تفاوت آیلتس و تافل در چیست؟ | موسسه زبان های خارجی زبان نگار - برگزار کننده رسمی آزمونهای تافل در ایران

تفاوت آیلتس و تافل در چیست؟

تفاوت آیلتس و تافل در چیست؟

اگر شما قصد تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان را دارید ، باید در یک آزمون استاندارد برای اثبات مهارت زبان انگلیسی شرکت کنید. و سوال اصلی اینجاست که: باید در آزمون آیلتس یا تافل شرکت کنید؟ همراه ما باشید تا تفاوت آیلتس و تافل را بیابیم.

سیستم آزمون بين المللی زبان انگليسی (آیلتس) و تست زبان انگليسی به عنوان زبان بیگانه (تافل) ، هر دو آزمون پذيرفته شده زبان انگليسی در سراسر جهان هستند.در حالی که هر دو با دقت سطح زبان انگلیسی را تست می کنند و در بیش از هزاران موسسه در سراسر جهان پذیرفته می شوند، اما در رویکرد، ساختار و معیارهای تدریس متفاوت هستند بنابراین شما باید به توجه به تفاوت آیلتس و تافل فکر کنید که کدام یک برای شما مناسب است.

راهنمای ما را در مورد تفاوت آیلتس و تافل بخوانید تا به شما کمک کند در کدام آزمون باید شرکت کنید.

 

تفاوت آیلتس و تافل

تفاوت آیلتس و تافل

 

آیلتس چیست؟

آیلتس یک آزمون زبان انگلیسی است که برای مقاصد آموزشی، مهاجرت و شغلی مورد استفاده قرار می گیرد و توسط بیش از ۱۰،۰۰۰ موسسه در ۱۴۰ کشور جهان پذیرفته شده است. آیلتس  آزمون بین المللی زبان است، به این معنی که شما می توانید از هر دو لهجه آمریکایی یا بریتانیایی استفاده کنید. بسته به هدف شما، ممکن است لازم باشد که آزمون آکادمیک یا عمومی آیلتس را انتخاب کنید. 

 

تافل چیست؟

آزمون تافل به دنبال تست توانایی شما برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی به طور خاص برای اهداف دانشگاهی و کلاس درس می باشد.این آزمون در بیش از ۸،۵۰۰ موسسه در ۱۳۰ کشور، از جمله بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و استرالیا، و همچنین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا پذیرفته شده است. تافل توسط سازمان تست آموزش ایالات متحده آمریکا اداره می شود و به همین ترتیب به صورت زبان انگلیسی آمریکایی انجام می شود. این آزمون توسط موسسات آمریکایی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

 

مرتبط بخوانید: چطور در آزمون آیلتس موفق شویم؟!

 

تفاوت آیلتس و تافل : بررسی کلی

به غیر از سبک های مختلف انگلیسی هر آزمون، سوالات آزمون تافل تقریبا به صورت چند گزینه ای می باشد، در حالی که در آزمون آیلتس باید به طیف وسیعی از انواع پرسش ها مانند پاسخ کوتاه، پر کردن جای خالی و پاسخ های تشریحی پاسخ دهید. زمان پاسخگویی به سوالات آیلتس به طور قابل توجهی کوتاه تر از امتحان تافل است. مدت زمان آیلتس تقریبا ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه و مدت زمان پاسخگویی آزمون تافل چهار ساعت می باشد.
فقط یک نوع آزمون تافل وجود دارد که به طور کامل بر روی کامپیوتر انجام می شود، در حالی که دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد که هر دو به صورت کاغذی انجام می شوند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند باید نوع آکادمیک آیلتس را انتخاب کنند، در حالیکه آزمون عمومی برای اهداف مهاجرت و مصاحبه شغلی مورد استفاده قرار می گیرد.

آیلتس و تافل از حالت های مختلف تفکر و حل مسئله برخوردار هستند. از آن جایی که تافل به صورت چند گزینه ای است، زبان آموزان باید بتوانند به صورت تحلیلی فکر کنند تا اختلاف بین گزینه ها را با هم مقایسه کنند. آیلتس نیاز به استفاده بیشتر از حافظه دارد و به مهارتهای درک مطلب گسترده تری نیاز دارد، زیرا زبان آموزان با سبک های مختلفی از سوالات مواجه می شوند.

 

تفاوت آیلتس و تافل

تفاوت آیلتس و تافل

 

مرتبط بخوانید : خرید ووچر اصلی آزمون تافل 

 

تفاوت آیلتس و تافل در بخش  Speaking

با وجود این که هر دو آزمون دارای بخش صحبت کردن هستند، در آزمون آیلتس بخش Speaking  به صورت چهره به چهره انجام می شود. در آزمون تافل، شما به شش سوال که در یک میکروفون ضبط شده پاسخ خواهید داد و بعدا به یک گروه شش نفره از داوران ارسال می شود. نمره این بخش آیلتس شما تنها توسط یک عدد تعیین خواهد شد. آزمون آیلتس بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول می کشد و ممکن است لزوما در همان روز آزمون نباشد، در حالی که بخش Speaking  تافل حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد و در همان روز آزمون انجام می شود.
آزمون امتحان آیلتس دارای طیف وسیعی از لهجه های مختلف است اما تافل تنها به لهجه آمریکایی است.

 

تفاوت آیلتس و تافل در بخش Writing

بخش نوشتاری آزمون تافل به صورت تایپ کردن است، در حالی که در آزمون آیلتس بر روی کاغذ نوشته می شود. در آزمون تافل نیاز به انجام دو وظیفه دارید: مورد اول اینکه مطلب پنج پاراگرافی بین ۳۰۰-۳۵۰ کلمه بنویسید. در مورد دوم، شما باید از قسمتی از متن و گزیده سخنرانی در یک موضوع یادداشت بردارید، و از آنها برای ساخت پاسخ ۱۵۰-۲۲۵ کلمه ای استفاده کنید.

تست نوشتن آزمون آیلتس نیز دارای دو قسمت است، قسمت اول اینکه شما باید اطلاعات ارائه شده در یک نمودار، چارت، جدول یا دیاگرام را خلاصه کنید و یا توضیح دهید. در قسمت دوم، شما باید یک پاسخ ۲۰۰-۲۵۰ کلمه در مورد یک دیدگاه یا استدلال ارائه کنید یا از شما می خواهند که در یک سبک خاص بنویسید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین دوره آیلتس کجا برگزار می شود؟!

 

تفاوت آیلتس و تافل در بخش Reading

بخش Reading برای هر دو آزمون کاملا مشابه است: بخش خواندن تافل شامل سه تا پنج قسمت تشکیل شده است که ۲۰ دقیقه برای تکمیل زمان دارید.شما باید به یک سری سوالات چند گزینه ای پاسخ دهید که درک شما از مطلب را نشان می دهد.
بخش خواندن آیلتس نیز دارای سه قسمت است که ۲۰ دقیقه زمان دارد. اما باید به طیف گسترده ای از انواع سوالات مانند پر کردن جای خالی و پاسخ کوتاه جواب دهید. سوالات نیز برای تست درک شما از متن و چگونگی استفاده از زبان، ایده ها و سبک شما طراحی شده است.

 

تفاوت آیلتس و تافل در بخش Listening

تست های قسمت شنیداری به طور قابل توجهی متفاوت هستند. تست شنیداری تافل بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد و شامل گوش دادن به گزیده ای از سخنرانی های دانشگاه یا مکالمات دانشگاهی می شود. شما باید هنگام شنیدن به متن یادداشت برداری کنید و سپس به مجموعه ای از سوالات چند گزینه ای پاسخ دهید. در بخش شنیداری آزمون آیلتس، زبان آموزان می توانند در هنگام گوش دادن به صدای ضبط شده،  به انواع سوالات پاسخ دهند. 

 

تفاوت آیلتس و تافل

تفاوت آیلتس و تافل

 

تفاوت آیلتس و تافل در نمره دهی

امتیازات بخشهای گفتاری و نوشتاری تافل براساس نحوه نمایش آنها به صورت کلی، از جمله دامنه واژگان، سبک نوشتن و دستور زبان محاسبه می شوند. این بخش ها در آیلتس بر اساس نمرات جداگانه ای از معیارهای فردی نظیر استفاده از منطق، انسجام، گرامر و تسلط شما در نظر گرفته می شوند. برای مثال، نوشتن متنی با پیشرفت منطقی ایده ها، اما گرامر ضعیف در امتحان تافل نمره بالاتری خواهد داشت، در حالی که یک متن با گرامر و واژگان قوی اما با یک ایده ضعیف با معیارهای آیلتس نمره بهتری خواهد داشت.
نمره کلی در آیلتس از ۱ تا ۹ درجه بندی می شود. امتیاز کلی شما متوسط ​​نمرات جداگانه در هر چهار بخش آزمون است. نمره کلی شما به نزدیکترین عدد گرد می شود، یعنی اگر میانگین شما ۶.۲۵ باشد، نمره نهایی شما ۶.۵ خواهد بود. نمره آزمون تافل از ۱۲۰ امتیاز محسوب می شود.

 

مرتبط بخوانید: سوالات مهم و متداول در خصوص آزمون تافل

 

امیدواریم مطلب امروز زبان نگار در خصوص تفاوت تفاوت آیلتس و تافل برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در آزمون تافل و یا آیلتس را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه