موسیقی و یادگیری زبان : ترفندهای یادگیری زبان با موسیقی! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

موسیقی و یادگیری زبان : ترفندهای یادگیری زبان با موسیقی!

موسیقی و یادگیری زبان : ترفندهای یادگیری زبان با موسیقی!

آهنگ‌ها منبع عالی زبان “زندگی واقعی” هستند و شما می‌توانید از موسیقی برای تمرین مهارت‌های مختلف زبانی استفاده کنید. موسیقی و یادگیری زبان یک روش جالب و سرگرم کننده می باشد. در این مطلب به چند نکته درباره این روش خواهیم پرداخت.

 

انتخاب آهنگ‌های خوب برای یادگیری

بهترین یادگیری وقتی اتفاق می‌افتد که ما سرگرم هستیم. پس واقعا مهم است که موسیقی را انتخاب کنید که کودکتان دوست داشته باشد. بهترین ترانه‌ها برای روش موسیقی و یادگیری زبان انگلیسی ویژگی های زیر را باید داشته باشند:

  • بیش از حد طولانی نباشد (بین ۱-۳ دقیقه)
  • خیلی سریع نباشد (خواندن آن آسان است)
  • به زبان انگلیسی روزمره باشد (نه خیلی کلمات جدید یا دشوار)
  • واضح باشد (شما به راحتی می‌توانید همه کلمات را بشنوید.)
موسیقی و یادگیری زبان

موسیقی و یادگیری زبان

نکته یادگیری برای کودکان ۵ – ۱۲ سال برای موسیقی و یادگیری زبان

آهنگ را با تعداد زیادی از کلمات و ریتم‌های قافیه دار انتخاب کنید. این باعث می‌شود که کودکان کلمات جدید یاد بگیرند و شروع به خواندن کنند.

ویدیوهای خواندن و یاد گرفتن ارزیابی انگلیسی کمبریج یک روش ایده‌آل برای یادگیری، به خاطرسپاری و استفاده از زبان جدید است.

کودک شما همچنین می‌تواند به همراه قافیه سازی آواز بخواند. آن‌ها می‌توانند واژگان مختلفی را تمرین کنند.

 

مرتبط بخوانید: اصطلاحات ورزشی به انگلیسی :چند کلمه واقعا پر کاربرد!

 

نکته موسیقی و یادگیری زبان برای کودکان ۱۳ – ۱۸ سال

برای نوجوانان یادگیری از طریق آهنگ‌ها فرصتی عالی برای ترکیب علایق و یادگیری زبان است. اگر زبان شما به یک آهنگ علاقمند است، آن‌ها مصمم به درک آن خواهند بود.

به فرزندتان یادآوری کنید که آهنگ‌های پاپ گاهی اوقات از زبان غیر رسمی و روزمره استفاده می‌کنند. مهم است که بدانید زبان انگلیسی در موقعیت‌های مختلف به طور متفاوت استفاده می‌شود. برای مثال، آهنگ‌های پاپ انگلیسی احتمالا در نوشته‌های رسمی درست نیستند.

فعالیت‌های موسیقی و یادگیری زبان: تمرین صحبت کردن و تلفظ

آواز خواندن برای یادگیری ریتم یک زبان بسیار عالی است. این به ما کمک می‌کند یاد بگیریم که چگونه کلمات به هم متصل می‌شوند.

آواز خواندن می‌تواند چالش برانگیز باشد، حتی برای سخنگویان محلی.  پس برای استفاده از روش موسیقی و یادگیری زبان می توانید مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

 

  1. متن آهنگ را به صورت آنلاین پیدا کنید، یا یک ویدیو موسیقی با زیرنویس پیدا کنید. متن آهنگ را بخوانید و یاد بگیرید.
  2. متن آهنگ را با صدای بلند بخوانید. به معنی هر کلمه ناشناخته در یک فرهنگ لغت نگاه کنید.
  3. به آهنگ گوش دهید و متن را همزمان بخوانید.
  4. وقتی که به اندازه کافی تمرین کردید، سعی ‌کنید بدون نگاه کردن به متن، خواندن را ادامه دهند.
  5. این روش واقعا زمانی موثرتر است که به طور منظم تکرار شود.

برخی از افراد حرف زدن به زبان انگلیسی را سخت می‌دانند، زیرا خجالتی هستند و فاقد اعتماد به نفس هستند. آواز خوانی با افراد دیگر می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند. یک فضای امن ایجاد می‌کند تا صحبت کردن با صدای بلند تمرین کنند.

 

موسیقی و یادگیری زبان

موسیقی و یادگیری زبان

 

بهبود تلفظ :

وقتی یک زبان جدید یاد می‌گیرید، صداهای غیر عادی زیادی وجود دارد که دهان شما به گفتن آن عادت ندارد. آواز خواندن به دهان ما کمک می‌کند تا شکل درست را تمرین کنند و این صداها را به طور واضح بیان کنند. موسیقی و یادگیری زبان همچنین به ما کمک می‌کند تا یاد بگیریم که صداهای قوی‌تر و ضعیف‌تر به طور متفاوت به زبان انگلیسی تلفظ می‌شوند.

 

نکته موسیقی و یادگیری زبان برای کودکان ۵ -۱۲ سال

همراه آهنگ آواز بخوانید. این راهی خوب برای تمرین صداهای مختلف زبان انگلیسی است.

صداهای تک حرفی (مانند a,b,c ) را تمرین کنید.به YouTube بروید و phonic songs english language را سرچ کنید.

صداهای دو حرفی (مانند ou, ue, ch, th ) را تمرین کنید. به یوتیوب بروید و phase 3 phonics digraphs را تمرین کنید.

 

مرتبط بخوانید: اصطلاحات ورزشی به انگلیسی :چند کلمه واقعا پر کاربرد!

 

نکته یادگیری برای نوجوانان ۱۳-۱۸ سال

متن آهنگ مورد علاقه فرزندتان را چاپ کنید. زیر بعضی از کلمات خط بکشید. حدس بزنید تعداد هجاهایی که در هر کلمه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به آهنگ گوش دهید و ببینید چه تعداد از آن ها درست است. آیا یکی از هجاها به شدت تلفظ می‌شود؟ دوباره امتحان کنید.

 

فعالیت های موسیقی و یادگیری زبان : تمرین مهارت های خواندن و نوشتن

هر فرصتی برای شنیدن زبان انگلیسی مفید و کمک کننده است. حتی اگر فقط در هنگام صرف غذا، زمان بازی یا زمانی که سفر می‌کنید باشد. اما برای بهبود زبان انگلیسی، شما باید به دقت به موسیقی گوش دهید. کمی وقت بگذارید که متن آهنگ را درک کرده و در مورد آن چه که می‌گویند فکر کنید.

 

موسیقی و یادگیری زبان

موسیقی و یادگیری زبان

 

نکته موسیقی و یادگیری زبان برای فعالیت نوشتن:

آهنگ‌ها می‌توانند الهام‌بخش خوبی برای نویسندگی خلاقانه باشند. به یک آهنگ گوش دهید. بعد از ۱۰ – ۲۰ ثانیه، موسیقی را متوقف کنید. هر آنچه به ذهنتان می رسد را بنویسید. ۱۰ – ۲۰ ثانیه دیگر موسقی را گوش کنید، مکث کنید و دوباره بنویسید. این کار را تا زمانی که آهنگ تمام شود ادامه دهید. با کمک این نوشته ها می توانید یک داستان کوتاه بنویسید که مهارت رایتینگ شما را تقویت می کند.

 

مرتبط بخوانید : ۷ اشتباه رایج در یادگیری زبان که باید بدانید!

 

فعالیت‌های ریدینگ:

متن برخی آهنگ ها را چاپ کنید. متن را به خطوط یا ابیات جداگانه ببرید. تلاش کنید که نظم صحیح را حدس بزنید. حالا به آهنگ گوش کنید تا چک کنید که درست است یا نه

شما باید در مورد ایده‌ها و پیغام‌های اصلی در یک متن فکر کنید. شما می‌توانید از متن آواز برای تمرین این نوع از مهارت خواندن استفاده کنید. خودتان را تشویق کنید که در مورد معانی و عواطف یک آهنگ فکر کنید. آن‌ها برای این آهنگ چه چیزی در موزیک ویدئو موسیقی قرار می‌دهند؟ شما می‌توانید ایده های خود را فیلم کنید و ویدئو خود را بسازید. سپس ویدئوی رسمی را تماشا کنید. آیا ایده‌ها با هم یک‌سان هستند؟

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه