اصول یادگیری زبان را بیاموزید!

اصول یادگیری زبان را بیاموزید!

برخلاف باور عمومی، ژنی وجود ندارد که باعث می‌شود برخی از مردم زبان‌های خارجی را بهتر یا سریع‌تر یاد بگیرند! یادگیری زبان خارجی مستلزم مطالعه و تلاش است. با این حال، برخی افراد ممکن است مسیری آهسته برای تسلط بر زبان داشته باشند. این ممکن است چیزی باشد که منجر به این باور می‌شود که آن‌ها ژن جادویی برای یادگیری را ندارند. اگر به صورت کند یادگیری زبان را پیش می روید، در اینجا ۶ نکته و ترفند برای اصول یادگیری زبان وجود دارد که شما را در مسیر سریع قرار می‌دهند.

 

۱.  از اصول یادگیری زبان، یادگیری کلمات درست است.

در زبان انگلیسی حدود ۳۰۰ کلمه وجود دارد که بیش از ۵۰ درصد از تمام نوشته‌ها را تشکیل می‌دهند. زبان‌های دیگر هم به همین صورت هستند. بنابراین اولین اصول یادگیری زبان این است که رایج‌ترین کلمات زبان را یاد بگیرید. شما می‌توانید این کلمات را پیدا کنید و یا برای آن ها فلش کارت‌ بسازید یا از فلش کارت‌های آماده که به فروش می رسند، استفاده کنید. مطالعه این کلمات و تکرار این کلمات در فواصل منظم باعث می شود آن ها را فراموش نکنید.

 

اصول یادگیری زبان

اصول یادگیری زبان

 

۲.هر روز از زبان استفاده کنید.

شما مجبور نیستید به کشوری سفر کنید تا زبانی را که دوست دارید یاد بگیرید، هر روز با آن تعامل داشته باشید. روش های زیادی وجود دارند که شما می توانید آن ها را انجام دهید تا از زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری که قصد یادگیری آن را دارید هر روز استفاده کنید. از وب سایت های مختلف استفاده کنید. برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی به زبان انگلیسی را پیگیری کنید. اگر می‌خواهید مهارت‌های ریدینگ خود را به زبان دیگری ارتقا دهید، می‌توانید از وب بلاگ و کتاب های محبوب و مورد علاقه تان استفاده کنید.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان آلمانی در موسسه زبان نگار

 

۳. از اصول یادگیری زبان، تعامل با افراد بومی است.

یادگیری صحبت کردن به زبان خارجی مهم‌تر از شنیدن یا خواندن آن است. زمانی که برخی واژگان اساسی را در زبان یاد گرفتید، می توانید از طریق شبکه های اجتماعی با افرادی از کشوری که به زبان مورد نظر شما صحبت می‌کند ارتباط برقرار کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید. شما همچنین می توانید با افراد دیگری که می‌خواهند زبان انگلیسی یاد بگیرند تعامل داشته باشید. یکی دیگر از اصول یادگیری زبان که یک ترفند عالی است این می باشد که اگر موسیقی را دوست دارید، به آهنگ‌های این زبان تا حد ممکن گوش دهید. شما واژگان جدیدی را گوش خواهید کرد و زمانی که می‌توانید با آن‌ها آواز بخوانید، تمرین تلفظ خوبی خواهید داشت.

 

اصول یادگیری زبان

اصول یادگیری زبان

 

۴.ازمنابع رایگان استفاده کنید.

تعداد زیادی از سایت‌ها و برنامه‌های رایگان برای آموزش زبان وجود دارد. اگر می‌خواهید یک زبان اروپایی بیاموزید، به عنوان مثال، DuoLingo را امتحان کنید. همچنین می‌توانید منابع دیگری را از طریق جستجو در گوگل برای ابزارهای یادگیری زبان خارجی رایگان و برنامه‌های موبایل پیدا کنید. اگر می خواهید برای آشنا با اصول یادگیری زبان هزینه کنید می توانید از بهترین کلاس های آموزش زبان های خارجی استفاده کنید.

 

مرتبط بخوانید: بهترین کلاس آنلاین تافل برای موفقیت شما در آزمون تافل

 

۵.از اصول یادگیری زبان متعهد شدن به یک ساعت تمرین مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ است.

تحقیقات نشان داده‌اند که توانایی صحبت کردن زبان آموزان با “غوطه‌وری کامل” که در کلاس‌های منظم به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، افزایش می یابد. به همین دلیل است که سرعت یادگیری آن‌ها بیشتر است، نه به این دلیل که به اشتباه فکر می‌کنیم که برخی از افراد سریع‌تر یاد می‌گیرند. اگر شما واقعا می‌خواهید یک زبان یاد بگیرید، باید به آن صحبت کنید و هر روز به آن گوش دهید، چه شما یک کلاس آنلاین را انتخاب کنید، با گویشوران بومی ملاقات کنید، یا مسیر سنتی یک کلاس فیزیکی را انتخاب کنید. بزرگ‌ترین مساله برای افراد در یادگیری زبان مدیریت زمان است، اگر شما دانشجو یا شاغل هستید، باز هم  زمان را فراموش نکنید. سعی کنید به صورت روزانه حداقل یک ساعت به زبان گوش کنید و مهارت اسپیکینگ و لیسنیگ خود را تقویت کنید.

 

اصول یادگیری زبان

اصول یادگیری زبان

 

۶. سطح مهارتی که مورد نیاز شما است را تعیین کنید.

مردم به دلایل بسیاری زبان‌های خارجی را می‌آموزند. اگر می‌خواهید یاد بگیرید چون می‌خواهید در یک کشور خارجی به عنوان توریست سفر کنید، در آن صورت شما خواستار مهارت حرفه‌ای پایه هستید. شما می‌توانید اشتباهات زیادی را مرتکب شوید و مردم هم شما را درک خواهند کرد. اگر زبانی را یاد می‌گیرید، به این دلیل که باید در یک کشور خارجی کسب‌وکار و تجارت انجام دهید، بدیهی است که به سطح بالاتری از تسلط نیاز دارید و باید زمان بیشتری را صرف اصول یادگیری زبان کنید. اما اگر شما این نکات را دنبال کنید و به خصوص با یک شخص بومی تعامل داشته باشید، هنوز هم می‌توانید به سرعت یاد بگیرید.

زمانی که مهارت لازم در اسپیکینگ را پیدا کردید، دایره لغات شما به رشد خود ادامه خواهد داد و شما قواعد دستوری را به این روش آموزش خواهید دید. البته  برای مهارت های نوشتن و روان خواندن، زمان بیشتری مورد نیاز است، اما شما در مسیر خود به خوبی پیش خواهید رفت. این قاعده کلی را به خاطر داشته باشید – ابتدا صحبت کنید، سپس به سمت خواندن و نوشتن حرکت کنید. اگر این روش را دنبال کنید، یادگیری زبان بسیار آسان‌تر خواهد بود.

 

مرتبط بخوانید: آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 

بیش از نیمی از ساکنان این سیاره  به بیش از یک زبان صحبت می‌کنند. البته این  بدین دلیل است که بسیاری از آن‌ها یادگیری زبان خارجی را در مدارس ابتدایی شروع می‌کنند و تا زمانی که مدرسه رسمی خود را به پایان برسانند، ادامه می‌دهند. برخی دیگر آموزش زبان های خارجی را از زمان کودکی خود آغاز می کنند. آن‌هایی که بدون آموزش رسمی زبان یاد می‌گیرند قطعا اشتباهاتی مرتکب می‌شوند. اما این حقیقت را بپذیرید که شما بی‌عیب و نقص نخواهید بود، از اشتباهات خود چیزهای جدید یاد بگیرید، آن ها را اصلاح کنید و به راه خود ادامه دهید.

در صورتی که تمایل به مشاوره با کارشناسان زبان نگار برای آموزش اصول یادگیری زبان را دارید، با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۴۳۹۴۲ به گرمی پاسخگوی شما خواهیم بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه