مزایای زبان ایتالیایی : چرا ایتالیایی یاد می گیریم؟!

مزایای زبان ایتالیایی : چرا ایتالیایی یاد می گیریم؟!

زبان ایتالیایی به عنوان یکی از ساده ترین زبان ها یاد می شود، بنابراین آموزش زبان ایتالیایی دشوار نیست! ساختار دستور زبان و جمله بندی این زبان با انگلیسی متفاوت است، اما ساده تر می باشد. از آنجا که هر دو زبان دارای ریشه لاتین هستند، کلمات مشترک زیادی بین آن ها وجود دارد. زبان ایتالیایی، زبان رومی تبار است که توسط ۶۶ میلیون نفر صحبت می شود، که اکثریت قریب به اتفاق آنها در ایتالیا زندگی می کننداگر قصد آموزش این زبان را دارید و می خواهید با مزایای زبان ایتالیایی آشنا شوید، توصیه می کنیم ادامه این مطلب را بخوانید.

 

۱.زیان ایتالیایی به عنوان یکی از زیباترین زبان‌های گفتاری موجود در این سیاره شناخته می‌شود.

این احتمالا اولین چیزی است که شما باید در مورد زبان ایتالیایی در نظر بگیرید. ریتم زیبای این زبان باعث منحصر به فرد بودن آن می شود. ایتالیایی ها می‌گویند یک تعادل فنوتیک در این زبان وجود دارد، و این دلیلی است که آن‌ها می‌گویند ما آواز می‌خوانیم، صحبت نمی‌کنیم!

زبان ایتالیایی به صورت بریده بریده ادا می شود، و یک جریان طبیعی دارد که در هیچ زبان دیگری همانند آن وجود ندارد. زبان ایتالیایی گرمی پرتغالی‌ها، وضوح زبان اسپانیایی و پیچیدگی زبان فرانسه را در بر می‌گیرد.

 

۲. یونسکو اعلام کرده‌ است که اکثر میراث فرهنگی جهان در ایتالیا قرار دارد.

همه چیز در ونیز، برج پیزا و.. محدود نمی شود. ایتالیا مملو از مکان‌هایی است که میراث فرهنگی جهان محسوب می‌شود! یونسکو اخیرا اعلام کرده است که حدود ۶۰ درصد از کل میراث فرهنگی جهان در ایتالیا است!

اگر شما هم کنجکاو هستید و دوست دارید بیشتر با ایتالیا و میراث فرهنگی آن آشنا شوید آموزش زبان ایتالیایی کمک خوبی به شما خواهد. این مورد از مزایای زبان ایتالیایی است که امکان ارتباط با کشور زیبای ایتالیا را برای شما فراهم می کند.

 

مزایای زبان ایتالیایی

مزایای زبان ایتالیایی

 

۳. از مزایای زبان ایتالیایی ، درک موسیقی بی نظیر این کشور است.

اگر به موسیقی علاقه‌مند هستید، احتمالا این را می‌دانید که اکثر اصطلاحات موسیقی به زبان ایتالیایی هستند. بسیاری از آثار Wolfgang Amadeus Mozart در زبان ایتالیایی ساخته شده‌اند، باید یک دلیل وجود داشته باشد!

علاوه بر این، یک خواننده اپرا باید با زبان ایتالیایی آشنایی داشته باشد و تلفظ آن تقریبا به عنوان یک مهارت حرفه‌ای در نظر گرفته می شود. اگر شما هم مشتاق اپرا هستید، آشنایی با این زبان می تواند در پیشرفت شما موثر باشد و این یکی از مزایای زبان ایتالیایی است.

 

مرتبط بخوانید: مزایای زبان انگلیسی : چرا انگلیسی یاد میگیریم!؟

 

۴. از مزایای زبان ایتالیایی ایجاد فرصت هایی برای کسب و کار می باشد.

ایتالیا دارای چهارمین اقتصاد بزرگ در اروپا است و فروشنده عمده کالاهای لوکس است. آموزش زبان ایتالیایی می تواند برای افرادی که در واردات / صادرات لباس و مد، حمل و نقل، تولید و … فعالیت دارند، بسیار سودمند باشد.  علاوه بر این، اگر می‌خواهید شغلی در هنر آشپزی، طراحی داخلی و گرافیک، مد و یا هنر را به طور کلی انجام دهید، یادگیری این زبان بسیار مفید است. ایجاد فرصت های شغلی و تجارتی از مزایای زبان ایتالیایی می باشد که می تواند انگیزه ی خوبی برای یادگیری این زبان باشد.

 

۵.مهاجرت و زندگی در خارج از کشور از مزایای زبان ایتالیایی می باشد.

هنگامی که شما زبان ایتالیایی را به طور کامل یاد گرفتید، ایده مهاجرت به ایتالیا می تواند وسوسه انگیز باشد. فرصت های شغلی و تحصیلی مختلفی در ایتالیا خواهید داشت. با توجه به این مزایای زبان ایتالیایی ، در آموزش این زبان بسیار کاربردی درنگ نکنید.

 

مزایای زبان ایتالیایی

مزایای زبان ایتالیایی

 

۶. زبان ایتالیایی نزدیک‌ترین زبان به لاتین است.

حدود ۶۰ درصد از واژگان انگلیسی، لاتینی است؛ بنابراین آموزش زبان ایتالیایی می‌تواند به شما کمک کند مهارت خود را در انگلیسی افزایش دهید! منشاء زبان ایتالیایی نیز، لاتین می باشد. بنابراین این زبان نیز مشابه زبان هایی است که منشاء آن لاتین می باشد.

 

مرتبط بخوانید: مزایای زبان آلمانی : چرا آلمانی یاد میگیریم؟

 

۷. از مزایای زبان ایتالیایی امکان ارتباط با افراد مختلف است.

حدود ۲۱ میلیون نفر در سراسر جهان زبان ایتالیایی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند که تعداد ایتالیایی زبان ها را به ۸۵ میلیون نفر می رساند. آموزش زبان ایتالیایی باعث می شود فرصت های بیشتری برای ارتباط با افراد داشته باشید و بتوانید موقعیت های شغلی و تحصیلی مناسبی برای خود فراهم کنید. هم چنین از دیگر مزایای زبان ایتالیایی می توان به سفری راحت و تعامل آسان با مردم این کشور بی نظیر اشاره کرد.

 

۸.شما می‌توانید فرهنگ و تاریخ ایتالیا را عمیق‌تر درک کنید.

راز یک فرهنگ در زبان آن است. با خواندن مقالات به زبان ایتالیایی، قادر به درک ادبیات آن می شوید که باعث می‌شود درک عمیقی از تاریخ و فرهنگ کشور ایتالیا داشته باشید.

تقریبا همه می‌دانند که زبان ایتالیا از لاتین توسعه یافته‌است، اما چند نفر می دانند که ایتالیایی که امروزه می شناسیم قدمتی بیش از یک قرن  ندارد؟

 

مزایای زبان ایتالیایی

مزایای زبان ایتالیایی

 

۹.شما می‌توانید از روز اول ایتالیایی صحبت کنید!

ممکن است ایتالیایی زبان  پیچیده به نظر برسد. اما با کمی زمان و تمرین می‌توانید به راحتی بر آن‌ها غلبه کنید! با این حال، برخلاف بسیاری از زبان‌های دیگر، از مزایای زبان ایتالیایی این است که شما کلمات را همانطور که نوشته شده می‌خوانید. این می تواند دلیل خوبی برای یادگیری زبان باشد. اگر با حروف الفبای نگلیسی آشنا باشید، مشکل زیادی با خواندن کلمات ایتالیایی نخواهید داشت.

 

مرتبط بخوانید: مزایای زبان فرانسه : چرا فرانسه یاد میگیریم؟!

 

۱۰.تقویت مغز از مزایای زبان ایتالیایی :

حتی اگر شما آموزش زبان ایتالیایی را به عنوان یک سرگرمی انجام می دهید، دانستن چندین زبان مغز شما را در پیری سالم خواهد کرد و قدرت حافظه شما را افزایش می دهد. به این علت که دانستن یک زبان جدید یک شبکه ارتباطی در میان نورونهای شما ایجاد می کند. ارتباطات عصبی بیشتر، باعث حافظه و مهارتهای حل مسئله بهتر می شود. حتی اگر شما به مزایای زبان ایتالیایی که در موارد بالا اشاره شد، علاقه نداشته باشید، این مورد می تواند وسوسه برانگیز باشد که برای حفظ سلامتی خود این زبان جدید را یاد بگیرید.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان ایتالیایی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه