۱۵ روش واقعا کاربردی برای تقویت زبان در منزل

۱۵ روش واقعا کاربردی برای تقویت زبان در منزل

آموزش زبان انگلیسی همیشه به معنای نشستن در کلاس درس و مطالعه دستور زبان دشوار نیست. چندین راه برای بهبود درک شما از زبان وجود دارد، که بسیاری از آن‌ها واقعا می‌توانند بسیار سرگرم‌کننده باشند. یکی از این راه ها، تقویت زبان در منزل می باشد. در ادامه روش هایی برای تقویت زبان در منزل اشاره خواهیم کرد. همه این روش ها برای شما کارساز نخواهد بود، اما اگر تعداد کمی از این ایده‌ها را به یادگیری روزمره زبان خود اضافه کنید، قطعا  پیشرفت خواهید کرد.

 

۱. به تلویزیون و فیلم‌های به زبان انگلیسی نگاه کنید.

شما می‌توانید در حالی که برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌ها را تماشا می‌کنید، انگلیسی یاد بگیرید. شما همچنین می توانید زیرنویس انگلیسی را روی فیلم قرار دهید تا بتوانید همزمان بخوانید و گوش دهید.

همچنین می‌توانید به برنامه‌های رادیویی انگلیسی گوش دهید و منابع صوتی زیادی در اینترنت پیدا کنید. ایده دیگر این است که زیرنویس فارسی را بر روی فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی قرار دهید تا شما بتوانید معنای کلمات و اصطلاحات را یاد بگیرید.

 

۲. کتاب و روزنامه انگلیسی بخوانید.

خواندن روشی عالی برای تقویت زبان در منزل است. شما می‌توانید کلمات را با سرعت خود بخوانید، بدون اینکه معلم به شما خیره شود! اگر در سطح مبتدی هستید، کتاب کودکان را مطالعه کنید که ساده‌تر از کتاب بزرگسالان خواهد بود.

روزنامه‌ها همچنین ارزش خواندن دارند. نه تنها می‌توانید انگلیسی خود را بهبود بخشید، بلکه درباره اتفاقات بین المللی  یاد خواهید گرفت، که می‌تواند در هنگام برقراری ارتباط با گویشوران بومی مفید باشد.

 

تقویت زبان در منزل

تقویت زبان در منزل

 

۳. بر روی همه وسایل منزل برچسب انگلیسی بزنید.

این یک روش سریع و ارزان برای بهبود دایره لغات و تقویت زبان در منزل است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که برچسب‌ بخرید و سپس نام آیتم‌های موجود در منزل تان، مانند تلفن، پنجره، آینه و غیره را بنویسید. هر بار که از این اشیا استفاده می‌کنید، کلمه را خواهید خواند و آن را به خاطر خواهید سپرد. این روش برای زبان‌آموزان در سطح پایین عالی است.

 

۴. واژگان جدید را یادداشت کنید.

هر وقت یک کلمه جدید یاد می‌گیرید، چه در کلاس درس و چه زمانی که بیرون هستید، دقت کنید که آن ها را یادداشت کنید. هر وقت که زمان خالی دارید، می‌توانید آنچه را که یادداشت کرده اید را تمرین کنید.  شما حتی می‌توانید این کار را با تلفن همراه خود انجام دهید تا نیازی نباشد دفترچه یادداشت را باخود حمل کنید.

 

مرتبط بخوانید: مزایای زبان انگلیسی : چرا انگلیسی یاد میگیریم!؟

 

۵. اطراف خود را با انگلیسی زبانان پر کنید.

اگر سعی کنید با افراد انگلیسی‌زبان دوست شوید، به زبان انگلیسی صحبت خواهید کرد. همچنین چیزهایی مثل زبان محاوره‌ای را انتخاب خواهید کرد که بعید است در کلاس درس یاد بگیرید.  شما می توانید به صورت آنلاین نیز دوست هایی را پیدا کنید و با آن ها صحبت کنید.

 

۶. بهترین زمان خود برای یادگیری را مشخص کنید.

اگر بتوانید زمانی که مغز شما در اوج خود است انگلیسی مطالعه کنید، می توانید پیشرفت خوبی در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید. بعضی از افراد در صبح بهترین عملکرد را دارند و بعد از ظهر کارایی چندانی ندارند، در حالی که برخی افراد در صبح انرژی زیادی ندارد.

در مورد زمانی که به بهترین شکل عمل می‌کنید فکر کنید و یادگیری خود را برای این ساعت ها تنظیم کنید. به عنوان مثال، هیچ فایده‌ای ندارد که درس‌هایی در آخر شب که تمرکز زیادی ندارید مطالعه کنید.

 

تقویت زبان در منزل

تقویت زبان در منزل

 

۷. به موسیقی بریتانیایی و آمریکایی گوش دهید.

علاوه بر تماشا کردن فیلم‌ها و تلویزیون، گوش دادن به موسیقی یک روش عالی و سرگرم‌کننده برای بهبود درک شما از یک زبان است. موسیقی های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها انتخاب کنید، متن بیشتر آهنگ ها به صورت آنلاین در دسترس قرار دارند. شما می‌توانید به آهنگ یک روز گوش دهید و متن را به همراه آن بخوانید.

 می توانید با آهنگ هایی که آرام هستند شروع کنید و زمانی که احساس مهارت بیشتری می‌کنید،  به سراغ موسیقی رپ، که به طور کلی سریع‌تر و سخت‌تر است، بروید.

 

۸.خود را در شرایط مختلف قرار دهید.

اگر به دنبال راهی هستید که بیشتر بخوانید، صحبت کنید و بشنوید؛ باید از منطقه امن خود خارج شوید. شما باید در شرایط مختلف قرار بگیرید تا از مهارت های زبانی خود استفاده کنید. این روش می تواند از بهترین روش ها برای یادگیری زبان باشد، چرا که شما بر آنچه که باید بگویید تمرکز خواهید کرد.

سعی کنید به توریست ها اطلاعاتی بدهید و یا به صورت آنلاین با انگلیسی زبان ها صحبت کنید. از اشتباه کردن نترسید. در واقع اشتباه کردن یک راه عالی برای یادگرفتن چیزهای جدید است.

 

مرتبط بخوانید: آسان ترین زبان برای یادگیری چیست؟!

 

۹. برای تقویت زبان در منزل هر چقدر می‌توانید انگلیسی تمرین کنید. 

سعی کنید به کتابخانه بروید و یادداشت های خود را مطالعه کنید، بخوانید و تا می توانید به زبان انگلیسی صحبت کنید.

هنگامی که شب در رختخواب هستید، به یادداشت های انگلیسی همان روز نگاه کنید و سعی کنید تا زمانی که به خواب می‌روید، برخی لغت ها را حفظ کنید. اولین کاری که در صبح انجام می‌دهید در حالی که مشغول خوردن صبحانه هستید می‌تواند چند کلمه جدید را یاد بگیرد. مطمئن شوید که هرگز از یادگیری دست نخواهید کشید.

 

۱۰. صدای خود را ضبط کنید و یاد بگیرید.

برای تقویت زبان در منزل صدای خود را با گوشی هوشمندتان ضبط کنید و تلفظ را تمرین کنید. این روش خوبی برای یادگیری تلفظ، بازبینی اطلاعات و تمرین لیسنینگ است.

 

مرتبط بخوانید: بهترین روش برای یادگیری لغت زبان چیست؟

 

۱۱. یک فرهنگ لغت دو زبانه خوب تهیه کنید.

هنگامی که شما انگلیسی یاد می‌گیرید، فرهنگ لغت دو زبانه بهترین دوست شما است. با این حال، مراقب باشید که برای تقویت زبان در منزل یک فرهنگ لغت خوب تهیه کنید. کمی تحقیق کنید و کمی پول بیشتر برای تهیه بهترین فرهنگ لغت خود بپردازید.

 

تقویت زبان در منزل

تقویت زبان در منزل

 

۱۲. اصطلاحات و افعال انگلیسی را یاد بگیرید.

بعضی از جنبه‌های زبان انگلیسی وجود دارند که شما همیشه در یک کتاب درسی دانشگاهی پیدا نمی‌کنید. چیزهایی مثل اصطلاحات و افعالی که در مکالمات روزمره انگلیسی بسیار رایج هستند.

اگر شما این موارد را یاد بگیرید، صحبت کردن و درک مکالمه با گویشوران بومی بسیار ساده‌تر خواهد بود. اگرچه این نوع زبانی نیست که در یک مقاله دانشگاهی استفاده می‌کنید، اما برای برقراری ارتباط با مردم اهمیت دارد. 

 

۱۳. برای تقویت زبان در منزل هر روز بنویسید.

نوشتن یک روش عالی برای استفاده از واژگان جدید و دستور زبان است. سعی کنید هر روز با استفاده از کلمات و دستور زبان جدید چیزی بنویسید.  حتی اگر تنها چند جمله می توانید بنویسید، بسیار مهم است که این کار را انجام دهید.

این همچنین یک روش خوب برای مقایسه پیشرفت دانش زبان انگلیسی شما است. اگر دوستانی دارید که به زبان انگلیسی مسلط هستند، می‌توانید از آن‌ها بخواهید که به نوشته شما نگاه کنند و اشتباهات آن را به شما یادآوری کنند.

 

مرتبط بخوانید: ۱۰ نکته واقعا کاربردی در آموزش گرامر زبان انگلیسی

 

۱۴. زبان شبکه های اجتماعی و یا موبایل خود را به انگلیسی تغییر دهید.

آیا تا بحال شده است که زبان موبایل و یک وب سایت را به انگلیسی تغییر دهید ولی برای بازگرداندن آن مشکل داشته باشید؟ تنظیم زبان دستگاه هایتان به انگلیسی می تواند روش خوبی برای تقویت زبان در منزل باشد. اگر زبان شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توتیتر و … را به انگلیسی تغییر دهید، می توانید هنگام ارتباط با دوستانتان، به یادگیری خود ادامه دهید.

 

۱۵. برای تقویت زبان در منزل اشتباهات خود را به خاطر داشته باشید.

نمی توان اشتباه کردن را در طول فرایند یادگیری انکار کرد. احتمال این وجود دارد که شما اشتباهات مشابهی را بارها و بارها تکرار کنید. سعی کنید اشتباهاتی که دارید را به خاطر بسپارید و آن ها را تکرار نکنید.

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش زبان انگلیسی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه