مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف: راه و چاه موفقیت! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف: راه و چاه موفقیت!

مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف: راه و چاه موفقیت!

آیا انگلیسی شما ضعیف است یا به سختی می‌توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید؟ میلیون ها نفر هر روز سفر می‌کنند، مهاجرت می‌کنند و از مرز عبور می‌کنند، اما این بدین معنا نیست که همه آن‌ها به خوبی به زبان انگلیسی مسلط هستند.برای مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف چه باید کرد؟ این سوالی است که می خواهیم در این مطلب به آن پاسخ دهیم و راهکارهایی ارائه کنیم.

 رایج‌ترین سوالات مربوط به مهاجرت معمولا به زبان انگلیسی در فرودگاه پرسیده می‌شود. زبان انگلیسی یک زبان بین‌المللی در عصر مدرن است، اما به حداقل دانش پایه این زبان نیاز دارد، اما به این معنا نیست که گویندگان غیر انگلیسی‌زبان نمی‌توانند در سراسر کشورها سفر کنند.

 

مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف

مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف

 

مشکلات مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف

اگر همه چیز برای شما مناسب باشد، هیچ‌کس در مورد مهاجرت از شما سوال نمی‌کند. در کشورهایی مانند تایلند و جنوب شرقی آسیا، مهاجرت بسیار ساده و آسان است، اما در کشورهای غربی مثل آمریکا، انگلستان و اروپا، ممکن است مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف کمی سخت‌تر باشد. آن‌ها فقط از شما می‌خواهند گذرنامه- ویزا خود را نشان دهید و هیچ چیز دیگری از شما نمی پرسند.

اما اگر آن‌ها به چیزی مشکوک شوند ممکن است بخواهند از چند چیز در مورد سفر شما مانند چه کار می‌کنید، چه مدت شما در کشور هستید و … سوال کنند. حالا سوال این است که اگر انگلیسی تان ضعیف است یا شما یک سخنگوی غیر انگلیسی هستید چه کار باید بکنید. هنگامی که شما در یک فرودگاه ایرانی هستید، سوالات مربوط به مهاجرت معمولا به زبان فارسی پرسیده می‌شود، اما در یک کشور خارجی، مهاجرت به احتمال زیاد تنها به زبان انگلیسی انجام می‌شود. در چنین مواردی ممکن است در پاسخ دادن به سوالات آن‌ها با مشکل روبرو شوید. اگر تنها سفر می‌کنید، مشکل بیشتری خواهید داشت.

 

مرتبط بخوانید: انگلیسی در سفر : چند نکته فوق العاده و کارآمد!

 

چند راه‌حل برای مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف:

اکنون راه‌حل‌های خاصی وجود دارند که می‌توانند توسط گویشوران غیر انگلیسی در مورد فرودگاه به کار روند.

۱. از همسفر خود کمک بخواهید.

اگر شما با دوست خود و یا هر عضو خانواده تان سفر می‌کنید و اگر انگلیسی آن‌ها خوب است، آن‌ها می‌توانند در پاسخ به سوالات مهاجرت به شما کمک کنند. اگر با دیگر اعضای خانواده تحصیل‌کرده سفر کنید، با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شوید.

 

مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف

مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف

 

۲. برخی سوالات متداول مهاجرت که بر روی یک کاغذ نوشته شده است را تهیه کنید.

این یک راه‌حل دیگر برای مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف است که اگر شما به تنهایی سفر می‌کنید و هیچ‌کس برای کمک به شما وجود ندارد. شما می‌توانید در حال حاضر رایج‌ترین سوالات مربوط به مهاجرت را در یک مقاله دریافت کرده و آن را به مقامات مهاجرتی نشان دهید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان انگلیسی در سفر : ۳۰ مورد کاملا کاربردی!

 

۳. خدمات ترجمه در فرودگاه

برخی از فرودگاه‌های محبوب، خدمات ترجمه و یا مفسر موجود در فرودگاه برای تسهیل مهاجرت در زبان‌های منطقه‌ای را دارند. به عنوان مثال، فرودگاه لندن بازدید کننده‌های روزانه زیادی دارد که نمی‌توانند انگلیسی صحبت کنند، بنابراین مسافران می توانند از خدمات ترجمه استفاده کنند.

 

مرتبط بخوانید:‌۵۰ مورد از اصطلاحات سفر در انگلیسی که باید بدانیم!

 

۴. تماس تلفنی با بستگان شما

این روش زمانی کاربرد دارد که در آن هیچ یک از موارد بالا برای شما کار نمی‌کند. افسر مهاجرت ممکن است از شما بخواهد که شماره تلفن خانواده و یا بستگان خود را در اختیارشان بگذارید تا در مورد سفر شما سوالاتی بپرسند.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای مهاجرت با زبان انگلیسی ضعیف را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه