بررسی نحوه انتخاب آزمونهای بین المللی کودک و نوجوان در گفتگو با کارشناسان زبانهای خارجه | موسسه زبان های خارجی زبان نگار - برگزار کننده رسمی آزمونهای تافل در ایران

بررسی نحوه انتخاب آزمونهای بین المللی کودک و نوجوان در گفتگو با کارشناسان زبانهای خارجه

بررسی نحوه انتخاب آزمونهای بین المللی کودک و نوجوان در گفتگو با کارشناسان زبانهای خارجه

چرا آزمونهای کمبریج درسطح کودک و نوجوان جای خود را به تافل داده اند؟

 تافل کودکان و نوجوانان : در آموزش زبان انگلیسی بجز تلاش زبان آموز برای یادگیری، برنامه ریزی دقیق، تعیین چشم اندازها و هدف گذاری  از شاخصهای اصلی به حساب می آید. چنانچه زبان آموز قصد داشته باشد آموخته های خود را در آینده تحصیلی یا شغلی بکار گیرد باید از همان ابتدا مسیری را انتخاب نماید که با استاندارهای نوین و جهانی همگام باشد.

 از معضلات این تعیین مسیر انواع متدهای آموزشی و تنوع آزمونهاست. این ادعا بسادگی در یک جستجوی اینترنتی قابل اثبات است. کافی است آزمون های زبان را جستجو کنیم تا فهرستی از نتایج، انتخاب را برایمان دشوار نماید.

با همین دلیل تصمیم گرفتیم تا از اساتید و کارشناسان زبانهای خارجی در این باره سوال کنیم. به گفته کارشناسان با توجه به تحولات و  پیشرفتهایی که در روشهای فراگیری زبان و آزمونها حاصل شده،  تافل کودکان و نوجوانان میتواند نقطه شروع خوبی باشد.

تافل کودکان و نوجوانان

تافل کودکان و نوجوانان

به اعتقاد این کارشناسان، جایگزینی آزمونهای نوین با آزمون کمبریج در رده سنی کودک ونوجوان که سالیان متمادی یکی از روشهای دریافت مهارت و مدرک زبان بوده به معنی ناکارآمدی آن نیست بلکه مطالعات جهانی توانسته روشهای نوین را جایگزین نماید و درواقع زبان آموزان میتوانند با اطمینان خاطر خود را از آزمونهای کمبریج به تافل ارتقا دهند.

مرتبط بخوانید: آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 آزمون تافل کودکان و نوجوانان در اواخر ۲۰۰۵ معرفی شد. آزمون تافل  (TOEFL) توسط سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون (Princeton) برگزار می شود. آموزش، آزمون و دریافت این مدرک آغازی است برای ثبت موفقیتهای تحصیلی جهانی.

نکته قابل توجهی که اساتید زبانهای خارجی در یکی از مراکز معتبر آموزش زبان به آن اشاره میکنند امکان دسترسی به فرصتهای تحصیلی در نهادها و سازمانهای معتبر است چراکه دریافت تاییدیه از ETS در هر کشوری امکان پذیر است.

به گفته یکی از کارشناسان زبانهای خارجه، آزمون تافل کودکان و نوجوانان ایجاد مسیری صحیح برای موفقیتهای تحصیلی و شغلی خواهد بود زیرا با دریافت مدرک تافل، از همان ابتدای زبان آموزی ،فرصت دسترسی به دهها مدرسه جهانی فراهم میگردد.

این کارشناس میگوید: آزمونهای کمبریج placement test هستند یعنی فقط میتواند سطح علمی زبان آموز را تعیین کند اما آزمون تافل Diagnostic test است یعنی علاوه بر تعیین سطح، گزارشی از وضعیت زبان آموز ارائه مینماید و براساس این گزارش کتابهایی را برای ارتقای زبان آموز معرفی مینماید. در این مدل حتی اگر زبان آموز در سطح Gold باشد کتابهایی برای بهتر شدن دریافت خواهد کرد.

تافل کودکان و نوجوانان

تافل کودکان و نوجوانان

به اعتقاد این کارشناس آموزش زبان موسساتی که بتوانند خدمات آموزشی واقعی را ارائه دهند زیاد نیستند و زبان آموزان باید توجه داشته باشند که نمایندگی واقعی ETS  در ایران کدام موسسات هستند.

وی میگوید درحال حاضر موسسه زبان نگار تنها دارنده نمایندگی آزمون تافل کودکان و نوجوانان در ایران از ETS میباشد. لذا زبان آموزان توجه داشته باشند که وقت خود را صرف ریسک در موسسات غیرمجاز نکنند.

 

یک گام جلوتر؛ ورود کودکان و نوجوانان به دنیای تافل

پیشرفت های علمی و بهره گیری از ابزارهای نوین آموزش، مرزها و محدودیتها را پشت سر گذاشته اند. این روزها برای رسیدن به قله های موفقیتهای آموزشی حتی سن و سال هم محدودیت به حساب نمی آید. مدیران کارآمد، اساتید دلسوز و کادر آموزشی موفق زبان نگار با دوراندیشی و تصمیم های به موقع ، سد محدودیت را برداشته اند.

حالا کودکان و نوجوانان، پس از یادگیری مبانی زبان خارجه میتوانند به آزمونهای تافل در رده سنی خود دسترسی داشته باشند.

مرتبط بخوانید: کلاسهای کودکان

علیرغم جدید بودن آزمونهای تافل کودکان و نوجوانان در ایران و نیاز به برگزاری دوره های آمادگی آزمونهای تافل junior-primary مرکز تافل زبان نگار با هماهنگی با دفتر ETS GLOBAL جزواتی را برای مراکز زبان و متقاضیان آزمون اماده کرده است.از اسفند سال ۹۶ تاکنون بالغ بر ۱۰۰۰آزمون در شهرهای مختلف برگزار شده است.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در آزمون تافل کودکان و نوجوانان را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه