انگلیسی در سفر : چند نکته فوق العاده و کارآمد! | موسسه زبان های خارجی زبان نگار

انگلیسی در سفر : چند نکته فوق العاده و کارآمد!

انگلیسی در سفر : چند نکته فوق العاده و کارآمد!

اگر قصد سفر به کشورهای زبان انگلیسی را دارید، تسلط بر زبان انگلیسی می تواند به شما کمک کند سفر آسانتری داشته باشید. شما نیاز ندارید به تمام زبان انگلیسی مسلط باشید بلکه دانستن انگلیسی در سفر می تواند محدود به آموزش اصطلاحات و لغات مورد نیاز در موقعیت های ضروری باشد. در ادامه به چند نکته کاربردی برای انگلیسی در سفر اشاره می کنیم که می تواند کمک کننده باشد.

 

ضرورت یادگیری انگلیسی در سفر

زبان انگلیسی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که زبان انگلیسی در کشورهای مختلف زیادی به کار می‌رود، احتمالا از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط در بسیاری از موقعیت‌های سفر استفاده می‌کنید. کارکنان هتل شما ممکن است به زبان مادری خود صحبت نکنند و احتمالا به زبان انگلیسی صحبت خواهند کرد. بسیاری از نشانه‌ها در فرودگاه‌ها و مکان‌های محبوب توریستی به زبان محلی و زبان انگلیسی خواهند بود، پس اگر زبان محلی را ندانید، انگلیسی به شما کمک خواهد کرد.

یادگیری انگلیسی می تواند اعتماد به نفس بیشتری به شما بدهد. زمانی می خواهید هتل رزرو ‌کنید و یا در یک کنفرانس بین‌المللی شرکت می‌کنید، دانستن زبان انگلیسی باعث می شود کم‌تر نگران شوید و احساس راحتی بیشتری داشته باشید. دانستن زبان انگلیسی می‌تواند در شرایط اضطراری کمک کند. اگر در وضعیت اورژانسی قرار بگیرید، انگلیسی می‌تواند زندگی شما را نجات دهد.

 

انگلیسی در سفر

انگلیسی در سفر

 

همچنین پیدا کردن دوست، بیان ایده‌ها یا داشتن تعطیلات بدون استرس، آسان‌تر خواهد بود. یادگیری انگلیسی در سفر، تنها راه برای بهبود درک دنیا است و فرصت‌های جدیدی برای شما ایجاد می‌کند.

 

برای یادگیری انگلیسی در سفر از چه ترفندهایی می توان استفاده کرد؟

ممکن است سعی کنید تا جای ممکن کلمات جدید را یاد بگیرید، اما باید زمان زیادی را صرف این کار بکنید. با ۵ تا ۱۰ کلمه جدید در روز شروع بکنید و آن‌ها را خوب یاد بگیرید.

از لیست کلماتی استفاده کنید که برای سفر بسیار مفید خواهد بود. هر روز ۵ تا ۱۰ کلمه را روی فلش کارت، با تعریف یا تصویر در قسمت پشتی یادداشت کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان انگلیسی برای سفر : ۳۰ مورد کاملا کاربردی!

 

فلش کارت ها را در طول روز مرور کنید. آن‌ها را باخود به محل کارتان ببرید و یا در مکان‌هایی بگذارید که بتوانید آن‌ها را ببینید.

زمانی که یک فلش کارت را می‌بینید، با استفاده از آن کلمه یک جمله درست کنید، اما مطمئن شوید این چیزی است که شما ممکن است در هنگام سفر از این جمله استفاده کنید.

اگر با دیگران سفر می‌کنید، نقش بازی ‌کنید. شرایط مختلف (چک کردن در هتل ، در فرودگاه، پرسیدن مسیر و … ) را بازی کنید و از کلمات جدید خود استفاده کنید. از این نکات برای کمک به حفظ کلمات جدید که به هنگام سفر نیاز دارید استفاده کنید. در ادامه این مطلب به اصطلاحاتی اشاره می کنیم که به شما در برقراری ارتباط در موقعیت های مختلف سفر کمک می کند.

 

اصطلاحات مفید برای انگلیسی در سفر

Good morning: این یکی از کاربردی ترین و در عین حال آسانترین اصطلاحات است که می توانید برای سفر یاد بگیرید. این عبارت به عنوان یک استاندارد احوالپرسی برای بومیان انگلیسی هنگام صبح مورد استفاده قرار می گیرد. این عبارت خیلی رسمی نیست، اما انگلیسی زبان ها هنگام ملاقات با اشخاصی که نمی شناسند و یا با اشخاص مهم مانند معلم و پلیس از این اصطلاح استفاده می کنند.

به علاوه این عبارت تا ساعت ۱۲ بعد از ظهر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر بعد از ظهر از آن استفاده کنید، ممکن است کمی خنده‌دار به نظر برسید. همچنین می توانید از Good afternoon برای زمان بعد از ساعت ۱۲ صبح تا ساعت ۵ عصر از آن استفاده کنید. اصطلاح Good evening نیز به طور کلی بین ساعت ۵ بعد از ظهر و ۱۰ بعد از ظهر مورد استفاده قرار می گیرد.

How are you? / How is it going?: این سوال معمولا بعد از سلام و احوال پرسی مطرح می‌شود و برای این است که از کسی بپرسید که چه احساسی دارد. برای پاسخ به این سوال معمولا از کلماتی مانند “good”  یا “not so good” استفاده می شود.

What time is my flight? : اگر بخواهید از زمان پرواز مطلع شوید می توانید از این سوال استفاده کنید. فرودگاه‌ها همیشه به موقع پرواز نمی کنند، اما این سوال به شما کمک خواهد کرد تا مطمئن شوید که پرواز خود را از دست نخواهید داد و بموقع به مقصد موردنظرتان خواهید رسید.

 

انگلیسی در سفر

انگلیسی در سفر

 

travel agency : این اصطلاح به معنی آژانس مسافرتی می باشد و شرکتی است که مسافرت های شخصی را تنظیم می کند و برای مسافران وسايل اسايش و استراحت و جا و مکان فراهم می کند. شما با یادگیری این اصطلاح می توانید از آن برای پیدا کردن آژانس مسافرتی برای تنظیم سفر خود استفاده کنید.

Landlady : این کلمه به معنای زن مهمانخانه دار می باشد و به مدیر یا صاحب خانم یک خانه عمومی که اتاق ها و یا آپارتمان ها را اجاره می دهد گفته می شود. همچنین landlord به مرد مهمانخانه دار گفته می شود.

Are meals included? : یک Meal مجموعه‌ای از غذا است که در یک زمان سرو می‌شود. همه خطوط هوایی آن را ارائه نمی‌کنند، بنابراین بهتر است بپرسید که آیا می‌توانید از وعده غذایی در پرواز خود استفاده کنید یا خیر.

May I have something to eat/drink?: وعده‌های غذایی ارائه نمی شوند؟ از این عبارت برای گرفتن مقداری غذا یا نوشیدنی استفاده کنید.

What time is it?: این سوال می توانید در مواردی غیر از انگلیسی در سفر نیز استفاده شود. این یک سوال استاندارد برای تعیین اینکه چه زمانی از روز است. این می‌تواند یک سوال مفید در زمانی باشد که شما در حال پرواز بر روی مناطق زمانی مختلف هستید.

 

مرتبط بخوانید: ۵۰ مورد از اصطلاحات سفر در انگلیسی که باید بدانیم!

 

customs officer : این اصطلاح به معنی مامور گمرک است و مسئول اجرای قوانین گمرکی می باشد و ممکن است با ورود شما به گمرک سوالاتی بپرسد که شما باید به آن ها پاسخ دهید.

I am traveling for work.: ممکن است در گمرک سوالاتی راجب اینکه به چه علت به کشور خارجی سفر کرده اید پرسیده شود. اگر شما از طرف شرکت تان سفر می‌کنید و یا در حال تجارت هستید، از این عبارت استفاده کنید.

همچنین می توانید از I am visiting family استفاده کنید در صورتی که اعضای خانواده شما در کشور مقصد باشند. دقت کنید که اگر افسر کمرگ از شما سوال کند نام و آدرس خود را به آن‌ها بگویید.

اگر شما وارد کشوری شده‌اید که در آن اقامت نخواهید کرد، با جمله I have a connecting flight شما می‌گویید که با یک هواپیمای دیگر پرواز خواهید کرد تا به جای دیگری بروید.

Do you have a map?: استفاده از یک نقشه ( راهنمای تصویر مقصد شما) قطعا برای پیدا کردن مکان هایی مانند رستوران، جاذبه‌ها (مکان‌های توریستی که شما می‌خواهید ببینید) و حتی هتل تان، مفید خواهد بود. شما با پرسیدن این سوال می توانید از انگلیسی در سفر برای پیدا کردن یک نقشه استفاده کنید.

 

انگلیسی در سفر

انگلیسی در سفر

 

Where is the bus stop? : پیدا کردن ایستگاه اتوبوس به خصوص اگر می‌خواهید یک راه ارزان برای حمل و نقل پیدا کنید، مفید خواهد بود. همچنین عبارت where is this bus going? نیز برای فهمیدن مسیر اتوبوس به شما کمک خواهد کرد.

Where can I find a taxi? : اگر اتوبوس نمی خواهید می توانید با یادگیری این جمله برای انگلیسی در سفر یک تاکسی بگیرید. همچنین تاکسی در برخی مکان‌ها cab نیز نامیده می‌شود.

How far is it to _____?: این عبارت به شما کمک می‌کند بفهمید فاصله شما با یک مکان چقدر است تا بتوانید با تاکسی یا اتوبوس به آن جا بروید.

I would like to go to _____.: از این عبارت می توانید برای بیان مسیر به صورت انگلیسی در سفر استفاده کنید. جای خالی را با مکانی که می خواهید بروید پر کنید تا مسیرتان را به راننده اعلام کنید.

 

مرتبط بخوانید: ۵ توصیه برای آموزش سریع زبان انگلیسی

 

 How many beds are in the room? : شما احتمالا در یک هتل اقامت خواهید کرد و باید بدانید که اتاقی که قصد رزرو آن را دارید چند نفره است. این سوال در صورتی مفید خواهد بود که بدانید برای تعداد افراد در اتاق هتل محل کافی برای خوابیدن وجود دارد.

 

I would like two double beds, please : می توانید از این عبارت برای درخواست یک تختخواب دو نفره استفاده کنید. دو نفر می‌توانند روی یک تخت‌خواب دو نفره بخوابند، اما گاهی اوقات تنها یک نفر در تختخواب دو نفره می‌خوابد تا فضای اضافی داشته باشد! اگر شما هم جزء این افراد هستید از این عبارت انگلیسی در سفر استفاده کنید.

 

انگلیسی در سفر

انگلیسی در سفر

 

How do I access the Internet?: اینترنت امروزه یکی از واجبات زندگی روزمره است! بعضی از هتل‌ها ممکن استWiFi   (ارتباط اینترنتی بی‌سیم) داشته باشند، و اگر می‌خواهید از آن استفاده کنید، باید بپرسید چطور می توانید به آن دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید برای فهمیدن رمز وای فای  از جملهwhat is the password for the WiFi استفاده کنید.

How do I call down to the front desk? : front desk یک کلمه دیگر برای پذیرش است. اکثر آن‌ها تمام روز و شب در دسترس هستند و اگر به چیزی نیاز دارید، ابتدا باید به این افراد زنگ بزنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش مکالمه زبان انگلیسی : ۱۳ روش کاربردی!

 

Directions: دانستن اصطلاحات انگلیسی در سفر ویژه مسیرها به شما در پیدا کردن آدرس کمک خواهد کرد.  در حین درخواست مسیر افراد از این عبارات استفاده می‌کنند تا به شما در رسیدن به جایی که می‌خواهید بروید کمک کنند:

It’s to the right. : به این معنی است که آنچه شما می‌خواهید در سمت راست است.

It’s to the left. : به این معنی است که آنچه شما می‌خواهید در سمت چپ است.

It’s straight ahead.: به این معنی است که شما در جهت درست حرکت می‌کنید و باید  به مسیر ادامه دهید.

It’s at the corner : corner تقاطع دو خیابان  را بیان می کند.

It’s two blocks ahead:  یک بلوک، بخشی از جاده بین دو خیابان متقاطع است

 

I have lost my passport: حتی با برنامه‌ریزی دقیق، شما ممکن است با برخی مشکلات مواجه شوید.یکی از این مشکلات این است که ممکن است در طول سفر پاسپورت خود را گم کنید، در این حالت می توانید از این جمله برای بیان مشکل خود استفاده کنید. اگر پاسپورت خود را گم کرده باشید، باید سفارتخانه کشور خود را پیدا کنید. از این عبارت استفاده کنید و نام کشور خود را در جای خالی قرار دهید: where is the embassy for _____?

 

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش انگلیسی در سفر را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه