۵ توصیه برای آموزش سریع زبان انگلیسی

۵ توصیه برای آموزش سریع زبان انگلیسی

اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی مسلط شوید، تصمیم درستی گرفته اید. این دومین زبان در دنیا است، پس مجبور نیستید خیلی تلاش کنید تا منابع مناسبی به زبان انگلیسی پیدا کنید و فرصت‌های زیادی برای تمرین و صحبت کردن به زبان انگلیسی خواهید داشت. اگر قصد آموزش سریع زبان انگلیسی داشته باشیدچطور؟ در این صورت مراحلی هستند که باید انجام دهید تا زمان مطالعه را هدر ندهید و یا انگیزه خود برای ادامه دادن را از دست ندهید. همراه ما باشید تا با ۵ توصیه برای  آموزش سریع زبان انگلیسی آشنا شوید.

 

نکته ۱: یک دلیل خوب برای یادگیری انگلیسی پیدا کنید.

تعجب می‌کنید که اولین نکته در مورد نحوه یادگیری کلمات و دستور زبان انگلیسی نیست؟ تعجب نکنید! پیدا کردن دلیل اصلی یادگیری بسیار مهم‌تر از آن است که بدانید کدام کلمات را باید یاد بگیرید و یا بهترین روش‌های مطالعه برای زبان انگلیسی چیست.

پیش از اینکه به دنبال “چه چیزی” و یا “چطور” باشید با “چرایی” شروع کنید. همین حالا یک خودکار بردارید، یا یک صفحه ورد روی کامپیوتر خود باز کنید و بنویسید که چرا می‌خواهید به زبان انگلیسی مسلط شوید.

ننویسید که فقط به این خاطر که برای شما جذاب به نظر می‌رسد. واقعا به این فکر کنید که چرا یادگیری انگلیسی برای شما مهم است. شما مجبور نیستید این نوشته ها را به کسی نشان بدهید. فقط مطمئن شوید که دلیل شما به اندازه کافی بزرگ است که بتواند در طول روند یادگیری زبان انگلیسی به شما انگیزه بدهد. هرچه انگیزه شما برای یادگیری بیشتر باشد، آسان‌تر انگلیسی را یاد خواهید گرفت.

 

آموزش سریع زبان انگلیسی

آموزش سریع زبان انگلیسی

 

نکته ۲: تصمیم بگیرید دقیقا با زبان انگلیسی چه کاری و چه زمانی می خواهید انجام دهید.

زمانی که هدف مشخصی در ذهن دارید، سریع‌تر از زمانی که بی‌هدف در حال یادگیری هستید، پیشرفت خواهید کرد. در این مرحله، همان ورقه کاغذ را که در مرحله اول از آن استفاده کردید بردارید. دقیقا بنویسید که چه چیزی را در چه زمانی می‌خواهید به دست آورید. اگر شما این مقاله را می‌خوانید احتمالا هدف شما  آموزش سریع زبان انگلیسی است. در این صورت، هدف شما باید جاه‌طلبانه باشد. حتی اگر عجله زیادی برای مسلط شدن به انگلیسی نداشته باشید، باید هدف مشخص و واضحی داشته باشید. در اینجا چند نمونه از اهداف بد (مبهم) و خوب (روشن و مشخص) آورده شده‌است:

 

مرتبط بخوانید: معرفی ۱۰ کتاب خودآموز انگلیسی

 

اهداف بد

می‌خواهم انگلیسی را روان صحبت کنم.

 می‌خواهم به دانشگاه در یک کشور خارجی بروم.

یک دوست انگلیسی پیدا کنم!

 

اهداف خوب

در عرض ۸ ماه، می‌خواهم هر نوع مقاله در نیویورک تایمز را بخوانم و درک کنم.

در عرض ۶ ماه، می خواهم حداقل نمره ۶.۰  را در آزمون آیلتس کسب کنم بنابراین می توانم برای برخی از دانشگاه های خارجی اپلای کنم.  

در عرض سه ماه می خواهم در موقعیت‌های اجتماعی در مورد موضوعات روزمره مانند ورزش، موسیقی، فیلم، سفر و غذا به انگلیسی صحبت کنم.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان انگلیسی در سفر : ۳۰ مورد کاملا کاربردی!

 

توجه کنید که اهداف بد هیچ محدودیت زمانی ندارند. چه زمانی می‌خواهید هدف خود را به پایان برسانید؟ این خیلی مهم است. اگر یک محدودیت زمانی داشته باشید، می‌توانید پیشرفت خود را در طی مطالعات خود ارزیابی کنید و بفهمید که اگر لازم است روش های مطالعه خود را تغییر دهید تا به هدفتان برسید. هر کدام از اهداف خوب یک فرصت مناسب برای آموزش سریع زبان انگلیسی است.

اهداف بد شامل معیار روشنی از موفقیت نیستند. منظور شما از “شیوایی”  چیست؟ در کدام دانشگاه می‌خواهید شرکت کنید و نمره انگلیسی لازم  برای قبولی چیست؟ اگر می‌خواهید دوستان انگلیسی پیدا کنید، می‌خواهید در مورد چه چیزهایی با آن‌ها صحبت کنید؟ قبل از خواندن نکته بعدی، یک هدف مشخص و واضح را بنویسید که می‌خواهید در زبان انگلیسی به دست آورید.

آموزش سریع زبان انگلیسی

آموزش سریع زبان انگلیسی

نکته ۳: پیدا کردن منابع انگلیسی برای آموزش سریع زبان انگلیسی می تواند چالش برانگیز باشد.

اگر می‌خواهید به سرعت انگلیسی یاد بگیرید، این مرحله بسیار کلیدی است.

اگر سطح انگلیسی شما مبتدی و یا متوسط است، پس سعی نکنید که مقالات روزنامه نیویورک‌تایمز را بخوانید! این کار فقط شما را دلسرد می‌کند. در عوض، به منابعی مانند  VOA Special English News نگاه کنید که در آن می‌توانید به داستان‌های خبری به زبان انگلیسی واضح و آرام گوش دهید.دقت کنید که منابع مطالعه شما  چندان هم آسان نباشند. اگر سطح در انگلیسی متوسط است، کتاب های داستان کودکان و یا ویکی‌پدیا ممکن است باعث شود که احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد و مطمئن شوید که شما هر کلمه را درک می‌کنید. اما در واقع، شما فقط زمان خود را هدر می‌دهید. اگر شما تنها کلماتی را ببینید که قبلا می‌دانید آیا شما واقعا انگلیسی یاد می‌گیرید؟

منابع انگلیسی مناسب هستند که بتوانید بدون نگاه کردن معنای کلمات در دیکشنری، ایده‌های اصلی متن را درک کنید و به اندازه ای سخت باشند که بتوانید معنای چند کلمه را به دقت نگاه کنید تا همه چیز را با جزئیات درک کنید. سعی کنید تا جایی که می‌توانید منابع مختلف انگلیسی را امتحان کنید. آن‌هایی که خیلی ساده و یا خیلی سخت هستند را کنار بگذارید و از آن‌هایی که برای سطح شما مناسب هستند استفاده کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش مکالمه انگلیسی : ۱۵ راحل حل فوق العاده

 

نکته ۴: برای آموزش سریع انگلیسی منابعی پیدا کنید که با هدف شما هماهنگ است.

دقت کنید که هر کاری که برای یادگیری انگلیسی انجام می‌دهید، شما را به هدفتان نزدیک‌تر کند. اگر هدف شما این است که با گویشوران بومی انگلیسی در مورد فیلم‌ها صحبت کنید، فیلم‌های انگلیسی تماشا کنید. اگر بخواهید امتحان انگلیسی بدهید تا بتوانید در خارج از کشور تحصیل کنید، از اساتیدی کمک بگیرید که شما را برای آزمون آماده می کنند.

به همین دلیل است که داشتن یک هدف خوب و واضح بسیار مهم است. اگر مطمئن نیستید که می‌خواهید در سه ماه یا شش ماه یا بعد از آن در چه سطحی قرار بگیرید، نمی‌دانید منابع مناسبی پیدا کنید.

آموزش سریع زبان انگلیسی

آموزش سریع زبان انگلیسی

نکته ۵: کلمات جدید انگلیسی را یاد بگیرید!

بسیاری از افراد تلاش می کنند گرامر و لهجه زبان انگلیسی را یاد بگیرند که روش اشتباهی است. بسیاری از انگلیسی زبانان در جهان زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند. تقریبا همه آن‌ها با لهجه متفاوتی حرف می‌زنند. به این ترتیب گویشوران بومی اهمیت چندانی به لهجه شما قائل نخواهند شد.

دانستن کامل گرامر نیز به اندازه دایره لغات گسترده مهم نیست. بسیاری از افرادی که زبان انگلیسی زبان مادری آنهاست به دستور زبان انگلیسی مسلط نیستند. شما می‌توانید به انگلیسی مسلط باشید و کمی درباره دستور زبان بدانید. اما اگر فقط چند کلمه را به زبان انگلیسی بدانید، نمی‌توانید مسلط باشید. بنابراین برای آموزش سریع زبان انگلیسی سعی کنید دامنه لغات خود را گسترش دهید.

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش سریع زبان انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه