چطور در آزمون آیلتس موفق شویم؟!

چطور در آزمون آیلتس موفق شویم؟!

در این مطلب قصد داریم در مورد آمادگی برای آزمون آیلتس صحبت کنیم. نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد به شما کمک می کند تا در آزمون آیلتس موفق شوید و به اهداف خود دست یابید. در ابتدا دو موضوع در مورد آزمون آیلتس مطرح می کنیم تا بتوانید مسیر درست برای موفقیت در آزمون آیلتس را انتخاب کنید.

مورد اول: آمادگی برای آزمون آیلتس برای همه افراد متفاوت است.

برخی از افراد در مدت کوتاهی برای آزمون زبان آیلتس آماده می شوند. در حالی که برخی دیگر نیازمند شش ماه تلاش سخت برای موفقیت در آزمون هستند. حتی برخی از مردم ممکن است به این نتیجه برسند که آزمون زبان آیلتس برای آنها مناسب نیست. زمانی که یک روش برای شخصی موفقیت آمیز بوده است، به این معنا نیست که برای شما هم موثر خواهد بود.
آمادگی آزمون آیلتس مانند فیزیک نیست. هیچ فرمول جهانی وجود ندارد که هر بار به درستی کار کند!

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس

مورد دوم: اکثر افراد نیاز به یک راهنما برای موفقیت در آزمون آیلتس دارند.

اطلاعات رایگان زیادی در اینترنت وجود دارد که ممکن است وسوسه شوید با استفاده از این اطلاعات آموزش ببینید. اما باید این حقیقت را بپذیرید که افراد زیادی با انجام این اشتباه وقت و هزینه خود را هدر می دهند. اگر شما نقاط ضعف خود را شناسایی نکنید، چگونه می توانید بر آنها غلبه کنید؟

مراقب باشید، همه اطلاعات رایگان آزمون زبان آیلتس مفید نیستند. در ادامه چند نکته اساسی برای موفقیت در آزمون آیلتس مطرح می کنیم.

مرتبط بخوانید : دپارتمان آیلتس زبان نگار

توصیه اول: سطح آیلتس خود را تعیین کنید.

اولین چیزی که باید برای شروع آمادگی آزمون زبان آیلتس انجام دهید، تعیین سطح کنونی شما است. سپس می توانید جدول زمانی مناسب و اهداف واقع بینانه ای ایجاد کنید. قبل از ارزیابی سطح خود، هرگز تاریخ آزمون تان را تنظیم نکنید. شما به طور قطع از آن پشیمان خواهید شد.

چگونه می توان سطح آیلتس را ارزیابی کرد؟ در اینجا دو روش به شما پیشنهاد می کنیم:

۱.سعی کنید برخی از سوالات آزمون را تهیه کنید و به نمره ای که به دست می آورید، دقت کنید. فقط به اطلاعاتی که قبلا در رابطه با آن داده شده اعتماد نکنید بلکه به متخصصان این کار اعتماد کنید! سوالات تمرینی را می توانید از ielts.org دریافت کنید.
۲.با متخصصین موسسه زبان نگار تماس بگیرید. ما قبل از شروع کار با یک زبان آموز، موارد زیادی را در نظر می گیریم. ما نمرات قبلی (در صورت وجود) شما را بررسی می کنیم و هر یک از مهارت ها (صحبت کردن، نوشتن، گوش دادن و خواندن) را با دقت ارزیابی کرده و تا زمان موفقیت در آزمون زبان آیلتس همراه شما هستیم.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس

توصیه دوم :  بر ضعف های خود تمرکز کنید.

هنگامی که از سطح خود اطلاع پیدا کردید، بلافاصله سوالات آزمون را تمرین نکنید. اگرچه تمرین سؤالات برای آشنایی با نحوه آزمون آیلتس مفید هستند، اما به شما مهارت های جدیدی یاد نمی دهند. اکنون وقت آن است که به طور کامل تمرکز کنید تا مهارت های ضعیفتان را شناسایی کنید. در این مرحله باید به چند نکته توجه کنید:

اگر شما در بخش صحبت کردن آزمون آیلتس ضعیف هستید، دوستی برای مکالمه پیدا کنید و حداقل یک بار در هفته با او صحبت کنید. اجازه دهید که دوستانتان به شما صادقانه کمک و انتقاد کنند تا بتوانید مشکلات خود را (به عنوان مثال حجم، تسلط، دستور زبان، ساختار جمله) شناسایی کنید. علاوه بر این، به مدت یک یا دو دقیقه در مورد یک موضوع صحبت کنید و صدای خود را ضبط کنید و دوباره گوش کنید تا متوجه اشتباهاتتان شوید. این روش مفید تر از مکالمه با بسیاری از افراد است!

اگر شما در بخش نوشتن آیلتس ضعف دارید، تمرین مقاله نویسی را انجام دهید و بر ساختار های زبان، مانند دستور زبان و واژگان کار کنید.

مرتبط بخوانید: تحصیل در ایتالیا

اگر شما با بخش خواندن آیلتس مشکل دارید، خواندن مقالات خبری اینترنتی را به صورت روزانه انجام دهید. نکات کلیدی مهم را بیاموزید و یک خلاصه کوچک از مقالات را یادداشت کنید. بر روی مواردی که به نظر شما مهمترین اطلاعات هستند تمرکز کنید. هنگامی که در این کار مهارت پیدا کردید، مقالات را اسکن کنید. سعی کنید کلمات کلیدی را قبل از خواندن کامل متن انتخاب کنید.

اگر بخش گوش دادن آیلتس برای شما چالش برانگیز باشد، به صورت روزانه به پادکست، کتاب صوتی یا نمایش رادیویی به زبان انگلیسی گوش کنید. با لهجه های مختلف آشنا شوید.  واژگانی که برای شما تازه است را یادداشت کنید. همچنین به لحن و تلفظ گوینده دقت کنید. اگر به سخنرانی گوش می کنید، نکات کلیدی را بنویسید. سعی کنید متن سخنرانی را با کلمات خودتان خلاصه نویسی کنید. اگر در انجام این کار کند عمل کردید، نگران نباشید. دوباره از ابتدا گوش کنید و ادامه دهید، چرا که تکرار بخشی از فرایند یادگیری است!

مرتبط بخوانید: ۳۵ ترفند برای آموزش زبان انگلیسی

توصیه سوم: تمرین سوالات را دوباره شروع کنید.

هنگامی که نقاط ضعف خود را تقویت کردید، دوباره سوالات آیلتس را تمرین کنید. در این زمان، شما می توانید بر روی درک بیشتر نحوه آزمون آیلتس تمرکز کنید. بدین ترتیب شما متوجه خواهید شد که آمادگی شما برای آزمون زبان آیلتس تا چه حد می باشد. این نکته به اندازه ای یادگیری مهارت های انگلیسی مهم است.

از سوالات آزمون زبان آیلتس نوشته شده توسط کارشناسان واقعی استفاده کنید. این مرحله از آمادگی آزمون آیلتس باید حداقل دو هفته طول بکشد. وظایف بسیاری وجود دارد و شما باید چندین بار آنها را تمرین کنید. شما نباید تا زمانی که مطمئن شوید تمام فرمت ها را دیده اید و روش خوبی برای هر یک از آنها دارید؛ در آزمون آیلتس شرکت کنید.

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس

توصیه چهارم: با کارشناسان آزمون آیلتس مشاوره کنید.

اگر شما احساس می کنید که برای آزمون آیلتس آماده هستید، برای دریافت بازخورد درباره پیشرفت خود می توانید با افراد خبره مشورت کنید. این شخص می تواند یک معلم یا یکی از کارشناسان آیلتس باشد. اساسا، شما نیاز به کسی دارید که سطح مهارتتان را درک می کند و می تواند با ارائه استراتژی و بازخوردها به موفقیت بیشتر شما کمک کند. اگر شما قبل از شرکت در آزمون این کار را انجام دهید، دانش و اعتماد به نفس به مراتب بیشتری خواهید داشت و احتمال بیشتری دارد که در اولین آزمون به موفقیت برسید!

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید، شما یک شخص منحصر به فرد و پیچیده هستید. آمادگی شما برای آزمون آیلتس ممکن است با آمادگی دوست یا همکلاسیتان متفاوت باشد. اگر می خواهید در اولین تلاش خود موفق شوید، باید درباره ضعف های خود صادق باشید.

مشاهده دوره های آیلتس در زبان نگار

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در آزمون آیلتس را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

ارسال دیدگاه