زبان برای مهاجرت! چه مدرکی باید بگیرم!؟ پاسخ به سوالات مهم و رایج مهاجران به کشورهای دیگر

زبان برای مهاجرت! چه مدرکی باید بگیرم!؟

زبان برای مهاجرت! چه مدرکی باید بگیرم!؟

قصد مهاجرت داری ولی نمیدونی کدوم زبان را برای مهاجرت انتخاب کنی؟ اهمیت آزمون های بین المللی تافل، آیلتس، دولینگو برای مهاجرت چیست؟ برای مهاجرت بهتر است چه زبانی را یاد بگیرم ؟ اگر این سوال ها برای شما هم پیش آمده است با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال ها را بدهیم و در مورد زبان برای مهاجرت صحبت کنیم و مدارکی که شاید نیاز پیدا کنید و آزمون های متناسب با آنها.

زبان برای مهاجرت

زبان برای مهاجرت

 

برای مهاجرت بهتر است چه زبانی یاد بگیرم؟

اولین سوالی که مطرح می شود این است که من چه زبانی را شروع کنم به مطالعه؟ جواب این سوال کمی پیچیده است. یعنی شما باید اول از همه تصمیم بگیرید در کدام منطقه از این کره خاکی میخواهید زندگی کنید و چه زبانی بر آن منطقه قالب است و در وهله دوم شما باید تصمیم بگیرید از چه روشی میخواهید مهاجرت کنید.

به عنوان مثال شما اگر قصد مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار را دارید بهتر است زبان فرانسه مطالعه کنید. و یا اگر از طریق ویزای کار میخواهید وارد آلمان ، اتریش و چند کشور اروپایی دیگر شوید بهتر است زبان آلمانی مطالعه کنید و حتی خیلی از کشورها زبان های به هم نزدیکی دارند مثلا زبان هلندی خیلی نزدیک به زبان آلمانی میباشد و با زبان کشور های حوزه اسکاندیناوی.

برای ورود به کانادا در برخی از ایالت ها الزام هست زبان فرانسه بدانید و البته زبان انگلیسی هم در اغلب مناطق کاربرد دارد و یا برای کار در ترکیه باید زبان ترکی بلد باشید. در یک جمله میتوان گفت شما برای اینکه در هر منطقه ای کار کنید باید زبان آن منطقه را بلد باشید و به زبان ساکنان منطقه سخن بگویید و درک مطلب صحیحی داشته باشید.

اما اگر هدف مهاجرت تحصیلی است هم میتوانید از طریق پذیرش تحصیلی در دانشگاه های انگلیسی زبان و با ایلتس یا تافل وارد شوید و هم از طریق زبان رسمی آن کشور و ایالت.

 

زبان برای مهاجرت

زبان برای مهاجرت

 

برای مهاجرت به بسیاری از کشورهای دنیا نیاز به ارائه مدرک زبان برای اخذ ویزا نخواهید داشت، با این توضیح که بدون مدرک زبان سفارت به شما ویزا اعطا می کند و این فرصت برای شما فراهم است که وارد کشور شوید و در کالج های زبان، به آموزش و فراگیری زبان رسمی آن کشور بپردازید و همچنین آموزش زبان در بعضی از کشورها نیز رایگان می باشد و از این طریق شما می توانید بدون صرف هزینه در محیط همان کشور به فراگیری زبان بپردازید.

 

همچنین بخوانید: زبان برای سفر : نکات معجزه آسایی که باید بدانید

 

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در مهاجرت

 

حتی اگر مقصد شما کشوری غیر انگلیسی زبان است، بهتر است روی یادگیری زبان انگلیسی کار کنید. امروزه بسیاری از مردم در سراسر دنیا انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود می آموزند؛ به خصوص قشر تحصیل کرده. پس با یادگیری زبان انگلیسی همیشه و در هرجا می توانید با آن عده ارتباط برقرار کنید. بهتر است بدانید برای مهاجرت به قصد کار یا ادامه تحصیل به بسیاری از کشورهای اروپایی غیر انگلیسی زبان نیز، شما نیاز به داشتن مدرک آیلتس یا تافل دارید.

 

اهمیت آزمون تافل در مهاجرت

 

اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید، آزمون تافل خودش را نشان میدهد. معمولا دانشگاه ها برای پذیرش مهاجر از کشورهای دیگر از آنها می خواهند که آزمون تافل بدهند و یک نمره حداقل را تعیین می کنند تا مهاجران کسب کنند. البته این ها باز هم بستگی به شرایط دانشگاه شما دارد و می تواند متفاوت باشد. ممکن است بعضی دانشگاه ها داشتن مدرک تافل را مدنظر قرار دهند و نمره ای را تععین نکنند تا شما کسب کنید و شاید هم این وضعیت برعکس باشد.

 

اگر دانشگاه شما حداقل نمره ای رو تعیین کرده باشه، باید این نمره رو بگیرید تا قبول بشید. نگرفتن این نمره باعث می شه

شما شرایط قبول شدن رو نداشته باشید (مگر اینکه دانشگاه شرایطی رو هم برای قبولی مشروط در نظر گرفته باشه).

 

از شاخص ترین کشورها که برای مهاجرت به انان اخذ مدرک ایلتس نیاز است استرالیا، کانادا، نیوزلند، ایالات متحده، انگلیس و اکثریت کشورهای اروپایی اشاره کرد.

 

اهمیت آزمون آیلتس برای مهاجرت

 

برای بسیاری از افراد که مایل به استخدام از طریق تخصص خود هستند، آزمون آیلتس به عنوان یکی از پارامتر های مهم به شمار می آید. بسیاری از مراکز کاریابی، سازمان ها و شرکت ها در سطح دنیا وجود دارند که از مدرک آیلتس به عنوان مبنای قابل قبولی اعتمادی برای استخدام شما استفاده می کنند.

 

زبان برای مهاجرت

زبان برای مهاجرت

هر کشوری میانگین نمرات خاصی را با توجه به مقررات خود مورد قبول و پذیرش قرار می‌دهد. به عنوان مثال در بریتانیا درخواست کنندگان باید در بخش های ازمون های آیلتس حداقل نمره ۶.۵ را کسب کنند. برای برخی از تخصص‌ها متقاضیان باید حداقل نمره ۶ را در تمام بخش‌های آزمون کسب کنند اما به عنوان مثال برای اموزگار ها حداقل نمره ۷ نیاز است.

 

 

از شاخص ترین کشورها که برای مهاجرت به انان اخذ مدرک ایلتس نیاز است میتوان به استرالیا، نیوزلند، کانادا و انگلستان اشاره کرد.

 

اهمیت آزمون دولینگو برای مهاجرت

 

آزمون دولینگو، یک آزمون زبان نوظهور می باشد که در دوران کرونا بیشتر شناخته شد چرا که یک آزمون زبان آنلاین باشد. این آزمون مبتنی بر کامپیوتر است که میزان مهارت زبان انگلیسی شما را مورد سنجش قرار می­‌دهد. این آزمون بین المللی می باشد و در دو سال اخیر دانشگاه های بسیار آن را مورد پذیرش قرار داده اند. شما در آزمون دولینگو نیز مانند آژمون های آیلتس و تافل باید مهارت های خود را در چهار آیتم خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن مورد ارزیابی قرار دهید.

 

برخلاف شایعاتی که هست باید بگوییم که آزمون دولینگو هیچ کاربردی در اخذ ویزای استرالیا ندارد و از نظر اداره مهاجرت استرالیا به رسمیت شناخته نشده است. در این آزمون از ۱۰ تا ۱۶۰ به شرکت کننده نمره داده می شود.

 

یک نکته مهم : به دلیل این که این آزمون نسبت به آزمون های آیلتس و تافل، راحت تر است، این آزمون مورد تایید دانشگاه ها و سازمان های با سطح بالا نیست و باید به این نکته توجه کنید.

 

خب، حالا که زبان برای مهاجرت  مورد نظر خودتان را و مدرکی را که می خواهید را انتخاب کردید، نوبت آن است که مطالعه را شروع کنید.

 

 با چه شیوه هایی زبان برای مهاجرت یاد بگیریم؟

 

برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده از شیوه های متعدد و امکانات مختلف امکان پذیر است. شما می توانید با حضور در کلاس آموزشگاه های زبان و یا به صورت خودآموز به یادگیری بپردازید. کلاس ها خود می توانند به انواع مختلف طبقه بندی شوند. و حتی آموزش خودآموز نیز می تواند با استفاده از ابزار مختلفی صورت گیرد.

 

زبان برای مهاجرت

زبان برای مهاجرت

 

با تحقیق و بررسی بهترین آموزشگاه را برای زبان آموزی انتخاب کنید.

 

اگر وقت و پول کافی دارید و انتخاب تان حضور در آموزشگاه برای یادگیری زبان است، پس کمی تحقیق کنید و یک آموزشگاه که دارای اساتید باتجربه است را انتخاب کنید. بهتر است در شروع کار و هنگام ثبت نام به آموزشگاه اعلام کنید که قصدتان از یادگیری زبان مهاجرت است. یکی از مزایای استفاده از آموزشگاه برای زبان آموزی این است که بار برنامه ریزی دیگر بر دوش شما نیست و این کار توسط آموزشگاه انجام می شود.

 

با گوشی هوشمند خود به فایل های صوتی، رادیو و پادکست گوش کنید.

 

با پیشرفت های بسیار در تکنولوژی امروزه فایل های صوتی و پادکست های در فضای وب به وفور در دسترس است. شما می توانید براساس علاقه مندی یا هدف مهاجرتی خود انواع مناسب این فایل ها را انتخاب و دانلود نمایید. در گوش دادن به این فایل ها به یاد داشته باشید که هدف این نیست که کلمه به کلمه ی آنها را متوجه شوید؛ بلکه دریافت مفهوم کلی و ارتباط گرفتن با کل فایل مورد نظر است.

 

فیلم و سریال ببینید.

 

دیدن فیلم ها و سریال های مختلف یکی از راه های بالا بردن دایره ی لغات شماست. به علاوه با استفاده از این راه شما می توانید هر چه بیشتر با فرهنگ مردم و زبان محاوره ی آنها آشنا شوید. پس دیدن فیلم و سریال در زبان آموزی به قصد مهاجرت تمرین کاربردی خوبی است. شما به هنگام دیدن سریال ها با موضوعات روزمره و ساده مواجه می شوید؛ موضوعاتی که برای زندگی خودتان می توانند بسیار مفید باشند. شما می توانید اصطلاحاتی را که از دیدن سریال می آموزید یادداشت کنید تا اگر بعدا فراموش کردید با تمرین و تکرار به خاطر بسپارید.

 

دوستی پیدا کنید که با شما صحبت کند.

 

زبان برای مهاجرت

زبان برای مهاجرت

 

داشتن کسی که بتوانید با او مکالمه کنید کمک بسیار موثری در تقویت زبان شماست. حتی اگر امکان دیدار هر روزه با او را نداشته باشید می توانید با استفاده از تلفن و یا اینترنت زمانی را در هر روز به مکالمه با او در موضوعات مختلف اختصاص دهید. این مکالمات منظم و هر روزه به شکل گیری اعتماد به نفس شما نیز کمک می کند.

 

گوش دادن به اخبار

 

شبکه های خبری زبان در کشورهای مختلف و با لهجه های مختلف فعالیت می کنند. دیدن و گوش دادن به این شبکه های خبری به مهارت شنیداری شما کمک شایانی می کند. شما می توانید بخش های خبری متفاوتی را انتخاب کنید. به این ترتیب با گوش دادن به زمینه های مختلف خبری، لغات متنوعی را می آموزید و همچنین با نحوه ی به کارگیری آنها در یک جمله آشنا می شوید. همچنین گوش دادن به لهجه های مختلف مهارت شنیداری شما را از بعدهای مختلف پرورش می دهد.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه