زبان فرانسه برای مهاجرت ! چه مدرکی باید بگیرم!؟

زبان فرانسه برای مهاجرت! چه مدرکی باید بگیرم!؟

زبان فرانسه برای مهاجرت! چه مدرکی باید بگیرم!؟

اگر تصمیم به مهاجرت به فرانسه را گرفتید باید منتظر یک ” Bonjour ” از طرف مردمان فرانسه باشید و خودتان را برای یک سفر خارق العاده آماده کرده باشید. فرانسه دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا است و پایتخت این کشور، شهر پاریس هست. البته مطمئنا شما که قصد مهاجرت به این کشور را دارید، از قبل سیر تا پیاز این کشور را مطالعه کردید و از آن خبر دارید ولی به هر حال هیچ وقت بدون مطالعه و تحقیق نباید کاری انجام داد. در زبان نگار با ما همراه باشید تا یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت را با هم بررسی  کنیم.

 

 

زبان فرانسه برای مهاجرت

زبان فرانسه برای مهاجرت

 

قبل از اینکه فرهنگ لغت فرانسه خود را بگیرید و آن را در چمدان خود قرار دهید، دریابید که آیا به ویزای دانشجویی برای فرانسه نیاز دارید یا خیر و اینکه کلا هدف شما از رفتن به فرانسه و مهاجرت در این کشور چیست؟

برای کار، برای تحصیل، برای زندگی و ازدواج، پناهندگی و … . در صورت انجام این کار، آماده سازی تمام اسناد مورد نیاز را شروع کرده و همه مواردی را که باید در مورد آن بدانید پیدا کنید.

 

 

آموزش آنلاین زبان فرانسه در زبان نگار یکی از بهترین روش ها برای آمادگی پیش از مهاجرت است. 

 

 

شرایط زبان برای تحصیل در فرانسه

 

  • تسلط به زبان فرانسه – اگر برای مقاطع تحصیلی زبان فرانسه درخواست می دهید (آزمون های پذیرفته شده عبارتند از: DELF / DALF یا TCF)

 

  • تسلط به زبان انگلیسی – اگر برای مقاطع تحصیلی انگلیسی درخواست می دهید (آزمون های پذیرفته شده عبارتند از: IELTS ، TOEFL ، PTE Academic یا C1 Advanced)

 

خب، بیایید در مورد آزمون ها و مدارکی که برای یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت است و مورد قبول اکثر سازمان های کشور فرانسه هم هست صحبت کنیم. 

 

آزمون زبان فرانسه TEF 

 

این آزمون که در سال ۱۹۹۸ توسط مرکز زبان فرانسه طراحی شده است، به سنجش سطح دانش و مهارت های زبان فرانسه افراد غیر فرانسوی می پردازد. همچنین اغلب برای گرفتن پذیرش دانشگاه لازم بوده و توسط دولت کانادا به عنوان سند زبان در روند مهاجرت مورد قبول می باشد.

 

آزمون TEF انواع مختلفی دارد که هر کدام برای یک مقصدی لازم است تا داده شود و فرق بین این آزمون های متفاوت قسمت های اجباری است که باید در اون آزمون انجام دهید. مثلا در آزمون TEF ANF  شما باید حتما بخش های شنیداری و صحبت کردن را انجام دهید.

 

برای ادامه تحصیل در فرانسه، کسب شهروندی فرانسه، برای مهاجرت به کانادا و سیتیزن کانادا شدن، برای مهاجرت به شهر کبک و … شما می توانید از این آزمون به عنوان یک گزینه قابل قبول استفاده کنید. 

 

زبان فرانسه برای مهاجرت

زبان فرانسه برای مهاجرت

 

آزمون زبان فرانسه TEF شامل ۵ بخش می باشد که ۳ قسمت از آن به صورت کتبی و ۲ قسمت دیگر به صورت شفاهی برگزار می شود. توجه داشته باشید که این آزمون متفاوت از آزمون TCF می باشد که در ادامه مطرح می گردد.

 

آزمون زبان فرانسه TCF 

 

آزمون زبان فرانسه TCF یکی دیگر از آزمون های سنجش سطح زبان فرانسه برای گویشوران غیر فرانسوی است. این آزمون توسط مرکز CIEP که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش کشور فرانسه است، برگزار می شود. 

 

این آزمون را می توان به ۴ دسته تقسیم بندی کرد :

 

آزمون TCF : برای ارزیابی مهارت زبان فرانسه به منظور استفاده محاوره ای و شخصی، تحصیلی، کار. 

 

آزمون TCF DAP : برای دانش آموزانی که می خواهند برای سال اول کارشناسی برای پذیرش دانشگاه فرانسوی یا مدارس معماری فرانسوی اقدام کنند. 

 

آزمون TCF برای (citizenship) : اگر قصد اقدام برای شهروند شدن کشور فرانسوی زبان را داشته باشید، نیاز است که در این آزمون شرکت کنید و نشان دهید که مهارت زبان فرانسه شما چقدر است. 

 

آزمون TCF برای کبک : اگر قصد مهاجرت به کبک را داشته باشید، نیاز است که مهارت زبان فرانسوی شما مورد ارزیابی قرار گیرد تا بتوانید به عنوان بخشی از درخواست خود برای مهاجرت ارسال کنید. 

 

آزمون TCF برای کانادا : اگر که قصد گرفتن اقامت دائم در کانادا را داشته باشید(به جزء کبک ) نیاز است که سطح زبان فرانسوی خود را به عنوان بخشی از پرونده مهاجرت اقتصادی خود یا شهروند شدن، ارائه دهید. 

 

لازم به ذکر است که این آزمون شامل دو بخش اجباری و انتخابی است. بخش شنیداری، درک مطلب، و ساختار یا همان گرامر اجباری است و قسمت های نوشتار و مکالمه انتخابی هستند.

 

آزمون زبان فرانسه  DELF  

 

مدارک DELF و  DALF، مدارک رسمی زبان فرانسوی هستند که توسط مرکز مطالعات زبان فرانسه ( CIEP ) که تحت نظارت وزارت آموزش فرانسه است، به شرکت کنندگان اهدا می شود . مدارکی که بعد از آزمون DELF و آزمون DALF به داوطلب اهدا می شود، نشان‌ دهنده ‌ی توانایی ‌های وی در زبان فرانسه می باشد.

ارائه یکی از اين ۲ مدارک برای ورود به دانشگاه هاي فرانسه يا هر دانشگاه ديگري که زبان آموزشی آن فرانسه است الزامی می باشد. در واقع DELF دیپلم مقدماتی زبان فرانسه و DALF دیپلم پیشرفته زبان فرانسه می باشد . این آزمون ها دارای ۶ نوع مختلف هستند که هر کدام برای داوطلب با یک سطح آگاهی مناسب است . امروزه این آزمون در ۱۶۵ کشور دنیا و در ۹۶۵ مرکز مجاز برگزار می شود.

 

 

زبان فرانسه برای مهاجرت

زبان فرانسه برای مهاجرت

انواع مدرک زبان فرانسه

 

انواع مدارک این آزمون به شرح زیر است :

۱. DELF prim : این نوع مدرک برای کودکان با رنج سنی ۷ تا ۱۲ سال مناسب است و شامل سطح زبانی A1.1  ، A1  A2 می باشد .

۲. DELF junior : این نوع مدرک برای نوجوانان با رنج سنی ۱۲ تا ۱۷ سال مناسب است و شامل سطح زبانی B2  A1 , A2 ,B1  می باشد .

۳. DELF scolaire : این نوع مدرک نیز برای نوجوانان با رنج سنی ۱۲ تا ۱۷ سال مناسب است و شامل سطح زبانی B2  A1 , A2 ,B1  می باشد.

۴. DELF  pro : این نوع مدرک برای کارمندان و تاجران برای کارهای مورد نیازشان است و شامل سطح زبانی B2  A1 , A2 ,B1 ,  می باشد .

۵. DELF tout public : این نوع مدرک مخصوص بزرگسالان می باشد و برای تحصیل قابل قبول است و شامل سطح زبانی B2  A1 , A2 ,B می باشد .

۶. DALF : این نوع مدرک بالاترین سطح دیپلم است و فقط برای سطوح پیشرفته زبان فرانسوی است و در سطوح C1 و C2 ارائه می شود . 

 

از مزایای این آزمون نسبت به آزمون TEF این است که اعتبار مدرک DELF دائمی است ولی اعتبار مدرک TEF دو سال است .

 

سطح A1 : این بخش شامل معرفی خود متقاضی بوده  به علاوه نگارش یک متن درباره زندگی روزمره  خودش می باشد.

سطح A2 : دراین بخش متقاضی باید یک متن کوتاه درباره تجربیات خود بنویسد . برای مثال سفر ، نامه دوستانه ، درخواست کار ، تبریک به شخصی و ….  

سطح B1 : در این قسمت متقاضی باید پیرامون بررسی ، رد یا قبول کردن یک موضوع و در دفاع از آن بنویسد .

سطح B2 : دراین سطح متقاضی پیرامون یک نامه نظر می دهد ، استدلال و برهان آورده و به طور خلاصه بحث می کند .

سطح C1  و سطح C2

 

 

تمامی آزمون‌ها به‌منظور بازتاب محور اجرایی “چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها” طراحی شده‌اند، که کاربران زبان را به‌عنوان افراد جامعه در نظر می‌گیرد که اجرای مسئولیت‌هایی را برعهده دارند و لزوما متخصص در زمینه‌ی زبان نیست؛

 

مسئولیت‌هایی در شرایط و محیط مشخص و در یک محدوده ی اجرایی معین که ممکن است در حیطه‌ی شخصی، عمومی، تحصیلی و یا حرفه‌ای باشد.

 

آزمون‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که در هر سطح دربرگیرنده‌ی هر ۴ مهارت، اما با میزان تعاملات متفاوت و متناسب با سطح موردنظر باشند. حداقل نمره موردنیاز برای کسب مدرک ۱۰۰/۵۰ است.

 

در این مقاله ما به آزمون های معتبری که لازم است برای فراگیری زبان فرانسه برای مهاجرت در آنها شرکت کنید و مدارکی که باید کسب کنید را مطرح کردیم. همچنین 

 

 با چه شیوه هایی زبان فرانسه برای مهاجرت را یاد بگیریم؟

 

برای یادگیری زبان فرانسه  استفاده از شیوه های متعدد و امکانات مختلف امکان پذیر است. شما می توانید با حضور در کلاس آموزشگاه های زبان و یا به صورت خودآموز به یادگیری بپردازید. کلاس ها خود می توانند به انواع مختلف طبقه بندی شوند. و حتی آموزش خودآموز نیز می تواند با استفاده از ابزار مختلفی صورت گیرد.

 

همچنین در پایان مقاله ” زبان برای مهاجرت! چه مدرکی باید بگیرم!؟ ” ما شیوه های مختلف یادگیری یک زبان برای مهاجرت را بیان کرده ایم که می تواند در یادگیری زبان فرانسه برای مهاجرت به شما کمک زیادی کند.

 

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه