تلفظ در زبان انگلیسی : مهم ترین نکاتی که باید بدانید. | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

تلفظ در زبان انگلیسی : مهم ترین نکاتی که باید بدانید.

تلفظ در زبان انگلیسی : مهم ترین نکاتی که باید بدانید.

تلفظ صحیح بخش مهمی از یادگیری هر زبانی است و به خصوص زمانی که شما انگلیسی یاد می‌ گیرید. طرز حرف زدن شما می ‌تواند تاثیر بزرگی بر این موضوع داشته باشد که آیا مردم آنچه را که می‌ گویید و تاثیر اولیه آن‌ها از شما را درک می ‌کنند یا نه. نکته جالب در مورد تلفظ در زبان انگلیسی این است که تنها یک راه برای کسب دانش نیست، این یک مهارت فیزیکی است که شما باید به طور منظم تمرین کنید.

تلفظ به روشی اشاره می‌ کند که در آن ما صدای کلمات را می‌ سازیم. برای تلفظ کلمات، ما هوا را از طریق گلو و تارهای صوتی وارد کرده و از طریق دهان، زبان کوچک، دندان و لب ها به بیرون می ‌فرستیم. گاهی اوقات نیز هوا از طریق بینی ما خارج می شود.

برای تغییر صدایی که می‌سازیم، عمدتا از ماهیچه‌های دهان، زبان و لب‌ها برای کنترل شکل دهان و جریان هوا استفاده می ‌کنیم. اگر بتوانیم شکل دهان و جریان هوا را به درستی کنترل کنیم، پس تلفظ ما واضح‌تر است و افراد دیگر به راحتی ما را درک می‌ کنند.

گویشوران زبان های مختلف تمایل دارند که ماهیچه‌های مختلفی از دهان را برای تلفظ استفاده کنند. زمانی که یک زبان خارجی یاد می گیریم، ممکن است ماهیچه ‌های ما به خوبی برای این زبان توسعه پیدا نکنند و تلفظ آن دشوارتر خواهد بود. با تمرین تلفظ زبان خارجی، ماهیچه‌های ما توسعه می ‌یابند و تلفظ واضح تر می ‌شود.

 

تلفظ در زبان انگلیسی

تلفظ در زبان انگلیسی

چگونه تلفظ در زبان انگلیسی را بهبود بخشیم؟

هیچ راه میانبری برای تلفظ کاملا صحیح وجود ندارد، با این حال راه‌هایی برای تمرین موثرتر تلفظ در زبان انگلیسی و بهبود مهارت ‌های شما وجود دارد. از ده نکته برتر زیر پیروی کنید، امروز شروع به بهبود تلفظ خود کنید و یک قدم جلوتر به سمت هدف خود از تلفظ کامل انگلیسی بروید.

 

۱.برای بهبود تلفظ در زبان انگلیسی به خودتان گوش دهید.

اغلب شنیدن اشتباهات تلفظ در کلام خود دشوار است، زیرا شما در واقع تمرکز خود را بیشتر معطوف برقراری ارتباط می کنید به جای صدایی که ایجاد می‌ کنید. اگر نتوانید مشکل تلفظ خودتان را بشنوید، دشوار است که آن‌ها را اصلاح کنید. سعی کنید صحبت ‌های خود را با گوشی هوشمند یا کامپیوتر خود ضبط کنید و یک یادداشت از مناطق خاصی که نیاز دارید آن را بهبود بخشید، یادداشت کنید.

مرتبط بخوانید: اشتباهات متداول در گرامر انگلیسی : ۱۰ اشتباه که باید بدانید!

۲. آرام تر صحبت کنید.

بسیاری از زبان آموزان انگلیسی فکر می ‌کنند که فصیح صحبت کردن به این معنی است که آن‌ها باید سریع صحبت کنند. این یک اشتباه است. صحبت کردن با سرعت بیش از حد باعث تقویت عادات بد می‌ شود و باعث می ‌شود که گوینده عصبی و مردد به نظر برسد. به آرامی صحبت کردن به شما زمان می ‌دهد تا به درستی نفس بکشید و در مورد آنچه می ‌خواهید بگویید، فکر کنید. از آنجا که به شما فرصت فکر کردن در هنگام صحبت را می ‌دهد، احساس آرامش بیشتری خواهید کرد و می ‌توانید بر روی ادای صحیح تلفظ در زبان انگلیسی تان تمرکز کنید.

 

۳.آن را تصور کنید.

چشم خود را ببندید و قبل از گفتن آن به این فکر کنید که چطور صدایی ایجاد کنید. موقعیت دهان و صورت خود را در نظر مجسم کنید. اگر شما با نمودار واجی مطالعه کرده اید، در مورد صداهایی که ایجاد می ‌کنید و اینکه چگونه به بخش‌ های دیگر انگلیسی مربوط می ‌شود، فکر کنید. اگر شما از نمودار دهان و زبان استفاده کرده‌اید، به شکلی که نیاز دارید برای تلفظ صحیح در دهان خود ایجاد کنید فکر کنید.

 

۴. برای بهبود تلفظ در انگلیسی فیزیکی شوید!

تلفظ یک مهارت فیزیکی است. شما به دهانتان یک روش جدید برای حرکت و استفاده از ماهیچه‌های مختلف را آموزش می ‌دهید. هر روز بر روی صداهای مشکل تمرکز کنید. با تلفظ th مشکل دارید؟ زبان خود را بین دندان‌های خود قرار دهید (گاز نگیرید) و هوا را از دهانتان بیرون بدهید. احساس کنید که هوا بالای زبان شما حرکت می‌ کند.

تلفظ در زبان انگلیسی

تلفظ در زبان انگلیسی

۵. به خودتان نگاه کنید.

جلوی آینه بایستید تا محل قرارگیری زبان، لب‌ها و شکل دهان خود را هنگامی که صداهای خاصی را ایجاد می‌کنید، ببینید. آنچه را که با یک ویدئو از یک گوینده بومی می‌بینید مقایسه کنید و همان کلمه را بیان کنید.

 

۶. از متخصصان نسخه‌برداری کنید.

هیچ جایگزینی برای تلفظ در زبان انگلیسی به صورت آموزش از متخصصان بومی وجود ندارد. پس گوش کنید! به برنامه‌های رادیویی انگلیسی گوش دهید و تلویزیون و فیلم‌های انگلیسی را تماشا کنید. حتی اگر مطمئن نیستید که آن‌ها چه می‌گویند.

مرتبط بخوانید: هزینه کلاس زبان انگلیسی + ثبت نام آنلاین

۷.به تنهایی انگلیسی را تمرین کنید.

مشکلات تلفظ در زبان انگلیسی ممکن است ادامه داشته باشد چون ما می‌ ترسیم اشتباه کنیم. سناریوهایی را برای اولین ملاقات با کسی، سفارش در رستوران، پرسیدن مسیر و …  ایجاد کنید. سپس گفتگو را با خودتان انجام دهید. خجالتی نباشید.

تلفظ در زبان انگلیسی

تلفظ در زبان انگلیسی

۸. برای تمرین زبان دوست پیدا کنید.

دریافت بازخورد از یک ناظر بیرونی بسیار مهم است.دوستی پیدا کنید که به بهبود زبان انگلیسی علاقمند است. سعی کنید پیغام‌های ضبط‌شده را رد و بدل کنید تا بتوانید با دقت به تلفظ یکدیگر گوش دهید.

 

۹.به لحن و استرس کلمات توجه کنید.

تلفظ صحیح بیشتر از یاد گرفتن صداهای انفرادی است. اشعار، سخنرانی‌ها و آهنگ‌ها را با صدای بلند بخوانید و بر روی استرس و لحن کلمه متمرکز شوید.

مرتبط بخوانید: تشکر کردن به انگلیسی! ۳۳ اصطلاح رایج که باید بدانید!

۱۰.آواز بخوانید!

آواز خواندن به شما کمک می‌ کند آرامش خود را حفظ کنید و به ریتم و حرکات خود کمک کنید. از آنجا که لازم نیست بر روی ساخت جملات تمرکز کنید، می ‌توانید بر روی درست کردن تلفظ در زبان انگلیسی تمرکز کنید.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیگر شماره های مرکز زبان نگار:

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۴

۰۲۱۸۸۹۹۶۰۳۷

۰۲۱۸۸۹۵۶۵۸۲

۰۲۱۸۸۹۹۶۳۹۲

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه