ترفند های آموزش زبان سوئدی که باید بدانید!

ترفند های آموزش زبان سوئدی که باید بدانید!

یادگیری زبان کمی شبیه به آشکار شدن رمز و راز است. هر کلمه شما را به کشف راز نزدیک می کند. اما یادگیری زبان یک فرایند طولانی است و نیاز به تلاش دارد. به همین دلیل است که شما باید سعی کنید فرآیندهای یادگیری خود را به یک تجربه مهیج تبدیل کنید. کاری که شما باید برای آموزش زبان سوئدی انجام دهید شامل مراحل زیر است:

  1.    تصمیم بگیرید که چرا می خواهید زبان سوئدی یاد بگیرید.
  2.  اهداف واقع بینانه تعیین کنید.
  3. غرق در زبان شوید.
  4. به یاد داشته باشید که با تمرین یادگیری ممکن می شود.
  5. ثابت قدم باشید.
  6.  لغات را در متن یاد بگیرید.
  7. به خاطر داشته باشید که سن فقط یک عدد است! 
  8.  آموزش زبان سوئدی را به سرگرمی تبدیل کنید.

 آموزش زبان سوئدی

آموزش زبان سوئدی

 

۱. بدانید که چرا خواستار آموزش زبان سوئدی هستید.

طبیعی است که شما در طول فرآیند یادگیری با شک و تردید مواجه خواهید شد. اگر هدفتان مشخص باشد، برای کارتان ارزش قائل خواهید شد. این برای زمانی کاربرد دارد که نباید انگیزه خود را از دست دهید. بهترین راه برای حفظ انگیزه شما این است که بدانید چرا برای آموزش زبان سوئدی تلاش می کنید.  دلایل زیادی برای یادگیری سوئدی وجود دارد و شما احتمالا هدف مشخصی دارید. آنها را بنویسید و در زمان شک و تردید به آنها مراجعه کنید.

 

مرتبط بخوانید:  زبان سوئدی

 

۲. برای خود اهداف واقع بینانه و قابل دستیابی تعیین کنید.

اهداف می توانند باعث پیشرفت و یا دلسردی شوند! هنگامی که به اهداف خود می رسید، احساس خوبی دارید، اعتماد به نفس دارید و برای چالش بعدی خود را آماده می کنید. اما اگر در تحقق بخشیدن به آنها شکست بخورید، طبیعی است که احساس ناراحتی و ناامیدی داشته باشید. این احساس معمولا باعث می شود که کمتر مشتاق رسیدن به اهداف جدید باشید. به همین دلیل است که شما باید اهداف واقع بینانه و قابل دستیابی را تعیین کنید.

با این حال، تنظیم اهداف واقع گرایانه به این معنا نیست که شما باید به آرزوهای کوچک تر قانع باشید. برای رسیدن به هدف اصلی خود مصمم باشید، اما بهتر است که این هدف اصلی را به یک دسته از اهداف کوچکتر تبدیل کنید. برای مثال در نظر بگوییم میخواهید آزمون TISUS را در یک سال با موفقیت بگذرانید. ممکن است این هدفی بلند پروازانه برای یک مبتدی باشد اما قابل دستیابی است اگر آماده باشید که سخت کار کنید. بنابراین یک برنامه ی عملی داشته باشید و مشخص کنید که در چه زمانی به چه سطحی باید برسید.

 

۳. غرق در زبان شوید!

دیدگاه های مختلفی در مورد چگونگی یادگیری زبان وجود دارد. از قبیل تمرکز بر دستور زبان، صحبت کردن، شرکت در کلاس های زبان یا استفاده از دوره های آنلاین. هیچ راه حلی که مناسب همه باشد وجود ندارد. همه ما متفاوت هستیم و به طور متفاوتی یاد میگیریم. با این وجود یک روش وجود دارد که معمولا بدون در نظر گرفتن رویکرد یادگیری در آموزش زبان سوئدی موثر است: خود را در زبان غوطه ور کنید!

مجلات یا کتابهای کودکان را بخوانید حتی اگر همه چیز را درک نمی کنید.
هنگام خواندن کتاب همزمان به نسخه صوتی آن گوش دهید.
گوش دادن به رادیو، تلویزیون یا کتاب صوتی گوش کنید. به ریتم و سرعت صدا دقت کنید.

 

مرتبط بخوانید: ۳۵ ترفند برای آموزش زبان انگلیسی

 

۴. کمال گرایی را فراموش کنید – مهارت با تمرین به دست می آید.

بسیاری از زبان آموزان مبتدی در صحبت کردن و نوشتن تردید می کنند. ما می خواهیم کامل باشیم و از اشتباهات خجالت نکشیم. اما، انتظار کامل بودن یک اشتباه بزرگ است. یادگیری زبان نیاز به تمرین زیادی دارد. شما نیاز دارید تا با افراد دیگر تمرین کنید بنابراین با دوستان، همکاران یا آشنایان خود صحبت کنید و از هر فرصتی برای تعامل استفاده کنید.

یک نکته برای آنهایی که خجالتی هستند: اگر صحبت کردن با دیگران برای شما دشوار است می توانید با خودتان صحبت کنید و یا آهنگ های پاپ سوئدی را بخوانید. مهم نیست که چطور این کار را انجام می دهید، فقط آن را انجام دهید!

 

۵. برای  آموزش زبان سوئدی ثابت قدم باشید.

آموزش زبان سوئدی نیاز به تداوم دارد. بهتر است هر روز کمی کار کنید و آن را به طور مداوم انجام دهید. سعی کنید یک عادت یادگیری ایجاد کنید که می توانید از آن لذت ببرید، حتی وقتی که شما خسته و یا مریض هستید.

 

 آموزش زبان سوئدی

آموزش زبان سوئدی

 

۶. برای  آموزش زبان سوئدی کلمات را در متن یاد بگیرید.

یک راه عالی برای آموزش زبان سوئدی، یادگیری کلمات در متن است. هنگامی که شما یک کلمه را با یک وضعیت واقعی مرتبط می کنید، احتمال بیشتری دارد که آن را به خاطر بسپارید، زیرا ارتباط یک ابزار ذخیره سازی قدرتمند است. شما نیازی به یادگیری همه چیز ندارید. با یادگیری کلمات مهم که به صورت روزانه استفاده می کنید، شروع کنید.

برای مثال، اگر در یک رستوران کار کنید، احتمالا از کلماتی مانند: (تشکر)tack ، (نوش جان) smaklig måltid، (دستمال سفره) servett و غیره استفاده می کنید. این کلمات را بنویسید و همراه خود داشته باشید و از هر فرصتی برای تمرین استفاده کنید. تکرار کلید موفقیت یادگیری است.

 

مرتبط بخوانید: آموزش آنلاین زبان انگلیسی

 

۴.سن فقط یک عدد است!

فکر می کنید که برای آموزش زبان سوئدی دیر شده است؟ علم نشان می دهد که زبان ها هم ذاتی و ​​ هم سیستماتیک هست که به این معنی است که زبان ها را می توان در هر دو حالت آموخت. در حالی که کودکان به طور ذاتی و غریزی زبان را یاد می گیرند، بزرگسالان در رویکرد خود سیستماتیک تر هستند. هر رویکردی دارای نقاط قوت و ضعف خود است. بنابراین برای آموزش زبان سوئدی هیچوقت دیر نیست.

 

۵. آموزش زبان سوئدی را به سرگرمی تبدیل کنید.

آموزش زبان سوئدی نباید خسته کننده باشد. فقط راهی را پیدا کنید که برای شما موثر باشد. اگر روش یادگیری برای شما خسته کننده باشد به احتمال زیاد کمتر خواهید آموخت. متون و تمرینات نامناسب فقط باعث خستگی شما می شوند و انگیزه شما را از بین می برند. بنابراین، روش هایی برای آموزش زبان سوئدی انجام دهید که دوست دارید؛ مانند تماشای فیلم ، صحبت کردن یا برقراری ارتباط با دوستان. بسیار مهم است که از آموزش زبان سوئدی لذت ببرید.

 

مرتبط بخوانید: هزینه آزمون تافل چقدر است؟!

 

آموزش زبان سوئدی در موسسه زبان نگار

کلاسهای زبان عمومی ترمیک بصورت نیمه خصوصی و خصوصی با استفاده از سری کتابهای RIVSTARTA1+A2 ،Form i focus ،Bra början1 ،MȧL1,2,3 ،+۴۶ در ۱۵ سطح برگزار میگردد. دوره های آموزش زبان سوئدی به ۳ دوره مبتدی ، متوسط و پیشرفته تقسیم می شود.

پس از اتمام دوره های فوق زبان آموزان در ۵ ترم اول وباگذراندن کتاب های RIVSTARTA1+A2،Form i focus ، Bra början1 دوره های مکالمه عامیانه و آمادگی آزمون SFI رامی گذرانند.سپس زبان آموزان دوره های ترمیک تا ترم۱۰ را با کتاب MȧL2می گذرانند تا به سطح متوسط برسند و آمادگی لازم جهت ازمون C1 را بدست آورند.

با گذراندن کتاب MȧL3 زبان آموزان با ادبیات ادبی آشنا شده وطوری آماده می شوند که می توانند وارد دانشگاه در رشته های فنی شوند. دراین دوره زبان اموز از نظر هر چار مهارت به سطح Advance رسیده است. درنهایت در جهت امادگی برای ازمون Tisus به همراه کتاب MȧL3 اصطلاحات پزشکی با متقاضی کار می شود تا زبان اموز جهت رشته های پزشکی آماده ورود به دانشگاه شود. درپايان هردوره آزموني استاندارد براي سنجش آموخته هاي زبان آموزان گرامی برگزار مي شود.

 

یادگیری زبان سوئدی در زبان نگار

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت کلاس های آموزش زبان سوئدی را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

ارسال دیدگاه