مکالمه انگلیسی Free Discussion | مکالمه انگلیسی | دوره مکالمه آزاد زبان انگلیسی
 

مکالمه انگلیسی Free Discussion

دوره بحث آزاد

چطور در مکالمه انگلیسی روان باشیم؟ برای همه ما پیش اومده در محل کار یا سر کلاس زبان به فردی برخورد کنیم که خیلی راحت  انگلیسی صحبت میکرد و همه هم دوست داشتیم که در مکالمه خیلی روان و بدون تپق زدن منظورمون رو برسونیم . خوب اگر تا بحال موفق نشدید ، ما در ادامه با ۱۰ توصیه ساده راز مکالمه انگلیسی صحیح و فوق العاده را بیان میکنیم ، همراه ما باشید.

 

مرتبط بخوانید: ۳۰ اصطلاح کاربردی انگلیسی که باید بدانید!

 

۱- قبول کنید که انگلیسی زبان عجیبی است!

 

گاه می توانید الگوهای منظم و منطقی در زبان انگلیسی پیدا کنیم ، اما بسیار پیش می آید که میگیم : ” این از کجا اومد ؟ ” مثلا چرا کلمه “read” بسته به اینکه در مورد زبان حال صحبت کنید یا گذشته به دو شکل متفاوت تلفظ می شود ؛ یکی (رید) و یکی (رِد) ؟ یا چرا کلمه “mice” جمع کلمه “mouse” است اما “horses” جمع کلمه “horse” است؟

 استثناها در قواعد زبان انگلیسی زیاد هستند. اگر سعی کنید برای هر چیزی دلیلی پیدا کنید خیلی راحت در روان صحبت کردن انگلیسی متوقف می شوید. گاه انگلیسی عجیب و غیر قابل توضیح است پس به جای اینکار بهتر است فقط استثناهای عجیب را حفظ کنید و پیش بروید.

 

مکالمه انگلیسی

مکالمه انگلیسی

۲- برای موفقیت در مکالمه انگلیسی روان عمقی مطالعه کنید

 

معمولا مطالعه انگلیسی به مدت ۱ ساعت در هفته برای پیشرفت واقعی کافی نیست. بهترین راه برای پیشرفت سریع در زبان انگلیسی این است که روزانه حداقل ۱۰ دقیقه وقت برای تمرین بگذارید. هربار که مطالعه می کنید بیشتر در آن غرق شوید و خود را برای شنیدن، خواندن، و گفتن چیزهایی که فکر می کنید برای شما بیش از حد مشکل باشد، به زبان انگلیسی، به چالش بکشید. اگر می خواهید روان انگلیسی صحبت کنید باید آن را بخش ضروری زندگی روزانتان قرار دهید.

در زبان نگار با استفاده از دوره های مکالمه هر چهار مهارت زبانی ( از جمله مکالمه ) شما مورد توجه و تقویت

قرار میگیرد .

 

۳- برای موفقیت در مکالمه انگلیسی هنگام مطالعه در نقش زبان آموز نباشید

 

نگرش درست می تواند بین شکست و موفقیت تفاوت ایجاد کند. دیگر خود را به عنوان کسی که زبان انگلیسی یاد می گیرد نبینید و خود را کسی ببنید که انگلیسی صحبت می کند یا” می خواهد انگلیسی را خوب صحبت کند “. این تغییر کوچکی است اما باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری احساس کنید و به شما کمک می کند تا مطالب و قواعدی را که می دانید به طور موثرتری استفاده کنید.

همچنین این به این معنی است که باید انگلیسی فکر کنید. اگر می خواهید کلمه “apple” را به زبان انگلیسی بگویید مثلا همین الان اول در مورد این کلمه به زبان مادری خودتان فکر می کنید و بعد سعی می کنید به کلمه درست در زبان انگلیسی فکر کنید. به جای اینکار تصویر یک سیب را تصور کنید و بعد فقط به کلمه انگلیسی “apple” فکر کنید. روانی واقعی وقتی اتفاق می افتد که دیگر در ذهنتان محاوره ها را ترجمه نکنید.

مکالمه انگلیسی

مکالمه انگلیسی

 

مرتبط بخوانید: راهنمای جامع انتخاب بهترین کلاس تافل

 

۴- برای موفقیت در مکالمه انگلیسی ، به خاطر داشته باشید که جواب در سوال وجود دارد

 

وقتی کسی سوالی به انگلیسی از شما می پرسد به دقت گوش دهید تا به خوبی پاسخ دهید. سوالات انگلیسی مثل آینه هستند.

آیا او … انجام می دهد؟             بله انجام می دهد.

او می تواند…؟                          بله می تواند

این … است؟                            بله هست.

Does he…..?                       Yes, he does.
Can she….?                        Yes, she can.
Is it….?                                Yes, it is.

اگر کسی از شما سوالی می پرسد و شما مطمئن نیستید که چطور پاسخ دهید در مورد کلمات استفاده شده در سوال فکر کنید. او بیشتر کلماتی را که برای پاسخ نیاز دارد قبلا گفته است. به جای اینکه فقط دستور زبان انگلیسی حفظ کنید به دنبال الگوهایی مثل این بگردید. راه های ساده زیادی برای “تقلب” و یادآوری ساده تر کلمات درست وجود دارد. مکالمه روان نیاز به کمی زرنگی هم دارد.

 

۵- برای موفقیت در مکالمه انگلیسی با گوش دادن بیشتر یاد بگیرید

 

وقتی بیشتر دانشجویان به یک انگلیسی زبان گوش می دهند  بر درک تمام کلمات تاکید دارند. این قطعا مهم است اما می توانید خیلی بیشتر از گوش دادن یادبگیرید. تنها برای درک معنی کلمات گوش ندهید بلکه به روشی که فرد کلمات را می گوید هم توجه کنید. توجه کنید کدام کلمات را در جمله به هم وصل می کند یا کی به جای “you” از “ya” استفاده می کنند. سعی کنید این جزئیات را دفعه بعدی که صجبت می کنید استفاده کنید تا انگلیسی شما طبیعی تر به نظر برسد.

گفتنش ساده است، درسته؟ وقتی به انگلیسی زبانان گوش می دهید درک تمام کلمات انگلیسی است که گفته می شود. ممکن است کلمات زیادی را که شما نمی دانید استفاده کنند، سریع صحبت کنند یا لهجه غلیظی داشته باشند.

برای تقویت این مهارت میتوانید ازفیلم های زبان اصلی بدون زیر نویسو همچنین کتاب های صوتی استفاده نمایید.

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ راه حل واقعا کاربردی برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

۶- در مکالمه انگلیسی به یاد داشته باشید: اگر از مهارت خود استفاده نکنید به هدر می رود

 

در انگلیسی اصطلاحی هست که می گوید” اگر از آن استفاده نکنی به هدر می رود”و معنی آن این است که اگر یک توانایی را تمرین نکنی ممکن است از یادتان برود. این ایده به شما کمک می کند تا کلمات انگلیسی را به خاطر داشته باشید. بهترین راه برای به خاطر سپردن یک کلمه جدید این است که آن را فورا استفاده کنید تا در حافظه تان بماند. وقتی کلمه جدیدی را یاد می گیرید سعی کنید هفته بعد آن را در جملاتی چندین بار تکرار کنید تا هرگز فراموش نکنید.

 

مکالمه انگلیسی

مکالمه انگلیسی

 

۷- برای تقویت مکالمه انگلیسی عبارتها را یاد بگیرید و مطالعه کنید

 

روان صحبت کردن انگلیسی یعنی بتوانید افکار، احساسات و ایده هایتان را ابراز کنید. هدف شما این است که با جملات کامل صحبت کنید پس چرا انگلیسی را در جملات کامل یاد نگیرید؟ متوجه می شوید که انگلیسی در زندگی روزانه شما مفیدتر خواهد بود به شرط اینکه عبارات کامل را مطالعه کنید به جای اینکه فقط کلمه و فعل بخوانید. با تفکر در مورد عباراتی شروع کنید که معمولا در زبان مادری تان استفاده می کنید  و بعد یادبگیرید که چطور انها را به انگلیسی بگویید.

 

۸- برای تقویت مکالمه انگلیسی بیش از حد دستور زبان مطالعه نکنید

 

کلید یادگیری زبان انگلیسی پیدا کردن تعادل بین مطالعه و تمرین است. روان صحبت کردن انگلیسی  با دانستن خوب دستور زبان انگلیسی برابر نیست ، حتی انگلیسی زبان ها اشتباهات گرامری دارند. روان صحبت کردن یعنی توانایی برقراری ارتباط. برای همین گاه مهم است که کتابهای دستور زبان را کنار گذاشت تا بتوان آن مهارت های نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن را در جهان واقعی تمرین کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان اسپانیایی

 

۹- برای تقویت مکالمه انگلیسی از اشتباه کردن نترسید

 

گاه قراردادن تمام آن قوانین و کلمات با هم در یک جمله ساده مشکل است. اجازه ندهید ترس از گفتن یک جمله اشتباه شما را از صحبت کردن باز دارد. حتی اگر فکر می کنید که دارید اشتباه می کنید به صحبت کردن ادامه دهید. بیشتر وقت ها افراد متوجه می شوند که می خواهید چه بگویید حتی اگر اشتباه کنید. بعلاوه هرچه بیشتر صحبت کنید ساده تر می شود و کلمات سریع تر به ذهنتان می رسد.

 

۱۰- برای تقویت مکالمه انگلیسی از همه یادبگیرید

 

مجبور نیستید فقط از کتابها و کلاس های زبان ، انگلیسی را بیاموزید ؛ هر کسی که انگلیسی صحبت می کند می تواند به شما کمک کند تمرین کنید. تصور کنید اگر کسی در زبان خودتان از شما تلفط کلمه ای را بپرسد چه احساسی پیدا می کنید؟عصبانی می شوید؟ نه احتمالا از اینکه کمک کنید خوشحال می شوید  بیشتر انگلیسی زبان ها هم خوشحال می شوند. اگر انگلیسی زبانی را می شناسید چه دوست باشد و چه همکار از این فرصت برای تمرین و یادگیری از دیگران استفاده کنید.

در این مورد پیشنهاد من به شما دوره VIP  و گروهی زبان نگار است که همیشه در حال برگزاری و ایرادات مکالمه شما رو برطرف میکند.

 

دوره  آموزش مکالمه زبان انگلیسی به شیوه ی زبان مادری

 

آموزشگاه زبان نگار  به عنوان برگزار کننده این سیستم آموزشی افتخار دارد تا نوید دهنده ی یادگیری فن مکالمه انگلیسی به تمامی متقاضیانی باشد که تجربیات خوبی از دوره های آموزشی خود تا به امروز نداشته و شاید از فراگیری این زبان منصرف شده باشند.

 

مرتبط بخوانید: آزمون آزمایشی اصلی تافل

 

دوره مکالمه انگلیسی در چهار سطح مقدماتی تا پیشرفته ارائه می گردد.تمرکز اصلی دوره مکالمه زبان انگلیسی به شیوه ی زبان مادری روی دو مهارت کلیدی مکالمه و شنیداری Listening & Speaking  میباشد.اعتقاد ما بر این است که حفظ کردن محدود جملات ،پنج جمله کاربردی بصورت روزانه و تمرین مختصر شنیداری منطبق با سطح متقاضی، دو بازه ی ۳۰ دقیقه ای در روزبسیار مفید تر از یادگیری انبوهی لغت جدید و حجم زیادی از گرامر غیر کاربردی است. به اعتقاد ما تمرین ۹۰ دقیقه ای در هر روز به شرط تداوم و انجام هر روزه میتواند در بازه ای ۳ ماهه معجزه ی یادگیری زبان انگلیسی را برای متقاضی نوید دهد.

 

باید توجه داشت همانگونه که کودک برای یادگیری زبان مادری نیازی به یادگیری گرامر ندارد و زبان را بر پایه ی حفظ جملات پرکاربرد و ساده می آموزد، در این دوره نیز گرامر در دل جملات کلیدی زبان انگلیسی و بصورت Inductive و بر اساس جمله های مفید وپرکاربرد، آموزش داده میشود.

 

توجه به این نکته حائز اهمیت است که کلاسهای مکالمه زبان انگلیسی به شیوه ی زبان نگاری به واسطه ی ذات مکالمه محور بودنشان، تنوع فعالیتهای کلاسی از قبیل بازیهای کلامی، درک فیلم، موقعیت سازیهای متنوع و امثالهم نیازمند صرف زمان مضاعف برای مدرس بوده و شکل حقیقی دوره با حضور استاد و طرح درس جلسه محور به ظهور میرسد و این به معنای جنس جدیدی از کلاس مکالمه است که شاید تا به حال تجربه نکرده باشید.پس اساسا مقایسه این نوع دوره با کلاسهایی که تا بحال شرکت کرده اید قیاس صحیحی نخواهد بود و مطمئنا تجربه ای متفاوت و البته مفید خواهد بود.

 

مکالمه انگلیسی

ثبت نام برای مکالمه انگلیسی در زبان نگار

 

درزبان نگار  دوره آموزش مکالمه انگلیسی به شیوه ی متفاوت به دو نوع گروهی و خصوصی تقسیم  میشود که فرد متقاضی با توجه به خصوصیات هر دوره ، میتواند انتخاب خود را انجام دهد.

 

مرتبط بخوانید: چطور در آزمون آیلتس موفق شویم؟

 

فعالیت هاو پیشنهاد های اساتید زبان نگار در بالابردن توانایی مکالمه انگلیسی

 

۱- برای تقویت مکالمه انگلیسی تماشای فیلم و کارتون های زبان اصلی

 

این موضوع میتواند برای شما بسیار مفید باشد. زمانی که شما در محیطی قرار ندارید که همگان از زبان انگلیسی برای رفع نیاز های خود استفاده کنند باید خود را در محیطی مشابه قرار دهید تا یادگیری زبان به صورت غریزی نیز برای شما اتفاق بیافتد. تماشای فیلم وکارتون های زبان اصلی میتواند در ساخت این محیط های مشابه بسیار مفید باشد.

 

۲- برای تقویت مکالمه انگلیسی دفترخاطرات و یا وبلاگ به زبان انگلیسی

 

این موضوع به شما کمک میکند تا بتوانید تمامی آنچه در ذهن دارید را به راحتی به زبان و آنرا از زبان به متن منتقل کنید. بنابر این با این شیوه یاد می گیرید که انواع کلمات انگلیسی که در ذهن شما قرار گرفته است را چگونه به نوشتاری بسیار دقیق و زیبا و همچین به گفتاری ماندگار و روان تبدیل کنید.

 

۳- برای تقویت مکالمه انگلیسی رادیو های زبان انگلیسی گوش بدهید

 

تصور کنید ذهن شما مانند ذهن یک کودک آمادگی دریافت هر زبانی را دارد.اما آیا کودک با خواندن متون به زبان تلسط پیدا میکند؟

پاسخ بسیار واضح است.کودکان به گوش دادن به کلماتی که والدین به کار میبرند به یادگرفتن زبان میپردازند. شما نیز باید از این ترفند استفاده کنید و با گوش کردن مداوم کلمات و جملات انگلیسی ذهن خود را آماده مکالمه انگلیسی کنید.

 

انواع دوره های مکالمه انگلیسی و بحث آزاد در مرکز زبان نگار

  • افرادی که هر کتاب و سطح مربوطه را با دادن آزمون شفاهی وکتبی به اتمام رسانده اند قبل از ورود به کلاس و دوره بعدی حتما بایستی کلاس مکالمه را بگذرانند.
  • افرادی که قبلا آزمون تافل یا ایلتس یا هرآزمون بین المللی دیگری را داده اند و تمایل دارند فقط کلاس مکالمه بنشینند و روی مهارتهای دیگر تسلط دارند.این متقاضیان در کلاسهای بحث آزاد در کلاسی متنوع شرکت میکنند که علاوه برحفظ سطح زبانی ، پیشرفت محسوسی نیز می کنند.
  • افرادی که بدون کتاب از دوره های ENGLISH CLUB، استفاده می کنند این دوره ها دارای ویژگی منحصربه فردی هستند که شخص را با سیستم مکالمه محور پیش میبرد و با کارگروهی و تمرین های گروهی بدون کتاب هر ۴ مهارت را کار میکند.

 

برای اطلاع از دوره های مکالمه آزاد Free Discussion با زبان نگار تماس بگیرید! ۰۲۱۴۳۹۴۲ کارشناسان ما به گرمی پاسخگوی شما هستند. با آرزوی توفیق برای شما.