آموزش مکالمه انگلیسی : 15 راحل حل فوق العاده | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

آموزش مکالمه انگلیسی : ۱۵ راحل حل فوق العاده

آموزش مکالمه انگلیسی : ۱۵ راحل حل فوق العاده

شاید شما هم یکی از علاقه مندان به زبان انگلیسی باشید و تمایل داشته باشید که به این زبان صحبت کنید. در این مطلب نکاتی را برای آموزش مکالمه انگلیسی بیان خواهیم کرد که این نکات به شما کمک می کنند تا مهارت های مکالمه به زبان انگلیسی را تقویت کنید. ادامه این مطلب را بخوانید و به این راهنمایی ها عمل کنید.

 

۱.برای آموزش مکالمه انگلیسی با خودتان به انگلیسی صحبت کنید.

هر وقت تنها هستید می‌توانید با صدای بلند با خودتان انگلیسی صحبت کنید. حتی می توانید افکار خود را با صدای بلند به زبان انگلیسی بیان کنید. اگر کسی را نداشته باشید که اشتباهات شما را تصحیح کند، صحبت کردن با صدای بلند به شما کمک می‌کند راحت‌تر صحبت کنید. می توانيد جلوی آينه بايستيد و صحبت کنيد این کار باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و بتوانید در جمع دوستان خود نیز به انگلیسی صحبت کنید.

 

۲.برای آموزش مکالمه انگلیسی، بر دستور زبان تمرکز نکنید.

 صحبت کردن به زبان انگلیسی یک چالش کاملا متفاوت در آموزش زبان انگلیسی است. ممکن است شما وقت خود را در کلاس های زبان صرف یادگیری دستور زبان کرده باشید و اساتید شما تاکید کرده است که دستور زبان مهم‌ترین بخش یادگیری زبان انگلیسی است. با این حال دستور زبان انگلیسی تنها یک بخش کوچک از زبان است و برای مکالمه به زبان انگلیسی چندان لازم نیست.

گرامر اغلب به نوشتن زبان انگلیسی مربوط است، اما هدف شما آموزش مکالمه انگلیسی است. لطفا بر دستور زبان تمرکز نکنید. گرامر مهم است اما در تقویت مکالمه شما چندان مهم نیست. شما می‌توانید با گوش دادن، دستور زبان را یاد بگیرید، به طوری که اگر اشتباه باشد، همه چیز غلط به نظر می‌رسد.

 

آموزش مکالمه انگلیسی

آموزش مکالمه انگلیسی

 

۳.طرز تفکر خود را تغییر دهید.

اگر می‌خواهید به سرعت انگلیسی صحبت کنید، پس باید به طور متفاوت یاد بگیرید. اگر یادگیری زبان انگلیسی با رویکرد های سنتی موثر باشد، چرا شما به دنبال یک رویکرد متفاوت هستید؟

واقعیت این است که شما می‌توانید انگلیسی را در کلاس یاد بگیرید، اما روند آن خیلی کند است! اکثر زبان آموزان کلاس درس انگلیسی ۸۰ %  وقت خود را صرف خواندن می‌کنند و مهارت های نوشتن و صحبت کردن و گوش دادن تنها ۲۰ % زمان کلاس را شامل می شود.

 

۴.به فایل های زبان انگلیسی گوش کنید.

شما می توانید به فایل های صوتی مختلفی گوش کنید که باعث می شود مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کرده و بتوانید مهارت های مکالمه زبان انگلیسی را بهبود بخشید. برای آموزش مکالمه انگلیسی می توانید به آهنگ های انگلیسی نیز گوش دهید و با آن ها همراهی کنید این باعث می شود که روان تر صحبت کنید.

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ راه حل واقعا کاربردی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

۵.از هر زمانی برای آموزش مکالمه انگلیسی استفاده کنید.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که فرصت یادگیری زبان انگلیسی را ندارند. اگر زبان انگلیسی شامل رفتن به کلاس درس و یا حضور در مقابل صفحه کامپیوتر باشد، ممکن است حق با شما باشد و زمان کافی برای یادگیری نداشته باشید اما شما می توانید از وقت های مرده خود برای یادگیری استفاده کنید.

شما می توانید تمام درس‌های مربوط به آموزش مکالمه انگلیسی را بر روی گوشی هوشمند خود ذخیره کنید و از هندزفری برای گوش دادن به آن ها استفاده کنید. حالا می‌توانید زمانی که کار می کنید، سفر می‌کنید، در سالن ورزش کنید، خانه را تمیز کنید و … زبان یاد بگیرید. شما در طول روز مقدار زیادی “زمان مرده” دارید که می توانید از آن برای تقویت مکالمه استفاده کنید.

 

۶.جملات سخت را تکرار کنيد.

جملات سخت رشته کلماتی است که تلفظ آن ها دشوار است.تمرین این جمله می توانید به شما کمک کند: ” The thirty-three thieves thought that they thrilled the throne throughout Thursday.” . سعی کنید این جمله را چند بار تکرار کنید. البته می دانیم که کار سختی است!

بازی‌ با کلمات به شما کمک می‌کند جایگاه مناسب دهان و زبان خود را هنگام تلفظ پیدا کنید و تسلط بیشتری بر تلفظ کلمات داشته باشید.

 

۷.برای آموزش مکالمه انگلیسی هر روز به زبان انگلیسی گوش دهید.

در حالت خوشبینانه هر روز وقت دارید که زمانی را صرف تقویت مکالمه کنید، حتی اگر زمانی که نهار می خورید، می توانید این کار را انجام دهید. اکنون به شما خوهیم گفت که چرا باید هر روز به زبان انگلیسی گوش کنید.

مغز شما برای شنیدن صداها و ریتم‌های زبان مادری تان آموزش‌دیده است. زمانی که شما در حال خرید هستید و سر و صدای پس‌زمینه بلند است، مغز هوشمند شما هنوز می‌تواند صدای شخصی که می‌خواهد با شما صحبت کند را تشخیص دهد. چرا که مغز شما برای تشخیص صداها و ریتم آن زبان آموزش‌دیده است.

شما برای آموزش مکالمه انگلیسی نیز باید همین کار را انجام دهید. شما باید مغز خود را آموزش دهید تا بتوانید به انگلیسی صحبت کنید. تنها راه برای انجام این کار این است که بار ها و بارها به زبان انگلیسی گوش کنید! شما باید مغز خود را با صدای زبان انگلیسی آشنا کنید. ممکن است همه چیز را درک نکنید و ممکن است ریتم صحبت کردن آن ها خیلی سریع باشد. اما نترسید! یا گذشت زمان مغز شما به طور خودکار یاد می‌گیرد که کلمات جداگانه و شروع و پایان جملات را تشخیص دهد. برای این که این اتفاق در مغز شما بیفتد، باید هر روز کمی به انگلیسی گوش دهید.

 

آموزش مکالمه انگلیسی

آموزش مکالمه انگلیسی

 

۸.به یک فایل صوتی بارها گوش دهید.

یک روش خوب برای آموزش مکالمه انگلیسی گوش دادن به فایل های مکالمه است، اما سختترین کار در این روش تکرار است. چندین بار گوش دادن به یک فایل آموزشی می‌تواند خسته کننده باشد اما شما باید تلاش کنید و با انگیزه گوش دادن را ادامه دهید. متاسفانه تکرار در این روش یادگیری خیلی مهم است، شما فقط از این طریق می توانید بر مکالمه مسلط شوید.

 داشتن کلیپ های صوتی و یک کتابخانه از پادکست ها انگلیسی را پیشنهاد می‌کنیم که موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهد تا از ایجاد خستگی و دلزدگی جلوگیری شود. این کار به شما کمک می‌کند که چیز جالبی برای گوش دادن در موضوعات موردعلاقه خودتان داشته باشید.

 

۹.بر روی یادگیری کلمات پرکاربرد تمرکز کنید.

یک نکته جالب توجه این است که اگر یک کتاب به زبان انگلیسی انتخاب کنید و کلمات آن را بررسی کنید، حدود ۱۰۰ کلمه ۵۰ درصد از کل کتاب را تشکیل می دهد! به طور شگفت انگیزی اگر فقط ۱۰۰ کلمه از زبان انگلیسی را بدانید به طور خودکار ۵۰ درصد از هر کتابی که به زبان انگلیسی نوشته شده است را درک خواهید کرد!

بنابراین اگر شما فقط ۱۰۰-۵۰۰ کلمه از لغات رایج زبان انگلیسی را یاد بگیرید قادر خواهید بود ۵۰-۸۰ درصد از آنچه که به انگلیسی بیان می شود را درک کنید.

بقیه ی کلمات، کلمات تخصصی هستند. این کلمات برای توصیف موقعیت ها و اشیاهایی مانند مسافرت، کار و غذا استفاده می شوند. شما می توانید با یادگیری کلمات پرکاربرد سریعتر بر زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید و درک بیشتری از این زبان داشته باشید.

 

مرتبط بخوانید: راهنمای جامع انتخاب بهترین کلاس مکالمه

 

۱۰.آرام تر صحبت کنید.

زمانی که می خواهید به انگلیسی مکالمه کنید، سریع بودن به معنای تسلط بیشتر نیست! اکثر گویشوران مشهور انگلیسی آهسته صحبت می‌کنند.

سرعت طبیعی زبان انگلیسی در مقایسه با زبان ایتالیایی و اسپانیایی بسیار کند است. اگر سعی کنید انگلیسی را سریع صحبت کنید، خود را به دردسر خواهید انداخت. برای آموزش مکالمه انگلیسی آهسته صحبت کردن را تمرین کنید.

 

۱۱.از چیزهایی که هنوز درک نمی‌کنید، عبور کنید.

زبان انگلیسی از حدود ۲۲۵۰۰۰ کلمه استفاده می‌کند. شما نیازی به دانستن همه آن‌ها برای مکالمه انگلیسی روزمره ندارید! برخی از زبان آموزان آن را رها کردن کلمه‌ای را که به آن گوش داده‌اند اما آن را درک نمی‌کنند را سخت می دانند. آن‌ها فورا سعی می‌کنند به آن نگاه کنند و آن را یاد بگیرند. شما نیازی ندارید تا به این روش عمل کنید.

در حقیقت ما توصیه می‌کنیم که فقط به کلمه گوش دهید، آن را بارها و بارها بشنوید و به مرور زمان می توانید معنای آن را درک کنید. بسیار عادی است که یک کلمه را ۵ یا بیشتر بشنوید و آن را درک نکنید. درک نکردن یک کلمه به شما کمک می‌کند به این ایده عادت کنید که در زندگی واقعی در انگلیس همه چیز را درک نخواهید کرد. این تجربه خوبی برای شما است.

شما هنوز چیزی را یاد می‌گیرید، مغز شما صدای یک کلمه را می‌شنود و اکنون می‌داند این یک کلمه انگلیسی است و قبل و بعد از آن الگویی را ایجاد می‌کند که مغز شما آن را درک می‌کند.

 

آموزش مکالمه انگلیسی

آموزش مکالمه انگلیسی

 

۱۲.برای هر روز اهداف آموزشی تعیین کنید.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق گوش دادن آسان است. با این حال، یادگیری این روش ممکن است تمرکز شما را کاهش دهد.

 به یاد داشته باشید که این روش در مورد یادگیری شما برای صحبت کردن به یک زبان جدید است. به خاطر داشته باشید که چرا این کار را می‌کنید و انگیزه شما از این کار چیست؟ شاید شما به خاطر درآمد بیشتر، مسافرت، کار یا تحصیل در خارج به تقویت مکالمه نیاز داشته باشید.

شما این سفر آموزشی را به یک دلیل شروع کردید! تمرکز کنید، تعیین اهداف به شما کمک می‌کند این کار را انجام دهید. یک هدف می‌تواند چند دقیقه خاص برای گوش دادن به زبان انگلیسی در هر روز باشد. فقط گوش کنید و چالش‌هایی را برای تقویت مکالمه مواجه می شوید را رفع کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزشگاه زبان در تهران

 

۱۳.برای آموزش مکالمه انگلیسی ترجمه کردن را متوقف کنید.

ترجمه زمانی نا کارآمد است که یاد می گیرید به یک زبان صحبت کنید. ترجمه روندی بسیار کند است و مکالمه نیاز به سرعت دارد.

وقتی که شما به حرف کسی گوش می‌دهید که انگلیسی صحبت می‌کند، کلمات انگلیسی را که شنیده اید را به زبان مادری خود ترجمه می کنید. بعد متوجه می‌شوید که چه چیزی می‌شنوید. سپس گرامر و مفهوم جمله را درک می کنید. حالا شما همه کارها را دوباره انجام می‌دهید تا پاسخ خود را به زبان انگلیسی بیان کنید؛ شما هر کلمه را ترجمه می‌کنید که این کار باعث می شود سرعت مکالمه شما بسیار آهسته باشد.

 

آموزش مکالمه انگلیسی

آموزش مکالمه انگلیسی

 

۱۴.یک صدای آشنا پیدا کنید.

مانند هر مشکلی که ممکن است در زندگی با آن روبرو شوید، متغیرهای بیشتر در یک مشکل، حل کردن آن را دشوارتر می کند. آموزش مکالمه انگلیسی را تا می توانید آسان در نظر بگیرید. بر روی گوش دادن تمرکز کنید، فقط به صدا بدون ویدئو گوش کنید و مطمئن شوید که صدایی که می‌شنوید صدای یک گوینده بومی انگلیسی است.

برای شروع فقط به یک صدای انگلیسی گوش کنید. آشنایی با صدا یادگیری را راحت تر می کند. در برخی موارد، شما بیش از یک صدا در یک مکالمه خواهید شنید که یادگیری را دشوارتر می‌کند. سعی کنید گوش دادن را غیر پیچیده نگاه دارید.

 

۱۵.از اشتباهات برای یادگیری استفاده کنید.

زمانی که اولین زبان خود را یاد می‌گیرید، به احتمال زیاد یک کودک بودید. شما مطمئنا در طی این تجربه یادگیری اشتباهات زیادی مرتکب می‌شوید. پدر یا مادرتان به این اشتباهات اهمیتی نمی‌دادند؛ احتمالا فکر می‌کردند که آن‌ها بامزه هستند! سپس به نرمی اشتباهاتی که مرتکب می‌شوید را با تکرار تصحیح خواهند کرد.

آموزش زبان جدید، مانند انگلیسی، منجر به اشتباهات زیادی خواهد شد. لطفا آن‌ها را بپذیرید و از آن‌ها یاد بگیرید. آن‌ها بخشی از رویکرد یادگیری هستند. نگذارید به هیچ وجه باعث اذیت و خجالت زدگی شما بشوند.

 

آموزش مکالمه انگلیسی در زبان نگار

دپارتمان زبان هاي خارجي زبان نگار، مأموريت خود را ارائه و گسترش دوره هاي آموزشي کلیه زبانهای زنده دنیا براي گروه هاي سني مختلف، توليد و انتشار مواد آموزشي، برگزاري آزمون هاي بين المللي، طراحي و اجراي دوره هاي تربيت مدرس، ارائه خدمات آموزشي به سازمان ها و مراكز خصوصي و دولتي مبتني بر استانداردهاي روز دنيا و متناسب با نيازهاي جامعه تعريف مي نمايد.

زبان نگار دوره های مختلفی از قبیل: دوره‌های General English، دوره بحث آزاد ، آموزش لهجه آمریکایی را برگزار می کند.

 

دوره بحث آزاد زبان نگار

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش مکالمه انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه