کاربرد مدرک آیلتس | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

کاربرد مدرک آیلتس

کاربرد مدرک آیلتس

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) در سراسر جهان برای افرادی که می خواهند مهارت های زبان انگلیسی خود را به عنوان زبان دوم اثبات کنند، مناسب است. آزمون آیلتس به طور مشترک تحت مالکیت شورای بریتانیا، ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج و موسسه آموزش و پرورش  IDP استرالیا قرار دارد. اگر قصد دارید در یک دانشگاه یا کالج ثبت‌نام کنید، به سازمان‌های کسب‌وکار درخواست ارسال کنید، یا برای ویزای آژانس‌های دولتی در کشورهایی مثل انگلستان، استرالیا، نیوزلند یا کانادا ثبت‌نام کنید، کاربرد مدرک آیلتس می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف آموزشی، شغلی و یا زندگی شما کمک کند.

 شما چه برای مطالعه، کار و یا ویزا درخواست ‌دهید، آزمون آیلتس به لحاظ محتوا، آزمونگر، ساختار، سطح دشواری و امتیازدهی یکیسان است. اگر نتایج تست شما رضایت‌بخش نباشد، هیچ محدودیتی وجود ندارد که چه زمانی و چگونه می‌توانید دوباره در آن شرکت کنید، اما توصیه می‌شود که کمی وقت صرف آمادگی آزمون آیلتس کنید و قبل از تلاش بعدی، بیشتر مطالعه کنید.

 

آزمون آیلتس آکادمیک برای پذیرش دانشگاهی و یا کالج مورد نیاز است، در حالی که آزمون آیلتس عمومی تاییدی برای اهداف شغلی و مهاجرت است.  مهارت‌های آزمون آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی مورد تایید بریتانیا (SELT) است که درخواست ویزای بریتانیا و درخواست مهاجرت (UKVI) را تایید می‌کند.

 

کاربرد مدرک آیلتس

کاربرد مدرک آیلتس

 

کاربرد مدرک آیلتس برای تحصیل

اگر علاقمند به تحصیل در خارج از کشور هستید، به یاد داشته باشید که بسیاری از دانشگاه‌ها در سراسر جهان و همه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های ایالت متحده نتایج آزمون آیلتس را می‌پذیرند. متقاضیان ویزای Tier 4 student می‌توانند برای دانشگاه‌ها در بریتانیا با مدرک آیلتس درخواست دهند، مگر اینکه این موسسه الزامات اضافی داشته باشد. برخی از دانشگاه‌ها به عنوان عوامل محلی از طرف شورای بریتانیا عمل می‌کنند و آزمون آیلتس را برگزار می کنند.

 

اگر یک قصد اپلای برای لیسانس و یا کارشناسی‌ارشد را مد نظر داشته باشید، باید آزمون آیلتس آکادمیک را انتخاب کنید. آزمون آیلتس جنرال برای برنامه‌هایی مناسب است که مدرک ارائه نمی‌کنند. کالج یا دانشگاه منتخب خود را پیدا کنید و کاربرد مدرک آیلتس را بررسی کنید.

 

شما به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی آینده باید نشان دهید که واجد شرایط هستید و می‌توانید با موفقیت دروسی را که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، را به اتمام برسانید. بنابراین برای ثبت‌نام در مقاطع تحصیلی پیشرفته مثل ارشد یا دکترا نیاز به کسب امتیازات بالاتری در آزمون آیلتس خواهید داشت.

 

 

کاربرد مدرک آیلتس برای کار

ارائه مدرک در مورد مهارت زبان تخصصی شما یک قدم مهم در گرفتن ویزا است که شما بتوانید در خارج از کشور کار کنید. مهارت‌های زبانی کلید موفقیت شغلی هستند و به عنوان یک دارایی ارزشمند علاوه بر سایر نیازمندی‌های هر کار در نظر گرفته می‌شوند. اگر متقاضی ویزای کار هستید، باید به مهارت‌های “تخصص” یا “حرفه‌ای”  انگلیسی دست پیدا کنید، به این معنی که شما باید بیشتر از انگلیسی پایه توانایی داشته باشید. از کاربرد مدرک آیلتس اثبات توانایی شما برای پیدا کردن شغل در خارج از کشور می باشد.

 

کاربرد مدرک آیلتس

کاربرد مدرک آیلتس

در بریتانیا، متقاضیان باید حداقل نمره ۶.۵ در هر کدام از چهار قسمت تست (خواندن، صحبت کردن، گوش دادن و نوشتن) کسب کنند.

برای کار در استرالیا، امتیاز آزمون ۵ به عنوان “سطح انگلیسی حرفه‌ای” در نظر گرفته می‌شود. امتیاز گروه ۶ به این معنی است که متقاضی یک سخنگوی “انگلیسی شایسته”  است.

 

مرتبط بخوانید: چطور بهترین کلاس آیلتس را انتخاب کنیم؟!

 

در نیوزیلند، متقاضیان مجوز کار باید امتیاز کلی ۴ یا بالاتر را در آیلتس جنرال یا آکادمیک کسب کنند. آن‌ها همچنین ممکن است مدرک اضافی از توانایی‌های زبان انگلیسی نیاز داشته باشند، از جمله اطلاعات مربوط به کشورهایی که در آن زندگی کرده‌اند، محل اقامت فعلی آن‌ها یا دانش خانواده آن‌ها از زبان انگلیسی.

در کانادا، متقاضیان باید به طور مستقیم با سازمانی که می‌خواهند درخواست دهند، از نمره آزمون و کاربرد مدرک آیلتس جویا شوند. کارفرمایان و موسسات آموزشی به طور کلی نیازمندی‌های زبان خود را بیان می‌کنند.

در تمام این کشورها باید توجه داشته باشید که شرایط حداقل امتیاز بسته به شغل انتخاب‌شده شما می تواند متفاوت باشد. برای برخی مشاغل، متقاضیان باید حداقل نمره ۶ در هر کدام از قسمت های تست به دست آورند، در حالی که برای مثال برای معلمان حداقل امتیاز ۷ مورد نیاز است.

 

کاربرد مدرک آیلتس

کاربرد مدرک آیلتس

 

کاربرد مدرک آیلتس برای مهاجرت

ادارات دولتی از آزمون آیلتس بعنوان بخشی از فرایند پذیرش خود برای دستیابی به شهروندی یا حق اقامت دائم استفاده می‌کنند. آن‌ها در نظر می‌گیرند که مهارت زبانی به توانایی افراد برای ادغام در جامعه و محیط کار به شدت مرتبط باشد. آزمون آیلتس توسط مقامات مهاجرتی پذیرفته شده‌است و نقش مهمی در استفاده از ارزیابی زبان به عنوان ابزاری برای کنترل تعداد مهاجرت ها ایفا می‌کند.

 

تست زبان انگلیسی مورد تایید بریتانیا (SELT) به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزا معرفی شده‌است. این آزمون به عنوان “مهارت‌های زندگی آیلتس” یا “‘IELTS for UKVI'” شناخته می‌شود. این بدین معنی است که می توان از کاربرد مدرک آیلتس برای اثبات توانایی‌های زبان انگلیسی تان در حمایت از درخواست ویزا و مهاجرت بریتانیا (UKVI)استفاده کرد. آزمون مهارت‌های آیلتس به شما نیاز دارد تا مهارت‌های صحبت کردن و گوش دادن خود را تنها در سطح A۱ یا B۱ در چارچوب مشترک مرجع اروپایی (CEFR)نشان دهید. در پایان این امتحان، شما به جای امتیازات گروه یک نتیجه نهایی به صورت موفق/ ناموفق دریافت خواهید کرد.

 

مرتبط بخوانید: تفاوت بین آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک چیست؟

 

 مثال‌هایی از امتیاز مورد نیاز برای مهاجرت

مهاجرت به نیوزیلند نیازمند امتیاز کلی ۵ / ۶ در آیلتس جنرال و یا آیلتس آکادمیک است. این امتیاز برای درخواست ویزا اجباری است.

کانادا مدرک آیلتس را قبول می‌کند، اما شما همچنین باید استاندارد Benchmark  زبان کانادا را داشته باشید.

استرالیا هم به خاطر اداره مهاجرت و شهروندی، آزمون زبان انگلیسی آیلتس را به رسمیت شناخته‌است.

موسسات یا آژانس های دولتی در این کشورها را برای اطلاع دقیق تر از نیازمندی‌های زبانی خاص و امتیازات مربوط به مهاجرت  و کاربرد مدرک آیلتس را بررسی کنید.

 

برای مشاوره رایگان با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در آزمون آیلتس ، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه