگلیسی  یاد می گیرید. با این روش دایره لغاتتان آنقدر خوب می شود که تقریبا هر چیزی در زبان فرانسه را می فهمید.

زمان مورد نیاز در روز: ۳۰ دقیقه !

 

    شنیدن

به فایل های صوتی گوش کنید. از رادیو فرانسوی زبان گرفته تا منابع و مکالمات فرانسوی، پادکست ها و … هدف این فایل های شنیداری این است که دایره گسترده ای از لغات را در یک زمان کوتاه به گوش شما برسانند. مثلا اگر به یک خبر به زبان فرانسوی گوش دهید تعداد زیادی لغت و جمله به گوش تان می خورد، برخی را بلدید و برخی برای شما جدید هستند. (دقت کنید که منابع باکیفیت را انتخاب کنید تا وقتتان تلف نشود و سریع تر یاد بگیرید)‎

نکته مهم اینجاست که تا می توانید باید به فایل های صوتی فرانسوی گوش دهید. (دقت کنید، تا می توانید) سعی کنید فایل هایی انتخاب کنید که در مورد همه موضوعات متنوع صحبت می کنند، از آشپزی، تا مد ، لباس یا مکالماتی که در باره رانندگی یا مضرات فست فود انجام می شود.

نکته: می توانید قبل از خواب هم یک فایل صوتی را گوش کنید و بگذارید حتی وقتی خوابتان برد روشن بماند!

زمان مورد نیاز در روز: هر چقدر که می توانید !

 

مرتبط بخوانید: نکات مهم در تقویت رایتینگ تافل که باید بدانید!

 

 بخش output

   نوشتن

یک وبلاگ بسازید و هر روز در آن پست منتشر کنید. پست های حداقل ۵۰۰ کلمه ای. یا راجب هر موضوعی در مجلات، نظر خود را در قالب یک مقاله ۵۰۰ کلمه ای به زبان فرانسوی بنویسید. با این کار، هر چیزی که یاد گرفته اید (کلمه، گرامر و جمله) در حافظه تان تثبیت می شود.

نوشتن یک مزیت عمده نسبت به صحبت کردن دارد، اینکه مجبورید با دقت و بدون اشتباه بنویسید! و چون زمان بیشتری برای فکر کردن نسبت به صحبت کردن دارید، می توانید از لغات بیشتری استفاده کنید.

زمان مورد نیاز در روز: ۳۰ تا ۴۵ دقیقه !

 

کلاس زبان فرانسه

کلاس زبان فرانسه

 

   مکالمه کردن

قبیل از اینکه شروع به صحبت کنید، متون را با صدای بلند برای خود یا ترجیحا در جمع دوستان بخوانید. تا می توانید متن فرانسوی پیدا کنید و باصدای بلند بخوانید. با روش خواندن با صدای بلند، شما در واقع دارید زبان فرانسوی را بصورت کاملا درست صحبت می کنید.

اما اگر مانند آنچه بقیه به شما می گویند، فقط شروع به صحبت کردن کنید، مثلا مکالمه، قطعا در حین مکالمه اشتباهات زیادی را انجام می دهید و این اشتباهات اگر تکرار شوند، اصطلاحا در بدن شما جا می افتند و اصلاح کردن آنها بسیار سخت خواهد بود. پس اگر متون را با صدای بلند بخوانید در واقع دارید بدون اشتباه، صحبت کردن و مکالمه فرانسوی را تمرین می کنید.

زمان مورد نیاز در روز: ۶۰ دقیقه !

 

این چهار کار را هر روز به مدت یک ماه انجام دهید، از پیشرفت خود در زبان فرانسوی تعجب می کنید. این حاصل سال ها تجربه در مطالعه و تدریس زبان فرانسه است.

پس برای اینکه زبان فرانسوی را بهینه آموزش ببینید، باید از بهترین نرم افزارهای آموزشی استفاده کنید، نرم افزارهایی که حاصل مطالعات و جستجوهای گسترده و مشورت با اساتید و موسسات آموزشی خارجی باشند.  حتما یک سری به سایت  زبان نگار بزنید و فرانسوی را با زبان نگار یاد بگیرید!

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان چینی

 

نکات دیگر

 • سعی کنید عاشق زبان فرانسه شوید و گوشی، سیستم و حتی دیوارهای اتاق تان مملو از برنامه ها و تصاویر فرانسه باشد.
 • خود را در محیط فرانسوی غرق کنید (زبان گوشی فرانسوی، چت کردن با افراد فرانسوی زبان در فروم ها، صحبت از طریق اسکایپ، پیدا کردن دوست فرانسوی در فیسبوک، توییتر و …گوش دادن به رادیوهای زبان فرانسه)
 • لیست لغات فرانسوی که می بینید را یادداشت کنید تا یک لغت نامه مخصوص خود داشته باشید
 • خجالت را کنار بگذارید و شروع به صحبت به زبان فرانسوی کنید. اصلا نترسید. ریختن ترس با صحبت با صدای بلند جلو آینه و سپس یک دوست صمیمی و بعد از آن در جمع خانواده و دوستان خیلی راحت خواهد بود.

 

راهنمای کامل درباره سطوح زبان فرانسه

بدنبال پرسش های متعدد زبان آموزان زبان فرانسه، در این مطلب بطور کامل در باره سطوح مختلف زبان فرانسوی و همچنین مدرک زبان فرانسه توضیحاتی را ارائه می دهیم که امیدواریم همه چیز در این زمینه برای شما روشن شود.

 

کلاس زبان فرانسه

کلاس زبان فرانسه

 

شرایط کلاس زبان فرانسه در مرکز زبان نگار

این شرایط ایده آل این مرکز را همواره در صدر لیست بهترین آموزشگاه زبان فرانسه در تهران معرفی نموده است.

آمادگی  آزمون ها عبارتند از :

 • آزمون DALF
 • آزمون TEF
 • آزمون TCF
 • آزمون DELF

 

آزمون های زبان فرانسه همچون اغلب آزمون های کشور های اروپایی از ۶ سطح برخوردار است.

همه مطابق یک استاندارد جهانی مطابق سطوح CEFR معرفی گردیده است.

این سطوح عبارتند از :

 •  سطح A1
 • سطح A2
 • سطح B1
 • سطح B2
 • سطح C1
 • سطح C2

متشکل شده که به ترتیب از سطح پایه تا سطح پیشرفته دسته بندی شده است.

 

در واقع سطوح مختلف زبان فرانسه که توسط سازمان CEFR تعریف شده است مشخص کننده این است که در زبان فرانسه تا چه حد مسلط هستید. تصویر زیر نشانگر سطوح مختلف زبان فرانسوی است:

 

کلاس زبان فرانسه

کلاس زبان فرانسه

 

توضیح:

سطوح مقدماتی شامل A1 و A2 می باشد.   

 سطح A1:

در این سطح متقاضی می تواند کلمات روزمره و جملات ابتدایی را که در رابطه با نیاز های عمومی و مشخصی می باشد را درک کرده و استفاده نماید . همچنین متقاضی قادر خواهد بود تا خود را معرفی نماید و در ارتباطات روزانه خود با دیگران سوالاتی را مطرح نماید.

  سطح A2:

متقاضی این سطح می تواند بعد از اتمام این سطح کلماتی با استفاده زیاد در ارتباط با موضوعات مشخص-مانند اطلاعات درباره خود و خانواده، خرید، کار و محیط اطراف- را به خوبی درک نماید و در موقعیت های ساده و معمول منظور خود را بیان نماید .سطوح میانی شامل B1 و B2 می باشد.

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس تافل در تهران کجاست؟

  سطح B1:

متقاضی این سطح می تواند بعد از این دوره آموزشی در صورت به کارگیری زبان استاندارد و گفتگو در مورد مسائل آشنا ، نکات اصلی را فهمیده و در اکثر موضوعاتی که در سفر به کشور فرانسه با آن برخورد می نماید ، از پس مشکلات خود برآمده و همینطور توانایی آن را خواهد داشت تا با استفاده از جملات ساده و پیوسته در رابطه با موارد آشنا و مورد علاقه خود ، صحبت نماید.

 سطح B2:

در این سطح متقاضی می تواند نکات اصلی متون دشوار در مورد مطالب مشخص را درک نماید و در رشته تخصصی خود بحث های تخصصی را پیگیری نماید. به عنوان مثال می تواند در یک کلاس درس به زبان فرانسوی شرکت کند و متوجه گفت و گو ها شود. همچنین متقاضی توانایی آن را خواهد داشت تا بدون آمادگی قبلی، روان و پیوسته صحبت نماید . به گونه ای که یک گفتگوی عادی با فردی که زبان مادریش است، بدون هیچ مسئله ای برای هر دو طرف به راحتی امکان پذیر باشد.
سطوح پیشرفته شامل C1 و C2 می باشد.

  سطح C1:

در این سطح متقاضی می تواند متون طولانی شامل بخش بزرگی از واژه های سطح بالا را درک نموده و مواردی را که به اختصار مورد اشاره واقع شده اند را درک نماید. همچنین داوطلب می تواند بدون هیچ گونه آمادگی ، روان صحبت نماید بدون اینکه در جستجوی معنی لغتی بگردد.

  سطح C2:

در این سطح از دوره زبان فرانسه متقاضی آنچه را می خواند یا می شنود بدون هیچگونه مشکلی متوجه می شود. همچنین می تواند اطلاعات کتبی یا شفاهی از منابع مختلف را جمع بندی کرده و در این مورد دلایل یا توضیحات مربوطه را پیوسته بیان نماید.

 

کلاس زبان فرانسه

کلاس زبان فرانسه

 

مدرک زبان فرانسه

حتما می دانید که زبان فرانسه نیز مانند سایر زبانهای اروپایی دارای سطوح مختلفی می باشد: A1/A2_ B1/B2 _C1/C2 که A1 مبتدی ترین سطح وC2 پیشرفته ترین سطح آن است. شما متناسب با هدفی که دارید می توانید سطح مورد نظر خود را فرا بگیرید و سپس آزمون داده و مدرک آن سطح را اخذ کنید. مدرک­های رسمی و معتبر زبان فرانسه TFIو DALF, DELF, TEF, TCFمی باشد که برخی برای مهاجرت و برخی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور نیاز است.

مدارک DELF و DALF دیپلم­های زبان فرانسه هستند که از سوی وزارت آموزش فرانسه صادر شده و برای ورود به برخی دانشگاه های فرانسوی لازم است و اعتبار آنها دائمی ست. مدارک TEFو TCF برای ادامه تحصیل در برخی دانشگاه ها و مهاجرت به کانادا لازم هستند که دارای مدت اعتبار محدودی هستند. برخی مؤسسات معتبر در تهران همچون علامه قطب راوندی یا بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران نمایندگ­ی برگزاری این آزمون ها و اعطای این مدارک می باشند.

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ ویژگی یک کلاس زبان انگلیسی خوب

 

دانشجویان خارجی (غیر اروپایی)، برای ثبت نام در سال اول یا دوم دانشگاه یا در مدرسه های معماری باید حتما روند « درخواست پذیرش اولیه» (DAP) را دنبال کنند. از این رو باید قادر باشند به نحوی تسلط شان به زبان فرانسوی را ثابت کنند، خواه با شرکت در آزمون خواه با ارائه مدرک زبان. برای ثبت نام در سال سوم لیسانس یا در مقطع مستر یا دکترا یا در مدرسه های تخصصی، قاعده مشخصی متداول نیست، هر موسسه آموزش عالی آزاد است، آشنایی به زبان فرانسوی دانشجوی پذیرفته شده را با معیارها خود بسنجد. بنابراین ضروری است اطلاعات لازم را از موسسه آموزشی ای که قصد دارید در آن ادامه تحصیل دهید، کسب نمایید.

 

ضرورت یادگیری زبان فرانسه چیست؟ 

 • زبان فرانسه توسط بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در سراسر دنیا صحبت می شود
 • بعد از زبان انگلیسی , زبان فرانسه دومین زبان اصلی دنیا محسوب میشود
 • فرانسه مهد هنر و ادبیات غنی میباشد که شهره خاصی در بین جهانیان دارد
 • زبان فرانسه دومین زبان اصلی دنیا محسوب میشود
 • میتوان گفت آموزش مکالمه فرانسه میتواند ایجاد درآمدزایی خوبی برای جویندگان شغل به حساب آید

به همین جهت ، آموزش فرانسه ( Formation en langue française ) در تمامی دنیا از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

کلاس زبان فرانسه

کلاس زبان فرانسه

 

دلایل دیگری که این زبان را پر مخاطب تر کرده است :

 • صحبت به زبان فرانسوی در بسیاری از نقاط اصلی جهان از جمله در کانادا , سوییس , بلژیک , شمال آفریقا و … رایج است.
 • همچنین کشور فرانسه به دلیل جاذبه های توریستی گردشگری بسیار , بستر خوبی برای سفر و گسترش توریست میباشد.
 • از این رو به عنوان اولین کشور توریستی دنیا شناخته شده است.

از دیگر دلایل یادگیری و اهمیت زبان فرانسه میتوان به امکان تحصیل در مقاطع تحصیلی عالی در دانشگاه های مطرح فرانسه نام برد که جاذبه های پذیرش بسیاری را برای اکثر دانشجویان جهان دارد.

لازم به ذکر است آموزشگاه زبان نگار کلاس زبان فرانسه را :

از آموزش فرانسه مبتدی تا سطوح پیشرفته طبق آخرین متد سفارت فرانسه برگزار میکند.

این دوره ها براساس کتاب های TAXI که بهترین کتاب آموزش فرانسه است برگزار میگردد.

 

مرتبط بخوانید: راهنمای جامع انتخاب بهترین کلاس تافل !

 

چرا کلاس زبان فرانسه را در آموزشگاه زبان نگار ثبت نام کنیم ؟

شرکت در بهترین کلاس زبان فرانسه شاید دغدغه بسیاری از ماست.

 • اشراف کامل بر نیاز زبان آموزان و فراهم آوردن محیطی آکادمیک از مزایای مهم این موسسه زبان است.
 • استفاده از بروزترین متد آموزش زبان فرانسه.
 • همکاری با مدرسین بسیار مجرب و با دانش آکادمیک آموزش زبان.
 • تعیین اساتیدی که دارای بیش از ۶ سال سابقه تدریس موفق میباشند.
 • برگزاری کلاس ها به شکل بسیار هدفمند و زودبازده خواهد بود.

این دوره ها بصورت کاملا متنوع و با کیفیتی مثال زدنی برگزار میکند. با ما همراه شوید تا از مزایای برگزاری دوره ها مطلع گردید

 

کلاس زبان فرانسه

کلاس زبان فرانسه

 

مزایای کلاس زبان فرانسه

زبان نگار با بهره گیری از اساتید دانشگاهی کلاس زبان فرانسه برگزار میکند. این دوره ها در زمینه آموزش زبان فرانسه این امکان را برای زبان آموزان فراهم می آورد تا بطور کامل فرانسه را فرا بگیرند.

همچنین دوره های آمادگی آزمون های آموزش زبان فرانسه مختص مهاجرت و یا اخذ ویزای دانشجویی میباشد. جالب است بدانید که مدارک آزمون های DELF , DALF دیپلم زبان فرانسه میباشند که نشان دهنده شناخت عمیق دارنده این مدرک از زبان فرانسه است که مدرکی دایمی محسوب میشود .

در عوض آزمون های دیگر فرانسه همچون TCF , TEF دارای اعتبار یکساله میباشند. در صورت گذشتن تاریخ مدرک افراد میبایست دوباره در آزمون شرکت کنند. مدارک TEF q , TCF q عموما برای داوطلبان مهاجرت به کانادا مورد نیاز است. موسسه زبان نگار با ارایه مشاوره و آموزش های لازم حداکثر خدمت گذاری را به زبان آموزانش ارایه می دهد.

 

مرتبط بخوانید: ترفند های آموزش زبان ایتالیایی که باید بدانید!

 

 

کلاس زبان فرانسه

کلاس زبان فرانسه

 

 

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت کلاس زبان فرانسه را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

ارسال دیدگاه