ترفند های مکالمه انگلیسی : 30 مورد واقعا کاربردی! {مکالمه انگلیسیت رو قوی کن}

ترفند های مکالمه انگلیسی : ۳۰ مورد واقعا کاربردی!

ترفند های مکالمه انگلیسی : ۳۰ مورد واقعا کاربردی!

ترفند های مکالمه انگلیسی را هر کسی که در حال یادگیری زبان انگلیسی است باید بداند یادگیری زبان انگلیسی آن هم از راه درستش بسیار لذت بخش و همچنین آسان خواهد بود اما اگر روش های سخت را برای این کار انتخاب کنید چیزی نخواهد گذشت که شما از ادامه دادن به فراگیری زبان خسته و منصرف خواهید شد. امروز در زبان نگار میخواهیم تعدادی ترفند های مکالمه انگلیسی را به شما بگوییم تا بتوانید به راحتی مکالمه تان را قوی تر کنید پس با ما همراه باشید.

 

ترفند های مکالمه انگلیسی

ترفند های مکالمه انگلیسی

 

مرتبط بخوانید : لغات انگلیسی بهار : ۲۰ لغت واقعا کاربردی!

 

 

لغات پر کاربرد در مکالمات را پیدا کنید.

در زبان انگلیسی تعدادی لغات هستند که در مکالمات روزمره از بقیه بسیار بیشتر استفاده میشوند سعی کنید آنها را پیدا کنید و با تکرار و جمله ساختن با آنها مکالمه تان را قوی کنید.

 

اصطلاحات پر کاربرد در مکالمات را بیاموزید.

همانند زبان خودمان در زبان انگلیسی نیز اصطلاحات زیاد و پر کاربردی در مکالمات وجود دارد که باید به آنها مسلط باشید پس آنها را هم پیدا کنید و با تمرین کردن به مرور به آنها مسلط شوید.

 

ضرب المثل های پر کاربرد در مکالمه ها را فرا گیرید.

همانطور که گفتیم اصطلاحات و  همچنین ضرب‌المثل‌ها مواردی هستند که هر روزه در زبان انگلیسی استفاده می‌شوند و اگر آن‌ها را یاد نگیرید نمی ‌توانید صحبت‌های افرادی که زبان مادریشان انگلیسی است را به درستی متوجه شوید. پس باید یادگیری ضرب المثل ها را هم در برنامه خود بگنجانید. 

 

 

یادگیری عبارات روزمره انگلیسی.

در زبان مادری شما عباراتی وجود دارند که از آن‌ها به صورت روزمره استفاده می‌کنید. برای مثال، راه‌های مختلفی برای تشکر کردن در زبان‌های مختلف وجود دارد. برای بهتر صحبت کردن به زبان انگلیسی و بهتر متوجه شدن حرف‌های دیگران باید عباراتی که به صورت روزمره از آن‌ها استفاده می‌شود را به خوبی یاد بگیرید، درست به همان صورت که در زبان مادری خود آن‌ها را می‌دانید و از آن‌ها استفاده می‌کنید.

 

دسته بندی کنید.

جملات را دسته بندی کنید. جملات خبری یا سوالی یا حتی جملات گذشته و آینده. سعی کنید به صورتی منظم همه را دسته بندی کنید و مثال ها و قوائد هر کدام را در دسته ی مورد نظر بنویسید.

 

باز هم دسته بندی کنید.

این دفعه جملات را به صورتی دیگر دسته بندی کنید. خود را در موقعیت های مختلف فرض کنید مثلا فرض کنید در هتل هستید یا رستوران یا یک قرار کاری. حال ببینید در شرایط مختلف پرکاربرد ترین جملات چی هستند و  سعی کنید آنها را یاد بگیرید.

 

در آینه با خودتان حرف بزنید.

از بهترین روش های تقویت مکالمه به زبان انگلیسی این است که با خود صحبت کنید. هر زمان در خانه تنها شدید با خود با صدای بلند صحبت کنید و این کار را جلوی آینه انجام دهید. در این روش شما خودتان را می‌بینید و می‌توانید خودتان را فرد دیگری تصور کنید که با او مکالمه می‌کنید و همچنین این کار اعتماد به نفس شما در مکالمه را بالا خواهد برد.

 

 

با زبان انگلیسی فکر کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت زبان انگلیسی تفکر با این زبان است یعنی شما باید در تفکرات خود زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری خود تصور کنید و با این زبان به تفکر بپردازید. سعی کنید در هر زمان و هر جا به زبان انگلیسی فکر کنید. وقتی به زبان انگلیسی فکر کنید، صحبت کردن به این زبان نیز به مرور برای شما راحت‌تر خواهد شد.

 

ترفند های مکالمه انگلیسی

ترفند های مکالمه انگلیسی

 

 

دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید.

وقتی شما با یک دوست انگلیسی صحبت کنید، بهتر می‌توانید گفتار خود را تقویت کنید؛ به ویژه زمانی که دوست شما فردی باشد که زبان انگلیسی، زبان مادری او باشد. همچنین  صحبت با یک انگلیسی زبان به شما کمک می‌کند ایراد‌هایتان را رفع کنید. امروزه با همه‌گیری شبکه‌های اجتماعی به راحتی می‌توانید با افرادی که علایق مشترک دارید در زمینه‌های مختلف وارد بحث شوید.

 

برنامه های تلویزیونی ببینید.

برای تقویت مکالمه به زبان انگلیسی می‌توانید از برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی ‌زبان استفاده کنید. شما علاوه بر یادگیری زبان در حین انجام این کار یک سرگرمی جدید نیز پیدا کرده‌اید.

 

مرتبط بخوانید : سایت های آموزش انگلیسی : ۱۰ سایت واقعا کاربردی!

 

به تماشای فیلم های انگلیسی زبان بپردازید.

علاوه بر برنامه های تلویزیونی، به تماشای فیلم های سینمایی و همچنین فیلم های متنوع در اینترنت بپردازید. میتوانید موضوعاتی که سرگرمتان میکند را انتخاب کنید.

 

بعد از دیدن، تکرار کنید.

در همان لحظه که در حال تماشای فیلم یا برنامه انگلیسی زبان هستید سعی کنید دقیقاً مانند آن‌ها صحبت کنید یعنی به‌ سرعت گفتگو، لهجه و لحن بیان آن‌ها توجه کنید و سعی کنید آن‌ها را تکرار کنید و همچنین میتوانید در حین گفتگو صدای خود را ضبط کنید و بعد به صدای ضبط شده خود گوش دهید و آنرا با فیلمی که دیده اید مقایسه کنید تا بفهمیدی کجای کار ایراد داشته اید.

 

به صدای ضبط شده خود گوش دهید.

بیشتر افراد از صدای ضبط شده‌ی خودشان خوششان نمی‌آید درحالیکه روشی فوق‌العاده برای بهبود مکالمه انگلیسی است. این تکنیک باعث می‌شود تا بیشتر در خود دقیق شوید و به نکاتی دست پیدا کنید که در حالت عادی توجهی به آن‌ها نداشتید. برای استفاده بیشتر می‌توانید از معلم و یا دوستان خود بخواهید تا نظر بدهند.

 

گوش کنید.

هنگامی که به سخنرانی یک انگلیسی زبان گوش می‌دهید تمرکز خود را بر فهم معنی کلمات میگذارید. این مورد قطعا مهم است ولی از گوش دادن موارد خیلی بیشتری می‌توانید بیاموزید. سعی کنید هنگام گوش دادن نه تنها به معنی کلمات بلکه به نحوه تلفظ درست آنها هم توجه کنید. دقت کنید که چه کلماتی در یک جمله و در‌کنار هم استفاده میشوند. اگر موارد و جزئیات را به خاطر بسپارید، دفعه‌ی بعدی که خواستید انگلیسی صحبت کنید بسیار راحت‌ تر و روان ‌تر صحبت خواهید کرد. 

به سخنرانی ها گوش دهید.

در نکته ی قبلی به شما گفتیم که یکی از ترفند های مکالمه انگلیسی هنگامی است که به سخنرانی یک انگلیسی زبان گوش می دهید در این راه  ممکن است فهمیدن و درک هر کلمه دشوار باشد. آنها ممکن است از کلماتی استفاده کنند که شما معنی آنها را نمی دانید، خیلی سریع صحبت کنند یا تلفظ قوی و متفاوتی داشته باشند. یکی از  روش های  فوق العاده برای تمرین گوش دادن به سخنرانی ها تماشای برنامه TED TALK است. این برنامه در واقع مجموعه‌ ای از سخنرانی‌های افراد مشهور و معروف از سراسر جهان و با موضعاتی همچون تجربه شخصی،‌ حرفه‌‌ها،‌ تخصص کاری و… است. 

 

کتاب داستان بخوانید.

از کتاب های کودکان شروع کنید که با زبان ساده تر نوشته شده اند و برای کمک به کودکان در یادگیری زبان طراحی شده اند. همچنین میتوانید کتاب هایی را بخوانید که قبلاً نسخه انگلیسی یا فارسی آن را خوانده اید و آن کتاب را به خوبی می شناسید. این کار به شما کمک می کند تا سریعتر به این زبان عادت کنید.

 

خواندن روزنامه و مجله های انگلیسی.

خواندن روزنامه ها و مجلات انگلیسی می‌تواند ذهن شما را به دنیای جدیدی باز کند و شما را به سطح جدیدی از یادگیری زبان انگلیسی هدایت کند. برای این کار می‌توانید از مجلاتی استفاده کنید که به موضوعات آن‌ها علاقه‌مند هستید. روزنامه‌ها نیز برای تقویت زبان انگلیسی بسیار ارزشمند هستند. با خواندن روزنامه‌هایی به زبان انگلیسی می‌توانید علاوه بر تقویت زبان خود اطلاعات جدیدی نیز کسب کنید.

 

ترفند های مکالمه انگلیسی

ترفند های مکالمه انگلیسی

 

به پادکست ها گوش کنید.

از دیگر روش های خوب تقویت مکالمه گوش دادن به پادکست های انگلیسی است. در این حین سعی کنید معنی کلمات و ساختار جملات را درک کنید در کنار آن به رادیو هم میتوانید گوش دهید.

 

مکالمات پایه ای و سوالات اساسی.

سلام چطوری   امروز هوا ابریه  من دارم میرم خرید. از این دست مکالمات را شاید چندین بار در روز با اطرافیانمان داشته باشیم. پس سعی کنید به خوبی آنها را یاد بگیرید چون بسیار کاربرد خواهند داشت

 

تمرین نوشتن روزانه به زبان انگلیسی.

نوشتن یکی از بهترین روش‌ها برای استفاده از واژگان جدید است و در عین حال، به شما کمک می‌کند تا گرامر خود را تقویت کنید. سعی کنید هر روز با استفاده از کلمات و دستور زبان جدیدی که آموخته‌اید متن کوتاهی بنویسید. بهتر است به این روش عادت کنید هرچند متن شما تنها چند جمله کوتاه داشته باشد.

 

 

 

مرتبط بخوانید : یادگیری قید ربط در زبان انگلیسی

 

سوال بپرسید.

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود کودکان زبان مادری خود را سریع یاد بگیرند این است که کنجکاو هستند و زیاد سوال می‌پرسند. برای بهتر یادگرفتن زبان انگلیسی، وقتی که در کلاس هستید از اشتباه کردن نترسید و کوچک‌ترین نکات مبهم را هم از معلم خود بپرسید. همچنی این کار باعث بالا رفتن اعتماد به نفش شما نیز می شود.

 

از خود سوال بپرسید و جواب دهید.

در طول روز سعی کنید از خودتان سوالاتی بپرسید و بعد از آن جواب سوالات را نیز بدهید. برای مثال اگر در حال انجام دادن کاری هستید از خود بپرسید که چه کار دارید انجام میدهید و باز به خودتان به انگلیسی جواب بدهید.

 

دفترچه یادداشت خود را همیشه همراه داشته باشید.

یک دفترچه با خود به همراه داشته باشید و هرجا هر نکته ای که به چشم تان خورد سریعا آن را بنویسید. این نکته میتواند نقل قولی از شخصی معروف باشد یا یک جمله ی زیبا به انگلیسی و حتا قوائدی از مکالمه ی انگلیسی باشد.

 

استثناء ها را پیدا کنید.

در زبان انگلیسی استثنا هایی وجود دارد که بی شک دانستن آنها شما را چند قدم رو به جلو خواهد برد. این استثناها در مکالمات را پیدا کنید و از آنها در مکالمات آینده خود کمک بگیرید.

 

بعد از  مکالمات خود به آنها فکر کنید.

پس از پایان صحبتتان چند دقیقه‌ای در مورد آن فکر کنید. آیا با واژه‌‌های جدیدی آشنا شدید؟ چطور پیش‌ رفت؟ چقدر از مکالمه را به درستی متوجه شدید؟  فکر کردن به این موضوع اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود در مکالمه‌های بعدی هدف‌دارتر باشید و با برنامه پیش بروید.

 

سعی کنید آرام صحبت کنید.

سریع صحبت کردن به معنی یک مکالمه انگلیسی خوب نیست. در واقع شاید طرف مقابل نتواند منظور شما را به درستی بفهمد. همچنین به آرامی صحبت کردن دو مزیت اساسی دارد، اول اینکه وقت بیشتری به شما می‌دهد تا در مورد چیزی که میخواهید بگویید بیشتر فکر کنید و دوم باعث می‌شود تا کلمات را با وضوح بیشتری بیان کنید و در نتیجه طرف مقابل بهتر منظور شما را بفهمد. با گذشت زمان و تمرین بیشتر سرعت شما نیز بیشتر خواهد شد پس لازم نیست عجله کنید.

ترفند های مکالمه انگلیسی

ترفند های مکالمه انگلیسی

 

زبان را با زندگی روزمره تان ترکیب کنید.

هنگامی که به یادگیری زبان انگلیسی می پردازید مهم است که این زبان را به بخشی از زندگی روزمره تان تبدیل کنید. هنگام یادگیری هر زبان خارجی تکرار و ثبات مهم است. سعی کنید اغلب به زبان انگلیسی و استفاده از آن فکر کنید، حتی اگر فقط برای چند دقیقه یا چند ثانیه باشد.

 

جمله بسازید.

چند کلمه را برای خودتان در نظر بگیرید و سعی کنید با آنها جمله بسازید. میتوانید دسته بندی های مختلف انجام دهید برای مثال کلماتی در رابطه با سلام و احوال پرسی ذر نظر بگیرید و با آنها جمله بسازید یا همچنین کلماتی در رابطه با غذا خوردن یا هر چیزی دیگری. 

 

اتفاقات روزمره خود را به انگلیسی بنویسید.

در پایان روز زمانی را بگذارید و اتفافات روزی را که گذشت بنویسید همچنین مکالمه هایی که داشتید را هم به انگلیسی روی کاغذ بیاورید. اگرهر روز این کار را انجام دهید میبینید که بعد از مدتی چه پیشرفت بزرگی کرده اید.

 

زمان ها را یاد بگیرید.

بعداز اصل اولیه جمله سازی باید زمان های مختلف را شناخت. یکی از تکراری ترین کارهایی که ما در مکالمات انجام میدهیم این است که جملات خود را به زمان های مختلف در می آوریم پس شناخت زمان و نحوه به کار بردن آنها در مکالمات بسیار مهم و ضروری میباشد. پس سعی کنید زمان ها در جملات را به خوبی یاد بگیرید.

 

 

 

مرتبط بخوانید : یادگیری صفات مرکب در زبان انگلیسی!

 

 

 

این نکته واضح است که مکالمه‌ انگلیسی از مهم‌ترین بخش های یادگیری زبان است. هدف هر کسی که به دنبال یادگیری زبان است این است که بتواند به سریع ترین و روان ترین روش انگلیسی را یاد بگیرد. با استفاده از روش‌هایی که به شما گفتیم و تمرین مستمر توانایی شما در مکالمه انگلیسی به مراتب بهتر خواهد شد.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه