گرامر will به زبان ساده! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار - برگزار کننده رسمی آزمونهای تافل در ایران

گرامر will به زبان ساده!

گرامر will به زبان ساده!

گرامر یکی از مباحثی می باشد که برای یاد گرفتن اصولی زبان انگلیسی، باید مهارت خوبی در آن داشته باشید. will، از فعل های کمکی است که گرامر و قواعد آن کاربرد فراوانی در زبان انگلیسی دارند و به طور کلی برای زمان آینده مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب از زبان نگار قصد داریم که کاربرد های will و نکات سودمند درباره گرامر آن را با زبان ساده مورد بحث قرار دهیم.

 

افعال کمکی در زبان انگلیسی

 

اگر با گرامر و ساختار زبان انگلیسی آشنا باشید، حتما با افعال کمکی و کاربرد آن ها در زبان انگلیسی مواجه شده اید. کار افعال کمکی، همان طور که از اسمشان معلوم است، کمک به بیان ساده تر و واضح تر جملات می باشد. افعال کمکی برای ساخت حالت های زمانی گوناگون، سوالی کردن و منفی کردن جملات کاربرد دارند. در واقع این گونه افعال به تنهایی و در حالت عادی، معنی خاصی ندارند؛ بلکه با اضافه شدن به جملات، معانی متفاوتی را ایجاد می کنند. do, be, will افعال کمکی هستند.

 

گرامر will

 

کاربرد های فعل کمکی will در گرامر انگلیسی

 

اصولا برای ساخت زمان آینده از will، شیوه های گوناگونی استفاده می شود. will کاربرد های متعددی دارد که می توان از آن ها در مواقع مختلف استفاده کرد. به حالت های زمان آینده که با کمک will ساخته شده اند توجه کنید :

 

فرمول ساخت زمان آینده ساده :

فعل اصلی + will + فاعل

فرمول ساخت زمان آینده کامل :

شکل سوم فعل اصلی + will have + فاعل

فرمول ساخت زمان آینده استمراری:

ing + فعل اصلی + will be + فاعل

 

با استفاده از این فرمول ها می توان با will حالت های زمان آینده را بدست آورد. در ادامه به کاربرد های will در گرامر توجه کنید :

 

پیش بینی با اطمینان

 

یکی از مهمترین کاربرد های فعل کمکی will، اعلام کردن اتفاقی است که در آینده انجام می شود. در این گونه مثال ها، فرد گوینده یقین کاملی از پیش بینی خود دارد. (البته در بعضی اوقات، اگر احتمال زیادی برای وقوع اتفاق، وجود داشته باشد هم مورد استفاده قرار می گیرد)

 

 

.I will turn 20 next week

هفته آینده ۲۰ ساله می شوم.

 

تمایل یا رضایت

 

خیلی از اوقات برای ابراز تصمیمات یا تمایلات خود از will استفاده می کنیم.

 

 

.I will take this task

من این وظیفه (کار، ماموریت) را بر عهده خواهم گرفت.

.We‘ll see you next month

ماه بعد، تو را خواهیم دید.

 

تصمیمات آنی و بلافاصله

 

در بعضی اوقات، شاید در موقعیتی قرار گیرید که نیاز به یک تصمیم یا انتخاب سریع خواهید داشت. در این گونه موارد فعل will به کمک شما در گرامر خواهد آمد. در واقع گرامر زبان انگلیسی این اجازه را به شما می دهد که کاربرد های گوناگونی از will  داشته باشید.

 

 

 ? A: Which one

.B: I will have the Pizza please

A:  کدام یک ؟

B: لطفا من پیتزا می خواهم.

.I think we‘ll go night

من فکر می کنم که شب خواهیم رفت.

 

درخواست

 

به صورت اغلب، زمانی که می خواهیم خواهش یا درخواست خود را به صورت مودبانه، در قالب یک سوال مطرح کنیم، از will می توانیم استفاده کنیم. برای دعوت کردن هم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

 ? This tastes amazing. Will you give me the recipe

این (غذا) طعم شگفت انگیزی دارد. آیا دستور تهیه (آن) را به من می دهید ؟

? Will your friend join us for some dinner

آیا دوست شما برای شام، به ما ملحق می شود ؟

 

وعده و پیمان

 

اگر قصد ارائه یک پیمان یا قول به فرد یا افراد دیگری را داشته باشیم، خیلی راحت می توانیم از فعل کمکی will استفاده کنیم. البته معلئم نیست که این وعده ها عملی بشوند.

 

 

.I will always love you

من همیشه دوستت خواهم داشت.

 

اشکال will در گرامر انگلیسی

اشکال will در گرامر انگلیسی

 

حالت مثبت

 

در قسمت های بالاتر مطلب هم اشاره کرده ایم که برای ساخت حالات زمان آینده، نیاز به فعل will و بعد از آن نیاز به یک فعل ساده می باشد. با توجه با حالت های گوناگون، فعل ساده دچار تغییراتی می شود. جایگاه فعل کمکی will، بعد از فاعل و قبل از فعل اصلی می باشد.

 

.I will play

من بازی خواهم کرد.

 

حالت منفی

 

زمانی که بخواهیم جمله خود را منفی کنیم، بر اساس قواعد گرامر باید از یک “not” بعد از will و قبل از فعل اصلی استفاده می کنیم. 

 

.I will not play

من بازی نخواهم کرد.

 

حالت پرسشی

 

روش پرسشی کردن، فرمول بسیاری ساده ای دارد. شما باید موقیعت فاعل و will را تغییر بدهید. توجه داشته باشید که استفاده از اشکال گوناگون فعل “do” برای سوالی کردن جمله ای که will در آن قرار دارد، اشتباه است.

 

 ? Will I play

من بازی خواهم کرد ؟

 

نکات حائز اهمیت

 

  • برای مخفف کردن will، می توان آن را به ll’… تبدیل کرد و به کلمه قبلی چسباند.
  • برای مخفف کردن will not، می توان آن را به ll’ not… یا won’t… تبدیل کرد و به کلمه قبلی چسباند.
  • مخفف will معمولا برای گفت و گو های ساده و غیر رسمی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • برای تصریح یک مطلب به صورت رسمی، از will not استفاده خواهیم کرد، نه از شکل مخفف آن.
  • شکل مخفف will کاربرد بسیاری زیادی در محاورات دارد.
  • به همراه will، برای زمان آینده، be going to هم استفاده می شود. اما این دو در جملات گوناگون معانی و کاربرد های جداگانه و متفاتی دارند.
  • will، استفاده بیشتری نسبت به shall دارد.

 

تقویت گرامر زبان انگلیسی

 

تقویت گرامر زبان انگلیسی

 

تمامی قسمت هایی که هر فرد برای یادگیری زبان انگلیسی به آن ها نیاز دارد، به شکلی، به یکدیگر مرتبط هستند. یعنی برای یادگیری هر کدام از آن ها، نیاز به یادگیری قسمت دیگری هم می باشد.

 

افعال کمکی، که will نمونه پر کاربردی از آن هاست قطره ای کوچک از گرامر زبان انگلیسی می باشند که برای دریافت معنی و مفهومی که در هر جمله ایجاد می کنند، نیاز به تسلط روی دیگر قسمت های زبان انگلیسی، از جمله واژگان می باشد. یکی از سوالات چالشی گرامر تشخیص نوع کاربرد will در جملات می باشد.

 

حالا سوال اینجاست که چگونه گرامر و دیگر مباحث زبان انگلیسی را به طور اصولی، تقویت کنیم. یاد گرفتن به صورت فردی، یعنی این که هیچ استادی بالا سر شما نباشد، کمی سخت است و هر کسی نمی تواند، از این شیوه نتیجه بگیرد. نکاتی وجود دارد که در هر کتاب یا سایتی نوشته نشده است.

 

موسسه زبان های خارجی زبان نگار، با ارائه آموزش های متنوع در سطوح مختلف، می تواند بسیار سودمند باشد. شما می توانید با آموزش آنلاین زبان انگلیسی، تسلط خود را در بحث گرامر و دیگر بخش های زبان انگلیسی بالا ببرید.

 

 

صحبت پایانی

 

به جرأت می توان گفت که اگر فعل کمکی will در گرامر زبان انگلیسی وجود نداشت، خیلی از کاربرد های مورد استفاده آن از بین می رفت. همان طور که تا الان دقت کرده اید، متوجه شده اید که will موارد استفاده بسیاری در گرامر دارد و می تواند مفاهیم را راحت تر منتقل کند. البته تشخیص معنی will در هر جمله ای نیازمند تلاش و تکرار است.

 

 

بدون نظر

ارسال یک نظر