نکات یادگیری فرانسه : ۱۰ ترفند فوق العاده!

نکات یادگیری فرانسه : ۱۰ ترفند فوق العاده!

نکات یادگیری فرانسه : آموختن زبان فرانسه، مانند هر زبان جدید دیگری، مستلزم حفظ کردن خیلی از موارد است و اغلب، مانند بزرگسالان، حافظه ما چیزی نیست که قبلا به آن عادت داشته باشد. پس بهترین راه برای یادگیری زبان فرانسه چیست؟ این چند نکته به شما کمک خواهند کرد تا اطلاعات جدید را بیشتر به خاطر بسپارید و بهتر زبان فرانسه را یاد بگیرید.

 

۱.نکات یادگیری فرانسه : همیشه زبان فرانسه را با صدا مطالعه کنید.

اجازه دهید با موردی شروع کنیم که بسیاری از مردم درک نمی ‌کنند اما اگر می ‌خواهید کاری بیش از خواندن رمان یا مجله فرانسوی انجام دهید، این نکته بسیار مهم است.

فرانسه گفتاری و فرانسه نوشتاری تقریبا ۲ زبان متفاوت دارند.

حروف، ارتباطات و موارد بسیاری وجود دارد که همه جا هستند، از جمله افعال ربطی و دستور زبان فرانسوی.

حتی هنگام مطالعه دستور زبان، گوش کردن به صدا به شما کمک می ‌کند که در طی درس بهتر یاد بگیرید.

با این حال، انتخاب ابزار مناسب صوتی ضروری است: یک زبان آموز مبتدی فرانسوی با یک فیلم فرانسوی دلسرد می‌ شود.

در این مرحله، فیلم‌ های فرانسوی باید به عنوان یک سرگرمی تلقی شوند نه ابزار مطالعه جدی.

انتخاب صحیح کتاب صوتی زبان فرانسوی اولین چالش شما است، و انتخاب شما ممکن است به موفقیت یا شکست مطالعات فرانسوی شما بستگی داشته باشد.

نکات یادگیری فرانسه

نکات یادگیری فرانسه

۲.در تماس با سبک یادگیری خودتان باشید.

باید بنویسید؟ یا باید گوش کنید؟ یا برای یاد گرفتن چیزها به خواندن نیاز دارید؟

هر روشی که برای یادگیری زبان فرانسوی استفاده می ‌کنید، دقت کنید که آن را با سبک یادگیری خود تطبیق دهید. این در حالی است که اگر می ‌خواهید زبان فرانسه را یاد بگیرید تا ارتباط برقرار کنید یادگیری آن با صوت، یک ضرورت است. زبان فرانسوی گفتاری را درک کنید و خودتان نیز به فرانسه صحبت کنید.

 

۳.نکات یادگیری فرانسه : خودآموزی برای همگان نیست.

وقتی نوبت به یادگیری زبان می ‌رسد، همه یک ‌سان نیستند. تجربه نشان داده است که برخی افراد نسبت به دیگران آسانتر زبان یاد می گیرند. منصفانه نیست و شاید گفتن آن درست نباشد. اما این درست است.

این بدین معنا نیست که فردی که استعداد کمتری داشته باشد نمی‌ تواند فرانسه را یاد بگیرد، بلکه به این معنی است که خودآموزی برای همه نیست.

برخی از دانش آموزان به تخصص یک معلم نیاز دارند تا آن‌ ها را از طریق مطالعات خود هدایت کنند، به آن‌ها انگیزه دهند و راه‌هایی برای توضیح موارد تا زمانی که درک شود، بیابند. بنابراین برای آموزش بهتر از یک معلم کمک بگیرید.

 

مرتبط بخوانید :‌ لغات پرکاربرد فرانسه: ۴۰ کلمه که باید بدانید!

 

۴.از ترجمه کردن زبان فرانسوی به زبان مادری خود پرهیز کنید.

زمانی که شما یک مبتدی هستید، برخی از ترجمه در حال رخ دادن است اما تا جایی که ممکن است تلاش کنید تا از آن اجتناب کنید.

ترجمه یک مرحله بزرگ در فرآیند صحبت کردن اضافه می کند.

این باعث می‌ شود که مغز شما زمان و انرژی را هدر دهد و زمانی که ترجمه لفظی انجام نشود باعث می‌شود که شما اشتباه کنید.

 

۵.نکات یادگیری فرانسه : کلمات را به تصاویر و وضعیت‌های بصری پیوند دهید.

پس اگر شما ترجمه نکنید، باید چه کار کنید؟

تا جایی که ممکن است سعی کنید دایره لغات فرانسوی جدید را به تصاویر، شرایط، احساسات و نه به کلمات به زبان مادری تان مرتبط کنید.

برای مثال، هنگامی که  “j’ai froid” را یاد می گیرید، احساس کنید که سردتان است، احساس را در نظر داشته باشید نه کلمات “من سرما خورده ام!”

اگر برای یادگیری زبان فرانسه از فلش کارت ها استفاده می کنید (که توصیه می شود حتما استفاده کنید) به جای نوشتن معنی لغات، می‌توانید کلمه / وضعیتی را که می توان از آن کلمه استفاده کرد را نقاشی کنید. حتی اگر یک هنرمند خوب نیستید، به یاد خواهید داشت که نقاشی شما چه معنایی دارد و برای یادگیری این روش بسیار موثرتر است. این مورد از نکات یادگیری فرانسه بسیار کاربردی می باشد و می تواند کمک قابل توجهی به روند یادگیری شما بکند.

 

نکات یادگیری فرانسه

نکات یادگیری فرانسه

 

۶. فرانسه را در جمله یاد بگیرید.

یک دیگر از نکات یادگیری فرانسه این است که واژگان فرانسوی جدید را در یک جمله یاد بگیرید. مانند این که “در متن” یاد می ‌گیرید، موقعیت و کلمات طولانی‌تر را به یاد خواهید داشت، و شما پیش از این یک رشته کلمات دارید که برای گفتگوی زبان فرانسه به خوبی برایتان مفید خواهد بود!

برای یاد گرفتن زبان فرانسه در متن، می توانید از فایل های صوتی آموزشی نیز استفاده کنید.

 

مرتبط بخوانید :‌ مرکز زبان فرانسه : بهترین آموزشگاه تهران

 

۷.نمونه‌های فرانسوی خود را به دنیای خودتان نزدیک کنید.

بیایید بگوییم که معلم شما به شما گفته که برخی از جملات را برای تکلیف بنویسید . یا شاید فکر کنید که شما در حال انجام فلش کارت های فرانسوی هستید.

شما می‌خواهید “سگ سیاه” را به زبان فرانسه یاد بگیرید. به جای نوشتن “Le chien est noir”,،  به دنبال یک سگ سیاه بگردید که شخصا می‌شناسید، و بنویسید. “le chien de Peter est noir, Fluffy est noir” : سگ پیتر سیاه است. فلوفی سیاه است.

مغز شما یک جمله را به یاد خواهد آورد که حقیقتی را توصیف می ‌کند و یا حافظه می تواند برای زمان بسیار طولانی‌تری یک جمله از حقایق را به یاد می ‌آورد.

 

۸.واژگان مرتبط را گروه بندی کنید.

این یک ایده به عنوان مفهوم یادگیری فرانسه در متن است. از فلش کارت های بزرگ ‌تر استفاده کنید، همه واژگان فرانسوی مرتبط با آن را به هنگام مرور آن بنویسید. اگر همه چیز را با هم حفظ کرده‌اید، به اطلاعات بیشتری دست خواهید یافت.

 

نکات یادگیری فرانسه

نکات یادگیری فرانسه

 

۹.سعی نکنید همه چیز را بیاموزید.

اغلب، برای یادگیری بیشتر، سعی می ‌کنیم یک متن، یک داستان را ارائه کنیم. تا جایی که ممکن است این کار را باید به حداقل رسانید.

اگر حافظه شما عالی است، به جلو بروید و همه چیز را حفظ کنید!

اما اگر اینطور نیست، هوشمندانه تر عمل کنید. چه کلماتی در این داستان را به احتمال زیاد استفاده می ‌کنید؟ اول بر روی یادگیری این موارد تمرکز کنید، سپس زمانی که بر لیست اولیه خود تسلط پیدا کردید، دوباره داستان را مرور کنید و لغات جدیدی به لیست خود اضافه کنید.

 

مرتبط بخوانید :‌معرفی ۱۰ فیلم برای یادگیری زبان فرانسه!

 

۱۰.نکات یادگیری فرانسه : زبان فرانسه را برای مدت کوتاه اما به طور منظم مطالعه کنید،.

اگر تمام بعد از ظهر زبان فرانسوی مطالعه کنید، احتمال این وجود دارد که شما خودتان را خسته کنید، و به احتمال زیاد ناامید شوید و انگیزه یا توجه خود را از دست بدهید.

پانزده دقیقه در روز برای یادگیری زبان فرانسوی صرف کنید. با توجه صد درصدی این کار را انجام دهید. این روش مطالعه بهتر از صرف زمان دو ساعت در آخر هفته همراه با بازی کودکان است!

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان فرانسه را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیگر شماره های مرکز زبان نگار:

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه