چطور بهترین کلاس آیلتس را انتخاب کنیم؟!

چطور بهترین کلاس آیلتس را انتخاب کنیم؟!

آیا قصد شرکت در کلاس آیلتس دارید؟ در این مطلب از سایت زبان نگار به مواردی اشاره خواهیم کرد تا بدانید آیا نیاز به ثبت نام در کلاس آیلتس دارید یا خیر؟

همه ما می‌دانیم که آیلتس آزمون انگلیسی راحتی نیست و می توان گفت که یکی از سخت‌ترین آزمون هاست. به علت اینکه از نتایج این آزمون توسط دولت‌ها و موسسات آکادمیک برای اثبات مهارت انگلیسی استفاده می‌شود، بنابراین آزمون آیلتس، آزمون استانداری می باشد. بسیاری از مردم به طور مکرر در آزمون آیلتس شکست می‌خورند، زیرا معمولا آزمون را دست‌کم می‌گیرند و بسیاری از اوقات دانش خود را دست‌بالا می‌گیرند! از ۵ نشانه زیر استفاده کنید تا بدانید که آیا لازم است قبل از آزمون در کلاس آیلتس شرکت کنید.

 

کلاس آیلتس

کلاس آیلتس

 

۱.بهبود مهارت listening با شرکت در کلاس آیلتس

پیش زمینه: در قسمت شنیداری آزمون آیلتس، شما باید پاسخ ۴۰ سوال را در ۴ رکورد ارائه کنید. ضبط تنها یک‌بار انجام خواهد شد و لازم است که به آن سوالات به یک باره پاسخ دهید. سوالات معمولا شامل تکمیل جمله، تکمیل خلاصه، تکمیل فرم و سوالات چند گزینه ای هستند.

 نشانه : اگر احساس می‌کنید که سرعت، دقت و تمرکز لازم را در زمان انجام چند کار در زبان انگلیسی ندارید، به کلاس آیتلس نیاز دارید.

کلاس آیلتس چگونه به رفع این مشکل کمک می‌کند: قبل از ضبط هر سوال، زمانی برای خواندن سوالات خواهید داشت. شما باید از قبل بدانید که باید به این سوال چه نوع اطلاعاتی تحویل دهید. یک عدد ، یک اسم و یا یک آدرس؟ شما این مهارت را در کلاس آیلتس یاد می‌گیرید.

همچنین تعجب‌آور نیست که در طی یک مکالمه متوجه قسمت هایی از آن نشوید، اما یا شما باید سریعا مکالمه را از سر بگیرید و یا تمام سوالات مربوط به آن مکالمه از دست خواهید داد. این یک فاجعه خواهد بود! در کلاس آیلتس شما یاد خواهید گرفت که چطور یک مکالمه را دنبال کنید حتی اگر قسمتی را از دست بدهید و اینکه چطور می‌توانید به پرسش‌های بعدی ادامه دهید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین دوره آیلتس کجا برگزار می شود؟!

 

۲. بهبود مهارت Reading با شرکت در کلاس آیلتس

پیش زمینه: بخش خواندنی شامل ۴۰ سوال (هم آزمون آکادمیک و هم عمومی) در سه بخش است. هدف از این قسمت، تست گستره وسیعی از مهارت‌های خواندن مانند خواندن برای خلاصه، خواندن برای ایده‌های اصلی، خواندن برای جزییات، درک استدلال منطقی و به تشخیص نظرات، نگرش‌ها و اهداف نویسندگان است.

شرکت کنندگان در آزمون باید پاسخ‌های کوتاه، تطبیق اطلاعات، تکمیل جملات ، تطبیق عنوان ها و یا تکمیل برچسب‌های نمودار را انجام دهند.

نشانه: اگر با این نوع سوالات آشنا نیستید، یا اگر این متون را همانطور متن یک کتاب می‌خوانید، شرکت در کلاس آیلتس قطعا به شما کمک خواهد کرد تا امتیاز بالاتری در این بخش کسب کنید.

 

کلاس آیلتس چگونه می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند: شما زمان کافی ندارید تا متن را چندین بار بخوانید. استراتژی‌هایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا از این وضعیت اجتناب کنید. برای مثال یاد می‌گیرید چطور متن را به طور سطحی بخوانید و نیاز دارید تا بر روی چه نوع اطلاعاتی تمرکز کنید.

علاوه بر این، در کلاس آیلتس انواع مختلف سوالات را تمرین خواهید کرد و به آن‌ها عادت خواهید کرد. این کار باعث می شود تا زمان زیادی را در آزمون حفظ کنید.

 

کلاس آیلتس

کلاس آیلتس

 

۳. شرکت در کلاس آیلتس برای بهبود مهارت writing

پیش زمینه: بخش نوشتاری قسمتی است که بیشتر مردم با آن مشکل دارند. این بخش دو وظیفه دارد: در اولین قسمت (در نوع آکادمیک)، از شما خواسته می‌شود که داده‌ها را توضیح داده، مراحل یک فرآیند را توصیف کرده، و چگونگی نحوه کار یک شی یا رویداد را توصیف کنید. شما باید این کار را با ۱۵۰ کلمه انجام دهید.

در قسمت دوم، از شما خواسته می‌شود تا یک متن ۲۵۰ کلمه ای را در پاسخ به یک نقطه‌نظر، بحث یا مشکل بنویسید. هر دو وظیفه در نوع آکادمیک باید به سبک رسمی نوشته شوند.

نشانه: اگر نمی‌دانید که سبک رسمی چه شکلی است، یا اگر احساس می‌کنید پاسخ را می‌دانید اما برای پیدا کردن عبارات انگلیسی مناسب مشکل دارید، از ثبت نام در کلاس آیلتس سود خواهید برد!

 

کلاس آیلتس چگونه به رفع این مشکل کمک کند: توصیف و توضیح داده ها نیاز به تمرین دارد. حتی اگر در انجام این کار متخصص باشید، ممکن است زمانی که سعی دارید آن را به زبان انگلیسی انجام دهید، مشکل داشته باشید. در کلاس آیلتس، شما زبان مناسب را یاد می‌گیرید تا این کار را انجام دهید. شما همچنین انواع مختلفی از نمودارها (نمودارهای خطی، نمودارهای میله‌ای، نمودار دایره ای ، جداول، منابع داده چندگانه، فرایندها، دیاگرام ها) را تمرین خواهید کرد تا به آن‌ها عادت کنید و در نتیجه در جلسه آزمون شگفت‌زده نشوید!

همیشه حقیقت باید گفته شود! نوشتن قسمت ۲ اصلا آسان نیست. چون اگر با موضوع آشنا نباشید ، بسط دادن آن مشکل خواهد بود. ممکن است ایده‌ای داشته باشید اما به یاد داشته باشید که باید آن را تا ۲۵۰ کلمه بسط دهید و فقط ۴۰ دقیقه وقت دارید همچنین چون مقاله باید یک ساختار مناسب داشته باشد، شما نمی‌توانید همه چیزهایی را که به ذهنتان می‌رسد را بنویسید. در یک کلاس آیلتس، شما یاد خواهید گرفت که ساختار یک مقاله چگونه است، چگونه آن را توسعه دهید، معرفی و نتیجه‌گیری را چگونه بنویسد، و غیره. همچنین یاد می‌گیرید چطور ایده‌های خود را با استفاده از انگلیسی بیان کنید. علاوه بر این، در مورد موضوعاتی که در آزمون آیلتس رایج هستند، تمرین خواهید کرد. بنابراین با آن‌ها آشنا می‌شوید.

علاوه بر این، شما انواع مختلفی از مقالات را یاد خواهید گرفت که معمولا در آزمون آیلتس مورد سوال قرار می گیرند مانند: موافقت یا عدم موافقت، بحث در مورد دو نقطه نظر متضاد، مزایا و معایب، مشکلات و راه‌حل‌ها، علل و راه‌حل‌ها، علل و اثرات.

اما آخرین فایده شرکت در کلاس آیلتس این است که یک مدرس اشتباه‌ات شما را تصحیح کرده و به شما نشان خواهد داد که چطور نوشتن خود را بهبود بخشید.

 

مرتبط بخوانید: چطور در آزمون آیلتس موفق شویم؟!

 

۴. کلاس آیلتس برای بهبود مهارت Speaking:

پیش زمینه: قسمت چهارم و نهایی این است که مهارت‌های گفتاری خود را ارزیابی کنید. این قسمت از  تست کم‌تر از ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و به سه بخش تقسیم می‌شود. ۵ دقیقه اول برای معرفی و موضوعات کلی بین شرکت کننده و آزمون گیرنده صرف می شود. بخش دوم توانایی فرد شرکت کننده برای صحبت در مورد یک موضوع تصادفی را ارزیابی می‌کند. بخش آخر پیچیده تر از قسمت دوم است. در این مرحله آزمون گیرنده به تلفظ، منابع واژگانی و شیوایی کلمات توجه می‌کند.

نشانه: اگر شما توانایی ارتباط مستقیم روان و منسجم را ندارید، به کمی تمرین نیاز دارید. موفقیت در این قسمت تنها با یک روش ممکن است: تکرار، تکرار، تکرار!

 

کلاس آیلتس چگونه می‌تواند به شما کمک کند: در کلاس آیلتس ، تلفظ شما با کمک مدرس بهبود خواهد یافت. شما تحت شرایط آزمون تمرین خواهید کرد و با فرایند آزمون آشنا خواهید شد. شما یاد می‌گیرید چطور یادداشت برداری کنید که به شما کمک می‌کند بتوانید در بخش دوم امتحان به مدت دو دقیقه صحبت کنید.

شما تمرین خواهید کرد که زمانی که واقعا پاسخ را نمی‌دانید، به سوالات پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که دانش شما ارزیابی نمی‌شود بلکه مهارت زبان انگلیسی شما ارزیابی می‌شود.

 

کلاس آیلتس

کلاس آیلتس

 

۵. کلاس آیلتس برای سریع شدن!

پیش زمینه: آزمون آیلتس محدودیت زمانی دارد و شما برای هر بخش زمان محدودی خواهید داشت. بعد از آن زمان باید مداد خود را روی میز بگذارید و شما قادر نخواهید بود ادامه دهید. در آزمون آیلتس قبل از اینکه بخش بعدی آزمون شروع شود، به جمع‌آوری برگه های قسمت قبلی می پردازند.

 

نشانه: اگر نمی‌توانید به علت محدودیت زمانی هر بخش را تمام کنید، یا اگر به دلیل فشار زمان‌بندی نمی‌توانید بر روی آن تمرکز کنید ، شما به کلاس آیلتس نیاز دارید.

 

کلاس آیلتس چگونه می‌تواند به شما کمک کند: در کلاس آیلتس، یاد می‌گیرید چطور به هر بخش از آزمون پاسخ دهید تا به علت محدودیت زمانی به مشکل برنخورید. برای مثال، اگر شما زمان زیادی را در بخش Reading سپری می‌کنید می‌توانید با به‌کارگیری استراتژی‌های خاص به میزان قابل‌توجهی این زمان را کاهش دهید. شاید، شما زمان زیادی صرف فکر کردن درباره اینکه چه چیزی در بخش نوشتاری بنویسید؛ اما اگر کمی برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید آن را کاهش دهید. مدرس آیلتس به شما کمک خواهد کرد تا همه این مشکلات را تشخیص دهید و به شما یاد دهید چگونه بر آن‌ها غلبه کنید.

 

اشتباهات رایج در آزمون آیلتس : 

اشتباهات رایج در آزمون‌های آیلتس شامل موارد زیر هستند:

  • به سوالات بیش تر از تعداد کلمات مشخص شده پاسخ می دهند.
  • مقالات را کوتاه تر از مقدار مشخص شده می نویسند.
  • برای کسب امتیاز بالاتر مقالات را طولانی‌تر می نویسند.
  • املا کلمات را اشتباه می نویسند.
  • سوالات را نمی خوانند!
  • جاهای خالی را پر نمی کنند!

اگر می‌خواهید از این اشتباهات خودداری کنید قطعا به کلاس آیلتس نیاز دارید. 

از لحاظ فنی، شما نمی‌توانید در آزمون آیلتس شکست بخورید چون نتایج در یک مقیاس ۹ امتیازی گزارش می شود (۱  پایین‌ترین امتیاز و ۹ بالاترین امتیاز است). با این حال، این کاملا درست نیست چون ممکن است در این آزمون شکست بخورید. به عنوان مثال، اگر دانشگاه مورد نظر شما امتیاز  ۷  را مد نظر داشته باشد و شما امتیاز  ۶.۵ را کسب کرده باشید در واقع شکست خورده اید.

 

کلاس آیلتس زبان نگار:

دپارتمان زبان انگلیسی زبان نگار با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت و با بهره گیری از اساتید مجرب و دانشگاهی هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان این آزمون را در کوتاه ترین زمان و با کسب نمره دلخواه آموزش می دهد . در آموزشگاه زبان نگار دوره های IELTS  از مبتدی به۳ قسمت Pre-IELTS ,IELTS , Post – IELTS  تقسیم می شوند .

دوره های آمادگی آزمون ایلتس زبان نگار به نحوی برگزار می گردد که با جدیدترین تکنیکهای معتبر تست زنی در هر چهار مهارت در کوتاه ترین زمان فرد را برای ازمون و نمره دلخواهش اماده می کند .

 

کلاس های آیلتس زبان نگار

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در بهترین کلاس آیلتس را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

ارسال دیدگاه