آموزش زبان آلمانی از پایه در بهترین موسسه تهران

آموزش زبان آلمانی از پایه در بهترین موسسه تهران

شما ممکن است به دلیل تحصیل و یا کار تمایل به آموزش زبان آلمانی از پایه داشته باشید. در این مطلب، اطلاعات کلی در مورد آموزش زبان آلمانی از پایه به شما ارائه خواهیم کرد.  زبان آلمانی از لحاظ پراستفاده بودن یازدهمین زبان در سطح جهان است و زبان مادری حدود ۹۰ میلیون نفر می باشد. در اروپا بیشترین زبان مادری، زبان آلمانی است و حدود ۱۶ درصد از جمعیت اروپایی به عنوان زبان اول،  آلمانی صحبت می کنند. زبان آلمانی بعد از زبان انگلیسی و فرانسوی رایج ترین زبان جهان است.

شاید تصور کنید که زبان آلمانی فقط در کشور آلمان استفاده می شود، اما بد نیست بدانید که زبان آلمانی زبان رسمی چهار کشور سوئیس، اتریش، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین نیز می باشد. همچنین در برخی از مناطق شمال ایتالیا و استان های فرانسوی آلزاس و لورن صحبت می شود.

 

چرا آموزش زبان آلمانی اهمیت دارد ؟

کشور آلمان مهم ترین شریک تجاری کشورمان در دنیاست. همچنین آلمان کشور صنعتی مهمی است و امکانات مناسبی جهت ادامه تحصیل دانشجویان عرضه میکند.

 از دیگر دلایل اهمیت زبان آلمانی این است که زبان آلمانی دومین زبان خارجی مهم بعد از انگلیسی در ایران است و در اتحادیه اروپا بیش از دیگر زبان صحبت میشود.

 

مرتبط بخوانید: دوره زبان آلمانی مقدماتی سطح A1

 

همچنین مقر اصلی تعداد زیادی از شرکت های بین المللی در کشور آلمان است و زبان آلمانی دومین زبان علم دنیا است.

بیشتر جهانگردان اروپایی که به ایران سفر میکنند آلمانی هستند و شباهت ساختار و به خصوص واژگان، زبان آلمانی با زبان انگلیسی، آموزش زبان آلمانی را برای زبان آموزان ایرانی آسانتر می سازد.

بسیاری از کتاب های ایران شناسی توسط شرق شناسان آلمانی نگاشته شده و همواره فضای فرهنگی دوستانه ای بین ایران و آلمان وجود داشته است.

آلمانی زبان گوته، نیچه، موتزارت، بتهوون، باخ، کافکا، فروید و اینشتین است. کسی که زبان آلمانی را یاد میگیرد با یکی از بزرگترین مراکز فرهنگ، هنر و فلسفه اروپا آشنا میشود.

 

آموزش زبان آلمانی از پایه

آموزش زبان آلمانی از پایه

 

برای آموزش زبان آلمانی از پایه چه باید کرد؟

برای آموزش زبان آلمانی از پایه باید نکاتی را در نظر داشته باشید. در این مطلب از سایت زبان نگار قصد داریم این نکات را برای شما ذکر کنیم تا بتوانید که زبان آلمانی را از پایه و به صورت اصولی یاد بگیرید.

 

۱. با ترس از یادگیری زبان آلمانی مقابله کنید.

تعداد شگفت انگیزی از افراد برای آموزش زبان آلمانی از پایه با ترس مواجه هستند. این ترس در زمان ریدینگ بسیار واضح است.

پسوندهای متغیر، ساختار جمله نا آشنا و کلمات طولانی، می‌تواند مانع از دست دادن انگیزه آموزش زبان آلمانی برای مبتدیان شود. 

این ترس‌ها بدون شک طبیعی هستند. افعال قابل ‌تفکیک، پسوندهای صفت ساز، اسم‌های مرکب و چیزهای دیگر از مواردی هستند که باعث دشواری این زبان می شود. شما حتی خواهید شنید که آلمانی‌ها در عبارات روزمره مانندDeutsche Sprache, schwere Sprache ( زبان آلمانی، زبان سخت ) دشواری زبان خود را اعلام می کنند. 

اگر در مورد آموزش زبان آلمانی از پایه جدی هستید، باید یاد بگیرید که متون به زبان آلمانی را بخوانید. نگران نباشید، به آن سختی که فکر می‌کنید نیست و قبل از اینکه شروع کنید باید این موانع ذهنی را از میان بردارید.

اگر گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن را مقایسه کنید، خواندن آسان تر است. شما آزاد هستید که اشتباهات خود را اصلاح کنید ومی‌توانید سرعت پیشرفت خود را تنظیم کنید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس آلمانی در تهران کجاست ؟

 

برای آموزش زبان آلمانی از پایه این چند نکته را به خاطر داشته باشید:

هیچ مهارتی یک روزه به دست نمی آید. ما می‌خواهیم زبان آلمانی را از پایه و قدم به قدم پیش برویم. پس از فکر کردن به به کارهای بزرگ، مانند “خواندن یک کتاب به زبان آلمانی” خودداری کنید، می توانید کار خود را از “خواندن یک صفحه” یا “خواندن یک پاراگراف” شروع کنید. گام‌های ساده به شما کمک می‌کند تا این کار را انجام دهید.

ترس را کنار بگذارید. اضطراب در مواجهه با یک چالش طبیعی و سالم است. اما نگذارید تبدیل به ترس شود و از ابتدا شما را متوقف کند.

 

مرتبط بخوانید: دوره زبان آلمانی متوسطه سطح B1

 

هیچ وقت برای آموزشی زبان آلمانی از پایه دیر نیست. بسیاری از افراد توسط تفکرات محدود کننده از یادگیری زبان جدید ناامید می شوند وادعا می‌کنند که یادگیری زبان یا در واقع هر نوع کسب مهارت در سن بالاتر غیرممکن است. اما افراد زیادی وجود دارند که در سن های بالا مهارت جدیدی کسب کرده اند.

 

آیا اکنون برای آموزش زبان آلمانی از پایه حاضر هستید؟ شما می‌توانید این زبان را یاد بگیرید! ترس را رها کنید و دست به کار شوید.

 

آموزش زبان آلمانی از پایه

آموزش زبان آلمانی از پایه

 

۲. برای آموزش زبان آلمانی از پایه تلاش کنید.

تلاش برای یادگیری زبان آلمانی بدون پایه محکم مثل تلاش برای راندن یک ماشین بدون ترمز است. در نهایت به سمت جلو حرکت خواهید کرد، اما این یک فرآیند دشوار و دردناک خواهد بود. شما می‌توانید با آموزش زبان آلمانی از پایه، اطمینان داشته باشید که در مسیر درست هستید و خود را از تلاش بی نتیجه و ناامیدی نجات دهید.

 

آموزش الفبا و تلفظ آلمانی از پایه

زبان آلمانی از همان الفبای ۲۶ حرف زبان انگلیسی استفاده می کند، بنابراین شما مشکل چندانی با یادگیری الفبای آلمانی نخواهید داشت. با این حال چهار حرف مخصوص آلمانی (ß, ä, ö, ü) وجود دارد و تعداد زیادی از حروف با هم ترکیب می‌شوند. با آن‌ها آشنا شوید، به خصوص زمانی که به تلفظ مربوط می‌شوند.

زمان صرف کنید تا تا اصول فنوتیک بین‌المللی را یاد بگیرید؛ این امر باعث می شود که توانایی‌های یادگیری زبان خود را افزایش دهید.

 

مرتبط بخوانید: مزایای زبان آلمانی : چرا آلمانی یاد میگیریم؟

 

دو هدف برای آموزش زبان آلمانی از پایه وجود دارد: در درجه اول، شما در حال تسلط بر مهارت‌های اصلی هستید که به هر حال برای صحبت کردن و درک مطلب به آن نیاز دارید.در درجه دوم، شما در حال آموزش مواردی هستید که هنگام ریدینگ از آن استفاده می‌کنید. شما بعد از مدتی متوجه خواهید شد که هنگامی که  زبان آلمانی می‌خوانید، همچنین به زبان آلمانی فکر کنید.

 

مرتبط بخوانید: دوره زبان آلمانی پیشرفته سطح C1

 

واژگان اصلی

آموزش سریع آلمانی را با یادگیری واژگان تصادفی شروع نکنید. لیست‌های فراوانی از لغات آلمانی وجود دارد که می توانید از آن‌ها استفاده کنید.

تحقیقات علمی انجام شده حاکی از آن است که تنها ۷۵۰ کلمه، مجموعه اصلی کلمات را در استفاده روزمره برای بیشتر زبان‌ها تشکیل می‌دهند. یادگیری این کلمات اصلی به شما درک فوری بیش از ۶۰ % از مطالب غیر تخصصی را می‌دهد. شما می‌توانید برای آموزش زبان آلمانی از پایه از این روش استفاده کنید.

ممکن است در ابتدا ۷۵۰ کلمه زیاد به نظر برسد، اما با یادگیری ۲۵ لغت در روز به مدت یک ماه می توانید این تعداد از کلمات را یاد بگیرید. یک ماه سختکوشی برای این که بتوانید دو سوم متون متوسط را درک کنید کافی است. حتی اگر فقط پنج کلمه در روز یاد بگیرید، تنها ۱۵۰ روز طول خواهد کشید تا به ۷۵۰ کلمه برسید.

یادگیری یک کلمه برای اولین بار آسان است، اما مسئله ای اصلی در به خاطر سپردن کلمات به صورت بلند مدت است. دقت کنید که از یک سیستم فلش کارت برای به حداکثر رساندن بهره‌وری یادگیری خود استفاده ‌کنید.

 

آموزش زبان آلمانی از پایه

آموزش زبان آلمانی از پایه

 

آموزش گرامر زبان آلمانی از پایه 

هیچ‌کس دوست ندارد بنشیند تا دستور زبان آلمانی را بیاموزد، اما این بخش اجتناب‌ناپذیری از یادگیری زبان است. اگر از یادگیری این بخش طفره بروید همیشه در سطح ابتدایی خواهید ماند.

برای آموزش زبان آلمانی از پایه با یک دستور زبان ساده شروع کنید و به طور منظم اصول اولیه را تمرین کنید. سپس به سراغ یک راهنمای جامع دستور زبان آلمانی بروید تا دانش خود را عمیق‌تر کنید. همانطور که واژگان را به صورت فلش کارت یاد می‌گیرید، گرامر را نیز به همان صورت یاد بگیرید و مطمئن شوید که  آن ها  را به طور منظم مرور می‌کنید.

 

مرتبط بخوانید: ۲۰ نکته وترفند برای یادگیری زبان آلمانی

 

۳. تعهد به آموزش زبان آلمانی از پایه

اکنون که با اصول اولیه آموزش زبان آلمانی آشنا شدید، می‌توانید بااعتماد به نفس متون ساده را درک کنید. زمان آن رسیده که به برنامه آموزشی خود متعهد باشید تا به سطوح پیشرفته در زبان آلمانی برسید. دو نوع مطالعه برای یادگیری وجود دارد.  

نوع اول مطالعه تصادفی است. زمانی که این کار را انجام می‌دهید، بر روی رسیدن به یک نمای کلی از متن به جای تمرکز بر روی کلمات منحصر یا جملات تمرکز کنید. هدف بهبود درک عمومی به جای پیشرفت در یک حوزه خاص است.

 

نوع دوم مطالعه ساختارمند و هدف گرا است. این شامل مطالعه دقیق و یادداشت‌برداری است. شما با اشاره به منابع دستور زبان و فرهنگ لغت و وارد کردن موارد خاص به فلش کارت هر جمله را با جزئیات بررسی خواهید کرد.

شما می توانید از هر دوی این روش ها برای یادگیری و تثبیت زبان آلمانی استفاده کنید.

 

آموزش زبان آلمانی از پایه

آموزش زبان آلمانی از پایه

 

آموزش زبان آلمانی از پایه در موسسه زبان نگار

برای کارهای روزمره ، علاقه شخصی ، پیشرفت شغلی ، مهاجرت ، تحصیل و یا به هر دلیل دیگری که می خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید ، آموزشگاه زبان نگار همراه خوبی برای شما خواهد بود . سابقه ای درخشان و تعامل موثر با آکادمی های بین المللی ، تجربه ای ۲۰ ساله و اساتید متخصص تنها بخشی از توانمندی های آموزشگاه زبان نگار در عرصه زبان آلمانی است .موسسه زبان نگار به شما کمک خواهد کرد تا زبان آلمانی را از پایه یاد بگیرید. تمام مواردی که برای آموزش زبان آلمانی از پایه اشاره کردیم در این موسسه برای شما فراهم می باشد.

همچنین اساتید مجرب زبان نگار به شما کمک می کند تا زبان آلمانی را در کوتاه ترین زمان طوری بیاموزید که حس کنید از ابتدا یک آلمانی بوده اید . آموزشگاه زبان نگار همواره سعی بر آن داشته تا با به نتیجه رساندن زبان آموزان در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه مد نظر زبان زد باشد.  شما در زبان نگار می توانید تا هر سطحی که می خواهید در یک ترم برسید ( از مبتدی تا B1 در ۳ ترم )

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ ترفند برای آموزش سریع آلمانی

 

اهداف و محتوای آموزشی موسسه زبان نگار برای آموزش زبان آلمانی از پایه به شرح زیر می باشد.

  1. مهارت گفتاري همراه با تلفظ صحيح مطابق با گويش رايج در كشورهاي آلماني زبان
  2. فهم و درك متنهاي شنيداري و نوشتاري كه به زبان آلماني معتبر و اصيل تنظيم شده‌اند
  3. مهارت نوشتن E-Mail ، نامه هاي غيررسمي و در سطوح بالاتر نوشتن مقاله و گزارش
  4. دستور زبان آلماني
  5. آشنایی با شاخصه‌های فرهنگی و اجتماعی کشورهای آلمانی زبان

دوره های زبان آلمانی در زبان نگار با بهره گیری از کتاب آموزشی Menschen تدریس می شود. انتشارات Hueber یکی از معتبرترین انتشارات های دنیا در زمینه کتاب های آموزش زبان آلمانی است و کتاب Menschen  نیز از همین انتشارات می باشد. کتاب Menschen از جدید ترین کتاب های یادگیری زبان آلمانی است و  بر اساس سطح بندی CEFR اروپا ( A1, A2,.. ) می باشد.

در موسسه زبان نگار در صورت نیاز علاوه بر کتاب Studio d از کتاب Menschen نیز جزواتی تهیه و در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد. این کتاب از جدید ترین کتاب های یادگیری زبان آلمانی است و بر اساس سطح بندی CEFR اروپا ( A1, A2,.. ) می باشد. استفاده از تصاویر بسیار زیاد و مرتبط، تلفیق اینترنت و رسانه های دیجیتال در فرآیند یادگیری، بهبود مهارت یادگیری انفرادی، ارتباط تصاویر و کلمات برای یاد آوری بهتر، ارائه نکات یادگیری، موضوعات و مفاهیمی که باعث جذب توجه و علایق زبان آموزان شود، قابل مدیریت بودن طول درس ها بر اساس توجه زبان آموزان، ارائه نکات گرامری با رنگ ها ( که در زبان آلمانی بسیار مهم است ) از ویژگی های این کتاب آموزش زبان آلمانی می باشد.

 

آموزش آلمانی

آموزش آلمانی

 

استفاده از تصاویر بسیار زیاد و مرتبط، تلفیق اینترنت و رسانه های دیجیتال در فرآیند یادگیری، بهبود مهارت یادگیری انفرادی، ارتباط تصاویر و کلمات برای یاد آوری بهتر، ارائه نکات یادگیری، موضوعات و مفاهیمی که باعث جذب توجه و علادق زبان آموزان شود، قابل مدیریت بودن طول درس ها بر اساس توجه زبان آموزان، ارائه نکات گرامری با رنگ ها ( که در زبان آلمانی بسیار مهم است ) از ویژگی های این کتاب آموزش زبان آلمانی می باشد. کتاب Menschen بر خلاف دیگر کتاب های آموزش زبان آلمانی بر روی اصطلاحات مسافرتی و سطحی توجه ندارد و بیشتر بر روی زبان آلمانی تمرکز دارد که ممکن است در محیط های کاری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان آلمانی در موسسه زبان نگار

 

 شما با شرکت در دوره های زبان آلمانی ، می توانید زبان آلمانی را از پایه یاد بگیرید و تا سطح پیشرفته ادامه دهید. با موسسه زبان نگار موفقیت شما در آزمون های معتبر زبان آلمانی تضمین خواهد شد. بنابراین اگر قصد آموزش زبان آلمانی از پایه را دارید، موسسه زبان های خارجی زبان نگار انتخاب عالی برای شما خواهد بود.

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان آلمانی از پایه ، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه