آزمون مکالمه آیلتس : 5 نکته مهم برای آزمون مکالمه آیلتس! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

آزمون مکالمه آیلتس : ۵ نکته مهم برای آزمون مکالمه آیلتس!

آزمون مکالمه آیلتس : ۵ نکته مهم برای آزمون مکالمه آیلتس!

اهمیت آزمون آیلتس برای مشاغل یا فرصت‌های تحصیلی در حال افزایش است. اطلاعات زیادی در اینترنت در مورد این که چگونه امتیاز خود را در آزمون آیلتس بهبود ببخشید، وجود دارد، اما باید منبع را در نظر بگیرید. همه توصیه‌ها مناسب نیستند! در این مقاله پنج نکته مهم خود را برای آزمون مکالمه آیلتس به اشتراک می‌گذاریم. برخی بدیهی هستند اما ارزش اشاره کردن را دارند در حالی که برخی دیگر کم‌تر برای موفقیت در آیلتس مورد توجه هستند.

 

آزمون مکالمه آیلتس

آزمون مکالمه آیلتس

 

توصیه‌هایی برای کسب امتیاز بهتر در آزمون مکالمه آیلتس

نکته  ۱: اضافه کردن کمی جزئیات برای آزمون مکالمه آیلتس

اول، از جزئیات توصیفی و داستان‌های شخصی استفاده کنید تا پاسخ شما را در آزمون IELTS جالب‌تر کند. این مساله در بخش‌های ۲ و ۳ از بخش ۱ اهمیت بیشتری دارد. در بخش اول، پاسخ‌های شما باید کوتاه و سریع و حداکثر ۲ تا ۳ جمله باشد؛ زمان زیادی برای صحبت کردن نخواهید داشت.

اما در بخش ۲، شما تماما صحبت خواهید کرد و در بخش ۳ شما باید بیشتر از آزمون گیرنده صحبت کنید ( غیر ضروری و طولانی حرف نزنید؛ شما باید راهنمایی آزمون گیرنده را دنبال کنید). این جایی است که خوب است پاسخ خود را گسترش دهید؛ شما می‌خواهید به صحبت ادامه دهید و زمان را به طور موثر پر کنید.

این فرصت خوبی است که در مورد احساسات و نظرات خود صحبت کنید؛ مهم است که درک کنید که جواب درست یا غلط وجود ندارد. شما باید بتوانید ایده‌های خود را به طور موثر بیان کنید، مهم نیست که آن‌ها چه هستند.

 

مرتبط بخوانید: هزینه دوره آیلتس + ثبت نام آنلاین

 

نکته ۲: اگر در مورد موضوع نمیدانید…

دوم، اگر چیزی در مورد یک موضوع نمی‌دانید و یا موضوع ناراحت‌کننده است، از پاسخ‌های کوتاهی استفاده کنید و یا بهتر است دروغ بگویید. بله!  شما در واقع می‌توانید در آزمون آیلتس دروغ بگویید. استفاده از پاسخ‌های کوتاه در بخش ۲ جواب نخواهد داد، جایی که شما باید برای ۲ دقیقه به صحبت ادامه دهید.

تا زمانی که شما این کار را مکررا انجام ندهید ممکن است با آن در بخش ۳ کنار بیایید. با این حال، اگر در مورد یک موضوع دروغ بگویید، بسیار خوب است؛ شما بر روی توانایی خود برای ارتباط با ایده‌های خود تست شده‌اید، نه اینکه ایده‌های شما درست یا غلط باشند.

برای مثال ممکن است از شما پرسیده شود که در مورد ورزش خاص چه احساسی دارید، و شما بسکتبال یا هیچ نوع ورزشی را دوست نداشته باشید. شما می توانید بگویید که بسکتبال را دوست ندارید و اینکه چرا از آن خوشتان نمی‌اید.

 

آزمون مکالمه آیلتس

آزمون مکالمه آیلتس

 

نکته ۳:  کلمات بزرگ- مطمئن شوید که از آن‌ها به درستی استفاده کنید.

اگر از کلمات بزرگ در مورد آزمون مکالمه آیلتس استفاده می‌کنید، دقت کنید که آن‌ها را درک کنید و بدانید چطور از آن‌ها به درستی استفاده کنید. بسیاری از نامزدها برای کلمات بزرگ و پیچیده از دیکشنری استفاده می‌کنند، اما این یک ایده بد است. فرهنگ لغت به شما نشان نمی‌دهد چگونه از کلمات در یک جمله استفاده کنید.

نامزدها ضمنا متوجه نمی‌شوند که اغلب گویشوران بومی از کلمات فانتزی و پیچیده استفاده نمی‌کنند. برای مثال، گویشوران بومی اغلب می‌گویند ” Merry Christmas ”  و ” Happy New Year “. . ما هرگز ” Happy Christmas “، ” Wonderful Christmas ” یا ” Merry New Year ” را نخواهیم گفت، هر چند که happy, wonderful  و merry اساسا یک چیز است.

 

مرتبط بخوانید: ثبت نام کلاس آیلتس در بهترین کلاس زبان تهران

 

نکته ۴: استفاده از مترادف ها و حروف ربط در آزمون مکالمه آیلتس

از حروف ربط و مکالمه استفاده کنید تا سخنرانی شما را در طی آزمون آیلتس جالب‌تر باشد. استفاده از کلمه مشابه چندین بار در اسپیکینگ نشان می‌دهد که شما یک دایره لغات محدود دارید. اگر در مورد برادر یا خواهر خود صحبت می‌کنید، با استفاده از کلماتی مانند “sibling”, “relative” یا “kin”  به آن‌ها اشاره کنید.

حروف ربط همچنین سخنرانی شما را جالب‌تر و آسان‌تر می‌کند. تنها تفاوت بین یک جمله ساده و ترکیبی کلماتی مانند “and”, “but”, “for”  و غیره است. با استفاده از حروف ربط ساده، شما دستور زبان و امتیاز شما را بهبود داده‌اید. اگر دو جمله را ویرایش کنید و آن‌ها را به یک جمله تبدیل کنید، جملات ساده را به جملات پیچیده تبدیل کرده‌اید؛ در نتیجه امتیاز شما بهتر خواهد بود.

 

آزمون مکالمه آیلتس

آزمون مکالمه آیلتس

 

نکته ۵: در سوال و جواب گرامر را تطبیق دهید.

همیشه با دستور زبان سوالات را با پاسخ خود تطبیق دهید. قبلا به این موضوع اشاره کردیم اما این موضوع دوباره تکرار می‌کنیم؛ این توانایی شما برای ارتباط موثر است که تست می شود. اشتباهات کوچکی که شنونده را گیج نکنید اغلب نادیده گرفته می‌شوند، تا زمانی که ما می‌دانیم یا می‌توانیم حدس بزنیم شما چه چیزی می‌خواهید بگویید.

اما پاسخ دادن به سوالی در مورد ورزشی که در کودکی بازی می‌کنید با توصیف تیم هاکی که در حال حاضر در اواخر هفته انجام می‌دهید، شنونده را گیج می‌کند. این نشان می‌دهد که شما به طور کامل سوال را درک نمی‌کنید که معمولا منجر به سو تفاهم و ارتباط ضعیف می‌شود.

 

مرتبط بخوانید: کلاس خصوصی آیلتس در تهران

 

توصیه نهایی برای آزمون مکالمه آیلتس

مورد آخر:  امروزه منابع زیادی در اینترنت وجود دارند که بر روی آزمون آیلتس یا قسمت‌های خاص آزمون تمرکز دارند. سخت است بدانیم کدام منابع بهتر هستند، به خصوص اگر هرگز امتحان نداده باشید. بنابراین مهم است که قبل از ثبت‌نام در یک آموزشگاه یا وب سایت تحقیق کنید و سعی کنید مشخص کنید کدام یک از آن‌ها معتبر است.

بدیهی است که بهترین منابع برای اطلاع‌رسانی به خودتان در مورد آیلتس، وب سایت‌های شورای بریتانیا هستند. این سایت‌ها همه چیزهایی را که شما باید در مورد امتحان بدانید به شما خواهند گفت؛ آن‌ها حتی مطالب تمرینی و آزمون‌های ساختگی را ارائه می‌کنند که شما می‌توانید قبل از اینکه در آزمون واقعی بنشینید، انجام دهید.

شما همچنین از وبسایت British Council  خواهید دید که امتحان آیلتس زبان و اصطلاحات خاص خود را دارد؛ کلمات و عبارات ویژه‌ای برای صحبت در مورد آزمون، مانند “ممتحن”، “محل آزمون”، “باند”، و غیره وجود دارد. می توانید از این وب سایت برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده کنید.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آزمون مکالمه آیلتس را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیگر شماره های مرکز زبان نگار:

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه