بهترین برگزار کننده آزمون تافل کجاست؟ | موسسه زبان های خارجی زبان نگار - برگزار کننده رسمی آزمونهای تافل در ایران

بهترین برگزار کننده آزمون تافل کجاست؟

بهترین برگزار کننده آزمون تافل کجاست؟

آزمون تافل به دنبال تست توانایی شما برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی به طور خاص برای اهداف دانشگاهی و کلاس درس می باشد. این آزمون در بیش از ۸،۵۰۰ موسسه در ۱۳۰ کشور، از جمله بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و استرالیا، و همچنین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا پذیرفته شده است. تافل توسط سازمان تست آموزش ایالات متحده آمریکا اداره می شود و به همین ترتیب به صورت زبان انگلیسی آمریکایی انجام می شود. این آزمون توسط موسسات آمریکایی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. یکی از دغدغه های اصلی متقاضیان این آزمون این است که برگزار کننده آزمون تافل در ایران کجاست ؟ در این مطلب سایت زبان نگار درباره برگزار کننده آزمون تافل اطلاعاتی را به دست خواهید آورد.

همانطور که می دانید تافل به روش های مختلفی برگزار می شود که از میان آنها در حال حاضر تنها فرمت تافل iBT  در ایران برگزار می شود. اعتبار نمره تافل دو سال است و بعد از دو سال اگر قصد دارید مدرک تافل خودتان را به دانشگاهی ارائه کنید، باید دوباره در آزمون شرکت کنید و نمره جدیدی بگیرید.

هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون تافل وجود ندارد و هر فرد می تواند هر چند بار که بخواهید هر ۱۲ روز یک بار در این آزمون شرکت کند. یعنی شما در هر ۱۲ روز فقط یک بار می توانید در آزمون TOEFL شرکت کنید، اما برای تعداد دفعات شرکت در این آزمون محدودیتی ندارد.

 

برگزار کننده آزمون تافل

برگزار کننده آزمون تافل

 

آزمون تافل در ۱۳۰ کشور دنیا پذیرفته شده‌است و در بیش از ۲۰۰ کشور و قلمرو ارائه می شود.  هر جای این کره خاکی که باشید، برخی چیزها در مورد تافل گرفتن ثابت است.

به احتمال زیاد شما برای ادامه تحصیلات یا مهاجرت قصد شرکت در آزمون تافل را دارید. برای این اهداف، دو فرمت از تافل برای شما وجود دارد : TOEFL iBT و TOEFL PBT

برخی از کشورها هر دو نوع iBT و pbt را ارائه می‌کنند، اگرچه اغلب کشورها فقط نوع  TOEFL iBT ارائه می کنند. در ایران نیز فقط نوع iBT برگزار می کند.

تست TOEFL iBT، که از طریق اینترنت اداره می‌شود، بیش از ۵۰ بار در سال در مراکز برگزارکننده آزمون تافل مجاز (ETS)در سراسر جهان برگزار می شود. تست TOEFL PBT که در یک فرمت مبتنی بر کاغذ انجام می شد، متوقف و با تست TOEFL® Paper-delivered  جایگزین شده‌است. در حال حاضر تست کاغذی تنها در مناطقی ارائه می‌شود که تست از طریق اینترنت در دسترس نیست.

 

مرتبط بخوانید: دوره های آنلاين آموزش تافل

 

هزینه‌ها و ثبت‌نام آزمون تافل

هزینه‌ها بسته به مکان برگزار کننده آزمون تافل ، می‌تواند متفاوت باشد. هزینه آزمون تافل در ایران ۲۵۵ دلار است، اما ممکن است در کشورهای دیگر این مبلغ متفاوت باشد. در هزینه آزمون تافل عوامل بسیاری دخیل هستند. اول از همه، هزینه کلی آزمون است؛ مورد دوم هزینه خدمات اضافی است و مورد سوم هزینه ی جریمه ها است.

شما می‌توانید به صورت آنلاین یا از طریق تلفن یا با ایمیل در آزمون تافل ثبت‌نام کنید. ثبت نام آنلاین و با تلفن باید ۷ روز قبل از تاریخ آزمون تافل انجام شود.

صفحه ثبت نام آنلاین آزمون TOEFL برای هر کشوری در جهان یک‌سان است. آدرس صفحه ثبت نام آنلاین، https://toefl-registration.ets.org/TOEFLWeb/extISERLogonPrompt.do می باشد.

در مقابل، شماره‌تلفن یا آدرس ایمیل برای ثبت نام TOEFL در بخش‌های مختلف دنیا متفاوت است.

همچنین زمانی که برای آزمون تافل ثبت‌نام می‌کنید باید یک مدرک شناسایی ارائه کنید. سپس هنگامی که در روز آزمون به مرکز برگزار کننده آزمون تافل مراجعه کردید، باید یک شماره شناسایی ارائه کنید. ممکن است برخی از الزامات در کشورهای مختلف تفاوت داشته باشند.

با این حال، در سراسر دنیا، انتظار می‌رود که TOEFL یک نسخه اصلی از کارت شناسایی را ببینند. علاوه بر این، نام ثبت نامی شما در آزمون تافل باید با نام کارت شناسایی که در زمان ثبت ‌نام از آن استفاده کرده‌اید، تطابق داشته باشد. (برای جزییات بیشتر به صفحه الزامات مدارک شناسایی در سایت TOEFL مراجعه کنید.)

 

برگزار کننده آزمون تافل

برگزار کننده آزمون تافل

 

برگزار کننده آزمون تافل در ایران در چه شهرهایی می باشد؟

در ایران شهر های اصفهان، ارومیه، قزوین، تبریز، تهران، یزد و زنجان برگزار کننده آزمون تافل هستند.

 

مرتبط بخوانید: ثبت نام آزمون تافل در موسسه زبان نگار

 

زبان نگار برگزار کننده آزمون تافل

دپارتمان آزمون های بین المللی آموزشگاه زبان نگار پس از تلاش های مداوم در سال ۱۳۹۵ موفق به اخذ مجوز برگزاری آزمون های تافل شد، دیری نگذشت که با رایزنی های فراوان و تلاش بی وقفه مسئولین این مجموعه، این مرکز توانست مجوز انحصاری برگزاری آزمون های رسمی TOEFL Practice Online یا همان T.P.O از ETS دریافت کند. پس از گذشت مدتی کوتاه این مجموعه بار دیگر موفق به کسب دستاوردی بزرگ آن هم برای اولین بار به عنوان نماینده انحصاری برگزاری ازمون های رسمی تافل کودکان و نوجوانان (TOEFL Primary – TOEFL Junior) در ایران شد. راز موفقیت زبان نگار همدلی و همراهی توام با کوشش و روحیه ای خستگی ناپذیر است.

 

شرکت در آزمون تافل در زبان نگار

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای شرکت در آزمون تافل را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه