یادگیری زبان روسی : ۱۵ ترفند موفق

یادگیری زبان روسی : ۱۵ ترفند موفق

زبان روسی یکی از ۱۰ زبان شناخته‌شده جهان است. زبان روسی از الفبای سیریلیک (Cyrillic) استفاده می کند. الفبای زبان روسی شامل ۳۳ حرف است. بعضی از حروف همانند الفبای انگلیسی هستند، اما بعضی دیگر کمی متفاوت هستند. برای مثال حرف R  به صورت я نوشته می شود و [ja] تلفظ می شود. زبان روسی با الفبای سیرلیک و قواعد دستوری بسیار که دارد ارتباط بسیار کمی با زبان انگلیسی دارند. یادگیری زبان روسی می توان یک تجربه چالش برانگیز باشد.

اگر شما فردی هستید که یادگیری زبان روسی را سخت می دانید، ناامید نشوید. همه افراد وقتی شروع به یادگیری زبان جدیدی می‌کنند از این مرحله عبور می‌کنند. به تمام تفاوت‌ها میان زبان مادری خود و زبان روسی فکر کنید. این زبان یک خط بسیار متفاوت، دایره لغات و آواهایی دارد که در زبان مادری شما وجود ندارد.

کارهایی هست که می‌توانید برای یادگیری زبان روسی انجام دهید تا این زبان را آسان‌تر آموزش ببینید. در این مطلب به ۱۳ نکته اشاره خواهیم کرد. این نکات را بخوانید و آن ها را به کار بگیرید.

 

۱. عجله نکنید.

با اصول اولیه شروع کنید. الفبای زبان روسی را به طور کامل یاد بگیرید تا حروف را اشتباه نکنید. برای مثال، “P” روسی برابر با “R” و “H” روسی برابر با “N” انگلیسی است. تفاوت بین “Ш” و “Щ” را یاد بگیرید و مطمئن شوید که همه نکاتی که مرتبط با الفبا است را به طور کامل می دانید.

 

۲. برای یادگیری زبان روسی هر روز تمرین کنید.

حتی اگر شما تنها ۳۰ دقیقه در روز برای یادگیری زبان روسی وقت پیدا کنید، در مجموع ۱۸۰ ساعت در سال صرف آموزش خواهید کرد که به اندازه کافی برای رسیدن به یک سطح زبان جدید با توجه به مرجع سطح بندی مشترک تمام زبانها در اتحادیه اروپا (CEFR) کافی است.

 

یادگیری زبان روسی

یادگیری زبان روسی

 

۳. روسی را به کمک محتوای جالب یاد بگیرید.

این روزها شانس این را داریم که یک زبان خارجی را به صورت آنلاین یاد بگیریم و تنها از کتاب‌های خسته‌کننده با تمرین‌های دستور زبان  استفاده نکنیم.  شما می توانید از پست‌های وبلاگ ها ، مقالات خبری، متن آهنگ، ویدیوها و یا چیزی دیگری که به زبان روسی است برای آموزش استفاده کنید و با این کار انگیزه خود را افزایش دهید.

 

۴. فیلم هایی به زبان روسی تماشا کنید.

شما می‌توانید فیلم ها را با زبان روسی یا فارسی ببینید. یک بار فیلم را ببینید تا بدانید که فیلم درباره چه چیزی است، پس برای بار دوم سعی می‌کند بر آنچه که بازیگران می‌گویند و نحوه صحبت کردن آن ها تمرکز کنید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس زبان روسی در تهران کجاست ؟

 

۵. کتاب‌های روسی را بخوانید.

سعی کنید کتاب های را انتخاب کنید که در سطح شما و یا کمی بالاتر از آن باشد. در غیر این صورت ممکن است دلسرد شوید. همچینین سعی کنید کتاب هایی با موضوعات مورد علاقه تان انتخاب کنید تا انگیزه بیشتری برای ادامه مطالعه داشته باشید.

 

۶. از برگه های یادداشت استفاده کنید.

اگر شما با حفظ کردن کلمات جدید مشکل دارید، آن‌ها را روی برگه های یادداشت بنویسید و آن‌ها را در اطراف خانه خود قرار دهید تا با هر بار دیدن آن ها، کلمات را مرور کنید.

 

یادگیری زبان روسی

یادگیری زبان روسی

 

۷. تجزیه و تحلیل متن ترانه ها

آهنگ های روسی مورد علاقه خود را ترجمه کنید تا معانی و ساختارهای دستور زبان آن‌ها را درک کنید.

 

۸. صفحات شبکه های اجتماعی خود  را به زبان روسی تنظیم کنید.

این می‌تواند کاربرد کمی داشته باشد اما یک تاکتیک یادگیری خوب است.همچنین اگر یک گیمر باشید می‌توانید زبان روسی را در تنظیمات زبان انتخاب کنید. این کار به شما کمک می کند تا کلمات جدیدی یاد بگیرید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان روسی در موسسه زبان نگار

 

۹. در Vkontakte  عضو شوید.

Vkontakte یک شبکه اجتماعی روسی شبیه فیس بوک است که در آن می‌توانید میلیون ها دوست بومی روسی را برای تمرین زبان خود پیدا کنید.

 

۱۰. کلمات جدید را در متن یاد بگیرید.

کلمات را به طور جداگانه حفظ نکنید چون برای شما سخت خواهد بود که بعدا از آن‌ها استفاده کنید. بهترین روش برای یادگیری کلمات این است که آن ها را در متن یاد بگیرید.با این کار شما حتی می توانید معنای کلمات را حدس بزنید و به آسانی لغات جدید را به خاطر بسپارید.

 

مرتبط بخوانید: دوره زبان روسی مقدماتی سطح A1

 

۱۱. در صورت امکان خود را در یک محیط روسی‌زبان قرار دهید. 

در صورت امکان به روسیه یا هر کشور روسی‌زبان  سفر کنید. اگر نمی توانید سفر کنید سعی کنید دوستان روس را به صورت آنلاین پیدا کنید و با آن ها صحبت کنید تا با چالش روبرو شوید و از مهارت های زبانی خود به طور کاربردی استفاده کنید. همچنین با کمک این روش شما چیزهای جدید بسیاری یاد خواهید گرفت.

 

۱۲. از اشتباه کردن نترسید.

هیچ‌کس یک زبان خارجی را کاملا نمی‌داند، بنابراین هر وقت که می‌توانید از زبان روسی استفاده کنید و خجالت‌زده نشوید.

 

یادگیری زبان روسی

یادگیری زبان روسی

 

۱۳. به خود ایمان داشته باشید.

به یاد داشته باشید که تمرین عالی است. شما می‌توانید به هدفتان برسید، فقط باید به تلاش کردن ادامه دهید و دلسرد نشوید. روزهایی را خواهید داشت که احساس می‌کنید به هیچ جایی نمی‌رسید، اما تسلیم نشوید.

اگر می‌خواهید روسی یاد بگیرید و از این توصیه‌ها پیروی کنید، خواهید دید که با گذشت زمان یادگیری آسان‌تر خواهد شد. تمرین منظم، فایل ها و آهنگ های روسی، کتاب‌ها و ثبات قدم بودن، کلید موفقیت در یادگیری زبان روسی هستند.

از هر فرصتی که می‌توانید در مدرسه، در یک جلسه کاری و چه در تعطیلات در خارج از کشور از زبان روسی استفاده کنید ، خجالتی نباشید؛ سعی کنید به زبان روسی صحبت کنید چون این تنها راهی است که می‌توانید زبان را یاد بگیرید.

 

مرتبط بخوانید: دوره زبان روسی متوسطه سطح B1

 

۱۴. از یادگیری زبان روسی لذت ببرید.

اگر می‌خواهید روسی یاد بگیرید و از فرآیند یادگیری لذت ببرید، به هیچ وجه احساس وظیفه نخواهید کرد و آن را ادامه خواهید داد. قبل از اینکه متوجه شوید، روان خواهید شد و احساس نمی‌کنید که اصلا تقلا و تلاشی برای این کار انجام داده اید.

 

۱۵. یادگیری زبان روسی را به روتین زندگی خود تبدیل کنید.

اگر می‌خواهید زبان روسی یاد بگیرید، راه‌هایی برای گنجاندن یک جلسه آموزش منظم در برنامه خود پیدا کنید. کلاس‌ها، درس‌ها و جلسات منظم راهی خوب برای تبدیل یادگیری زبان روسی به بخشی از روتین زندگی شما هستند.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای یادگیری زبان روسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه