۲۴ راه برای تقویت رایتینگ انگلیسی

۲۴ راه برای تقویت رایتینگ انگلیسی

دامنه لغات گسترده همراه با نقطه گذاری، دستور زبان و بسیاری دیگر  از ابزارهای ضروری در جعبه‌ابزار نویسنده هستند. واژگان می تواند نوشته شما را قدرتمندتر و موثرتر کند و به شما کمک می‌کند که دقیقا بگویید منظور شما چیست. این ابزار ضروری به شما کمک می‌کند بهترین کلمه برای هر کاری انتخاب کنید و از کلمات مبهم که به خوانندگان درک درستی نمی دهد، اجتناب کند. افزایش دایره لغات تان یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای تقویت رایتینگ انگلیسی شما است. زمانی چندین کلمه مترادف را می دانید آسانتر می توانید بنویسید. توسعه واژگان می تواند کار دشواری باشد. در این مطلب ۲۵ روش وجود دارد که شما می‌توانید هر روز لغات نوشتاری خود را بهبود بخشید.

 

برای تقویت رایتینگ انگلیسی از کلمات جدید استفاده کنید.

بلافاصله بعد از یادگیری یک کلمه از آن استفاده کنید. سعی کنید استفاده از یک کلمه جدید به محض یادگیری را به یک بازی تبدیل کنید. هر روز سعی کنید از یک کلمه جدید در مکالمه، یک یادداشت روزانه، یک تکلیف یا یک ایمیل برای دوستانتان استفاده کنید. این کار را تا جای ممکن انجام دهید و کلمه را با خود تکرار کنید.

 

هر روز بخوانید.

سعی کنید یک مقاله که به خوبی نوشته و ویرایش شده است را بخوانید. مقاله مجلات، کتاب یا مقاله خبری را می توانید مطالعه کنید. کتاب‌های فنی و تخصصی به سرعت به شما راه‌های جدیدی برای فکر کردن و صحبت کردن با کلماتی که ممکن است برای شما  ناآشنا باشد را آموزش می دهد. برای آشنایی با آن‌ها آشنا باشید، اما هر نوع مطالعه ای می‌تواند به شما کمک کند.

 

برای تقویت رایتنیگ انگلیسی ریشه‌ کلمات را یاد بگیرید.

ریشه لغات را بیاموزید. بیشتر کلمات زبان انگلیسی ساخته‌شده از یک ریشه، پیشوند، پسوند، معمولا با یک منشا یونانی یا لاتین هستند. زمانی که یک ریشه را یاد می‌گیرید، می توانید سایر کلماتی را که با آن ریشه ساخته شده است را درک کنید.

برای مثال کلمه duc به معنی هدایت و یا ایجاد است و در کلماتی مانند produce  یا deduce وجود دارد.

 

تقویت رایتینگ انگلیسی

تقویت رایتینگ انگلیسی

 

از یک فرهنگ لغت استفاده کنید.

برای تقویت رایتینگ انگلیسی یک فرهنگ لغت را دم دست خود نگاه دارید. همانطور که می‌نویسید، فرهنگ لغات را دم دست نگه دارید و از آن برای پیدا کردن لغات جدید یا کلماتی که معنای آن ها را دقیقا نمی دانید استفاده کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد بهتر خودتان را بیان کنید، و همچنین یک کلمه جدید یاد خواهید گرفت.

 

واژگان کاربردی را توسعه دهید.

این بدین معنی است که شما باید با یادگیری کلماتی که برای انجام کارهایتان مهم هستند شروع کنید. یک مثال خوب از این مورد، یادگیری زبان تجاری یا کلماتی که اغلب در یک سرگرمی و یا شغل از آن استفاده می شود. به جای آن که سریعا تبدیل به کلیشه یا اصطلاحات فنی شود که انگیزه شما را از بین ببرد، به دنبال کلمات بیشتری باشید تا به اطرافیان خود نشان دهید که در مورد چه چیزهایی می توانید بنویسید.

 

مرتبط بخوانید: مزایای زبان انگلیسی : چرا انگلیسی یاد میگیریم!؟

 

هر روز کلمات جدید را یاد بگیرید.

برای بهتر کردن دایره لغات خود، تلاش کنید حداقل یک کلمه جدید در هر روز یاد بگیرید. راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، مانند یک کلمه از تقویم روزانه یا لیست ایمیل و یا به سادگی یک کلمه را از فرهنگ لغت انتخاب کنید.

 

به دنبال کلماتی بگردید که نمی‌دانید.

چند بار به کلماتی که در حین مطالعه نا آشنا هستند، برخورد می‌کنید؟ فقط آن‌ها را مشخص نکنید؛ زمان را صرف جستجو کردن آن‌ها کنید، و اگر شما در آن لحظه وقت ندارید، آن‌ها را یادداشت کنید و بعدا به معنی آن‌ها نگاه کنید.

 

تقویت رایتینگ انگلیسی

تقویت رایتینگ انگلیسی

 

یک مجله را پیگیری کنید.

این روش تقویت رایتینگ انگلیسی فقط به شما کمک نخواهد کرد سبک نوشتاری خود را بهبود دهید، همچنین به شما کمک می‌کند دایره لغات خود را بهبود بخشید. سعی کنید از کلمات جدید یا جالب که اخیرا در مجلات یاد گرفته اید استفاده کنید.

 

کلمات خالی را شناسایی کنید.

احتمالا با کلمات خالی در سخنرانی خود آشنا هستید (مانند “آه” یا “ام” )  اما نوشتن شما هم احتمالا کلمات خالی دارد. به دنبال این کلمات توخالی که در نوشته‌های شما وجود دارد بگردید که هیچ مفهومی را به خواننده عرضه نمی کند و سعی کنید آن را با چیز مناسب‌تری جایگزین کنید. همین رویکرد را به جملات و عبارت ها اعمال کنید، پس دقت کنید که از شش یا هفت عبارت برای بیان چیزی که می توان با چند کلمه خوب بیان کرد استفاده نکرده اید.

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ نکته واقعا کاربردی در آموزش گرامر زبان انگلیسی

 

فهرست موضوعات ریدینگ خود را متنوع کنید.

اگر دوست دارید نوع خاصی از مطالب را به صورت روزانه مطالعه کنید، ممکن است شما خودتان را در معرض گستره وسیعی از دایره لغات قرار ندهید. برای تقویت رایتینگ انگلیسی سعی کنید موضوعاتی را که مطالعه می‌کنید متنوع باشد، مانند طبیعت، شکسپیر، ادبیات، سیاست، تاریخ، فلسفه یا هر چیز دیگر که فکر می‌کنید از آن لذت ببرید.

 

بازی پازل کلمات را انجام دهید.

پازل کلمات در روزنامه و یا مجله تنها یک روش سرگرم‌کننده برای پر کردن زمان نیست، آن‌ها برای افزایش دایره لغات شما نیز عالی هستند. جدول متقاطع چالشی است که از مغز شما به سختی کار می کشد تا در حافظه شما به دنبال کلماتی که می‌دانید اما از آن استفاده نمی کنید بگردد و این می‌تواند به شما کمک می‌کند کلمات را از بانک‌های حافظه خود به مجموعه کاری خود منتقل کنید که می توانید از آن ها برای تقویت رایتینگ انگلیسی نیز استفاده کنید.

 

بازی‌های کلمات را امتحان کنید.

بازی های زیادی وجود دارند که برای بهبود واژگان و مهارت‌های زبانی بدون آن که خسته کننده باشند، طراحی شده اند. بعضی از این بازی‌ها ممکن است به عنوان یک کودک انجام شوند، بنابراین زمان آن رسیده است که این کار را انجام دهید. اگر

یک دوست دارید که می‌تواند کمک کند یا کسی که دامنه لغات عالی دارد و می تواند شما را به چالش بکشد، آن‌ها را به یک بازی دعوت کنید.

 

تقویت رایتینگ انگلیسی

تقویت رایتینگ انگلیسی

 

کلمات جدید را به روش های مختلفی تمرین کنید.

بین ۱۰ تا ۲۰ بار تکرار نیاز است تا یک کلمه جدید به عنوان بخشی از دامنه لغات شما شود. برای اینکه به کلمات کمک کنید تا در ذهن و حافظه شما ماندگار شوند، آن را یادداشت کنید (هم تعریف و هم یک جمله که از آن استفاده کرده اید) از آن در مکالمه استفاده کنید، آن را در یک ایمیل یا هر روش دیگری که فکر می کنید استفاده کنید.

 

بین کلمات پیوستگی ایجاد کنید.

با بلند گفتن کلمه جدید شروع کنید، سپس آن را به یک کلمه که از قبل می دانید مرتبط کنید. یک مثال خوب از این مورد واژه gargantuan  است که به معنای “بسیار بزرگ یا غول پیکر”  است. به ترتیب با صدای بلند بگویید: small, medium, large, very large, gargantuan  . سپس چیزهایی را که فکر می‌کنید بسیار بزرگ هستند را لیست کنید.

 

مرتبط بخوانید :نکات مهم در تقویت رایتینگ تافل که باید بدانید!

 

استفاده از  روش Mnemonics

تکنیک‌های Mnemonic  فنون حافظه هستند که می‌توانید از آن برای به یاد آوردن کلمات جدید استفاده کنید. ممکن است یک کلمه را با تلفظ آن به خاطر داشته باشید و به یک جمله طنز که با آن کلمه مرتبط است فکر کنید. از این روش ها می توانید برای گسترش دامنه لغات و تقویت رایتینگ انگلیسی استفاده کنید.

 

برای تقویت رایتینگ انگلیسی کلمات جدید را مجسم کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد که تصویرسازی یک راه عالی برای به خاطر سپردن کلمات جدید و معانی آن ها است. یک مثال خوب از این روش ، کلمه کوه stratovolcano که به معنای کوه بلند و نوک‌تیز است می باشد. یک راه برای به خاطر سپردن این معنی این واقعیت است که پیشوند

“strato”  شبیه” straight-oh ”  است که ممکن است شما را به فکر یک خط‌کش راست یا یک آتشفشان بیندازد که معنای کلمه را توصیف می کند.

 

واژگان خود را تست کنید.

لیستی از کلمات جدید که هر هفته یاد می‌گیرید تهیه کنید و در آن در رایتینگ و مکالمه های خود استفاده کنید. در پایان هر هفته خودتان را با کلمات امتحان کنید تا در حافظه شما باقی بمانند.

 

تقویت رایتینگ انگلیسی

تقویت رایتینگ انگلیسی

 

برای تقویت رایتینگ انگلیسی کلمات مترادف را لیست کنید.

آیا متوجه شده اید که دوبارها از یک کلمه در نوشته خود استفاده می کنید؟ یک تکه کاغذ بردارید و آن کلمه را در بالای صفحه بنویسید.  در مرحله بعد، با استفاده از یک فرهنگ لغات لیستی از ده تا بیست کلمه جدید که می توانید به جای آن کلمه استفاده کنید تهیه کنید. شما می‌توانید این لیست‌ها را در یک دفترچه لغت نگاه دارید و هر زمان که مترادف جدیدی یاد می‌گیرید، به لیست اضافه کنید.

 

در یک دوره تقویت رایتینگ انگلیسی شرکت کنید.

دوره‌های زیادی برای تقویت رایتینگ انگلیسی وجود دارد که می توانید در آن ها شرکت کنید تا در افزایش دامنه واژگان نوشتاری شما کمک کند و یاد بگیرید که چگونه از کلمات جدید به درستی استفاده کنید. سعی کنید دوره ای را انتخاب کنید که از تکالیف و کوئیزها برای افزایش شیوایی و روانی مهارت رایتینگ شما استفاده کند.

 

مرتبط بخوانید: ۱۵ روش واقعا کاربردی برای آموزش آسان زبان انگلیسی

 

نوشته های خود را ویرایش کنید.

بعد از اینکه نوشتن را تمام کردید، ویرایشگر خود باشید و هر بخش را برای پیدا کردن کلماتی را که بیش از حد استفاده‌شده و کلماتی که نامناسب هستند آنالیز کنید.

ویرایش یک فرآیند مهم برای دیدن اشتباهات نوشتاری است، اما همچنین برای بهبود لحن، سبک و روش نوشته شما نیز مهم است. بلند خواندن جملات و سپس یادداشت ایرادات ممکن است کمک کننده باشد. در حافظه خود کلمات بهتر را جستجو کنید و اگر نیاز دارید از یک فرهنگ لغت استفاده کنید.

همانطور که کلمات را عوض می‌کنید، به یاد داشته باشید که استفاده از تعداد زیادی از کلمات پیچیده ضرورتا معنای آن را واضح تر نمی‌کند و ممکن است فقط باعث شود تجملی تر بنویسید! از خودتان بپرسید، آیا از کلمه بهتری به جای آن لغت استفاده می‌کنم؟

 

تقویت رایتینگ انگلیسی

تقویت رایتینگ انگلیسی

 

کلمات را از واژگان جامع به واژگان کاربردی منتقل کنید.

شما در واقع دو نوع لغات دارید: نوع اول مجموعه بسیار بزرگتری است، کلماتی که شما درک می‌کنید، حتی اگر به طور مبهم! نوع دیگر مجموعه کوچکتری از کلماتی است که در واقع برای بیان خودتان استفاده می‌کنید. انتقال واژگان از مجموعه بزرگ تر اما منفعل به مجموعه کوچک تر از آنچه فکر می‌کنید آسان‌تر است. برای انجام این کار، شما نیاز خواهید داشت تا چگونگی تعریف، تلفظ و هجی کردن کلمات را بدانید. آن‌ها را با صدای بلند بگویید و از آن‌ها در هر فرصتی استفاده کنید تا آن‌ها را به مجموعه فعال خود منتقل کنید.

 

از دیگران بازخورد بخواهید.

فکر می‌کنید نوشته های شما می‌تواند از راهنمایی های شخصی استفاده کنید؟ اگر با کلمات نوشتاری خود مشکل دارید، سعی کنید از فرد دیگری کمک بخواهید. یک شخص دیگر می‌تواند بینش عالی ارائه دهد و مشکلاتی از جمله انتخاب ضعیف کلمه را تشخیص دهد که ممکن است خودتان متوجه نشوید. از سوال کردن از یک دوست، معلم، هم‌کار و یا فردی آنلاین برای بررسی نوشته تان برای بازخورد در مورد دایره لغات خود نترسید.

 

مرتبط بخوانید: انواع دوره های زبان انگلیسی در زبان نگار

 

یک فرهنگ به همراه داشته باشید.

شما اغلب اوقات وقت آزاد دارید و کاری انجام نمی دهید؟ یک فرهنگ لغت جیبی با خودتان داشته باشید و زمانی که منتظر یک قرار ملاقات هستید، هنگام رفت و آمد برای کار یا انتظار برای اتوبوس از آن استفاده کنید و دامنه لغاتتان را گسترش دهید. هر وقت چند دقیقه وقت دارید، یک یا دو صفحه را بخوانید و کلمات جدید یاد بگیرید. این همچنین یک ایده عالی برای نگاه کردن به کلمات مبهم است که شما به طور کامل معنی آن را نمی‌دانید. شما می‌توانید همچنین از فرهنگ لغت برای دیدن کلمات ناآشنا استفاده کنید تا گامی در جهت تقویت رایتینگ انگلیسی بردارید.

 

بازی کنید.

بازی‌های بسیاری وجود دارد که به شما در تقویت رایتینگ انگلیسی زمانی که لذت می‌برید کمک می‌کند. دانلود بازی‌های کلمات سرگرم‌کننده را بر روی موبایل یا کامپیوتر خود امتحان کنید تا زمانی که بعد از یک روز پرکار استراحت کنید، چند لغت جدید یاد بگیرید. برخی از بازی‌ها برای گسترش دایره لغات طراحی شده‌اند. توانایی‌ها و مهارت‌های بسیاری وجود دارند که به شما کمک می‌کنند هجی کردن، آواشناسی و حتی مهارت تایپ کردن را تمرین کنید.

خوشبختانه این لیست به شما راهکارهای عالی برای تقویت رایتینگ انگلیسی می دهد که شما می توانید دامنه لغات خود را نیز گسترش دهید. روش های زیادی در پیرامون شما وجود دارد که می توانید برای تقویت این مهارت استفاده کنید، بنابراین هر روز زمانی را صرف خواندن و گوش کردن به لغات جدید کنید و سپس سعی کنید از آن ها در نوشته ها و صحبت های خود استفاده کنید. با انجام این کارها متوجه خواهید شد که دامنه لغات شما گسترش پیدا کرده است و نوشته های شما واضح و بهتر شده است.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای تقویت رایتینگ انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه