نگارش توصیفی در انگلیسی : رازهایی که نمیدانستید! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

نگارش توصیفی در انگلیسی : رازهایی که نمیدانستید!

نگارش توصیفی در انگلیسی : رازهایی که نمیدانستید!

نگارش توصیفی در انگلیسی : توانایی نگارش توصیفی به معنای آوردن یک تصویر یا یک ایده به زندگی واقعی با استفاده از قدرت کلمات است. این مهارت در تمام موقعیت ها به شما کمک می کند؛ از نوشتن مقالات مدرسه تا ارائه ایده ها و پیشنهادها در محیط کار و به اشتراک گذاشتن داستان ها با دوستانتان.

وقتی قادر به ارتباط توصیفی هستید، شخصیت شما در نحوه صحبت کردن و نوشتن می درخشد.

تکنیک های توصیفی همچنین به شما اجازه می دهند تا در چگونگی یادگیری زبان انگلیسی خلاق باشید. تمرین نگارش توصیفی و خلاقانه، راهی سرگرم کننده برای بهبود گرامر و واژگان است بدون اینکه حتی خودتان متوجه شوید. با نگارش توصیفی می توانید تمام متون داستانی را درک کنید و با دانش ادبیات زبان انگلیسی، دوستان خود را تحت تاثیر قرار دهید.

 

نگارش توصیفی در انگلیسی

نگارش توصیفی در انگلیسی

 

سه راز مهم برای نگارش توصیفی انگلیسی

۱. تصویرسازی حسی (Sensory Imagery)

تصویرسازی حسی یعنی هر آنچه که با استفاده از حواس پنجگانه خود یعنی بینایی، لامسه، بویایی، شنوایی و چشایی می توانیم شناسایی کنیم. تصویرسازی حسی به شما کمک می کند احساسات واقعی و زنده از یک محیط ایجاد کنید.

تصور کنید از شما خواسته شده است درباره قلعه ای که در تعطیلات از آن بازدید کردید، مقاله ای بنویسید. اگر قلعه را با صفاتی مثل «بزرگ و قدیمی» توصیف کنید، اطلاعات چندانی به خواننده نمی دهید.

اما واژه هایی مثل «سرد، مرطوب و تاریک»، تصویر بهتری از قلعه را در ذهن خواننده ایجاد می کند. تصویرسازی حسی می تواند فضای نوشته را کاملا دگرگون کند.

تصویرسازی حسی باید خاص، دقیق و جذاب باشد. جزئیات باعث می شود خواننده حس کند درون عکس قدم گذاشته و خودش آن را تجربه کند.

به خودتان فشار نیاورید تا این مهارت را سریع یاد بگیرید. مثل همه چیزهای جدید، نگارش توصیفی در انگلیسی نیز نیاز به تمرین دارد.

 

مرتبط بخوانید : راهنمای نگارش نامه : ۲۰ ترفند فوق العاده!

 

۲. افعال داینامیک یا پویا

افعال پویا که گاهی به آن ها “fientive verbs” هم می گویند برای توصیف فعالیت ها و حرکات استفاده می شود. این افعال اعمالی مثل دویدن، پریدن یا فریاد زدن را توصیف می کنند.

افعال پویا برای نگارش توصیفی لازم و ضروری هستند. وقتی یادگیری یک زبان خارجی را شروع می کنید، همیشه اول افعال پایه را یاد می گیرید. هر چه بیشتر پیش بروید، می بینید که صدها راه دیگر برای توصیف فعالیت هایتان به زبان انگلیسی وجود دارد و هر کدام احساس متفاوتی ایجاد می کنند.

 

برای مثال این جمله را در نظر بگیرید:

.John throws the ball

فعل “to throw” یک فعل پویای رایج است. این جمله به ما می گوید «جان» (John) چه کاری انجام داده است، اما درباره چطور انجام دادن آن اطلاعات زیادی به ما نمی دهد. حالا مثال زیر را در نظر بگیرید:

.John hurls the ball

 

نگارش توصیفی در انگلیسی

نگارش توصیفی در انگلیسی

 

فعل “to hurl” یعنی چیزی را با قدرت زیادی پرتاب کردن. با تغییر دادن فعل پویا که استفاده کرده اید، حالا می دانید که «جان» یک ورزشکار خشن است و دیگر لازم نیست چیز دیگری به جمله اضافه کنید..

روش تمرین نگارش توصیفی در انگلیسی با افعال پویا: داستان های عامیانه و افسانه ها

داستان های عامیانه  بهترین جا برای پیدا کردن افعال پویا در زبان انگلیسی هستند. این داستان ها اغلب با زبانی کوتاه و ساده بیان می شوند تا به راحتی در یاد افراد بمانند و دهان به دهان منتقل شوند. به علاوه، داستان هایی که به صورت شفاهی بیان می شوند، معمولا سریع بیان می شوند و بر اساس اتفاقات هستند که باعث می شود برای تمرین نگارش توصیفی در انگلیسی انتخاب فوق العاده ای باشند.

یک داستان مشهور از زبان مادری خودتان را انتخاب کنید. ممکن است این داستان را از دوران کودکی به یاد داشته باشید یا می تواند یک کتاب باشد. طرح اولیه داستان را به زبان انگلیسی بنویسید.

حالا متن را به دقت بخوانید و همه افعال پویا را مشخص کنید. چطور می توانید با تغییر این افعال، سرعت و حس وحال داستان را عوض کنید؟

مثلا:

.The witch laughs and dances around her cauldron while the children cry

.The witch cackles and cavorts around her cauldron while the children whimper

 

مرتبط بخوانید : ۲۴ راه برای تقویت رایتینگ انگلیسی

 

۳ . نگارش توصیفی در انگلیسی صفات قدرتمند

صفات قدرتمند می توانند جایگزین کلماتی بشوند که ما در صبحت های روزانه از آن ها استفاده می کنیم؛ کلماتی مثل «good»، «bad»، «happy» و «sad». این کلمات برای بیان احساسات ما عالی هستند، اما می توانند تکراری شوند.

مخصوصا وقتی می خواهیم یک مقاله انگلیسی بنویسیم، قرار است خواننده را تحت تاثیر قرار دهیم، پس باید از کلمات توصیفی بیشتری استفاده کنیم.

نوشته های قدیمی خود را بررسی کنید. خوشبختانه ممکن است از عباراتی مثل «very good» یا «really interesting» برای بیان منظورتان استفاده کرده باشید. این ها فرصت هایی هستند که می توانید صفات قدرتمندتری را انتخاب کنید تا بتوانید منظورتان را با کلمات کمتر، اما تاثیرگذاری بیشتر بیان کنید.

معرف هایی مثل “really” یا “very” می توانند مفید باشند و انگلیسی زبان ها همیشه از آن ها استفاده می کنند. بنابراین لازم نیست همه آن ها را دور بریزید. با این حال، در استفاده از آن ها باید تعادل را رعایت کنید و در مقالات توصیفی از آن ها استفاده نکنید.

 

نگارش توصیفی در انگلیسی

نگارش توصیفی در انگلیسی

 

چطور با استفاده کردن از صفات قدرتمند نگارش توصیفی در انگلیسی را تمرین کنیم: مسابقه کلمات و تکنیک “Sell Me This Pen!”

مسابقه کلمات فقط ۱۵ دقیقه طول می کشد. یک صفت را که به نظر خودتان زیاد  استفاده می کنید، انتخاب کنید و وسط یک تکه کاغذ بنویسید. تایمر را روی پنج دقیقه تنظیم کنید و اطراف آن کلمه و روی کاغذ هر تعداد مترادفی را که می توانید بنویسید.

وقتی زمان تمام شد، با یک رنگ متفاوت کلمات دیگری را که می توانید در دیکشنری پیدا کنید و روی کاغذ بنویسید. این کاغذ را جایی نصب کنید که آن را ببینید و خودتان را مجبور کنید به جای کلمه ای که همیشه از آن استفاده می کردید، کلمات مترادفش را استفاده کنید.

 

مرتبط بخوانید : ۲۰ نکته واقعا کاربردی در آموزش رایتینگ آیلتس

 

یکی دیگر از راه های تمرین این است که از تکنیک مشهور «این قلم را به من بفروش!» استفاده کنید که در فیلم «گرگ وال استریت» از آن استفاده شده بود.

 

تصور کنید باید یک خودکار کاملا معمولی را به کسی بفروشید. چه صفاتی استفاده می کنید تا این خودکار یک شی کاملا خارق العاده و جدید به نظر برسد؟ این روش حتی برای بومیان انگلیسی زبان هم خیلی سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

نگارش توصیفی در انگیسی در اصل ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما در عمل آنقدرها هم ترسناک نیست. اگر به خودتان قول دادید به سطح خوبی از تسلط و روان بودن در زبان انگلیسی برسید، توانایی نگارش توصیفی یکی از راه های اصلی برای رسیدن به این هدف و بیان ایده ها و نظرات به بهترین روش ممکن است. اگر می خواهید موقع نوشتن کمی سرگرمی داشته باشید و از نوشته خودتان لذت ببرید، نوشتن مقالات انگلیسی از چیزی که پیش بینی کردید، خیلی راحت تر خواهد بود.

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار آموزش زبان انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه