مزایای زبان سوئدی : چرا سوئدی یاد می گیریم؟!

مزایای زبان سوئدی : چرا سوئدی یاد می گیریم؟!

اگر علاقه مند به زبان سوئدی هستید و نمی دانید این زبان چه فواید و مزایایی برای شما دارد، این مطلب را بخوانید. در این مطلب قصد داریم مزایای زبان سوئدی و اینکه به چه علت باید این زبان را یاد بگیریم، بیان کنیم.

 

آموزش زبان سوئدی آسان است.

ما اغلب شکایت می‌کنیم که آموزش زبان‌ های خارجی مشکل هستند. اما خوشبختانه زبان سوئدی یکی از آسان‌ترین موارد است. شباهت‌های زیادی بین زبان‌های سوئدی و انگلیسی از لحاظ دستور زبان، نحو و واژگان وجود دارد! همچنین هزاران کلمه مشترک بین این دو زبان وجود دارد که می تواند یادگیری را آسان کند.

زمانی که تلفظ مصوت‌های زبان سوئدی (å, ä and ö)  را فرا گرفته‌اید و موفق شدید کلمات را به درستی تلفظ کنید، شما با سرعت بیشتری به زبان سوئدی مسلط می‌شوید.

 

زبان سوئدی کلید همه زبان‌های اسکاندیناوی است.

زبان سوئدی از رایج ترین زبان‌های اسکاندیناوی است و بیش از۱۰میلیون نفر در سوئد و فنلاند به این زبان صحبت می کنند. اما آموزش زبان سوئدی فقط به علت این اعداد و ارقام، باعث می شود از برخی مزایای زبان سوئدی بی نصیب بمانید. از مزایای زبان سوئدی این است که شما را با کل زبان های اسکاندیناوی آشنا می کند و سطح بالایی از فهم متقابل بین زبان های سوئدی، دانمارکی و نروژی ایجاد می کند.

روابط نزدیکی بین زبان های سوئدی، دانمارکی و نروژی وجود دارد، پس وقتی شما می‌خواهید سوئدی را یاد بگیرید، اساسا قدمی برای یادگیری همه زبان‌های اسکاندیناوی برداشته اید.

 

مزایای زبان سوئدی

مزایای زبان سوئدی

 

سوئد یک مقصد عالی برای مهاجرت است.

 آموزش و مراقبت‌های بهداشتی رایگان و دستمزدهای بالا از ویژگی های بی نظیر این کشور می باشد. یک مکان عالی برای عاشقان طراحی داخلی است و این یکی از جوامع پیشرو اجتماعی در این سیاره است. تعجبی ندارد که سوئد به طور مداوم به عنوان یکی از مطلوب‌ترین مکان‌های زندگی در دنیا محسوب می‌شود.  بنابراین از مزایای زبان سوئدی می توان به این مورد اشاره کرد که امکان مهاجرت و زندگی در این کشور را برای شما به ارمغان می آورد.

 

از مزایای زبان سوئدی کاوش در فرهنگ این کشور است.

اگر به سوئد سفر کنید یا به اندازه کافی خوش‌شانس باشید که برای کار یا تحصیل به آنجا بروید، اگر به زبان انگلیسی صحبت کنید نمی توانید با فرهنگ این کشور آشنا شوید. درست است که می توانید از زیبایی های این کشور لذت ببرید اما زمانی که به زبان سوئدی مسلط باشید، می‌توانید به دنیای هاکی روی یخ، شب‌های لیگ قهرمانان در Malmo و کتاب های Astrid Lindgren شیرجه بزنید!

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس زبان سوئدی در تهران کجاست؟

 

از مزایای زبان سوئدی امکان برقراری ارتباط با افراد بیشتر می باشد.

اگر قصد سفر به سوئد دارید دو نکته مهم را باید درنظر داشته باشید. اول اینکه همه مردم سوئد به زبان انگلیسی حرف نمی‌زنند. کودکان، افراد مسن و یا کسانی که فرصت تمرین زبان انگلیسی را ندارند، معمولا مهارت‌های انگلیسی محدودی دارند.

دوم، همه سوئدی ها احساس راحتی با زبان انگلیسی ندارند. آموختن سوئدی به شما این امکان را می‌دهد که با همه مردم سوئدی‌ ارتباط برقرار کنید، که افق شما را گسترده‌تر خواهد کرد.

 

مزایای زبان سوئدی

مزایای زبان سوئدی

 

زبان سوئدی شما را مستقل می‌کند.

صحبت نکردن به زبان سوئدی به این معنی است که شما باید به افرادی که این کار را انجام می دهند تکیه کنید. شما به حسن‌نیت آن‌ها نیاز دارید و با تعبیر آن‌ها از اخبار و مکالمات، نظرات و درک آن‌ها از ارتباطات رسمی سر و کار دارید.

شما همچنین به آن‌ها وابسته خواهید شد تا افکار و عقایدتان را به سوئدی ترجمه کنند. امکان دارد که با این شیوه کارهای خود را پیش ببرید، اما در دراز مدت سرگرم‌کننده نیست. سوئدی را یاد بگیرید و مستقل شوید و مسئولیت زندگی خود را به دست بگیرید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس آلمانی در تهران کجاست ؟

 

آموزش زبان سوئدی باعث می‌شود که شما سوئد و سوئدی‌ها را درک کنید

صحبت کردن به سوئدی درک شما را از سوئد و مردم آن بهبود خواهد بخشید. زبان خیلی بیشتر از یک کلمه است و بسیاری از تاریخ کشور، عادت‌ها و ارزش‌های فرهنگی در زبان نمود پیدا می کنند. کلمات و گفته‌ها با مفهوم و ارتباط  کد گذاری می‌شوند.

زبان سوئدی توانایی درک ذهنیت و فرهنگ سوئدی‌ها را به شما می‌دهد. این ممکن است مبالغه آمیز به نظر برسد، اما یادگیری زبان یک کشور راهی برای ورود به قلب این ملت است. بهتر است بپذیرید که آموزش زبان سوئدی زندگی شما را برای مدت طولانی آسان‌تر می‌کند. یادگیری زبان سوئدی نیازمند تلاش شما است.

 

مزایای زبان سوئدی

مزایای زبان سوئدی

 

از مزایای زبان سوئدی ، بهبود موقعیت شغلی شما می باشد.

کار کردن در سوئد معمولا به این معنی است که شما باید با سوئدی‌ها تعامل داشته باشید. البته ممکن است برخی زمینه‌های کاری وجود داشته باشد که در آن شما می‌توانید با همکاران خود به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید.

اما واقعیت ساده این است که اکثر مشاغل و اغلب کارفرمایان به شما نیاز دارند که سوئدی صحبت کنید. بنابراین از مزایای زبان سوئدی برای شما این است که آسان تر شغل پیدا می کنید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس تافل در تهران کجاست؟

 

از مزایای زبان سوئدی افزایش مهارت‌های ذهنی شما است.

یادگیری زبان سوئدی یا هر زبان دیگری شما را باهوش‌تر می‌کند. تحقیقات علمی نشان داده‌است که افرادی که یک زبان خارجی را می‌آموزند، رشد شناختی بیشتری را از نظر انعطاف‌پذیری ذهنی، خلاقیت و تفکر انتقادی (مانند حل مساله، تصور و استدلال)کسب می‌کنند.

اما این مزایا فقط به اینجا ختم نمی‌شود، به نظر می‌رسد که دانش آموزان مهارت‌های مهم زندگی را نیز کسب می‌کنند. بیشتر به خاطر این که افرادی که یک زبان جدید را می‌آموزند، یاد می‌گیرند که با عقاید و مفاهیم فرهنگی ناآشنا سر و کار داشته باشند. بنابراین، یادگیری سوئدی نه تنها شما را باهوش‌تر می‌کند بلکه شما را برای سازگاری به این جهان که به سرعت تغییر می کند، آماده می کند.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت  در کلاس های آموزش زبان سوئدی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه