مهارت در رایتینگ آیلتس : نکات مهمی که باید بدانید! موسسه زبان های خارجی زبان نگار

مهارت در رایتینگ آیلتس : نکات مهمی که باید بدانید!

مهارت در رایتینگ آیلتس : نکات مهمی که باید بدانید!

وقتی از شرکت کنندگان دوره آیلتس می پرسیم، سخت ترین کار از بین دو وظیفه رایتینگ که در آزمون نوشتن آکادمیک و عمومی آیلتس پرسیده شده، کدام است؟ اکثرا پاسخ می دهند : کار نوشتن مقاله آیلتس و مهارت در رایتینگ آیلتس

 

اگر چه وظیفه اول ( نوشتن نامه برای آیلتس آموزش عمومی و نوشتن گزارش برای آیلتس آکادمیک ) به هیچ وجه آسان نیست، اما بسیاری از هنرجو ها وظیفه دوم ( مقاله نویسی) آیلتس را چالش انگیزتر می دانند.

 

در وظیفه دوم قرار است شما به یک سوال خاص پاسخ دهید. برای اینکه دقیق تر توضیح بدهم، نوشتن آیلتس شما را ملزم می کند که مقاله ای در مورد یک موضوع مشخص حداقل با ۲۵۰ کلمه بنویسید. اما فراموش نکنید که این مسلما این کار زمان بر است. به شما ۴۰ دقیقه فرصت می دهند تا مبحث ارائه شده را با مهارت و به قول از خودتان و بدون هیچ خطایی ارائه دهید.

 

مهارت در رایتینگ آیلتس

مهارت در رایتینگ آیلتس

 

شما باید نوع مقاله خواسته شده را مشخص کنید و پاسخ خود را بر این اساس بنویسید. هنگام پاسخ دادن از مهارت ها، تجربه و مثال های خود استفاده کنید.

 

حالا مقاله شما چگونه امتیاز می گیرد؟

 

ما در این بخش معیار های امتیازدهی به مقاله را برای شما بیان می کنیم تا براساس و با توجه به این معیار ها ، مقاله خود را بنویسید.

 

_ پاسخ به کار

_ انسجام و ارتباط

_ منبع واژگان

_ محدوده و دقت دستوری

 

هر معیار ۲۵% از کل امتیاز نوشتن شما را تشکیل می دهد. اگر در نوشتن خود به این پارامتر ها اهمیت ندهید،  قسمت بزرگی از نمره خود را از دست خواهید داد.

 

تکلیف نوشتن مقاله آیلتس – نکاتی برای یک نمره بهتر

 

۱.متن را بفهمید.

 

۲.ایده های خود را ترسیم کنید.

 

۳.با مباحث مشترک آشنا شوید.

 

۴.از خودتان سوال کنید.

 

۵.نظر و عقیده شخصی خودتان را در متن وارد کنید.

 

۶.وقت خود را مدیریت کنید.

 

۷.از منابع واژگانی مراقبت کنید.

 

۸.پاراگراف بسازید.

 

۹.پاسخ خود را کامل کنید.

 

۱۰.دستور زبان، املاء و علائم نگارشی را بدانید و یاد بگیرید.

 

۱۱.از زبان رسمی استفاده کنید.

 

۱.متن را بفهمید.

 

مهارت در رایتینگ آیلتس

مهارت در رایتینگ آیلتس

 

درک آنچه که سوال تعیین می کند، نیمی از غلبه بر مشکل است. توجه به تمام مسائل دکر شده در سوال از واجبات است. اول، سوال را با دقت بررسی کنید، نوع پرسش را مشخص کنید. آیا یک بحث ، یک نظر ، یک راه حل برای مشکل است یا ترکیبی از آن ها است. کلمات کلیدی اصلی را شناسایی کنید تا در هنگام نوشتن بروی آن ها مانور بدهید و دقیقا همان چیزی را درک کنید که در مقاله انتظار می رود.

 

۲.ایده های خود را ترسیم کنید.

 

قبل از شروع کردن به نوشتن، ابتدا ۵ دقیقه وقت بگذارید تا ایده های خودتان را متمرکز کنید. شما در صورتی که برنامه خود را اماده کرده باشد و افکار خودتان را به شیوه ای مناسب و درست سازمان دهی بکنید، امتیاز بیشتری از متن می گیرید. این کار به راهی برای صرفه جویی در زمان بیشتر خواهد بود چون شما این مقاله را قبل از نوشتن ، در ذهن خود مجسم کرده اید و این به شما کمک می کند که مقاله خود را بهتر و سریعتر به دست آورید.

 

۳.با موضوعات مشترک آشنا شوید.

 

در سایت های مختلف جستجو کنید و رایتینگ های مختلف  آیلتس را بخوانید. این به شما کمک می کند تا واژگان خود را گسترش دهید تا ایده های بیشتری را ایجاد کنید. همچنین ، سعی کنید بیشتر روزنامه های انگلیسی زبان را بخوانید که باعث افزایش دایره لغات شما می شود و شما را با وضعیت موجود درگیر می کند.

 

۴.از خودتان سوال بپرسید.

 

یک راه دیگر برای تحریک ایده های ذهنی ، این است که هنگام خواندن مقاله از خودتان سوال هایی بپرسید مانند چرا/ چه چیزی/کجا/چه کسی/ چگونه برای اینکه ایده های بیشتری در ذهن تان ایجاد کنید.زمانی که شما این سوال ها را از خودتان می پرسید، شما قادر خواهید بود که واضح تر تفکر کنید و از این طریق ایده های بیشتری را ایجاد کنید.

 

۵.نظر و عقیده شخصی خودتان را در متن وارد کنید.

 

 موثرترین روش در نوشتن یک مقاله حرفه ای این است که نظر و عقیده شخصی خودتان را در مقاله وارد کنید. تصور کنید موضوع مقاله یک سوال است که دوست شما از شما می پرسد.نظر خود را به گونه ای بیان کنید که ا آنچه را که به آن باور دارید، را منتقل می کنید. همچنین سعی کنید از مثال ها و نمونه های مرتبط به  مقاله استفاده کنید تا شفافیت آن بیشتر شود.

 

بنابراین به یاد داشته باشید که رایتینگ آیلتس را مانند کوهی بزرگ نکنید، اگر به طور کامل درباره آنچه مقاله نیاز دارد، فکر کنید و درک کنید ، به راحتی از این کار سربلند بیرون می آیید. 

 

۶.وقت خود را مدیریت کنید.

 

این اهمیت دارد که کار نوشتن مقاله را به موقع انجام دهید، یعنی در عرض ۴۰ دقیقه. بنابراین قبل از حضور در آزمون آیلتس باید مهارت های مدیریت زمان را کسب کنید و این مهارت ها را گسترش دهید.

 

مقاله خود را با یک استراتژی مناسب و از پیش تععین شده شروع به نوشتن کنید. بیشتر از ۵ دقیقه در برنامه ریزی برای مقاله صرف نکنید. در صورت امکان سعی کنید مقاله خود را طی ۳۷-۳۶ دقیقه کامل کنید تا بتوانید ۲-۳ دقیقه آخر را برای تصحیح و مرور مقاله وقت بگذارید. اگر مقاله را سریع نوشته باشید و یا حتی در حالت عادی، مرور و تصحیح آخر به شما کمک می کند تا وجود اشتباهات املایی و دستوری را تشخیص دهید و به دنبال تصحیح آن ها بروید. به این ترتیب می توانید در زمان مقرر کار خودتان را با بالاترین بازدهی و کمترین درصد خطا انجام دهید.

 

۷.از منابع واژگانی مراقبت کنید.

 

منبع واژگانی یکی از چهار معیار ارزیابی نوشتاری است که به امتیاز نوشتن شما کمک می کند. اما بسیاری از شرکت کنندگان در آیلتس از ویژگی های واژگانی بی اطلاع هستند . منبع واژگانی به استفاده محدوده واژگان، کاربرد صحیح واژگان اشاره دارد.

 

افرادی که با این کار ناآشنا هستند، از کلمات تکراری در مقاله خود استفاده می کنند اما کسانی که از شما امتحان می گیرند به دنبال انواع کلمات و عبارات در پاسخ شما هستند. هنگامی که هیچ تنوعی از زبان را در  مقاله شما پیدا نکنند، این احساس منفی را درباره واژگان شما پیدا میکنند و فکر می کنند که شما دانش زبانی ضعیفی دارید و بر این اساس از شما نمره کم خواهند کرد.

 

مهارت در رایتینگ آیلتس

مهارت در رایتینگ آیلتس

 

بنابراین از کلمات تکراری تا جایی که ممکن است از کلمات تکراری استفاده نکنید.

 

۸.پاراگراف بسازید.

 

بسیاری از داوطلبان هنگام نوشتن یک مقاله از پاراگراف استفاده نمی کنند. آنها کل موضوع را فقط در یک پاراگراف شرح می دهند. در حالی که کسانی که از شما امتحان می گیرند، برای این کار نمره در نظر می گیرند.

 

یک مقاله از ساختار زیر پیروی می کند:

 

ساختار مقاله
معرفی و مقدمه

 

بند ۱ بدنه

 

بند ۲ بدنه

 

نتیجه

 

 

ایده های خود را به پارگراف های مختلف تقسیم بندی کنید. هر ایده خود را با مثال های مرتبط در یک پاراگراف مفصل توضیح دهید. سپس یک پاراگراف دیگر را با یک ایده جدید شروع کنید. اما به یاد داشته باشید، ایده های شما باید منطقی باشند و بین شان یک ارتباطی هر چند کم وجود داشته باشد، حتی اگر در پاراگراف های مختلف نوشته می شوند.

 

مقاله ای با چهار پارگراف برای این کار ایده آل است. فقط در صورت نیاز می توانید پاراگراف ها را اضافه کنید. اطلاعات ناخواسته را قرار ندهید و سعی نکنید بند ها را بی دلیل گسترش دهید و از زیاده گویی بیجا بپرهیزید، این امر شانس دستیابی به امتیاز بالا را برای شما فراهم می آورد.

 

۹.پاسخ خود را کامل کنید.

 

برای پایان کار قبل از پایان زمان، بسیاری از شرکت کنندگان تمایل دارند که پاسخ های خود را ناقص بگذارند. برخی دیگر از روش دیگری استفاده می کنند، یعنی جملات کوتاه مینویسند. ین عمل کاملا غلط است .

 

آزمون آیلتیس برای ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی شما است. و اگر پاسخ ها را ناقص بگذارید، امتحان گیرنده نمی تواند مهارت های شما را مورد ارزیابی قرار دهد. در نتیجه از نمره مقاله شما کم می کند.

 

۱۰.دستور زبان، املاء و علائم نگارشی را بدانید و یاد بگیرید.

 

استفاده از گرامر مناسب، نوشتن املا صحیح و قرار دادن علائم نگارشی در مکان مناسب نقش حیاتی در نوشتن مقاله آیلتس دارد. شما باید در این مورد بسیار مراقب باشید. حتی یک اشتباه کوچک نیز به طور مستقیم از نمره شما کم می کند. پس قبل از نوشتن مقاله حتما از دانش گرامری خود مطمئن باشید.

 

۱۱.از زبان رسمی استفاده کنید.

 

بدلیل زمان کم این آزمون ، استفاده از عبارات غیر رسمی و متن کوتاه در بین برخی شرکت کنندگان رایج است. اما این روش در آزمون آیلتس ممنوع است. این کار باعث کم شدن نمره شما می شود، بنابراین شما باید از زبان رسمی و عبارات و جمله های رسمی استفاده کنید.

 

اکنون که با این ۱۱ نکته آشنا شدید ، دستیابی به نمره مورد نظرتان در نوشتن مقاله راحت تر خواهد بود. انجام اشتباه نمره شما را کاهش میدهد و تمرین، انجام اشتباه را کاهش می دهد. بنابراین با تمرین مکرر سعی در بالابردن نمره خود داشته باشید. البته تمرین به تنهایی کافی نیست، توجه به نکات گفته شده و آموزش هم نیازمند موفقیت است و ما اینجا هستیم تا این نکات را برای شما به رایگان به اشتراک بگذاریم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه