نکات یادگیری ترکی استانبولی : 6 ترفند فوق العاده! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

نکات یادگیری ترکی استانبولی : ۶ ترفند فوق العاده!

نکات یادگیری ترکی استانبولی : ۶ ترفند فوق العاده!

نکات یادگیری ترکی استانبولی : زبان ترکی استانبولی پیچیدگی های خاص خود را دارد. ممکن است برای یادگیری این زبان دچار چالش هایی شوید. در این مطلب به نکاتی اشاره خواهیم کرد که به شما کمک می کند آسان تر این زبان را یاد بگیرید. با ما همراه باشید.

 

۱. نکات یادگیری ترکی استانبولی : آموزش الفبا ترکی

الفبای ترکی شامل ۲۹ حروف – ۸ حروف صدادار و ۲۱ صامت است. بسیاری از این حروف با زبان انگلیسی مشترک است و شامل شش حرف اضافه یعنی ç, ğ, ş, ı, ö, ü.   است. توجه داشته باشید که شما q، w، x را در الفبای ترکی پیدا نمی ‌کنید چون آن‌ها حذف شده‌ اند.

در زبان ترکی هر حرف مربوط به یک صدا است و برعکس. بنابراین برای مثال، حرف S همیشه صدایی مانند s در کلمه course می دهد و در زبان ترکی استانبولی حرف  Z صدایی مانند z در  Zebra  است. در زبان ترکی یک صدا تنها می ‌تواند با یک حرف مطابقت داشته باشد. برای مثال، در زبان انگلیسی (sh) یک صدا و دو حرف دارد، اما در زبان ترکی این صدا مربوط به حرف (ş) است. در همین حال، در انگلیسی  حرف (x) در واقع از دو صدا [ k ] + [ s ]، تشکیل شده ‌است اما در زبان ترکی این صدا با دو حرف نشان داده می شود مانند ترکی، مانند کلمهtaksi   که معنای آن تاکسی است.

نکات یادگیری ترکی استانبولی

نکات یادگیری ترکی استانبولی

۲.دایره لغات خود را گسترش دهید.

اگر می‌خواهید به سرعت دایره لغات خود را گسترش دهید، با معمول ‌ترین کلمات و عبارات ترکی که می ‌توانید در برنامه روزمره خود استفاده کنید، شروع کنید. شما خوشحال خواهید شد که بفهمید زبان ترکی از واژگان برجسته زبان انگلیسی، فرانسوی و دیگر زبان‌ها استفاده می‌کند.

 

مرتبط بخوانید : زبان ترکی استانبولی : تمام چیزی که برای یادگیری باید بدانید!

 

۳.نکات یادگیری ترکی استانبولی : انگیزه خود را حفظ کنید.

شما باید دقیقا بدانید چرا می ‌خواهید این زبان را یاد بگیرید. دلایل افراد مختلف ممکن است متفاوت باشند. دلایل شما می‌ تواند این باشد که شما باید کار پیدا کنید و یا کسی را پیدا کنید که به زبان ترکی صحبت می ‌کند و یا حتی اگر به چند زبان صحبت می ‌کنید بخواهید زبان ترکی را نیز به مجموعه خود اضافه کنید. حالا که این دلیل را می ‌دانید، به نکته بعدی مراجعه کنید :

 

نکات یادگیری ترکی استانبولی

نکات یادگیری ترکی استانبولی

 

۴.از اپلیکیشن ها برای یادگیری ترکی استانبولی استفاده کنید.

شما نمی‌توانید بدون تمرین چیزی یاد بگیرید، بنابراین بهترین و راحت ‌ترین راه از طریق یک اپلیکیشن است. اپلیکیشن Duolingo را توصیه به شما توصیه می کنیم!  این برنامه کاربردی را دانلود کنید و هر روز حداقل یک مهارت تمرین کنید. بعد از یک هفته به یک تفاوت بزرگ توجه خواهید کرد!

 

۵.نکات یادگیری ترکی استانبولی : دوستان ترک زبان پیدا کنید.

 شما باید با گویشوران ترکیه‌ای ارتباط برقرار کنید. برای خود یک دوست پیدا کنید که می‌توانید با آن ‌ها به زبان ترکی صحبت کنید. این باعث می شود تا بتوانید مهارت های ارتباطی خود را تقویت کرده و چیزهای جدیدی را یاد بگیرید.

این یک روش سرگرم کننده است که از آن می توانید برای گسترش مهارت های زبان استانبولی خود استفاده کنید.

 

نکات یادگیری ترکی استانبولی

نکات یادگیری ترکی استانبولی

 

۶.مانع زبانی را از بین ببرید.

اگر این مشکل را دارید اولین کاری که باید انجام دهید این است که فکر کردن در مورد آن را متوقف کنید. چه کسی اهمیت می ‌دهد که شما مرتکب اشتباه می‌شوید؟ پس بهتر است که اصلا آن را یاد نگیرید!  شما می ‌توانید با دستور زبان بد شروع کنید، و روند یادگیری را ادامه دهید تا زمانی که به اندازه کافی یاد بگیرید که اشتباهات آسان را رها کنید.

از صحبت کردن نترسید. شما باید تمرین کنید و رفته رفته مهارت های خود را افزایش دهید.

موارد مهمی که برای آموزش ترکی استانبولی باید در نظر داشته باشید:

تمام چیزهایی که شما برای آموزش ترکی  باید در نظر داشته باشید سه مفهوم زیر هستند:

ساختار جملات:  فاعل – مفعول – فعل

ترکیب: اضافه کردن پسوندها به انتهای کلمات

هارمونی آوایی: حروف صدادار در پسوندها با حروف قبلی تنظیم می شوند تا روان و سلیس بودن کلمات بهتر باشد.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان ترکی استانبولی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیگر شماره های مرکز زبان نگار:

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه