کاربرد زبان آلمانی : همه ی مواردی که باید بدانید! + مثال

کاربرد زبان آلمانی

کاربرد زبان آلمانی

چقدر درباره کاربرد زبان آلمانی اطلاعات دارید؟ در این نوشته در زبان نگار می خواهیم برای شما درباره فواید این زبان،چگونگی یادگیری این زبان،کاربرد آن برای مهاجرت و هرچیز مرتبط با این قضیه را توضیح دهیم. قطعا در جریان هستید که در دنیای مدرنیته امروز مسلط بودن به یک زبان بین المللی یک امتیاز بزرگ محسوب می شود. زبان آلمانی بعد از زبان انگلیسی و فرانسوی مهم ترین و پر کاربرد ترین زبان دنیاست و شباهت کلمات زبان آلمانی به زبان انگلیسی یادگیری این زبان را آسان تر می کند.

 

کاربرد زبان آلمانی

کاربرد زبان آلمانی

 

تاریخ زبان آلمانی

 

زبان آلمانی دو لهجه پایه { آلمانی کهن، آلمانی سفلا } دارد. تاریخ این زبان به سه دوره آلمانی کهن،میانه،امروزی تقسیم بندی می شود. زبان آلمانی عضوی از خانواده زبان های ژرمانیک است و زبان هایی از قبیل هلندی و اسکاندیناوی و انگلیسی از دیگر عضو های این زبان هستند که همه این زبان ها شباهت زیادی به یک دیگر دارند و کل زبان های ژرمانیک نیز بخشی از زبان های بسیار کاربردی اروپایی را تشکیل می‌دهند. آلمانی زبان صنعت و فلسفه است و بزرگانی چون یوهان سباستین باخ،لودوینگ ون بتهوون،فریدریش نیچه،زیگموند فروید و … ارتباط مستقیمی با این زبان داشتند. کسی که این زبان را فرا می گیرد با فرهنگ یکی از بزرگترین مراکز فلسفه و هنر دنیا آشنا می شود. کتاب های تاریخی این زبان بیشتر در مورد دین مسیحیت نوشته شده است و کتاب های به جای مانده اکثر در رابطه بااین موضوع هستند. در آن زمان تحصیل کرده ها یا اشراف زاده بودند و یا کشیش و راهبه بودند.

این کتاب ها با زبان لاتین نوشته شده اند. تغییرات و تحولاتی در این زبان اتفاق افتاده است . این تغییرات شامل ورود برخی کلمه فرانسوی و انگلیسی به این زبان است. این اتفاق با ورود برخی کلمات انگلیسی از آمریکا به آلمان به سرانجام خود رسید و بیشتر از قبل این دو زبان را به یک دیگر مشابه کرد.

 

کاربرد زبان آلمانی در اروپا

 

برخی کشور هایی که در نزدیکی آلمان هستند زبان آلمانی را زبان رسمی خود میدانند و به این زبان صحبت می کنند. این کشورها شامل سوئیس،لوگزامبورگ، اتریش و … می شوند. این موضوع نشان می دهد استفاده از زبان آلمانی فقط به آلمان محدود نمی شود و اگر به این زبان مسلط باشید می توانید از آن در برخی از کشور های همسایه آلمان نیز استفاده کنید. یادگیری زبان آلمانی اهمیت بسیاری دارد چون آلمان صنعتی ترین کشور اروپاست. آشنایی با زبان آلمانی یعنی آشنایی با زبان صنعتی اروپا و دنیا. یکی از کاربرد های این زبان مسافرت تفریحی به برخی کشور هایی که زبان آلمانی دارند است، مثل کشور هایی که به آنها اشاره کردیم.

 

کاربرد زبان آلمانی

کاربرد زبان آلمانی

 

کاربرد زبان آلمانی برای مهاجرت

 

وجود بانک مرکزی اروپا در فرانکفورت.

مهم ترین شهر اقتصادی اروپا در آلمان (فرانکفورت).

یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های اروپا.

از کاربردی ترین زبان های اروپا.

 وجود شرکت های بزرگی چون BMW، آدیداس، مرسدس بنز  و غیره.

آلمان مدافع سیاسی و اقتصادی کل اتحایه اروپاست.

آلمان تعیین کننده قانون در اتحادیه اروپاست.

بزرگترین اقتصاد ملی اروپا.

 

در واقع اگر شما مسلط به این زبان باشید شغل های زیادی در آلمان انتظار شما را می کشند. داشتن شغل در شرکت های ابر قدرت آلمان برای کمتر کسی پیش می آید و شما باید برای کار در این شرکت ها به زبان آلمانی مسلط باشید. این موضوع تنها دلیل یادگیری این زبان برای مهاجرت نیست. یکی دیگر از دلایل مهم یادگیری این زبان تحصیل در کشور هایی است که به این زبان صحبت می کنند و مسلما شما باید با زبان آلمانی برای تحصیل در این کشور ها آشنا باشید.

علاوه بر کار در شرکت های بزرگ شما با وارد بودن در زبان آلمانی می توانید در نهاد های دولتی نیز مشغول به کار شوید. برای مهاجرت راه های زیادی به جز تحصیل وجود دارد که شامل سرمایه گذاری، ویزای کار و … می شوذ. یکی از دلایلی که آلمان به کشوری محبوب برای مهاجران تبدیل شده است وجود رشد اقتصادی بالا و ثبات اقتصادی است.  

 

کاربرد زبان آلمانی

 

کاربرد زبان آلمانی در ایران

 

فراگیری زبان آلمانی برای ایرانی ها می تواند مفید و کاربردی باشد چون هردو کشور آریایی هستند و چه در تاریخ و دنیای امروز تعاملات زیادی بین این دو قوم بوده و هست. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید محبوب ترین مقصد مسافران آلمانی برای گردش و تفریح، ایران است و اگر ما زبان آن ها را متوجه شویم، به خواسته آنان پی میبریم و این یعنی ارتباط و تبادل فرهنگ میان مردمانی با عقاید و تفکرات متفاوت. آلمان بسیار مهاجر پذیر است. یکی از کاربرد های زبان آلمانی برای ایرانیان، وجود کار در این کشور است و اگر به زبان آلمانی مسلط باشید می توانید به راحتی در آلمان زندگی کنید.

یکی دیگر از  کاربرد های زبان آلمانی برای ایرانی ها بهره بردن از کتاب های فلسفی، هنری و … است که به هیچ زبانی ترجمه نشده اند و شما می توانید با مسلط بودن به این زبان از این کتاب ها نیز استفاده کنید.

 

پیشنهاد می کنیم آموزش آنلاین زبان آلمانی در زبان نگار را از دست ندهید!

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه