مزایای زبان ترکی : چرا ترکی یاد می گیریم؟!

مزایای زبان ترکی : چرا ترکی یاد می گیریم؟!

اگر دوست دارید زبان ترکی را آموزش ببینید و به دنبال آشنایی با مزایای زبان ترکی استانبولی هستید این مطلب را بخوانید. در این مطلب قصد داریم در مورد اهمیت آموزش زبان ترکی صحبت کنیم.

 

زبان ترکی، پانزدهمین زبان جهان است.

حدود ۷۵ میلیون نفر در سطح جهان زبان ترکی را به عنوان زبان مادری خود صحبت می‌کنند و این زبان یکی از ۱۵ زبان اول جهان است. ۱۵ میلیون نفر دیگر به زبان ترکی به عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند. علاوه بر کشور ترکیه، در کشورهای بالکان، قفقاز، و اروپای غربی مردم ترکیه زندگی می‌کنند. بزرگ‌ترین گروه مهاجر ترکیه‌ای در آلمان زندگی می‌کند، جایی که زبان ترکی دومین زبان پس از آلمانی است.

 

از مزایای زبان ترکی کمک به یادگیری زبان‌های مرتبط است.

از آنجا که رابطه نزدیکی بین آن‌ها دارند، یادگیری ترکی استانبولی همچنین پایه محکمی برای یادگیری زبان‌های نوین ترکی، مانند قزاقستان، قرقیزستان، تاتار، ازبکی است؛ چرا که رابطه نزدیکی بین آن ها وجود دارد. در حالی که این زبان‌ها ممکن است غیر بومی به نظر برسند اما زبان‌هایی هستند که در مناطق مهم استراتژیک مانند قفقاز، بالکان، چین و اتحاد جماهیر شوروی سابق صحبت می‌شوند. برای این هدف، یادگیری زبان ترکی می‌تواند خیلی مفید باشد.

 

مزایای زبان ترکی

مزایای زبان ترکی

 

ترکیه و ارتباط با جهان

جمهوری ترکیه کشوری از اهمیت جغرافیای سیاسی برخوردار است که از نظر جغرافیایی و فرهنگی  به اروپای شرقی، آسیای مرکزی و خاور میانه مرتبط است. این کشور شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و در سطح متوسط رو به رشد است. با رشد نفوذ اقتصادی و سیاسی ترکیه، کشور ترکیه و دانش زبان ترکی دارایی‌های ارزشمندی هستند که توسط شرکت‌ها، سازمان‌های غیر دولتی، سازمان‌های دولتی و موسسات تحقیقاتی که در این منطقه مشغول به کارند، مورد نیاز است. بنابراین این مورد یکی از مهم ترین مزایای زبان ترکی است که می تواند شما را به آموزش این زبان ترغیب کند.

 

از مزایای زبان ترکی ایجاد فرصت‌های شغلی است.

فرصت‌های شغلی متعددی در بخش‌هایی از قبیل فن‌آوری، امنیت سایبری، انرژی، هتلداری، امور مالی، قانون، تجارت و دولت وجود دارد. شما با یادگیری زبان ترکی می توانید می توانید موقعیت های شغلی مناسبی برای خود فراهم آورید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس ترکی : ترکی استانبولی را روان صحبت کنید!

 

ترکیه، مهد تمدن است.

آموزش زبان ترکی می‌تواند یک دارایی خاص برای دانشجویان انسان‌شناسی، باستان‌شناسی و تاریخ باشد. ترکیب مهارت‌های زبان ترکی با این مطالعات فرصت‌های تحقیقاتی جالبی را ایجاد می‌کند. آنتالیا، قلمرو ترکیه مدرن، مهد تمدن بشری است که منزلگاه برخی از بزرگ‌ترین آثار باستانی جهان از جمله خرابه‌های قدیمی شناخته‌شده انسان، شهر تروا، کشتی نوح می باشد و استانبول تنها شهری که در دو قاره قرار دارد. امروزه آرشیو ترکیه مقدار بسیار زیادی اسناد و اطلاعات تاریخی مربوط به ، آشوری، کلیمی ها، پارسی، رومی، اسلامی و عثمانی و ترکیه ارائه می‌دهد.

 

در ترکیه، زبان انگلیسی کافی نیست.

استفاده از زبان انگلیسی در ترکیه شایع نیست و تعداد کمی از ترک‌ها دارای گذرنامه (تنها ۱۰ درصد از جمعیت) یا سفر به خارج هستند. علاوه بر این، رسانه‌های خارجی و زبان انگلیسی به اندازه کشورهای همسایه در ترکیه کاربرد ندارد. در حالی که جمعیت رو به رشد فارغ التحصیلان، به طور عالی انگلیسی صحبت می‌کنند، اما درک زبان ترکی به شما مزیت چشمگیری در اجرای تجارت با ترکیه و تعامل با شهروندان آن می‌دهد.

ترکیه همچنین فرهنگ مدرن پر رونق خود را دارد که شما می‌توانید با یادگیری ترکی استانبولی با آن ارتباط برقرار کنید. این کشور برنامه‌های تلویزیونی تولید می‌کند که از یونان تا قزاقستان به تماشای آن می پردازند، صنعت سینمایی دارد که قادر به تولید همه چیز از آثار کلاسیک برجسته تا نمایش های کمدی است و آهنگ‌های پاپ را چنان جذاب تولید می‌کند که گاهی اوقات توسط ستارگان پاپ در غرب خوانده می شوند.

 

مزایای زبان ترکی

مزایای زبان ترکی

 

از جمعیت و شلوغی به دور باشید.

مهارت‌های زبان ترکی، یک دارایی بسیار منحصر به فرد هستند. در سال ۲۰۱۳، تنها ۷۱۶ دانشجوی کالج در برنامه های تحصیلی زبان ترکی ثبت‌نام کردند. با اینکه این تعداد از دهه قبل دو برابر شده‌است، اما زبان‌ ترکی می‌تواند یک بلیط مطمئن برای بسیاری از مشاغل هیجان‌انگیز باشد.

 

زبان ترکی یک زبان منحصر به فرد و بی نظیر است.

در حالی که زبان ترکی می‌تواند در میان زبان‌های بسیار چالش برانگیز باشد، اما ویژگی‌های بسیاری دارد که آن را جالب و منحصر به فرد می‌کند.

ترکی یک زبان ترکیبی است به این معنی که بخش های جدید به انتهای یک شکل پایه اضافه می‌شوند تا کلمات جدیدی خلق کنند. ترکی همچنین زبان آوایی است و یادگیری الفبا برای تلفظ صحیح کلمات کافی است. در زبان ترکی هیچ حرف تعریفی وجود ندارد و شما به سختی می‌توانید استثنایی را در زبان ترکی پیدا کنی؛ تقریبا همه کلمات از قوانین سخت پیروی می‌کنند.

 

مرتبط بخوانید: آموزش سریع چینی در زبان نگار

 

از مزایای زبان ترکی استفاده از آن برای امور تجاری است.

دو زبانه بودن فقط برای پر کردن رزومه شما نیست،  بلکه می‌تواند شغل شما را تغییر دهد. دانستن زبان ترکی می‌تواند برای هر کسی که با شرکت‌های ترکیه‌ای کار می کند و یا  برای کار در این کشور برنامه‌ریزی می کند، بسیار سودمند باشد. اقتصاد صنعتی‌شده ترکیه پس از بحران مالی ۲۰۰۸ رونق پیدا کرده و بخش خصوصی به سرعت در حال رشد است. از آنجا که تعداد کمی از افراد غیربومی ترکیه به زبان ترکی صحبت می‌کنند، یادگیری زبان ترکی می‌تواند به شما یک مهارت نادر بدهد و شما را به یک متخصص تبدیل کند.

 

مزایای زبان ترکی

مزایای زبان ترکی

 

سفر آسان به ترکیه از مزایای زبان ترکی است.

سواحل پر زرق و برق ترکیه و شهرهای خارجی، گزینه مناسبی برای یک سفر است. سواحل آفتابی، دریاهای آرام، بناهای باستانی، بازارهای پر رونق و معماری نفس‌گیر، سالانه ده‌ها میلیون گردشگر جذب می‌کنند. اما کشور ترکیه بسیار بزرگ‌تر و غنی‌تر از آنچه که از طریق بسته‌های توریستی و کشتی‌های مسافرتی در دسترس است. وقتی می‌توانید به زبان ترکی صحبت کنید، در این کشور راه‌هایی برای شما باز می‌شود که برخی از خارجیان حتی قادر به حدس زدن هم نیستند. چون ترکی استانبولی با سایر زبان‌های ترکی دیگر هم قابل‌فهم است، صحبت کردن به ترکی استانبولی این امکان را می‌دهد که با مردم سواحل شرقی مدیترانه تا غرب چین ارتباط برقرار کنید.

 

زندگی در خارج از کشور از دلایل یادگیری ترکی استانبولی است.

زمانی که شما به اندازه کافی به زبان ترکی مسلط شدید که بدون کتاب راهنما سفر کنید، ایده اقامت طولانی‌تر در ترکیه می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد. شهر استانبول پر جمعیت ترین شهر ترکیه است و فرصت‌هایی برای دانشجویانی فراهم می‌کند که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند و همچنین افراد متخصص به دنبال فرصت‌های جدید در یک اقتصاد پویا و رو به رشد هستند، فراهم می کند. این کشور برای بازنشستگانی که در جستجوی هزینه پایین زندگی و آب و هوای مناسب هستند، می تواند یک مقصد وسوسه‌انگیز باشد.

 

مرتبط بخوانید: نکته های مهم و کاربردی در آموزش زبان ترکی

 

تقویت حافظه از مزایای زبان ترکی است.

حتی اگر شما تصمیم بگیرید که زبان ترکی را به عنوان یک سرگرمی یاد بگیرید، دانستن چندین زبان، مغز شما را حتی در سن پیری سالم و چابک حفظ خواهد کرد. علت آن این است که دانستن زبان جدید باعث ایجاد شبکه دیگری از اتصالات بین نورون‌ها می‌شود. اتصال عصبی بالاتر، حافظه و مهارت‌های حل مساله تان را بهتر خواهد کرد.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان ترکی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه