۷ اشتباه رایج در یادگیری زبان که باید بدانید!

۷ اشتباه رایج در یادگیری زبان که باید بدانید!

یادگیری زبان آسان نیست و اشتباهات رایج یادگیری زبان خیلی زیاد است. برای سازمان دهی این فرآیند، بسیاری از مردم از منابع آنلاین استفاده می‌کنند و مقالاتی درباره ابزارها و منابع برای استفاده، فنون مدیریت زمان برای اعمال و عادات مثبت برای آموزش بهتر، می‌خوانند.

این روش کاربردی است، اما چرا همه زبان آموزان این مسیر را تمام نمی‌کنند؟ چرا آن‌ها همان اشتباهات یادگیری زبان را بارها و بارها تکرار می‌کنند تا اینکه سرانجام تسلیم می‌شوند؟

زمانی که تصمیم می‌گیرید که زبان سوم یا حتی چهارم را یاد بگیرید، باید درک کنید که یادگیری زبان جدید چالش است. اما چیزی که می‌تواند این فرآیند را حتی چالش برانگیز تر کند، افتادن شما به تله‌های معمولی است که می‌توانید از آن ها اجتناب کنید.

این اشتباهات رایج یادگیری زبان موجود بین شما و هدفتان کدامند؟ در اینجا هفت مورد از بدترین اشتباهات رایج یادگیری زبان و اینکه چگونه می‌توانید از آن‌ها دوری کنید آورده شده‌است:

اشتباهات رایج یادگیری زبان

اشتباهات رایج یادگیری زبان

۱. شما اهداف غیرواقع گرایانه را تعیین می کنید.

ضرب‌المثل آلمانی وجود دارد که بیان می کند “تمرین کردن باعث عالی شدن می شود” یکی از رایج‌ترین اشتباهات یادگیری زبان در اکثر زبان آموزان این است که انتظار دارند زبان مورد نظرشان را با سرعت بالایی یاد بگیرند.

زمانی که اهداف دست نیافتنی به وجود می‌آید به دنبال آن سرعت پیشرفت آهسته می شود و زبان آموزان تمایل به تسلیم شدن دارند. اما تعیین هدف، کلید موفقیت یادگیری شما است.

فرآیند یادگیری زبان مشابه یک ماراتن است نه یک مسابقه دوی سرعت. پس صبور باشید، نگاهی انتقادی به آنچه که می‌خواهید برسید بیندازید و آن را با سرعتی که می‌توانید انجام دهید مقایسه کنید. هر روز با قدم‌های کوچک به هدفتان نزدیک شوید.

 

مرتبط بخوانید : مشاغل زبان انگلیسی : ۶ فرصتی که با تسلط بر زبان انگلیسی پیش رو دارید!

 

۲. از اشتباهات رایج یادگیری زبان تکیه کردن بر یک روش یادگیری است.

زمانی که به تنها یک روش یادگیری اعتماد می‌کنید، اشتباهات یادگیری زبان معمول‌تر است. اما روش‌های یادگیری برای یک زبان خیلی زیاد است.

برخی از افراد تکنیک گوش کردن و تکرار را ترجیح می‌دهند، سایر افراد کتاب‌های دستور زبان را انتخاب می‌کنند، و ممکن است از معلم خصوصی آنلاین بخواهند که به آن‌ها کمک کند. تمام این رویکردها خوب هستند، اما یک اشتباه بزرگ این است که تنها به یک روش تکیه کنید.

زمانی که از روش‌های یادگیری چندگانه استفاده می‌کنید، تمام مهارت‌های ارتباطی (خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن) را تمرین می‌کنید و همچنین مفاهیم و جنبه های مختلف یک زبان هدف را درک می‌کنید.

برخی از علاقمندان به زبان اعتقاد دارند که زبان‌های گفتاری و نوشتاری متفاوت هستند و یاد گیرنده باید به طور جداگانه بر آن‌ها مسلط شود که این امر را منطقی می‌سازد که ترکیبی از روش‌های آموزشی را در نظر بگیرید.

هم چنین تنوع می‌تواند شما را از خسته شدن دور نگه دارد: جایی که کتاب‌های درسی کار نمی‌کنند، درس‌های صوتی و یا برنامه‌های آموزشی شما را نجات خواهند داد.

 

اشتباهات رایج یادگیری زبان

اشتباهات رایج یادگیری زبان

 

۳. از اشتباهات رایج یادگیری زبان عدم صحبت کردن است.

مرحله‌ای وجود دارد که در آن ترس از قواعد و اشتباهات یادگیری زبان کاملا مشهود است. شما از کلمات با تلفظ نادرست یا اشتباهات گرامری در هنگام صحبت کردن می‌ترسید و نمی‌خواهید در مقابل دیگران کودن به نظر برسید.

این ترس مانع تلاش‌ کردن شما می‌شود. تعداد کلمات زیادی را به خاطر می سپارید ولی قادر نیستند آن‌ها را در عمل استفاده کنید. صحبت کردن به دیدن و تصحیح اشتباهات درست قبل از اینکه وارد دایره لغات منفعل شما شوند کمک می‌کند؛ پس هرچه بیشتر صحبت کنید تا هرچه سریع‌تر یاد بگیرید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش آسان انگلیسی : بهترین موسسه تهران

 

۴.  از رایج ترین اشتباهات یادگیری زبان عدم تمرین مهارت لیسنینگ است.

آیا می‌دانستید برخی از مدارس زبان‌شناسی معتقدند که یادگیری زبان با سکوت آغاز می‌شود؟ درست مانند نوزادان که یاد می‌گیرند با شنیدن صداها صحبت کنند، شما باید مهارت شنیداری را تمرین کنید تا یک زبان خارجی جدید یاد بگیرید: این به دیدن الگوها و همچنین تقویت دایره لغات و دستور زبان و اجتناب از اشتباهات یادگیری زبان کمک می‌کند.

در حالی که همه افراد از این مهارت ارتباطی در زندگی روزمره استفاده می‌کنند، بسیاری از افراد وقتی نوبت یادگیری زبان می‌رسد، از آن استفاده نمی کند. موسیقی، فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی و پادکست ها در زبان هدف باید بهترین دوستان شما در یادگیری باشند. تا آنجا که ممکن است گوش کنید.

 

اشتباهات رایج یادگیری زبان

اشتباهات رایج یادگیری زبان

 

۵. خودتان را با زبان جدید وفق نمی‌دهید.

معلم و کتاب درس یک نقطه شروع هستند، نه یک هدف. خود را به آن ها محدود نکنید، به دنبال چیزهایی بگردید که شما را به زبان هدف جلب می‌کنند.

تلاش برای بدست آوردن هر چهار مهارت – که تمامی آن ها مهم هستند – باعث می شود یک دورنمای تکنیکی از این فرآیند در نظر بگیرید. چنین روشی به یادگیری منابع اجازه می‌دهد اما به درک زبان هدف کمک نمی‌کند.

در هنگام یادگیری زبان از علایق خود پیروی کنید تا از ایجاد اشتباهات رایج یادگیری زبان مشابه اجتناب کنید. آیا آشپزی را دوست دارید؟ دستور العمل‌های محلی را یاد بگیرید. برای کار به یک زبان نیاز دارید؟ آن را به حوزه خود وفق دهید.

مرتبط بخوانید: مکالمه فشرده انگلیسی در بهترین کلاس زبان تهران

 

۶. ترجمه می کنید.

بسیاری از دانش آموزان زبان خارجی را به طور مستقیم از زبان مادری خود با اشتباهات کاربرد زیادی ترجمه می‌کنند و وقتی متوجه می شوند که یک معلم یا گوینده بومی از عبارات مختلفی استفاده می‌کنند، نمی‌توانند آن را اصلاح کنند.

این طبیعی است که بخواهیم ترجمه کنیم، اما اغلب زبان‌ها همه چیز را مشابه زبان دیگر بیان نمی کنند؛ بنابراین در حالی که شما ممکن است از برخی کلمات مشابه استفاده کنید، الگوها متفاوت هستند و باید یاد گرفته شوند.

زمانی که یک زبان خارجی یاد می‌گیرید، مطمئن شوید که روش طبیعی برای گفتن عبارات را درک می‌کنید. به سخنگویان بومی گوش دهید، نظرات آن‌ها را نادیده نگیرید.

 

مرتبط بخوانید : ۵۰ اصطلاح و کلمه برای صحبت کردن به شکل یک بومی انگلیسی!

 

۷. شما فکر می‌کنید که اشتباهات یادگیری زبان باید وجود داشته باشند.

باور غلط بسیاری از زبان آموزان این است که هرچه برنامه یادگیری زبان دشوارتر باشد، بهتر است. به عبارت دیگر، آن‌ها پیچیدگی و اثربخشی را برابر دارند و خود را از طریق دوره‌های سخت مجبور به یادگیری می کنند و احساس می‌کنند که در حال سرمایه‌گذاری در یادگیری هستند. این از اشتباهات رایج یادگیری زبان است!

مطمئنا، یادگیری ساختار دستور زبان و عبارات زبانی از استراحت و نوشیدن کوکتل در ساحل بسیار دور هستند. با این همه نباید وحشتناک و خستگی‌آور باشد.

کتاب‌های درسی را عوض کنید، از مطالب معتبر استفاده کنید، تکنیک‌های یادگیری جایگزین را در نظر بگیرید، با گویشوران بومی ارتباط برقرار کنید تا زبان هدف را تمرین کنید. فقط یک فرآیند یادگیری را به شکنجه تبدیل نکنید.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه