نکات یادگیری آلمانی : ۱۱ نکته که به شما کمک می کند!

نکات یادگیری آلمانی : ۱۱ نکته که به شما کمک می کند!

نکات یادگیری آلمانی : در اینجا چند نکته و توصیه ‌های عملی برای کمک به یادگیری موثرتر از زبان آلمانی آورده شده‌است:

از زبان انگلیسی برای یاد گرفتن زبان آلمانی استفاده کنید.

آلمانی و انگلیسی هر دو زبانی با ریشه های لاتین و یونانی هستند. اگر بر زبان انگلیسی تسلط دارید به شما در یادگیری زبان آلمانی نیز کمک خواهد کرد.

کلمات بسیاری وجود دارد که در هر دو زبان مشابه هستند. مثال‌ها عبارتند از:  der Garten

 (garden باغچه)

 das Haus(خانه house)

schwimmen  (شنا کردن swim)

singen  (آواز خواندن sing)

, brau  (قهوه ایbrow)

and ist  (است is )

اما همچنین مراقب باشید کلماتی هستند که شبیه به نظر می ‌رسد اما معنای یکسانی ندارند. برای مثال کلمه bald (در زبان انگلیسی به معنای طاس است ) در زبان آلمانی هیچ ارتباطی با مو ندارد!

نکات یادگیری آلمانی

نکات یادگیری آلمانی

 

از تداخل زبانی اجتناب کنید.

یادگیری زبان دوم مشابه روش ‌های یادگیری زبان اول شما است، اما یک تفاوت بزرگ وجود دارد. هنگام یادگیری زبان دوم (آلمانی)، شما با زبان اولی (فارسی یا هر چیزی) تداخل پیدا می ‌کنید. مغز شما می‌ خواهد به روش فارسی برای انجام کار ها برگردد، بنابراین شما باید با این تمایل مبارزه کنید.

 

اسم ها را با جنسیت آن یاد بگیرید

زبان آلمانی، مانند بیشتر زبان‌های لاتینی، یک زبان جنسیتی است. همانطور که هر اسم جدید آلمانی را یاد می‌گیرید، جنسیت آن را در همان زمان یاد بگیرید. ندانستن اینکه آیا یک کلمه der (مذکر) است یا das (مونث) می ‌تواند شنوندگان را گیج کند و باعث می ‌شود که شما در زبان آلمانی جاهل و بی‌سواد به نظر برسید. به عنوان مثال می توان از این مشکل با یادگیری das Haus  به جای Haus برای “خانه / ساختمان”  اجتناب کرد.

 

مرتبط بخوانید : لغات پرکاربرد آلمانی : ۱۰۰ کلمه که باید بدانید!

 

نکات یادگیری آلمانی : توقف ترجمه کردن در ذهن

ترجمه تنها باید یک تکیه گاه باشد!  به زبان فارسی فکر نکنید و سعی نکنید کارها را به روش فارسی انجام دهید! همانطور که واژگان شما رشد می ‌کنند، از ترجمه رها شوید و به عبارات آلمانی و زبان آلمانی فکر کنید. به یاد داشته باشید گویندگان آلمانی وقتی صحبت می‌ کنند مجبور نیستند آن را ترجمه کنند. شما هم همین طور!

یادگیری یک زبان جدید یادگیری یک روش تفکر جدید است.

“Das Erlernen einer neuen Sprache ist das Erlernen einer neuen Denkweise.

نکات یادگیری آلمانی

نکات یادگیری آلمانی

 

نکات یادگیری آلمانی : یک دیکشنری خوب به دست آورید!

شما به یک فرهنگ لغت مناسب (حداقل ۴۰۰۰۰ کلمه) نیاز دارید و اینکه باید یاد بگیرید چطور از آن استفاده کنید! فرهنگ لغت می ‌تواند در دست‌های اشتباهی خطرناک باشد. سعی کنید به معنای واقعی کلمه فکر نکنید و اولین ترجمه را که می‌ بینید بپذیرید. درست مانند زبان انگلیسی، بیشتر کلمات می‌ تواند به معنی بیش از یک چیز باشد.

 

به خاطر داشته باشید یادگیری یک زبان جدید به زمان نیاز دارد.

یادگیری زبان آلمانی – یا هر زبان دیگری – نیاز به یک دوره طولانی از در معرض قرار گرفتن پایدار به زبان آلمانی دارد. شما اولین زبان خود را در چند ماه یاد گرفتید، پس فکر نکنید که دومی سریع‌تر یاد خواهید گرفت. حتی یک کودک قبل از حرف زدن زیاد گوش می‌ دهد. اگر روند آموزش شما کند می باشد دلسرد نشوید و از تمام منابع در دسترس تان برای خواندن، گوش دادن، نوشتن و صحبت کردن استفاده کنید.

” ایالات‌متحده تنها کشوری است که مردم بر این باورند که شما می‌توانید در دو سال تحصیلی یک زبان خارجی را یاد بگیرید.”

 

مرتبط بخوانید : یادگیری سریع زبان آلمانی : ترفند هایی ۱۰۰% تضمینی!

 

مهارت‌های منفعل اول هستند.

قبل از اینکه بتوانید از مهارت‌های فعال صحبت کردن و نوشتن استفاده کنید، یک دوره گوش دادن و خواندن اهمیت دارد. دوباره، اولین زبان تان به همین شکل بوده است. کودکان شروع به حرف زدن نمی‌ کنند مگر این که زیاد گوش دهند.

 

ثابت قدم باشید و مطالعه / تمرین در یک برنامه منظم انجام دهید:

متاسفانه، زبان مثل دوچرخه‌سواری نیست. بیشتر شبیه به یادگیری پیانو زدن است. اگر خیلی طولانی از آن دور شوید، فراموش می ‌کنید که چگونه این کار را انجام دهید!

 

نکات یادگیری آلمانی

نکات یادگیری آلمانی

 

زبان پیچیده‌تر از آن است که ما درک می کنیم.

این یکی از دلایل این است که کامپیوترها مترجمان ضعیفی هستند. در مورد تمام جزئیات در همه زمان ها نگران نباشید، اما آگاه باشید که زبان خیلی بیشتر از یک مشت کلمات مرتبط با هم است. چیزهای ظریفی هست که ما با زبانی انجام می‌دهیم که حتی زبانشناسان به سختی توضیح می ‌دهند. به همین دلیل است که می‌گویم: ” یادگیری یک زبان جدید، یادگیری فکر کردن به یک روش جدید است.”

 

نکات یادگیری آلمانی : احساس گفتار را یاد بگیرید.

شما باید “احساسی را برای زبان” برای تسلط بر زبان آلمانی یا هر زبانی گسترش دهید. هر چه بیشتر به زبان آلمانی برسید، توضیح این موضوع سخت تر می شود. آن نقطه مقابل یک روش عادی، مکانیکی و برنامه‌ ریزی ‌شده است. این به معنای وارد شدن به صدای زبان و “احساس” است.

راه “درستی”  وجود ندارد.

زبان آلمانی روش خاص خود را برای تعریف کلمات (فرهنگ لغت)، گفتن کلمات (تلفظ) گذاشتن کلمات کنار هم (دستور زبان) دارد. یاد بگیرید که انعطاف‌پذیر باشید، زبان را تقلید کنید، و روشی که هست را بپذیرید. آلمان ممکن است کارها را متفاوت از نقطه‌نظر شما انجام دهد، اما این موضوع “درست” یا “اشتباه”، “خوب” یا “بد” نیست. یادگیری یک زبان جدید یادگیری این است که به یک روش جدید فکر کنید!  شما واقعا یک زبان نمی‌ دانید تا زمانی که بتوانید در آن زبان فکر کنید و خیال پردازی کنید.

مرتبط بخوانید : بهترین کلاس آلمانی در تهران کجاست ؟

 

خطرناک! – Gefahrlich!

برخی چیزها که باید از آن‌ها دوری کنید:

از اشتباهات معمول زبان آموزان مبتدی اجتناب کنید.

بیش از حد جاه‌طلب نباشید. اهداف واقع گرایانه تعیین کنید و در یک زمان یک قدم بردارید.

سعی نکنید وانمود کنید که شما یک گوینده بومی آلمانی هستید (Muttersprachler) وقتی که نیستید! این به معنی اجتناب از جوک، ناسزا گفتن و دیگر اصطلاحات زبانی است که می ‌تواند شما را به صدا درآورد و به نظر احمقانه برسد.

یک بار دیگر: ترجمه کردن! آن در مسیر ارتباط واقعی قرار می‌ گیرد و باید برای متخصصین ماهر باقی بماند.

همچنین یکبار دیگر: یک فرهنگ لغت خطرناک است!  با جستجوی کلمه یا بیان در زبان مخالف، معانی را تایید کنید.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان آلمانی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیگر شماره های مرکز زبان نگار:

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه